Antidepresan bırakma sürecinde ve bıraktıktan sonra şikayetleri olanlar

Eğer iyi geliyorsa kullanmak isterim. Bana anksiyete teşhisi konulmuştu bu nedenle tedavi görmeye başlamıştım. Tedavi bitti fakat iyi olamadım

B
Eğer iyi geliyorsa kullanmak isterim. Bana anksiyete teşhisi konulmuştu bu nedenle tedavi görmeye başlamıştım. Tedavi bitti fakat iyi
Bi dene bence birakma surecindeyim yine brn iki senedir birakmaya ugrasiyorum az kaldi artik yeni kesfettim cayi memnun kaldim sakinlik veriyor uyku problemi yasamiyorsun ilaclari her azallttigim da uyku sorunu kabuslar olurdu bu sefer olmadi

Lusteral kullanacagim ama bırakma süreci korkutuyor beni. Çünkü bıraktıktan sonra hamilelik planım var. Bu ilaçta etkili mi böyle.birakma evresinde acaba

Ben mesela düşünmekten uyuyamıyorum sürekli kafamda olaylar yaşanıyor yaşadığım şeyler gözümün önüne geliyor içim daralıyor. Gözümü kapadı im anda kötü bir sahne nin içinde buluyorum kendimi
Aynen bende oyleydim onceliklr bu surecte kendimizi rahatlacak hobiler bulmak ve eve kesinlikle kapanmamak gerekiyor keyif aldigin neysee kuafore alışverişe gitmek vs bumlari yPmak lazim bol su icmek ve bitki caylari icmek gerek ayrica egzersiz de cok onemli ve nefes egzersizleri de cok tkili

Aynen bende oyleydim onceliklr bu surecte kendimizi rahatlacak hobiler bulmak ve eve kesinlikle kapanmamak gerekiyor keyif aldigin neysee kuafore alışverişe gitmek vs bumlari yPmak lazim bol su icmek ve bitki caylari icmek gerek ayrica egzersiz de cok onemli ve nefes egzersizleri de cok tkili
Hayattan hiç zevk almıyorum dershane ye bile gitmek istemiyorum geleceğe dair hiç bir beklentim yok sanki ölmeyi bekliyor gibiyim mutlu uyanmiyorum bugünde yaşıyorum diye kalkıyorum yataktan. Bilmiyorum. Kafamın içindeki beni yiyip bitiriyor her geçen gün daha kötü oluyorum.

Hayattan hiç zevk almıyorum dershane ye bile gitmek istemiyorum geleceğe dair hiç bir beklentim yok sanki ölmeyi bekliyor gibiyim mutlu uyanmiyorum bugünde yaşıyorum diye kalkıyorum yataktan. Bilmiyorum. Kafamın içindeki beni yiyip bitiriyor her geçen gün daha kötü oluyorum.
Senin yasadiklarini bende yasadim ve bu dönemi ilacsiz geçiremedim bu arada kac yasindasin

Antidepresan kullanirken kesinlikle sari kantaron kullanilmamasi gerek bilginize
Hatta antidepresanla birlikte herhangi bir bitki cayini bile arastirmadan icmeyin yani

Bende fulsac 20 ve sitilizan 1 kullaniyorum. Sizde sac dokulmesi yapiyor mu. Yalniz saglik olarak bana iyi geldi. Guatrimda var benim sac dokulmesi ve kilo artisim oluyor sebebi sitilizan mi acaba guatr mi bilemedim
Selam sizin çocuğunuz var mı acaba
Fulsac kullanıyorum da ben
Hamilelikten dolayı bıraktım

Merhaba buraya yeni üye oldum ve sorunumu sizlerle paylaşıp destek ve bilgi almak istedim. Ben 6 ay paxera ve rexapin kullandim ilk başlarda kilo almak için kullanmaya başlamıştık 40 kiloydum kilomdan memnun değildim kilo almak istiyodum haplarla birlikte 48 kiloya ciktim ve ilaclari birakmak istedim ama bu süreçte ilaclar bittikce gidip kendim aldım bir keresinde haplarim bitmisti ve 1 hafta boyunca kabus gibiydi mahvolmustum acile gidip serum taktırdim yuruyemiyordum hastaneye gidip dahiliyeye bile gorundum hergun kustugum icin ama doktorlar ilaclarin vucuduma bagimlilik yaptigini soyledi gidip ilaclarimi reçetesiz eczaneden alip ictim ve sorunlar gecti duzeldim aradan suan 1 ay gecti ve ilaclarim bitti 1 hafta kullanmadim doktora yazdirmaya gidemedim 2.haftada mide bulantısı ile birlikte her gün kusuyorum ne yiyorsam çıkarıyorum, beynimde sanki elektrik çarpıyo balonlar patlıyo sağa sola çevirdikçe, ayakta duramıyorum dengem yok sanki ve aşırı halsizim, sanki paralel evrende uçuyo gibiyim yaşamakta zorlanıyorum resmen. 3 4 gun once doktora gittim ama kendi doktorum yoktu diye baskasina girdim sorunumu konusmak icin. bana ilaclari artik birakmam gerektigini bu gibi ilaclar şeker kolestrol yapar diyip bu şikayetlerim için trankobuskas yazdi rahatlatsin beni diye ama bir işe yaradiği yok günden güne de daha kotuye gidiyorum doktorun ilaclari bi anda birakmami soylemesi aşırı mantıksız geldi ve doğru gelmedi bana pazartesi kendi doktoruma gidip danışıcam hergün kustuğumu ve beynimdeki elektrik çarpmalarini ve hayatimi olumsuz etkiledigini anlatıcam tahmini ne zaman düzelirim ne zaman geçer bu şeyler resmen mahvoldum muhtemelen sizler benim büyüğümsünüz bana tecrübelerinizi anlatırsanız paylaşırsaniz cok sevinirim bu durumdan kurtulmak istiyorum hemen..

