beyaz eşyada hangi marka ?

kizlar bosch iyi diyosunuz ama cevremde bosch kullanan 3 kisi gordum ve de ucu de buzdolaplarini attilar...kafamçokkarıştı

her markadan şikayetçi olan kişiler muhakkak vardır ama genel anlamda en az şikayet alan marka hangisi onu tercih etmek lazım... bir de beyaz eşya şans işi en iyi markayı alırsın o da arıza çıkarabilir elektronik eşya en nihayetinde.....

vestelden uzak dur o bi kesin yani.
bosch unda servisi parçaları pahalı
arçelik bnmkiler çok memnunum
anneminkilerde arçelik oda memnun.
bende parmak izi bırakmayan inox kullanıyorum
illaki bırakıyor
ama belli temizlik ürünleri var inox lar için onlarla tem,zleyince güzel oluyor

Vesteli sildim attım zaten canım orası kesin...
Bizim evde de arçelik ve beko kullanılıyo yıllardır ve gayet memnunuz.
yerli malı servis konusunda daha iyi olur kesinlikle ama arçelik ve beko nun eski kalitesi kalmadı falan diyorlar o yüzden tereddüt ettim.
kısmet olursa bende inox almayı düşünüyorum

cnm bende arçelik aldım benimde inox parmak izi belli etmeyenlerden daha kullanmadım tabi.bende alırken çok tereddüt ettim ama annemin evine baktığımda heryer arçelik ve bizde arçelik almaya karar vermiştik bu sayede.şimdi ankastre bakıyorum.arçelik fiyat olarak yüksek onu başka alacağım.ama elektrikli eşyalar birazda şans işi bence.o yüzden şansımız bol olsun hepimizin:))

kizlar bosch iyi diyosunuz ama cevremde bosch kullanan 3 kisi gordum ve de ucu de buzdolaplarini attilar...kafamçokkarıştı
Canım her markanın iyi ve kötü ürünleri vardır. Bizim milletimiz enteresan, fırınından memnun kaldığı markadan bilgisayar alacak kadar ilginç tüketicileriz. Bosch'un buzdolapları kötüdür, ama bence çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinde Bosch'un eline hiçbir marka su dökemez. Fırınları da çok güzel. Kısacası buzdolabı haricinde bence Bosch'tan şaşmayın. Bosch pahalı geliyorsa Profilo da Bosch'un alt serileri ile tamamen aynı kalitede. Buzdolabında da Samsung ve Sharp en güzeli.

cnm bizim bütün beyazeşyalar beko öle arıza falan yapmıyolar yani ayrıca zaten servisi çok yaygın hemen ulaşabilirisn bosch servisi yaygın diil o kadar haaa bide bizim çamaşır makinasi sesli çalışıo biras ona dikkat et bi tek ondan şikayetimz oldu bugüne kadar

2 hafta önce beyaz eşyalarımı aldım ama daha dügüne zaman oldugu için ürünler bekliyor.. Ben siemens aldım buzdolabı ,çamaşır mak.,bulasık mak. ve setüstü ürünler inox peşin fiyat 3750 ye aldık zemuszemus

Vestel miiiiii aman ha,bekarken o anki koşullarım Vestel e uyduğu için çamaşır makinesi aldım,kullanmaya başladığım anda iğrenç bir makina olduğunu anladım :KK43:
Evlenirken de eşime çamaşır makinası almayalım bir süre idare edelim dedim 14 aylık evliyim artık canımıza tak etti değiştireceğiz Bosch alacağız.
Diğer beyaz eşyalarımız inox Bosch,fırınlı ocak ve özellikle buzdolabından çokkk memnunum.Buzluğu altta olan modelden cnm,yeşil sebzeleri bile abartısız 15-20 gün aynı şekilde koruyor kesinlikle tavsiye ederim.ınox ların parmak izi olmuyor denilenlerindede ister istemez iz oluyor ancak özel bezle sildiğin anda çok çok kolay yok oluyor.

bizde karARSIZIZ HANGı MArkA ALSAK DıYE bURSA DA bosh BAYıSı ıNDıRıM YAPAN YER ARANMAKTA:)))))

Bende beko aldım. Çevremdekilerin çoğu beko arçelik kullanıyor yıllardır. Hemen hemen hepsi memnun. Eski kalite hiçbir markada yok hanımlar. Servis ağı iyi. Fiyat olarakta normal bence. Birazda şans işi. Hem paramız başka ülkelere gideceğine bizim ülkemiz kazansın bence.

