beyaz eşyada hangi marka ?

mutlulukkk

19.Θ7.շΘıΘ
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
800
79
arkadaşlar bu yaza düğünüm var ve beyaz eşyaları hangi marka alsak diye araştırma yapıyoruz.
samsung modelleri güzel gibi ve fiyatları iyi,
vestele baktık onunda fiyatları iyi ama kalitesi nasıldır bilemiyorum,
bosch kalitesi iyi diyorlar ama fiyatları çok uçuk gibi geldi...
vs.. vs...

tecrübeli arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim... :1rolleyes:

Samsung'un buzdolapları süper. Sharp'a da bakabilirsin. Buzdolabında bu iki marka çok iyi.

Bosch kalitesini ucuza almak istiyorsan Profilo'yu öneririm canım. Profilo Bosch fabrikasında üretiliyor, benzer modelleri tamamen aynı kalite. Mağazada incelediğinde sen de farkedeceksin. Profilo'nun çamaşır ve bulaşık makineleri süper ve özelliklerine göre fiyatları uygun.

Vestel'i düşünme bence, en düşük kalite. Ariston da öyle. Ariston'un fırınları güzel istisna olarak.

Arçelik-Beko devri de geçti artık, iyice düşürdüler kaliteyi. Servis hizmeti iyi olabilir, ama servisle de çok işin olacak.
.

Bende arastiriyorum.. edindigim sonuc.. vestelden uzak dur..en kaliteli ve saglam bosch markasi..

teşekkür ederim arkadaşlar bilgileriniz için..
dün aşkımla bosch, siemens, profilo, arçelik ve en son da beko ya girdik..
tüm modellere baktık en son beko ya girince adam anladı bizim araştırma yaptığımızı ve madem kesin alıcısınız buyrun size güzel bir indirim yapayım dedi.. buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası ve fırında beğendiğimiz modellere baya indirim yaptı...
modeller özellikle inox istedim. onlara da yaptı..
fakat marka olarak güvenebilirmiyim bilmiyorum..
bizim evde herşey beko ve arçelik şimdiye kadar hiç bir sorun olmadı ama günümüzde ki kalitesi nasıl gerçekten hiç bir fikrim yok... :bbo:

Kaliteyi çok düşürdüler canım. Bence Beko alma. Ciddi olunca tüm bayiler fiyatı iniyor zaten. Bana sorarsan internetten model beğen dikkatli karşılaştırarak. Modeli beğendikten sonra da internetten, spotlardan ve bayilerden fiyatlarını araştır. Bir yere şuradan daha ucuza buldum deyince sana o fiyatın da altında verirler. Unutma, bayi her zaman stoklarını eritmeye çalışır, elinde olan ürünü göklere çıkararak onu satar sana.

aynen ist 89 sana katılıyorum. elinde olan modelleri çok abartıyorlar.. hele siemens baktığımız bi mağaza da inox güya parmak izi belli etmiyo dedi ama nereye dokunsam izi kaldı bariz bir şekilde.. Ben iz kalıyo bunda diyorum adam yok yok kalmaz diyo gözümün içine baka baka kaydirigubbakcemile3

Şuan da tüm markalarda model aratştırıyorum canım. önerilerini dikkate alacağım...

tek kelime ile bosh benim fırınım ç.makinam ve nofrosum bosh elektirik tasarrufu da uygun
amam bulaşık makinam arçelik keşke onuda bosh alsaydım görümcemin ki bosh harika

ne alırsan al vestelden uzak dur ohaoldumsmile

canım inox var bir de parmak izi bırakmayan inox var ona göre seç derim
iz tabiki kalcak mühim olan kolay temizlenmesi bi bezle geçmesi
bir de arçelik kötü diolar ama değil bence
yani ben arçelik alcam 7 yıl garantisi var servis ağı geniş derdini anlatacak insan çok
her markada mutsuz olan tip çok
buarada sen arçelikte hangi modelleri beğendin toplam nekadar tutmuştu nekadar indirdi söyleyebilir misin
ndirim sınırlarını erak ediyorum da bayilerin

vesteli sildim kafamdan arkadaşlar :eek:lmaz: burada ki yorumları okudum ve bu sonuca vardım yerimseniben ...

