Evlenmek ne kadara mal olur?

• Konu Sahibi pippi_langstrumpf
  • Başlangıç Tarihi
P

pippi_langstrumpf

Ziyaretçi
Yeni evlenenler acaba düğününüz,takılar, masraflar, ev eşyaları, beyaz eşyalar, mobilyalar vs.. ne kadar tuttu? Evlenmek için toplam ne kadar paranın olması gerekir?? Ben eşyalarımı kaliteli istiyorum. Beyaz eşyada bosch, mobilyalar muhakkak çok kaliteli ve iyi, plazmanın büyüklerinden vs. gibi. Herşeyin içime sinmesini istiyorum. Evleneceğim kişiyle benim toplam ne kadar paramız olması gerekiyor?

valla canım bu çok göreceli bir soru
10 bine de yuva kuran var
100 bine de kuran var
herşeyin kalitelisini istiyorum demişsin
kim istemez ki evlenirken her eşyasının istediği gibi olmasını
ama çoğu zaman evdeki hesap çarşıya uymuyor ne yazık ki
ha biz yaparı dersen 15 bin 20 bin arası mobilyaların tutar
10 bin civarı beyaz eşyaların tutar
tabaktı çanaktı perdeydi halıydı geriye kalan teferruat da en az 10 bin tutar
tabi çok çok çok iyisini istiyorsan fiyat artar

herkesin butcesine gore evet yani sizin durumunuza bagli birsey bu.
10 bine de dugun yapan var 100 binede .
herseyin kalitelisi demek cok iyi anlamina gelmiyor esyalar 5 yil icinde en iyiside olsa eskiyor yenilenmesi gerekiyor. alalh yapisi degil kul yapisi yani.

Düğünü ,gelinliği vs çıkarırsan ,geriye ev düzmek için 80 bin falan lazım.:ecrin_bebek:

50 bin gider

bizde 35 bin gıtmıstı ,gelınlık damatlık harıc ..gerı saydıkların aynı kalıtelı makıneler ,büyük plazma vs.

simdi zam gelmıstır 50 bın olur o kaydirigubbakcemile3

ben şunu anlamıyorum
düğün için, eşyalar için bir sürü masraf edelim
hatta sırf bu yüzden birileriyle aramız bozulsun -ki genellikle bir taraf ısrarcıysa olur-
sonra o borcu ödemek için de canımız çıksın
her şey imkanlar elverdiği ölçüde yapılmalı
en iyisi de olsa en kötüsü de olsa bir gün sıkılacaksın o eşyalardan
kaç lira olduğundan ziyade içine sinmesi önemli
evde huzurun olsun gerisi boş
biz evlenirken lcd tv almayı düşünüp sonra alırız diye vazgeçmiştik
şu anda alabilecek durumdayız elbette ama hala benim bekar evim için aldığım 37 ekran tv kullanıyoruz
hatta bir ara siyah beyaz gösteriyordu yeni düzeldi:))

ben şunu anlamıyorum
düğün için, eşyalar için bir sürü masraf edelim
hatta sırf bu yüzden birileriyle aramız bozulsun -ki genellikle bir taraf ısrarcıysa olur-
sonra o borcu ödemek için de canımız çıksın
her şey imkanlar elverdiği ölçüde yapılmalı
en iyisi de olsa en kötüsü de olsa bir gün sıkılacaksın o eşyalardan
kaç lira olduğundan ziyade içine sinmesi önemli
evde huzurun olsun gerisi boş
biz evlenirken lcd tv almayı düşünüp sonra alırız diye vazgeçmiştik
şu anda alabilecek durumdayız elbette ama hala benim bekar evim için aldığım 37 ekran tv kullanıyoruz
hatta bir ara siyah beyaz gösteriyordu yeni düzeldi:))

vereliniortakalkisalkisalkis

En iyisi plazmanın en büyüğü ,evin en şıkı dersen 100 rahat gider..

valla bir hesaplayalım.ekonomik hesaplamaya çalışcam.bosh demişsin.en son modellerini düşünmezsen,yine iyi olsun tabi dersen,plazma,buzdolabı,çamaşır makinesi,bulaşık makinesi ,fırın 6 7 bin civarı tutar.
ev eşyalarında bellona alfemo istikbal v.b. markalar düşünürsen bunların fiyatları yüksek değil fazla.mesela yatak odası,yemek odası,misafir odasına,oturma odasına oturma grupları toplam 13 14 bin civarı olur.yalnız daha farklı markalar düşünüyorsan bunun iki katı veya daha fazla olabilir tabi.5 6 bin heralde halılarla perdeler tutar.bunu pek bilemiycem.
sonra mutfak eşyaları,evdeki ufak tefek ihtiyaçlar,ne bileyim süs için aksesuarlar falan düşünecek olursak onlarda epey tutar.senin çeyizin falan varsa bilmiyorum ama.
düğün masrafını bilmiyorum.tabi düğününe göre değişir.benim hiçbir fikrim yok gerçi.gelinlik fiyatlarınıda bilmiyorum.
sadece yazdıklarım 26 27 bin tutmuş.daha altındır,düğündür gelinliktir ,balayıdır falan derken heralde 50 bin gerekir.rahat rahat yetebilir de.
canım siz düğününüzü tamamen ikiniz mi yapmak zorundasınız ailelerinizin hiçbirşey yapma imkanı yok mu