Buyuk bir firmanin fabrikasinda calisan bir ahbabimiz vardi..Bize soyledigi eskiden yapilan beyaz esyalar evladiyelik yapilirdi..uzuun yillar kullanilirdi..Ama simdi bes yil dayanacak kadar yapiliyormus..Ben whirlpool kullaniyorum onuda ekliyeyim dedim.

bence kesinliklee arçelik ve bekoo :lepi:
erkek arkadaşımla beraber tüm beyaz eşyalarımızı aldık bilee hepsi arçelik!
küçük ew eşyalarımı da arçelikten almayı düşünüoorum
müşteriye verilen hizmet süper!
vee kesinliklee spottan almayın modeli internetten beğenin gidip mağazadan alın!!!

bosh ve siemensten şaşmayın annem annem senelerdir aygaz kullandı ne çamaşır nede buzdolabı servis görmedi ama arçelikten buzdolabı aldık öyle ucuzda değil ii bişeydi yanlış hatırlamıyosam 2kez servis gördü şuan da inanılmaz sesli çalışıyo sanki saatli bomba. ayrıca ablam evleneli yaklaşık 1yıl oldu ona kaç kez arçelik alma dediysemde ben arçelikten şaşmam dedi ama şaşırtmayıda başardılar ablamı buzdolabi 1aylıkken inanılmaz ses yaptı ki şahitte oldum buna servis geldi yaptı 2gün sonra aynı şikayet edicez dediler değiştirdiler sonra bundan biraz memnun. bulaşık makinasına gelince hiç ii yıkamıyo ki bizim ewdekide öyle şu 3proğramlı olanlardan. ama mini fırını ve normal fırınından memnum ki mini fırınının pişirme şeklini görünce bende aldım tek arçelik ürünümde o................biraz uzun oldu ama neysea.s.

canım dolabın üzerinde etiketinde parmak izi yapmaz etiketi vardı. ama gayet de net iz bırakıyodu.. illa biraz iz bırakır mutlaka ama bununkinde çok fazlaydı kalitesi düşüktü besbelliiii ....
bizim gezdiğimiz gün arçelik değil de bekoda indirim yapılmıştı canım. şu ötv+kdv indirim olayları varya onlardan dolayı olması gerekenden de iyi aptı indirimi ... tam rakamlar aşkımda ki katalog da yazılı canım ben tek tek hatırlamıyorum 4 parça eşyaydı.

benimkide siemensin inox parmak izi bırakmayanı hiçte öle birşeyle karşılaşmadım dediğin gibi kalite farkı vardır siemens ve boshtan şaşmaalkisalkisalkis