genelde bosch tavsiye etmiş arkadaşlar. ama garanti süresi bitince bi arıza yapma durumunda yedek parçasını temin etme sorun olmaz mı ? yada parçaları diğer markalara nazaran daha pahalı olmaz mı ?
yerli üretim olmadığı için bunu soruyorum

vesteli sildim kafamdan arkadaşlar :eek:lmaz: burada ki yorumları okudum ve bu sonuca vardım yerimseniben ...

genelde bosch tavsiye etmiş arkadaşlar. ama garanti süresi bitince bi arıza yapma durumunda yedek parçasını temin etme sorun olmaz mı ? yada parçaları diğer markalara nazaran daha pahalı olmaz mı ?
yerli üretim olmadığı için bunu soruyorum

bütün şirketlerin 10 yıl yedek parçayı bulundurma zorunluluğu var :kahve:

canım inox var bir de parmak izi bırakmayan inox var ona göre seç derim
iz tabiki kalcak mühim olan kolay temizlenmesi bi bezle geçmesi
bir de arçelik kötü diolar ama değil bence
yani ben arçelik alcam 7 yıl garantisi var servis ağı geniş derdini anlatacak insan çok
her markada mutsuz olan tip çok
buarada sen arçelikte hangi modelleri beğendin toplam nekadar tutmuştu nekadar indirdi söyleyebilir misin
ndirim sınırlarını erak ediyorum da bayilerin

canım dolabın üzerinde etiketinde parmak izi yapmaz etiketi vardı. ama gayet de net iz bırakıyodu.. illa biraz iz bırakır mutlaka ama bununkinde çok fazlaydı kalitesi düşüktü besbelliiii ....
bizim gezdiğimiz gün arçelik değil de bekoda indirim yapılmıştı canım. şu ötv+kdv indirim olayları varya onlardan dolayı olması gerekenden de iyi aptı indirimi ... tam rakamlar aşkımda ki katalog da yazılı canım ben tek tek hatırlamıyorum 4 parça eşyaydı.

bosch servisi çok yaygın vede pahalı olduğnu zannetmiyorum..düşündümde ben samsung dıodum ama bi sorun olsa makınada servısını bulmak çok zor olacak..pahalı ama napalım hesaplarımıza göre buzdolabı bulaşık mak.çamaşır mak.ve set üstü ocak toplam 5.500 yapıyor samsungtada 5000 civarı en iyisi bosch servisinede güvenıyorum.

bosch servisi çok yaygın vede pahalı olduğnu zannetmiyorum..düşündümde ben samsung dıodum ama bi sorun olsa makınada servısını bulmak çok zor olacak..pahalı ama napalım hesaplarımıza göre buzdolabı bulaşık mak.çamaşır mak.ve set üstü ocak toplam 5.500 yapıyor samsungtada 5000 civarı en iyisi bosch servisinede güvenıyorum.

Aynen mervem.. Bosch da katalog fiyatlarında 4 parça beyaz eşya 7150 tuttu (çamaşır,bulaşık,buzdolabı,fırın)
her markada istediğim modelleri tek tek belirledim ve fiyat aralıkları çıkardım.
bazı yerlerde indirimi güzel yapıyorlar bazıları yapmıyorlar. :kızgın:
bu fiyat çok fazla geldi bize.. bakalım ya aynı özelliklerde başka markadan alıcaz ya da indirim yapan bi bosch bayisi bulucaz a.s

benim çamaşır makinem bosch 12 senedir kullanıyorum maşallah servis görmedi ama arçelik fırınım var iki fırınlı ama bildiğin teneke gibi paslandı çürüdü kaç kez gitti hemde 2.senesinde arızalanmaya başladı servise değişmedik bir yeri kalmadı . belki kullanımdan dersiniz ama aygaz ocağım vardı 15 sene kullanmıştım velhasıl kelam arçelikten uzak durun derin

Aynen mervem.. Bosch da katalog fiyatlarında 4 parça beyaz eşya 7150 tuttu (çamaşır,bulaşık,buzdolabı,fırın)
her markada istediğim modelleri tek tek belirledim ve fiyat aralıkları çıkardım.
bazı yerlerde indirimi güzel yapıyorlar bazıları yapmıyorlar. :kızgın:
bu fiyat çok fazla geldi bize.. bakalım ya aynı özelliklerde başka markadan alıcaz ya da indirim yapan bi bosch bayisi bulucaz a.s

kizlar bosch iyi diyosunuz ama cevremde bosch kullanan 3 kisi gordum ve de ucu de buzdolaplarini attilar...kafamçokkarıştı

X