annnnnne karnındaki bebeğin belindeki su ne anlama geliyor

aynurenes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
176
1
41
merhaba arkadaşlar ben 32 gün önce doğum yaptım çok şükür sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim fakat bir arkadaşım 32 haftalık hamile dr bebeğin belinde 9mm su var demiş ama acıklama yapmamış yada arkadaşım bana söylemiyor böyle bir durumla karşılaşan varmı bilenlerin yorumlarını bekliyorum.bu tehlikeli birşeymi.

Canım güle güle, sağlıklı sıhhatli büyüt bebeğini. Arkadaşının bebeği için üzüldüm, umarım ciddi birşey değildir. Benim bildiğim bebeğin belinde su olmasının tıp dili "spina bifida" hastalığıdır, ama inşallah öyle birşey yoktur. Sen yine de internetten araştır, belki aynı şey değildir.

ilk kez duydum Rabbim muhafaza etsin, acilen şifalar ihsan etsin. amin.

Evet arkadaşın dediği gibi Spina Bifida olabilir. Bu bebeğin belinde bazen su bazen leke bazen de tamamen açıklık şeklinde görülebiliyor. Spina bifidalı olup tamamen sağlıklı doğan bebekler de var. Artık derecesini doktor daha iyi bilir.

teşekkkkkkür ederim arkadaşlar internete araştırdım ama bu konuyla ilgili hiç bir şey bulamadım belde açıklık falan diye çıkıyor fakat su olmasıyla ilgili hiç birşey bulamadım.

üçlü tesstte bu hastalıkla ilgili risk oranına bakılıyor ama,yüzde altmış doğru sonuç veriyor..bende bel rahatsızlığı olarak spina bfidayı biliyorum ama inşallah başka birşeydir..tedavisi vardır umarım..allah şifa versin..

X