bunu paylaşıyorum ama paylaşmam doğru olur mu bilmiyorum.....

çok feci bi durum gerçekten
ben düşünüyordum eşime asla böyle bişey söylenmez
benim eşim gider katil olur
eşimi az biraz tanıyorsam asla böyle bişeyi kaldıramaz
senin eşin nasıl biri bilemem ama hangi türk erkeği bunu normal karşılayabilir
tamam hayatım bundan sonra görüşmeyiz diyebilecek erkek tanımıyorum açıkcası

esine bu durumu anlatmalisin...sana senden hoslandigini soyleyen adam suan esinle arkadaslik yapiyor...hic normal bir sey degil bu

canım o sana böyle bir açıklama yapmaya korkmuyor böyle bir adilik yapıyor ama sen bunu söylemeye korkuyorsun.haklı da olabilirsin sonucta kocanı tanıyorsun aşırı sinirlenip başını belaya sokmasından korkuyor olabilirsin.ama canım hayatta görüyoruz bunların örneklerini sonucunda hep hiç bir suçu olmayan kadın suçlu konumuna gelir.bence ne yapıp etmeli bunu ona söylemelisin.adam belki bundan sonra seni görmez ya da rahatsızlık vermez ama sonucta eşin onunla görüşüyor ve ben erkek olsam ve gün gelip böyle bir şey öğrensem karıma çok kızarım adam karıma asılıo ben de her şeyden habersiz saf saf onunla görüştüm acaba içten içten sen uyu bakalım senden habersiz karına bile asıldım diyormuydu diye kendi kendimi yiyip bitirirdim.

bugun sıze asılan yarında dıger arkadasın esıne asılır..
ve esızınde duyar keser ılıskıyı..
esınız sınırlı ıse demeyın ..agzınızın tadı kacar..sız onunla aynı ortamda bulunmayın eger bı adım daha atarsa basın cıglıgı haddını bıldırın!..

cok zor bir durum
ben boyle biseyi esime soylesem vallahi ceker vurur.hic bi es tepkisiz kalmaz bu duruma..konusmam olur biter demez.. basiniz belaya gider allah korusun..sakin sakin soyleme esine.. baktin isin icinden cikamiyorsun.kaynin bi buyugun biri varsa guzelce ona anlat..
ben olsam once kendim halletmeye calisirim baktim olmuyor abime soylerim
abim zaten icabina bakar o adi herifin:)) esim duymamis olur

Son düzenleme:
bence bu durumu esine mutlaka uygun bir sekilde anlatmalisin...
ilerde ne me lazim bir sey der o kisi kötü sen olursun...
esin bilmeli bence

söyle düsündümde ben esime böyle bir durumdan bahsetsem hemen gidip o arkadasini bulur arabaya attigi gibi götürür bir yerlere allah korusun öldürür herhalde
seni rahatsiz etmeye devam etmiyorsa bos ver söyleme
eger devam ederse mecburen söylersin

Rahatsız etmeye devam etmese de bu eşe haksızlık değil mi? Adamcağız eşine sarkan bir adamla arkadaşlık ediyor, belki de dostlar. Söylemeyecekse bile görüşmemeleri için bir yol bulmalı o zaman.

evet harfleri uzatarak yazmanız konudan benide tamamen saptırdı...
hakkınızda hayırlısı ne diyim... :nazar:

eşine anlat canım birşekilde...böyle karaktersiz birinden herşey beklenir haklıyken haksız duruma düşersin bide Allah korsun ...eşin senden duysun bence ...

canım o sana böyle bir açıklama yapmaya korkmuyor böyle bir adilik yapıyor ama sen bunu söylemeye korkuyorsun.haklı da olabilirsin sonucta kocanı tanıyorsun aşırı sinirlenip başını belaya sokmasından korkuyor olabilirsin.ama canım hayatta görüyoruz bunların örneklerini sonucunda hep hiç bir suçu olmayan kadın suçlu konumuna gelir.bence ne yapıp etmeli bunu ona söylemelisin.adam belki bundan sonra seni görmez ya da rahatsızlık vermez ama sonucta eşin onunla görüşüyor ve ben erkek olsam ve gün gelip böyle bir şey öğrensem karıma çok kızarım adam karıma asılıo ben de her şeyden habersiz saf saf onunla görüştüm acaba içten içten sen uyu bakalım senden habersiz karına bile asıldım diyormuydu diye kendi kendimi yiyip bitirirdim.

buyrunnnnnnnnnyazmama gerek kalmadi..aynen boyle dusunuyorum.

