Gebelikte kan testi

vahiba

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2009
1.852
541
İyi akşamlar doktor bey.gebelik olmasına rağmen kan testinin negatif sonuç verme durumu varmıdır?bhcg güvenilir bir testmidir?birde 15 haftalık gebelik karından usg ile kesin belli olurmu?cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.iyi çalışmalar

Evet 15 haftalık gebelik ultrasonda tespit edilir (6. haftadan itibaren rahim içersindeki bir gebeliğin kalp atımları anneye dinletilebilmektedir). Kan testinin negatif sonuç verebilmesi ancak başka (gebe olmayan) birinin kanı sizinkinin yerine yanlışlıkla çalışılırsa mümkündür.

merhaba doktor bey ben gecen ay progestan kullandım buay ayın 1de regl olmam gerekiyordu olmadım 5de test alıp evde yaptım ama biri silik cıktı bende doktora gittim ultrasonda doktor göremediğni söyledi çok küçük belli belirsiz dedi kan testi istedi teste b-hcg 292.81 cıktı hamilesin dedi cuma günü tekrar gel dedi sizce herşey yolundamıdır doktorun ultrasonda görmemesi normal mi? şimdilikten teşeküürler

Hanımefendi gözünüz aydın, daha çok erken iki hafta sonra doktorunuz size bebeğinizin kalp atımlarını dinletecek...

doktor bey meraba, benim sonadetim 12şubattaydı, oysa şimdiye dek hiçbir adet belirtilerim yok acaba hamile kalmış olabilir miyim? yani her adet döneminde aynı belirtiyle karşıkarşıya geldim..bu kez mevsimsel geçiş nedeniyle değişebileceğini düşündüm..yardımcı olabilir misiniz?

doktor bey meraba bende sizden bi ricada bulunabilirmiyim benim dayımın kızı tüp bebek yaptırması gerekiyor ama durumları ii deyil lütfen yardım edermisiniz bu konuda teşekkürler

Devlet tüp bebek gereken çiftlerde ilk iki tedaviyi (belirli şartları var tabii ki) karşılamaktadır. Devlet veya Üniversite Hastaneleri ne başvurursanız size yardımcı olacaklardır...

merhaba dr.bey benim eşimde sperm azlığı şekil bozukluğu hareketsizlik vardı ve dr. tüp bebek şansınız %50 dedi ama bu ay normal yoldan hamile kaldım sat. 4 şubat mart 6 da beta hcg 304 bebeğim için bu durum sorun oluşturmu

Gözünüz aydın. Gebelik sağlıklı sperm tarafıondan oluşabilecek bri durumdur. Sağlıksız spermler yumurtaya ulaşamaz ve ulaşsa bile dölleyemez. Allah tamamını erdirsin.
Saygılarımla

merhaba sıze msj attım ama galıba ole kımseye yazmıyorsunuz

ben bır bucuk yıllık evlıyım

10 aydır bebek ıstıyoruz ama olmuyor

doktora gıttım 3 ay once hormon testlerı yapıldı ve trıot oldugum cıktı

eeeeeeee dedım ılacımı alıyım ıyı olunca olur dedım

trıot hormonumda duzene gırdı ama hala bebek olmadı

adet duzenım bozuldu tabı bu 10 ayın ıcınde 5 aydır bozuk 39 gunde olmaya basladı normalde 30 du hep kendımı bıldım bıle duzenlıydı

bu seferde doktora adetım ıcın gıttım

ve 4.4 kıst oldugunu bır mandalına kadar oldugunu soyledıler

sımdı doktor bebek olmasın korun dedı

sımdı ne yapcam ben yarın bellı olcak kıst ıcın tedavım ya ılac ya amalıyat

bebek sahıbı ne zaman olurum offfff yardım edın ne olur

Hanımefendi çeşitli nedenlerle yumurtalıklarda kist oluşabilmekte ve hastalarda bu kistlerle gebe kalabilmektedir. Üreme çağındaki kadında behsettiğiniz şekilde bir kist oluşumunda iki adet beklenmesi ve takiben kontrolü önerilmektedir. Kısırlık için ileri tetkikler ise çiftler bir yıl süre ile denemelerine rağmen gebe kalmadığında istenmektedir. ıstenen ilk test erkekte sperm analizidir...