Valla cnm bizim 25 tuttu eşyalar ki az bi eksiğimiz var ayriyetten bunun içinde beyaz eşya mobilya halı ve perdeler var sadece yani ufak tefek şeyler yok daha 5 bine ihtiyacımız var düğün içinde 5bin 35e evleniyoruz. tabi damada dahada pahalıya cıkar bu altını felan derken... Bu arada eşyalarımda kaliteli yani ama piyasada çok uygun fiyatlardada var. ama şimdiki aklım olsa o daha hesaplı davranırdım. Bence sende çok aşrıya kaçma.
Biz eşyaları geçen sene aldık düğnüm bu sene temmuzda şimdiden sıkıldım eşyalardan. Ayrıca mesela lvd yi 2800e almıştık şimdi aynı kaliteleri 1750ye düştü hemde 1 yılda.

Son düzenleme:
Baya para gider sen böyle kaliteci olursan :nazar:

Az olsun öz olsun arada huzursuzluk mutsuzluk olmasın...Zaten yavaş yavaş alınıyor herşey :nazar:

ühühüüh korktumm benn :icecream:
alın verin ekonimiye can verin su evlenenler olmasa ekonomi batardı zaten..sizin sayenizde ekonomi ayakta kızlaarrr:dance:

siz naptınız ne 50'si 100'ü arkadaşlar.Vallaha 25-30 milyar arası en kralından evini döşersin ama akıllı olmak lazım.

bence burada fiyat araştıracağınıza nişanlınızla boş vakitlerinizde dükkan gezin. aynı mal bile farklı dükkanlarda farklı fiyata olabiliyor. ancak herşeyin iyisi derseniz masrafınız pek az olmaz. bence baştan çok fazla ve pahalı eşyaya kamadan ev döşemeniz. Çünkü düğün telaşı falan derken insan ne kadar istesede herşeye aynı alakayı gösteremiyor. belki daha sonra içinize daha çok sinerek alırsınız bazı şeyleri.hayırlı olsun şimdiden

eğer biri herşeyin en iyisi olsun; bi duvarım boydan boya lcd olsun, çamaşır makinem o kaa şahane sıksın ki nerdeyse çamaşırlar kuru çıksın hem de bu işi 12 dk'da bitirsin diyorsa o kişinin durumu bunları külfet edecek değildir.
kim ayy acaba çok mu tutar, nasıl denkleştirirz der? kısıtlı parası olan ve herlşeyden kısmak zorunda kalan..
eğer herşeyin en iyisi olsun, tek eksiğim ilerdeki bebeğimizin beşiği diyorsanız cebinize 50-60 bini koyacaksınızdır.

dediğiniz fiyatlara bakarsak ben hiç evlenemem ya :)) o miktarda paralar kazanamayız ki

Benim hayalim çok daha mütevazi. 1+1 eve kiraya çıkıp 1 yatak 1 gardrop - bi küçük yemek masası, 2 kanepe. 37 ekran tv - 1 çamaşır mak. bi de buzdolabı :)) tamamdırr öğrenci evi gibi işte.

düğün de istemiyorum. gelinlikten de pek haz etmem. bi tüllü müllü beyaz elbise :-) -beni alan yaşadı valla çok masrafsızım boshayallersmile
düğüne bilmemneye harcanan aşırı paraları müsriflik olarak görüyorum ben...

dediğiniz fiyatlara bakarsak ben hiç evlenemem ya :)) o miktarda paralar kazanamayız ki

Benim hayalim çok daha mütevazi. 1+1 eve kiraya çıkıp 1 yatak 1 gardrop - bi küçük yemek masası, 2 kanepe. 37 ekran tv - 1 çamaşır mak. bi de buzdolabı :)) tamamdırr öğrenci evi gibi işte.

düğün de istemiyorum. gelinlikten de pek haz etmem. bi tüllü müllü beyaz elbise :-) -beni alan yaşadı valla çok masrafsızım boshayallersmile
düğüne bilmemneye harcanan aşırı paraları müsriflik olarak görüyorum ben...

Aaa yapmayın bir kere evleniyorsunuz :eek:

X