şerefsiz adam yaa arkadasım hiç saklama eşinden.. sonra duylur daha çok rezil olursunbenneyaptımki

evet bence de eşine anlat ve o adamla bi daha hiç görüşmeyin.selam bile varmeyin.

canım madem hala sana eşinle selam gönderiyor. bir daha eşin selam getirdiğinde bana o adamdan selam getir me sende görüşme lütfen dersin.. Böylece tavrını koy. benim eşimde böyle bir durumda çok öfkelidir. o sebeple iş yerinde başıma gelen bir olayı anlatamadım başta sonra zaten orda çalışamadım çıktım. çıkınca da anlatmam gerekti. bana kızdı başta neden anlatmadın yoksa seninde mi bir suçun var dedi bu beni daha çok kırdı. En baştan anlatmak en güzeli. Merak etme kötü bişe yapmaz.. yani söylerken bunu sana o gün söylemememin nedeni bişey yapmandan korktum kendim sakinleştikten sonra sana anlatmayı doğru buldum dersin..

aslında hareket etmeden önce birkaç soruyu cevaplamalısınız:

1. eşinizle arkadaşınızın arası ne kadar yakın? (yani sadece ailecek arasıra mı görüşüyorsunuz yoksa onlar diğer zamanlarda da çok yakınlar mı?)

2. eşinizle sizin aranızdaki güven seviyesi ne kadar yüksek? (daha önce benzer bir durumda tepkisi ne oldu? ör: kayınvalidenizi ona şikayet ettiğinizdeki tepkisi size inanmak mıydı?)

3. eşinizle sıkı sohbetler yapar mısınız genelde?

bunların cevaplarına göre eşinizin verebileceği tepkileri 3 aşağı 5 yukarı tahmin edebiliriz.

aslında hareket etmeden önce birkaç soruyu cevaplamalısınız:

1. eşinizle arkadaşınızın arası ne kadar yakın? (yani sadece ailecek arasıra mı görüşüyorsunuz yoksa onlar diğer zamanlarda da çok yakınlar mı?)

2. eşinizle sizin aranızdaki güven seviyesi ne kadar yüksek? (daha önce benzer bir durumda tepkisi ne oldu? ör: kayınvalidenizi ona şikayet ettiğinizdeki tepkisi size inanmak mıydı?)

3. eşinizle sıkı sohbetler yapar mısınız genelde?

bunların cevaplarına göre eşinizin verebileceği tepkileri 3 aşağı 5 yukarı tahmin edebiliriz.

1-eşimle çocukluk arkadaşı....

2-evt bana inandıı.birbirimizee çok gverniriz...

3-boş kaldıkçaa birbirimizlee sohbet ederizz evt..a.s

o zaman işiniz çok daha kolay. Öncelikle aranızda güven olduğu için kesinlikle anlatmalısınız. Ama söze başlarken "bunu sana anlatmakta çok zorlanıyorum ancak kesinlikle senin güvenini sarsmamam gerekitğini bildiğimden ve sana olan sevgimden anlatıyorum" diye söze girin.

olayı anlatırken çok detaya girmeden anlatın önce. Yani size nasıl baktığı, ne bileyim konuşurken size dokunup dokunmadığı gibi. Ama zaman-mekan vb husulardaki detayları verin. Çok uzatmadan da en çok kendi hislerinizden bahsedin. özellikle sizin tarafınızca bu olaya mahal verecek hiçbir his ya da hareketinizin olmadığını, olaydan sonra durumdan nasıl iğrendiğinizi vb...

erkekler böyle konularda kadınların hissiyatına çok fazla önem verir.

Ancak burada başka bir konu daha var. Eşiniz öfkeyle (ki asabi biri olmasa dahi) kesinlikle o arkadaşına gidip hesap soracaktır. Bu yüzden eşinizi telkin etmeniz ve adli bir sonuca yol açacak hareketlerden kaçınmasını sağlamanız şart.

Bir de en kötüsünü düşünecek olursanız, bu olayın arkadaşınızın eşinin de kulağına gidebileceği. Onun nasıl bir tepki vereceğini bilmiyorum ama kendi eşi olayı ona çok çok yanlı aktaracağından size büyük tepkiler de verebilir.

siz en başta kendinizden emin olun, eşinizi de yanınıza alın. bir süre gerinlik yaratacağı kesin ancak sonrasında daha kötü olaylar yaşamamak için bunu yapmalısınız. Olabilecek en güzel sonuç da eşinizin size olan güveninin artması ve bundan sonra daha omuz omuza evliliğinize devam etmeniz.

mutlu yuvanızın devamı dileklerimle...

kesinlikle söyle..sonuçta eşin hala o adamla arkadaş.. sonradan öğrenirse kendini çok kötü hissedebilir...

X