arçelik hakkında bilip bilmeden konuşmayın kaliteyi iyice düşürdüler de ne demek anlamıyorum boschla kıyaslama yaparsak aralarındaki en belirgin fark örneğin bir çamaşır makinesinde bulunan plastik aksamın daha ince yapılmış olmasıdır bir bosch çamaşır makinesi 60 kilo geliyorsa aynı özellikte bir arçelik çamaşır makinesi de 60 kg geliyordur arçeliği kötüleyenler öyle izlenim yaratmak istiyorlar ki sanki sattıkları çöp tenekesi lütfen yorum yaparken biraz destekli atalım asla arçelik boschtan kalitelidir diye iddiam yok ama asla kötüleyenlerin dediği gibi kalitesiz değil ürünleri gerçekten kalitesiz ürün görmek istiyorsanız gidip ariston indesite bakın, bosch'un ülkemizde üretilen yerli montaj ürünleri arçeliğin ürünlerine denk gelmektedir ama işin içerisine boschun ithal direkt yurtdışında üretilip gelen ürünleri girdiğinde tabiki arçelik boschla boy ölçüşemez, gördüğünüz gibi illa arçelik her yönden mükemmel ürünler yapıyor demiyorum burada arçeliğin veya başka bir markanın avukatlığını da yapmıyorum , içinizde kişisel hobi olarak beyaz eşyayla ilgili yüksek bilgisi olanlar olabilir işte bu yüzden sırf kişisel tercihiniz belli bir marka diye diğer markalara çamur atıp belli bir markayı sütten çıkma ak kaşık gibi göstermek doğru olmaz lütfen objektif olalım, diğer markaların beyaz eşyalarına gelecek olursak bazı markaların belirli ürünleri kalite ve fiyat performans yönünde öne çıkmaktadır, örneğin samsungun rt 62 serisi no frost buzdolabı piyasada 1300-1500 tl ye satılırken hem fiyat hem kalite yönünde alınabilecek en iyi dolaplardan birisidir aynı özellikle bir buzdolabını arçelik veya boschtan almaya kalktığınızda ödeyeceğiniz değer 2000-3000 tl arasında olacaktır ancak çamaşır makinesinde samsungun görünüş olarak güzel ürünleri olabilir ama bir bosch ya da arçelik kadar önerilmemektedir samsung çamaşır makinesi alıpta sorunlar yaşayan ve servis konusunda oldukça sıkıntı çeken pek çok tüketici bulunmaktadır, yine bir diğer uzak doğu firması ürünü olan LG nin hem nofrost buzdolapları hem 8 kg ve üzeri direct drive motorlu çamaşır makineleri ve üst seviye bulaşık makineleri hiç tereddütsüz alınabilecek kaliteli ürünlerdir, yine avrupa markası olan aeg-electrolux ve electrolux markalarının da ürettiği çamaşır makileri kaliteli fiyat performans olarak iyi ürünleri vardır bulaşık makileri de kalite olarak iyidir ancak bir bosch bulaşık makinesi kadar fonksiyonel değildir ve tüketim değeleri bosch ve arçeliğe göre yüksektir, buzdolapları hakkında ise kesin konuşmayacağım bazı modelleri kaliteli olurken bazı modelleri italya da aristona bazı modelleri de ülkemizde vestele yaptırıldığından kalite yönünden düşüktür,son söz olarak biz tüketicilerin en iyiyi en uygun fiyata alabilmemiz için beyaz eşya sektöründe her zaman rekabet bulunmalıdır bu rekabet piyasada biz tüketicilerin lehine olmakta ve istediğimiz özellikte ürünü çok fahiş fiyatlar ödemeden satın alabilmekteyiz, geçmişe bakacak olursak 80 li yıllarda bosch türkiyede üretilmiyordu babalarımız amcalarımız teyzelerimizin tanıdıklarımız evine bir bosch çamaşır makinesi alırken hem ürün bedeli hem vergisi gümrüğü vs bir ton para dökmek zorundaydılar ama günümüzde durum değişti ülkemizde beyaz eşya pazarında oldukça büyük bir rekabet var biz şimdi bazı markaların ürünlerini kendi başımızdan geçmiş bir olumsuz olay yüzünden kötülersek basında medyada internette orada burada kötüdür diye karalarsak ve o firmayı yok edersek rekabeti de yok etmiş oluruz ve bundan piyasanın diğer büyük rakip firması karlı çıkar ve tekel haline gelir o zaman emin olunuz ki o tekelci firmada bugünkü gibi bir fiyat politikası izlemez, bu yüzden eğer ileride zarar görmek istemiyorsak yukarıdaki arçelik bosch örneğindeki gibi gerçeği göründüğünden daha ileri bir seviyedeymiş gibi çarpıtmayalım ne arçeliği yıkıp bitirelim ne de bosch u piyasanın iki markaya da ihtiyacı var, tüketicilerin tercihlerine saygılı olalım ileriyi görmeden yardımcı olacağım derken yıkıcı olmayın, objektif davranalım, iyi günler...

kesinlikle ariston. hem çok uçuk değil fiatları hemde kaliteli. çok paranız varsa da bosh

evet kesinlikle ariston sessiz diye satılan aqualtis model çamaşır makinelerinin motorları hala eski tip kömürlü motor bu yüzden 3 sene sonra garanti bitiminde patlıyor yıkamada sessiz bir cihaz olabilir ama sıkması oldukça titreşimli ve pompa motoru belli bir süreden sonra gürültü çıkartmaya başlıyor , aristonun ayrıca durulamadan deterjanlı bırakan kapağını tuttuğunuzda elektrik kaçıran, mutfakta şömine gibi yanıp yangın çıkaran bulaşık makinelerini de unutmamak gerekir, ariston dan alınabilecek tek beyaz eşya fırındır.

X