bunu paylaşıyorum ama paylaşmam doğru olur mu bilmiyorum.....

canım bunun bi farklısıda benim başıma geldi sözde ben komşumun eşinden hoşlanıyormuşum gibi bi laf ortaya çıktı önce 1 hafta boyunca kendimi sakinleştirdim sonrada eşime yatakta cilvelerşirken anladın sen onu bi güzel anlattım eşimde bu sorunu güzelce çözdü şimdi o lafı ortaya atanlar eşimdende bendende tırsıyolarkaydirigubbakcemile3
bu arada kızlar ben bebek tedavisi için sürekli koşuşturuyorum her zamanki gittiğim doktorun dışında bide başka bi doktora gideyim dedim 2 doktorumda erkek ama eski doktorum çok iyi bi doktor bu gittiğim yeni doktor böyle genç bişey ve çok laubali gibi geldi bana neyse sorun görünmüyor sıkıntı yapma çocuğun olur falan diye güzel şeyler söyleyince bende teşekkür edip nezakaten elimi uzattım el tokalaştık ama doktor işaret parmağıyla avucumun içini okşayarak el tokalaştı benle ve gözlerimin içine bakarak anlam veremeden odadan dışarı çıktım bidaha gitmicem ona ama bu tür tokalaşmanın anlamı nedir acaba sapık mı bu doktor yoksaaklinialirimsmile

e Allah boşuna yasak etmemiş kadın doktor varken erkeğe gitmeyi ve bir yabancı erkekle kadının el sıkışmasını.

yazık öyle bir zamanki doktordan da şüphelenmeye başladık Allah yardımcımız olsun

konuyu açan arkadaşım...
eşine muhakkak durumu en uygun zamanda anlatmalısın. kötü bir durum..çünkü bu adam çok pişkin. sana yakın olmak için size geliyor da olabilir. yarın bir gün bu adam derseki bana yüz verdi falan diye... ayıkla pirincin taşını o zaman. böyle insanlardan herşey beklenir.. dikkatli ol.. ayrıca eşinide düşün.. arkadaşı sana aslıyor ama eşin habersiz bir şekilde belkide kendi sırlarını bile paylaşıyor olabilir onunla.

akannehirben bunu dile getiremem kii nasıl söylenir bu yaa ne kadarr kötü bişey ama...

O dengesiz şahsiyet bunu dile getirirken hiç utanıp sıkılmamış sen niye eşine söylemekden cekınıyosunkı.Böyle bi gerzeklık yapmış en yakın arkadaşının eşine göz koymuş madem bunun bi bedeli varsa onuda ödemeyi göze almıştır demekki

bence eşine mutlaka söylemelisin bu tip şeylerin şakası olmaz. O şhsın size daha büyük bi zararı dokunabılır yoksa.

Son düzenleme:
e Allah boşuna yasak etmemiş kadın doktor varken erkeğe gitmeyi ve bir yabancı erkekle kadının el sıkışmasını.

Bu ne saçma bi cevap yaa ne alakası var ilkez sizden duyuyorum bunu.Ayrıca her meslekde böyle tek tükde olsa çürük yumurtalar cıkabılır hepsıni suçlamak haksızlık olur.

off valla ben bilemedim ya
şimdi eşine söylesen döver fln mı acaba
ben sevgilimi düşünüyorum en yakın arkadaşı bana böyle biişi söylicek öldürmekten fena yapar heralde ki
siz bi de karı kocasınız onun da eşi var fln off valla bilemedim belki karısına da söylenebilir?
ayrıca adamı tehdit edebilirsiniz eşimle takılma artık yoksa anlatırım ve dayak cennetten çıkma mı görürsün diye belki eşinizin peşini o bırakır

tabi eşinizi sakinleştirme olasılığınız varsa tüm bunlardansa biraz yumuşatarak ve sizin deli gibi tepki verdiğinizi söylyerek anlatablrsiniz

Berbat birşey yaşamışsın, geçmiş olsun öncelikle..
Kesinlikle eşine anlatmasınki, o rezil adamla dışarıda görüşmesin.. Utanmadan bir de eşinle arkadaşlığını sürdürüyor adam, pes doğrusu.. Ama eşin mağdur oluyor bilmediği için.
Ayrıca eğer anlatmazsan ve o aşağılık adam bu davranışlarına devam ederse, olay büyür ve eşin duyarsa, en baştan anlatmadığın için mağdurken suçlu duruma düşmen bile olası..

Eşinin tepkisi nasıl olur, en iyi sen bilirsin elbette.. Onun kontrollü hareket etmesini sağlayacak güvendiğin bir aile büyüğü varsa, belki ondan yardım isteyebilirsin.

