Bebek Beslenmesi yeni doğan bebeğin kilo vermesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ntul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2010
9
0
Merhabalar. ben 1 mart 2010 da yeni doğum yaptim. kızım 3500 gr doğdu. 3 günlük olduğunda hastaneye kontrole gittik. bebeğimin kilosu 3500 den 3200 e düsmüş. bu kilo kaybına doktorumuz normal dedi. ilk bir hafta bebekler kilo verebilirmiş. dün yine doktorumuza gittik yani doğumdan tam 1 hafta sonra.ve bu sefer bebeğim 2950 gr olmuş . doktor endişelenecek birsey yok dedi. yine aynı şekilde bebekler ilk hafta kilo verir dedi. 3-4 gun sonra bi daha kontrol edelim eger kilo almazsa ara ogun olarak mama verelim dedi. tabi doğal olarak benim ve eşimin moralı bozuldu. sizce bu durum normalmıdır? su anda sutum gelıyor. ve bebeğimi duzenlı olarak emzırıyorum fakat sezeryan ıle dopum yaptıgım ıcın ılk bır kac gun sutum gelmedı ve bebeğime mecburen doktor kontrolunde mama verdık. şimdi bebeğim emiyor. acaba bu durumda bır sut pompası almalımıyım? cevaplarınıza cok ıhtıyacım var bebeğime iyi bakamıyormuyum yoksa.cok endıselıyım yardımcı olursanız cok sevınırım. tesekkurler.

mrb canım benimde doğum yaptığımda olmuştu bebeğimde kilo kaybı bebekteki şişlikler doğumdan sonra gidermiş buda kilo kaybına neden olurmuş az miktar.bencede normal ama sen sık sık emzir ben gece ağlamayan bebeğimi uyandırıp iki saatte bir emziriodum hem hızla toparladı hem emzirdikçe sütüm daha çok gelmişti.slm.

cevap icin tesekkur ederım. Sanırım bıraz daha sık emzırıp durumu gozlemlemek en ıyısı gibi .3-4 gun sonra kilosunu tekrar kontrol etmeyı dusunuyorum. duruma gore de sut pompasını alıp almamaya karar vereceğim.

sakın 3 4 günü baz alma bekle biraz ilk kilo kaybı normal zaten bu kilo kaybıda değil şişliklerin gitmesi.sütün varsa emzirmeye devam uyuan çocuk ellenmez lafına inanma elle yani onu huzursuz etmeden al memeyi ağzına ver emzir toparlanıcaktır mutlaka zaten kayıp olna bişey yok şuan.bence sakın pompaya falan bulaşma bırakır memeni benden söylemesi tecrübe ettim ben yani.çok zorda kalıırsan bebiş memeyi redderse işe başlarsan pompa devreye girmeli sorun yoksa pompaya gerek yok.bebk hem biberona alışır hemde emme olmadığı için sütün azlaır pompa sütü biyerden sonra azltıyo

merhaba ntul bende aynı konuyu açacaktım,bende 20 şubatta sezeryanla doğum yaptım bebeğim 3680 gr verdi ve aynı şekilde 3 gün sonraki dr kontrolümüzde 300 gr vermişti çok üzüldüm çok ağladım dr normal demişti ama bide sarılığı var bebeğimin halen daha geçmedi,sütüm var çok şükür ama göğüs ucum olmadığı için bebeğim 2gün falan düzgün süt alamadı dr banada mama önerdi ama ben almadım şimdi göğüs ucu kullanıyorum ve düzenli olarak emziriyorum gece bile saat başı kalkıp emziriyorum,bu hsonu kontrolümüz var ve bebeğimin kilosunu çok merak ediyorum inşallah daha kilo vermemiştir..

merak etme her bebek doğum dan sonra ki ilk haftalarda kilo veriyor.bnm bebeğimde doğduğunda 3820 gr dı.3 gün sonra 3600 e düştü.tekrar 1 hafta sonra gittiğimizde 3500 du.yani merak edilecek bişi yok

korkma canım her bebekde olur bu durum.pompaya falan para verme sık sık emzir çok yakında herşey düzelir.

korkma canım her bebekde olur bu durum.pompaya falan para verme sık sık emzir çok yakında herşey düzelir.

Bende de ayni problem var. Dogum kilomuz 3415 gr. Hastaneden cikarken yani 3. gun 3160 grdi. Bir haftalikken kontrole gittik 3130 gr olmustu. Benim de cok canim sikildi. Gerci oglum cok sukur sarilik olmadi. Emzirmem az olsaydi sarilik olurdu herhalde. Fakat diger taraftan oglum hic kusmuyor. Fazla gelmiyor demek ki sutum. O yuzden endiseliyim acaba sutum mu az diye?

Sutumun yeterli olup olmadigini nasil anlayabilirim?

Benim oglusum'da hic kusmaz ama hic bir zaman sut az mi diye endiselenmedim
eyer aglamiyosa doydugu demektir endiselenme..

Son düzenleme:
X