Çocuk Hastalıkları alerji belirtileri..

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

esraaydin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
132
0
arkadaşlar sanırım oğlumda yumurta alerjisi var yani tam çözemedim ama yumurta yedikten bir gün sonra vücudunda ve yüzününn bazı yerlerinde kızarıklık oluyor pınarın devam sütüyle muhallebi yapıyorum bazı akşamlar süt alerjisimi diye düşündüm yada yumurtayla birlikte peynirde veriyorum o olabilirmi tabii bunları takip edicem sırayla sizden öğrenmek istediğim süt alerjisiyse yoğurt vs hepsimi yapar mesela bebeğim aynı zamanda mamada içiyor ozaman oda yapardı değilmi? yani bu yüzden yumurtadır diye düşündüm ama sizede danışmak istedim çünkü yoğurttan bir reaksiyon görmedim bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..sevgiler...bebğim bu arada 6 aylık ek besinlere yeni geçtik..

tam bilemiyorum bende ama bende oğlumda yumurta alerji yapıyor diye şüphelenmiştim yapmıyormuş neyse ki sizde tek tek verip deneyin bugün yalnızca yumurtayı verip deneyin öyle daha iyi anlarsınız eğer süt alerjisi varsa bütün süt ürünleri alerji yapar

benim oğlum atopik dermatit ve çok şiddetli bir şekilde yumurta ve fındığa alerişsi çıktı kan ve derş testi sonucu .yumurta ve içinde yumurta geçen hgiç bir ürün çocukluk çağına kadar yiyemiyecek .canım eğer bebeğinin süte alerisi olsaydı yoğurt,peynir ve süttün yapılmış vs gıdalardada vücudu tewpki veriridi yumurta aleri yapmış olabilir

canım benim bebeğimde 6. ayını yeni bitirdi. egzaması var aynı zamanda. bizede allerji testi(deri+kan) yapıldı ve yumurta akına çıktı.
genelde 1. 1.5 yaşında geçtiğini söyledi bu zaman içinde yumurtayı bende tüketmiyorum bebeğimde
3 ayda bir kontrol edecekler duruma göre yumurta yiyecez sadece yumurta ver ve ona göre değerlendir
süt ürünlerine allerjiniz olsa hepsine tepki verirdi. dikkat edin.

canım arkadaşların da dediği gibi yumurtayı tek vererek denemelisin.hatta birkaç gün tek vermelisin yoksa anlayamazsın.benim oğlum da atopik dermatit kan ve deri tesitinde allerji çıkmadı (deride çok hafifçe süt) ama geçenlerde ilk kez yoğurt verdiğimde bütün çene kıpkırmızı oldu ve kaşıntı başladı. labne verdim onda o kadar olmuyor.bu da allerjinin değişik bir tipiymiş.allerji olduğuna emin olursan bir allerji uzmanına göstermen iyi olur.

arkadaşlar bebeğime alerji yapan yumurta değilmiş.. çikolataymış.. nee demeyin biz yerken çok bakıyo bizde dayanamayıp yalattırdık birkaç kere (bir çok sefer) :))çok sonra aklıma geldi çünkü diğerlerini denedim dedğiniz gibi.. çikolata tekrar verip denemedim ama diğerlerinde sorun yok ya önemli olan o çikolata yemiyoruz oğluşun yanında atık :)) sizin bebişlerede Allah şifa versin alerji durumuda zor bir durum gerçekten sizi çok iyi anlıyorum insan bebişi herşeyi yesin istiyo ama en azından geçici bir süreç bunu atlatınca doya doya yedirirsiniz inşallah.. teşekkür ederim arkadaşlar ilginize..sevgiler..

bizde maşallah 7 sülale alerjik olduğundan, büyük oğlumun pekmez alerjisi var. küçük oğluma da korka korka veriyorum. umarım bununla kalırsınız başka bir alerji daha çıkmaz..
sevgiler :1hug:

geçmiş olsun bu bebekler neden gereksiz şeylere böyle meraklı benim oğlumda bişey yemez ama çikolataya nasıl bakıyo versek diye ama vermiyorum ne olur ne olmaz hele bi büyüsünde

X