Ama her halukarda eşin bunu bilmeli.

vallhi çok zor durum söylemek gerek eşe ama eşin tepkisini düşünmek bile istemiyorum benim eşim herhalde komalık ederdi bende söyleyemezdim gibi geliyor cidden güaellikle iza ederdim yada söz ver muhatap olma falan derdim bizden uzak olsun lar görüşmeyelim bulaşma afalan derdim ama eşim benşi dinlermiydi hayır

Ben ce eşine söyleme. Eğer benim başıma böyle birşey gelse eşime anlatsam, sonucunu düşünmek bile istemiyorum. Sonra opislik mezara eşim hapse girer, benim arkamdan da insanlar ağızlarına geleni söylerlerdi. mesela _-dişi k**kuyruk sallamasa erkek k** ardından gitmez,,,,,,,,,,acaba karısını ve arkadaşını yakaladı a o yüzden mi arkadaşını öldürdü vb... ------ yani insanların kalpleri kötü olunca ağızlarına geleni söyleyebilirler arkamdan.

eşinizin arkadaşının size söylediği şeyleri aynen aktarmayın ama

--hayatım sana birşey söyleyeceğim daha önce sana xxxx kişinin bakışlarından rahatsız olduğumu söylemiştim, sen de sebep ne diye sormuştun, ama ben sana söyleyemedim, bir gün çarşıda karşıma çıktı, tuhaf tuhaf vücuduma bakarak, sapık gibi sırıtarak --nasılsın, iyimisin, eşinle aranız nasıl-- gibi sorular sordu, ben de bakışlarından rahatsız olduğum için ***sanane seni ilgilendirmez*** dedim, böyle cevap verince yine sapık gibi pis pis bakarak yürüdü gitti. Bu laflarımın üzerine bir de seninle bana selam göndermesi beni daha çok rahatsız etti, ne olur bir daha onunla görüşmeyelim, sen de selamını sabahını kes, eğer tüm söylediklerime rağmen o arkadaşınla görüşmeye devam edersen bu durumu abime ya da babama söyleyeceğim, bu adamın sapık gibi bakışlarını bilsinler ki sonradan taciz gibi birşey olursa benim suçsuz olduğumu bilirler, ben bu adamın bakışlarından ve senin hala bu insanla görüşmenden rahatsız oluyorum, tüm bu söylediklerime rağmen sen hala arkadaşınla görüşürsen çok büyük kavgalarımız olur, haberin olsun.---- de.

ama sakın ha o adamın sana ---senden hoşlanıyorum--- dediğini söyleme. Eğer eşin tüm bu söylediklerine rağmen tepkisiz kalıyor sana arkadaşını savunmaya kalkıyorsa, ben babama anlatacağım bu rahatsızlığımı de.

Bu arada eşim adli personel. bana anlattığı bir kaç olaydan birini anlatayım sana.

adam arkadaşının karısına elle taciz de bulunmuş, kadın kocasına bunu anlatmış, kocası arkadaşı ile kavga etmeye gitmiş, kavga esnasında arkadaşını bcağından bıçaklamış, adam ölmemiş ama mahkeme de --arkadaşımın karısı sürekli benim evli olduğumu bildiği halde karşılaşmalarımız da ev misafirliğinde her yalnız kalışımızda benden hoşlandığını söylüyordu, hatta kocası işteyken beni bir bahaneyle dükkanıma gelip **ev de ki musluk bozuldu eşime söylüyorum yapmıyor hadi 5 dk gelde yapıver** dedi, inandım gittim beni evde dantelli gecelikle karşıladı hemen çıktım evden şimdi benden yüz bulamayınca kocasını benim üstüme saldı*** demiş.

tabi olay adamın karısına da yansıyınca iftiralarda olunca, sapık adamın karısı tacize uğrayan kadınla konuşuyor, kocasının başka marifetlerinden bahsediyor, birlikte savcıya gidip anlatıyorlar herşeyi.

sonrasını bilmiyorum.

Arkadaşıda zaten böyle biri olduğunu bildiği için yapıyor...
senin ona söylemeye cesaret edemeceğini çok iyi anlıyor pislikk ..
Nasıl olsa söyleyemez diye korkmuyor çekinmiyor yapacağımı yaparım diyor...
İşallah daha ileri falan gitmezz... :Saruboceq:
çok zor bi durum canım :teselli:

Evet, birçok kadın kocasına söyleyemez böyle bişeyi. O pislik adam da aynen bu yüzden cesur davranıyor.. Katılıyorum sana Jade.

Ama burada beni en çok sinir eden şu oldu. Arkadaşın eşi, bişeyden haberi olmadığı için, belki gene o adama selam verecek, ahbaplık edecek. Hadi o pislik, arkadaşın eşi ile görüşmeye devam ederek dalga mı geçiyor içinden veya nasıl tatmin oluyorsa kendince, önemli değil. Ama bu arkadaşlığı, konu sahibi arkadaşa yaklaşmak için kullanırsa kötü..

Arkadaşım, bence hiç bilmemesi de doğru değil. Güvenilir ve aklı selim bir aile büyüğünü araya koymak gerektiğini düşünüyorum. Amaç o adama ders vermek, haddini bildirmek değil. Amaç seni ve aile huzurunu korumak. Senin zaten bu pisliğe her türlü haddini bildireceğine ve kendini koruyacağına şüphem yok, aileni de korumak adına bu adam ile sen ve eşin her tür dialogunuzu kesmelisiniz. Hoşlanıyorum dediğini söylemene belki gerek yok, ama en azından bu kadarını sağlayacak bir açıklamayı da eşine yapmalısın diye düşünüyorum ben. :kahve:

X