Bal+Limon+Karabiber

cadoloz_x

Nirvana
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
326
2
38
inanılmaz derecede oksuruyodum ve sureklı antıbıotık ıctıgım ıcın ınat ettım bu sefer almıcam dıye bı arkadasım bana 1 yemek kasıgı bala bıraz lımon sıkmamı bırde karabıber atmamı soledı aksam yaptım yedım ve gece hıc oksurmedım sabah kaltıgımda bıraz oksuuryordum ama cok azalmıstı bı kac gun denıcem sızde deneyın ınanılmaz ıse yarıyor:teytey:

evet bende yaptım çok işe yaradı kaynanam kaynamış suya pekmez karabiberle karıştırdı içtim oda çok işe yaradı benim öksürüğüm kuru öksürüktü boğazım kaşınıyordu ve gıcık yapıyordu çıkmıyordu onları içinde öksürüğüm kesildi ve iki gün sonra gıcıklar çıkmaya başladı şimdi çok rahatım doktora gittim şurup içtim iki çeşit şurup içtim ama nafile geçmedi kocakarı ilaçları bazen işe yarıyor valla

Bu yöntem öksürüğe iyi geliyor amaç zaten boğazı mikroplardan temizlemek yazın bile yapmak lazım aslında .

ılacları almamakta dırenıyorum bıtkısel ve koca karı ılaclarıyla cozmeye calısıyorum cok buyuk bı sorun cıkmazsa tabı :))benım gıbı 2 3 ayda bı bademcıklerı sısen bırının ilacla bı tarafımı ıyılestırırken karacıgere yukleme yapıyorum

oyyy,,benim karabibere alerjim var ama baska tarif yok mu acaba:1shok:
1 metre uzağımda bile sıkınca kötüleşiyorum

Gecen sene 6 ay sinuzitle ugrastim gecmek bilmedi..o kadar cok antibiyotik kullandim ki anlatamam..bunun yaninda birde ot..vine burun spreyi kullandim fakat bagimlilik yapmisti..sinizut gecti burun akintisi bitti ama damlanin bagimlisi oldum yastigimin altindan cikartamiyorum..en sonunda kurtuldum inatla sıkmadım bir hafta sonra alistim..derken bu yil yine benim bu sinuzit basladi..eyvah yandim dedim..bu balli karisimi hep duyardim ama pek fazla õnemsemezdim..o kadar antibiyotik gecirmiyor da bu karisim mi iyi gelecek :) ama ne kadar yanlis dusunmusum..bu sefer denemeye karar verdim hemen yarim cay bardaginin icine yarim limon, bir tatli kasigi bal ve bir cay kasigi kadar karabiberi koydum..tadi igrenc..ama agzimda tutup su ile yuttum..sonuc ise mukemmel benim bu tikali olan burnumu yarim saate acti..gece ne damla ne baska bisey..simdiye kadar denemedigime bin pismanim..siddetle tavsiye ederim

inanılmaz derecede oksuruyodum ve sureklı antıbıotık ıctıgım ıcın ınat ettım bu sefer almıcam dıye bı arkadasım bana 1 yemek kasıgı bala bıraz lımon sıkmamı bırde karabıber atmamı soledı aksam yaptım yedım ve gece hıc oksurmedım sabah kaltıgımda bıraz oksuuryordum ama cok azalmıstı bı kac gun denıcem sızde deneyın ınanılmaz ıse yarıyor:teytey:
Öksürükden içim dışıma çıktı derhal deniyorum

ben de bir tıp öğrencsinden duydum ama sadece bal yerine nane var içinde..bir kaşık nane bir kaşık karabiberi limonla karıştırıp içiyoruz...yeni denedim..öksürükten ölüyorum ..bakalım ne olacak

X