Merhaba buraya yeni üye oldum ve sorunumu sizlerle paylaşıp destek ve bilgi almak istedim. Ben 6 ay paxera ve rexapin kullandim ilk başlarda kilo almak için kullanmaya başlamıştık 40 kiloydum kilomdan memnun değildim kilo almak istiyodum haplarla birlikte 48 kiloya ciktim ve ilaclari birakmak istedim ama bu süreçte ilaclar bittikce gidip kendim aldım bir keresinde haplarim bitmisti ve 1 hafta boyunca kabus gibiydi mahvolmustum acile gidip serum taktırdim yuruyemiyordum hastaneye gidip dahiliyeye bile gorundum hergun kustugum icin ama doktorlar ilaclarin vucuduma bagimlilik yaptigini soyledi gidip ilaclarimi reçetesiz eczaneden alip ictim ve sorunlar gecti duzeldim aradan suan 1 ay gecti ve ilaclarim bitti 1 hafta kullanmadim doktora yazdirmaya gidemedim 2.haftada mide bulantısı ile birlikte her gün kusuyorum ne yiyorsam çıkarıyorum, beynimde sanki elektrik çarpıyo balonlar patlıyo sağa sola çevirdikçe, ayakta duramıyorum dengem yok sanki ve aşırı halsizim, sanki paralel evrende uçuyo gibiyim yaşamakta zorlanıyorum resmen. 3 4 gun once doktora gittim ama kendi doktorum yoktu diye baskasina girdim sorunumu konusmak icin. bana ilaclari artik birakmam gerektigini bu gibi ilaclar şeker kolestrol yapar diyip bu şikayetlerim için trankobuskas yazdi rahatlatsin beni diye ama bir işe yaradiği yok günden güne de daha kotuye gidiyorum doktorun ilaclari bi anda birakmami soylemesi aşırı mantıksız geldi ve doğru gelmedi bana pazartesi kendi doktoruma gidip danışıcam hergün kustuğumu ve beynimdeki elektrik çarpmalarini ve hayatimi olumsuz etkiledigini anlatıcam tahmini ne zaman düzelirim ne zaman geçer bu şeyler resmen mahvoldum muhtemelen sizler benim büyüğümsünüz bana tecrübelerinizi anlatırsanız paylaşırsaniz cok sevinirim bu durumdan kurtulmak istiyorum hemen..
İlaçlarınızı kestiğiniz için vücudunuz tepki veriyor..bendede aynı elektrik çarpma hissi sarsılma vs oluyodu bıraktığımda...iyi olana kadar ilaçları içmeniz gerekiyor düzenli olarak..bırakırkende doktor kontrolünde yavaş yavaş azaltarak bırakmnız gerekiyor..

İlaçlarınızı kestiğiniz için vücudunuz tepki veriyor..bendede aynı elektrik çarpma hissi sarsılma vs oluyodu bıraktığımda...iyi olana kadar ilaçları içmeniz gerekiyor düzenli olarak..bırakırkende doktor kontrolünde yavaş yavaş azaltarak bırakmnız gerekiyor..
Doktoruma gittim suan birakamazsin dedi ve prozac yazdi 10 gun kullanip tekrar gidicekmisim o zaman birakma surecine baslayacakmisiz

Fulsac 20 mg kullanıyorum şuan. Hamilelik düşünüyorum. Bırakmalı mıyım kızlar?

valla bende 15 yıldır paxil kullanıyorum asla bırakamıyorum siz baya olmuş yazali ama nasil bıraktınız hamile kaldinizmi

bende de aynı şeyler oluyordu, çok zor da olsa önce yarıma indirdim sonra da tamamen kestim, bugün tam 15 gün oldu bırakalı,kendimi gayet iyi hissediyorum,baş dönmeleri ve elektrik çarpması çok çok azaldı, arada başımı ani çevirdiğimde sanki siyah bi gölge geçiyor gibi oluyo o kadar. zaten bu yan etkiler bıraktıktan sonra 2-4 hafta arası sürüyormuş, direnicem valla,ilaçsız yaşamak gibisi yok. ben de çok sinirliydim ilk bıraktığımda şimdi o da çok azaldı, acısız bırakılmıyo bu meret ama bebek düşünüyorum mecburdum artık.
Ya kusura bakmayin rahatsız ediyorum çok eski bir yorum ama , daha sonrasinda tamamiyle birakabildiniz mi benimde tamamen kullanmayali 18 gün olmuş bazı sikayetlerim var gecermi acaba diye tereddutteyim tekrardan baslamak istemiyorum

Merhabalar ben de 2 yıldır kullandığım citolesi kademeli olarak bıraktım. Artık almıyorum. Benim merak ettiğim şey şu, ilacı alırken çok kilo aldım. ilacı bıraktığım için kilo alma hızım da yavaşlar mı? ilacı bıraktıktan sonra kilo konusunda rahatlayan var mı acaba?

X