Adetin geçmesi ile birlikte idrarda gebelik testi pozitif çıkar ve bu oldukça güvenilir bir testtir. Kanda gebelik testi içinse gebenin kan vermesi gerekir ve daha pahallı bir testtit. Düzenli adet gören bir kadında ilk adetten 6 hafta sonra yapılan US ile kalp atımları görülerek "canlı gebelik" tanısı konulmaktadır. Meslektaşımızın anlattığına gelince kendi kişisel görüşüdür ve üzerine yorum yapmak etik olmayacaktır...

merhaba doktor bey ben gecen ay progestan kullandım buay ayın 1de regl olmam gerekiyordu olmadım 5de test alıp evde yaptım ama biri silik cıktı bende doktora gittim ultrasonda doktor göremediğni söyledi çok küçük belli belirsiz dedi kan testi istedi teste b-hcg 292.81 cıktı hamilesin dedi cuma günü tekrar gel dedi sizce herşey yolundamıdır doktorun ultrasonda görmemesi normal mi? şimdilikten teşeküürler

merhabalar hocam size bir sorum daha olacak benim belim çok ağrıyor mormal adet döneminde de ağrıyordu ve kasıklarımda şidetli ağrı oluyor bunlar normal mi çok endişeliyim cuma günü doktora gidecem teşekkürler iyi günler

merhabalar hocam size bir sorum daha olacak benim belim çok ağrıyor mormal adet döneminde de ağrıyordu ve kasıklarımda şidetli ağrı oluyor bunlar normal mi çok endişeliyim cuma günü doktora gidecem teşekkürler iyi günler

mrb canım aynı sikayet bendede var vee ates ölçümü yapıyom yüksek diyo arkadslar yani hamiş olabilirmişimmm

merhaba doktor bey,

ben behcet hastasıyım şikayetlerim ağız yarası ve eritema nodozum denilen bacağımdaki ağrılı şişlikler . 4 yıldır kolşisin ilaç kullanıyorum.gebelik düşüncesi ile behcet hastalığını takip eden doktoruma başvurduğumda ilacı 2 ay önceden bırakmam gerektiğini söyledi.şuanda 4 aydır ilacı içmiyorum 2 aydırda korunmuyorum ama henüz bebek yok.kadın doğum uzmanına danıştığımda ilacı içebiliceğimi söyledi ama ben korkudan içemiyorum sizin bu konudaki görüşlerinizi alabilirmiyim?

merhaba doktor bey,

ben behcet hastasıyım şikayetlerim ağız yarası ve eritema nodozum denilen bacağımdaki ağrılı şişlikler . 4 yıldır kolşisin ilaç kullanıyorum.gebelik düşüncesi ile behcet hastalığını takip eden doktoruma başvurduğumda ilacı 2 ay önceden bırakmam gerektiğini söyledi.şuanda 4 aydır ilacı içmiyorum 2 aydırda korunmuyorum ama henüz bebek yok.kadın doğum uzmanına danıştığımda ilacı içebiliceğimi söyledi ama ben korkudan içemiyorum sizin bu konudaki görüşlerinizi alabilirmiyim?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Prof. Dr. Feride Söylemez ile konu hakkında çalışmalar yapmış ve uluslararası yayın haline de getirmiştik. Aktif hastalığı nedeni ile bu ilacı kullanan hastalarda tedavinin devamında (bizim hastalarımızda) ilaçla ilgili yan etki tespit etmemiştik. Ben hastalarımda tedaviyi sistemik ve göz bulgusu olanlarda kesmiyorum.

X