Gebelikte kan testi

hala görünmediii kesede yokkk:KK43:
sat 10 şubat hcg 1001 sebebi varmıdırkafamçokkarıştı

Adetleriniz düzenli (28 günde bir görüyorsanız) 25-26 Mart da embryo görülecektir. Adetinizin normalden geç olması durumunda bu gün ileri doğru atacaktır. Bugün ayın 22 si, Cuma günü iyi haber almanız dileği ile...

iyi günler doktor bey.Bazı bayanlar hamilelik döneminde adet görüyormuş.Bu normal adet gibimi oluyor yoksa farklımı oluyor?birde haberlerde falan duyuyoruz hamile olduğunu doğuma yakın öğrendi falan diye.bunların gerçeklik payı varmıdır merak ediyorum?eğer adet görülüyorsa nasıl anlıycaz gebelik varmıdır yokmudur diye?biraz uzun oldu ama kusura bakmayın:)

iyi günler doktor bey.Bazı bayanlar hamilelik döneminde adet görüyormuş.Bu normal adet gibimi oluyor yoksa farklımı oluyor?birde haberlerde falan duyuyoruz hamile olduğunu doğuma yakın öğrendi falan diye.bunların gerçeklik payı varmıdır merak ediyorum?eğer adet görülüyorsa nasıl anlıycaz gebelik varmıdır yokmudur diye?biraz uzun oldu ama kusura bakmayın:)

Fizyolojik olarak gebe bir kadının adet görmesi mümkün değildir. Ancak bebeğin rahme tutunması sırasında (implantasyon) adet kanamasından az ve kısa süreli kanama olabilmektedir. Halk arasında bu duruma üstüne adet görmek deniyor. Bir insanın gebe kaldığını bilmemesi enteresan bir durum. Hızlı bir şekilde kilo alıyorsunuz, karnınız burnunuza geliyor ve içinizde kıpırdayan dönen oynayan bir şeyler var. Böyle birşey herhalde hayra yorulmaz. sempatiksalakcinni

Adetleriniz düzenli (28 günde bir görüyorsanız) 25-26 Mart da embryo görülecektir. Adetinizin normalden geç olması durumunda bu gün ileri doğru atacaktır. Bugün ayın 22 si, Cuma günü iyi haber almanız dileği ile...

düzenliii görüyorumm evtt ctsii tekrar gitcem...
inşallah :Saruboceq:çok saolun:kedi:peki ğene görünmesseee

Son düzenleme:
doktor bey merhaba ben 26 haftalık gebeyim ama bebeğim 28 haftalık görünüyo vede suyumun arttığından bahsetti bu nedir şimdiden teşekkürler

merhabalar Bora bey ben iğne tedavisi gördüm adet düzensizliği ve yumurta yetersizliği ile folükül takibi sonucu geçen ay hamile kaldım fakat 1.5 aylık düştü ve 2. ay tekrar aynı tedavi uygulandı şimdi adetim 5 gün geçti hamile kalmış olabilirmiyim ilişkiden sonra spermler geri akıyor bu normalmi ve onun dışında hiçbir belirti yok gebelik testi alsam doğru sonuç alırmıyım yada beklemelimiyim bu arada 2 gündür migren dolayısı ile baş ağrısı çekiyorum ve ağrı kesici kullanamıyorum ne yapmalıyım cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

doktor bey merhaba ben 26 haftalık gebeyim ama bebeğim 28 haftalık görünüyo vede suyumun arttığından bahsetti bu nedir şimdiden teşekkürler

Sevgili Sinemis84 şeker probleminiz yoksa, ultrasonografide anatomik taramada bebeğinizde bir problem gözlenmediyse, problem yok demektir. Sevgili hanımlar, sizi takipeden bir doktorunuz olduğu sürece bu tür soru ve sorunlarınızı onunla paylaşmanız en uygunu olacaktır. Sizi muayene etmemiş olan bir doktorun görüşü sizi aydınlatmaktan çok bir karmaşaya sürükleyecektir. Doktorlar problemleri hastayı değerlendirirken ona sordukları sorularla aydınlatmaya çalışırlar. Sanal doktorluğun tanı koydurucu veya iyileştirici özelliği yoktur :emir_bebek:

merhabalar Bora bey ben iğne tedavisi gördüm adet düzensizliği ve yumurta yetersizliği ile folükül takibi sonucu geçen ay hamile kaldım fakat 1.5 aylık düştü ve 2. ay tekrar aynı tedavi uygulandı şimdi adetim 5 gün geçti hamile kalmış olabilirmiyim ilişkiden sonra spermler geri akıyor bu normalmi ve onun dışında hiçbir belirti yok gebelik testi alsam doğru sonuç alırmıyım yada beklemelimiyim bu arada 2 gündür migren dolayısı ile baş ağrısı çekiyorum ve ağrı kesici kullanamıyorum ne yapmalıyım cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Gebelik testi yaptırmalısınız. Gebelikte paracetamol türü arıkesiciler dışında ilaç önerilmemektedir. Akupunktur iyi bir seçenek olabilir...

çok teşekkürler doktor bey evet ayrıntılı doppler yapıldı dün bebeğime 2 hafta ilerde olması vede suyumun artması haricinde bişey yok çok şükür ama kafama takıldı işte

bu arada şeker sorunum da yok geçen hafta yapıldı şeker yüklemem vede 128 çıktı

obstetrik dopler sizin dediğiniz anatomik taramamı oluyo doktor bey ben dün onu yaptırdım vede sonucta şu yazıyo

ac ve bpd ölçülerinden 1 hafta büyük olarak izlenen polihidroamnioslu 26 haftalık obstetrik inceleme

şimdiden teşekkürler

son olarak

plesenta corpus anteriorda lokalize vaskülarizyanu tabii matürasyonu grade ıı düzeyindedir pelesentada yaygın milimetrik kalsifikasyonlar izlendi

çok şey sordum sanırım

son olarak

plesenta corpus anteriorda lokalize vaskülarizyanu tabii matürasyonu grade ıı düzeyindedir pelesentada yaygın milimetrik kalsifikasyonlar izlendi

çok şey sordum sanırım

Benzer durumdaki hastalarımı 10 günde bir çağırıyorum. Bundan sonra sık takip öneriyorum...

X