halıya süt döküldü kokusu öldürücü yardımm edin imdat

rosaland

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
301
11
1 yaşındaki oğlum halıya süt döktü.hemen sildim bulaşık deterjanıyla.ama ertesi gün kötü koku oluştu.hayvan ölüsü gibi bir koku bu belki tecrübe edenler vardır.kirçözle sildim bol miktarda kirçöz kullandım ama bugün hala kötü koku yayılıyor tüm odayı kaplaıyor bu koku.
netten araştırdım ellle tutulur bişey bulamadım.feci bir kokuymuş bu sırf bu yüzden arabasını satanlar olmuş.gözüm korktu.lütfen bilgisi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim halıyı alalı 2 ay oldu çok üzgünüm

Muğlada hava nasıl bilmiyorum ama halını balkonun varsa dışarı at.ıyice her tarafını sil havalansın.Hatta sıcak su ile sil kirçöz değilde arap sabunu ile sil durula. Eğer geçmezse ya kendin yıka yada yıkamaya ver.

halıyı yıkamadan geçmez o koku. bizimde mutfak halımız vardı su dökülse bile koku yapardı bazı halılar öyle oluyor maalesef.

1 yaşındaki oğlum halıya süt döktü.hemen sildim bulaşık deterjanıyla.ama ertesi gün kötü koku oluştu.hayvan ölüsü gibi bir koku bu belki tecrübe edenler vardır.kirçözle sildim bol miktarda kirçöz kullandım ama bugün hala kötü koku yayılıyor tüm odayı kaplaıyor bu koku.
netten araştırdım ellle tutulur bişey bulamadım.feci bir kokuymuş bu sırf bu yüzden arabasını satanlar olmuş.gözüm korktu.lütfen bilgisi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim halıyı alalı 2 ay oldu çok üzgünüm

Ay ben bu kokuyu çok iyi biliyorum.Benim oğlumda koltuğa dökmüştü.İnanki belki 6 ay sürdü o koku.Sile sile koltuğun o bölümü solmuştu.2-3 gün balkona çıkarıp bıraktım düşün.Zamanla geçti valla ancak.Çok iğrenç bişey ya.Niye o kadar kokuyo anlamadım:bbo:

arkadaşlar öncelikle zaman ayırıp cevaplayan bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum halıma elma sirkesi döktüm bolca sonra yarım saat kadar bekledim.kirçöz ve elma sirkesiyle köpürdü bende ovaladım ovaladım birazda öyle köpüklü beklettim sonrada halı yıkama makinasıyla sadece o bölgeyi duruladım.ıslak yerler kuruyunca koku tekrar yayılıyordu.o nedenle kesin sonucu yazmak için acele etmedim.şu anda süt kokusundan kurtulmuş bulunuyorum.hakikaten ne kokuymuş ya bilsem daha dikkatli davranırdım.halımda yeni olunca baya üzülmüştüm.ama şu an mutluyum.

koltuğuma süt döküldü ve burada yazılanların hiç biri işe yaramadı :KK43:( salonum çok kötü kokuoo :KK43:( yok mu başka bir çözüm yolu bilen??

eşimin arabasına peynir suyu dökmüşştüm kendim bizzat o bi yerlerden arabaların böle kumaş yüzeyleri için dr mat hijyen sprey diye bişey bulmuşş peynir suyu dökülen yere sıkmış ve koku kalmamış aynı şekilde bende evde çergeme sahlep döktüm sildim temizledim ama koku yaptı eşimin arabasından arakladım o ürünü bi sıktım valaa ne koku kaldı ne başka bişey çocuğum sağa sola kustuğunda bile artık onu sıkıyom :)) valaa tavsiye ederim canım öptüm

Arkadaşlar benim bu tür sorunlarda kurtarıcım yumuşatıcı.silip temizliğinden emin olduktan sonra birde yumuşatıcıyla siliyorum gelen evimin bu kadar güzel nasıl koktuğunu soruyor.halı koltuk silerkende katıyorum suya mis gibi kokuyor.

2 aydır bende süt kokusuyla uğraşıyorum. Her türlü deterjan türevlerini kullandım ama nafile. Eşim koca çekyatı atacak öyle diyor. Ne yapacağım ben yahu. ( Oğlum içtiği sütü yanlışlıkla döktü. Anında sildim kötü koku yapar diye biliyordum ama nafile, leş kokuyor )

Benimde döşeme halıma süt döküldü herşeyle sildim ama bi türlü geçmiyodu. İnternette antibakteriyal sıvı sabunun işe yaradıgını duydum denedim. Activex antibakteriyal sabunuyla bol bol dokerek sildim tek silmede kayboldu. Durulaması biraz zor oluyo ama koku gitti yaa onemli olan bu. Evinden tiksinmiştim artıj:mad::mad:

Yıkamaya gönder en basiti

Ayni dert bende de var denemedigim bisey kalmadi yikamaya da veremiyorum su an havalar sogudu yerine serecek halim yok her gun biseyle siliyorum ama nafile :KK43::KK43:kokudan duramiyorum baska yontemleri olan yardim etsin lutfen

Ayni dert bende de var denemedigim bisey kalmadi yikamaya da veremiyorum su an havalar sogudu yerine serecek halim yok her gun biseyle siliyorum ama nafile :KK43::KK43:kokudan duramiyorum baska yontemleri olan yardim etsin lutfen
Yıkamaya verirsen çıkar kokusu

X