Lekeler, Çiller Dermamelan ile lekelerinden kurtulan var mı??

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
mesoestetikin temizleme losyonu ama çok pahalı 100 gibi birşeydi. aslında ph ı iyi sızlama yaptırmayacak sabun vs içermeyen bir ürün eczaneden alsanız daha hesaplı olur. koruyucu obagi 95 tl. ondan memnunum devam edeceğim kullanmaya.

Son düzenleme:
çevremdekiler cildimin düzeldiğini söylüyorlar. devamlı soyulma olduğu için cilt devamlı yenileniyor. bu arada activar hap ve kremini bugün kullanmaya başladım. 1 ay süre verdim bakalım nasıl etki gösterecek. yanaklarımda halen pembelik var. geçse de lekeler ne durumda merak ediyorum.

bugün bir arkadaşım yüzümün renginin açıldığını ama lekelerin halen durduğunu söyledi. üzüldüm doğrusu. hala cosmelana süre veriyorum. yoksa bu da sıradan ucuz acnelyse soyucu kremi gibi aynı sonuç olacaksa üzüleceğim.

Son düzenleme:
cosmelan 2. maskemi yaptırdım.ben sonuçlardan memnunum.esmerlerde sonuç biraz daha zaman alıyormuş ben beyaz tenli olduğum için daha çabuk sonuç aldım.sanırım

cildi gençleştiriyor bu güzel. ancak ben esmer değil buğday tenliyim. kırmızılıklar gittikçe alttan leke görülmeye başladı, eskiye göre iyi tabii ki ama bariz leke görülüyor. bu cumartesi kontrol var.

yarın doktora gideceğim ama moralim bozuk. bu cosmelan bende işe yaramadı malesef. kızarıklık geçtikçe lekler de belli olmaya başlıyor. boşuna 2000 tl verdim sanırım. hayal kırıklığı

Benimde tamamen geçmedi ama eskiye nazaran daha iyi inşallah zamanla daha iyi olur.yüzümde hala soyulma var ve kırmızı

devam kremini azalttım, kırmızılık azalsın öyle gideceğim doktora. üzgünüm ama çok başarılı değil

3 ekim tarihinde dermamelan işlemi yaptırdım maske suratımda 12 saat kaldı maskeyi yıkadıktan sonra yüzüm hızla şişmeye başladı kortizonlar ilaçlar vs.derken yüzüm uzunca bir sürede normale döndü bu dönemi atlattıktan sonra devam kremi ile mücadele safham başladı devam kremine de cildim tepki gösteriyordu bu arada maskenin bu forumda yer alan diğer bayanlar gibi iki kez cildime uygulanamadığınıda belirtmek istiyorum ilk maske uygulandıktan sonra yaşadıklarımdan sonra ikinci maskenin uygulanması sanırım delilik olacaktı devam kremini bana söylendiği gibi üç kez asla kullanamadım k vital kreminin içine advantan bir alerji kremi ve başka bir kaç krem daha kullanarak bir karışım elde ettim bu krem karışımı yardımı ile devam kremimi bazen iki bazende bir kez kullanarak bugünlere geldim cildimin durumuna göre ki bazen tepki verip şişip kızardığı günler oluyor hiç sürmüyorum bir nevi kendi kendimin doktoru oldum yaşadığım bu tecrübenin ardından başarı oranım yüzde altmış diyorum sol tarafımdaki leke çok güzel temizlendi sağ tarafımdaki leke eskisi kadar yoğun olmasa da duruyor bu işlemi yaptıracaklara tavsiyem iyice araştırsınlar ve bu işlemleri defalarca yapmış bir doktora kendilerini emanet etsinler ve bu işlemden önce mutlaka maskenin içinde bulunan bir maddeye duyarlılıkları varmı yokmu test ettirsinler benim dermamelan maceram henüz bitmedi devam kremimi zor zahmet kullanmaya gayret ediyorum işim maddi boyutunu çoktan geçtim ama manevi anlamda yaşadığım zorluklar beni devam kremimi kulanmaya sevk ediyor lekelerle yaşamanın zor olduğunu kabul ediyorum ama dermamelan işleminin kolay olmadığını yani benim için kolay olmadığını yazmak istedim evet cildimin alerjik yapısı nedeniyle belki bu benim sanşsızlığım oldu ama yinede dikkatli olmanızı ve mutlaka bir alerji testinden sonra bu işleme karar vermenizi tavsiye ederim maddi olarak çok ucuz bir işlem değil üstelik

şimdiki aklım olsa dermamelan yaptırırdım. cosmelan çok başarılı değil bence. arada 1000 tl fark var ama değer.

bu arada istanbul anadolu yakasında Hilal hanım ve Bülent bey var. başka uygulayan yok sanırım.

parça parça yazıyorum ama:) her iki doktor da bana %90 işe yarayacağını söylemişti. ama dendiği gibi olmadı. sonuç bekledikleri gibi olmayınca leke tedavisinin altından ne çıkacağı belli değil deniyor. oysa her iki doktora da sonuç başarısız olursa %10 a giriyorsunuz demeyin demiştim. ben memnun değilim sonuçtan açıkçası. bu hafta doktoruma da söyleyeceğim zaten.

cosmomelan yaptıran arkadaşlar devam kremini kullanırken zorluk çekmiyormusunuz yani kızarıp şişme sorunları yaşıyormusunuz bunları gidermek için doktorunuz bir şey tavsiye ettimi

ben ne yazık ki doktor yönünden çok şansızım işlem yapıldıktan sonra tüm olumsuzlukları yaşarken tamamen tek başıma bırakıldım

lekelerim çok koyu ve derin değildi ama garanti olması açısından dermamelanı düşündüm ben cosmomelan başarılı olmazsa dermamelan için keşkede kalmak istemedim nitekim dermamelan ile yüzde yüz başarı sağlanmış değil muhtemelen cosmomelan iyice yetersiz kalacaKTI aradaki fiyat farkını göze alarak bu işe karar verdim kaldı ki bu işin maliyeti 3 bin lirayla bitmiyor nemlendirici k vital kremleri ve devam kremleriyle dermamelan maliyeti yaklaşık 7 bin liraya yaklaşıyor

ben doktor konusunda memnunum. devamlı mesajlaştık. resim çekip gönderdim. lekelerimin geçmemesi -hafifleme var tabiiki- beni üzdü. doktorum devam kremiyle iyice hafifleyecek diyor ama zaman gösterecek.

cosmelanda da yüz ilk 2 gün şişiyor. bir hafta kırmızı kalıyor. bana uçuk olmaması için valtrex gibi bir hap da vermişti. şişmesi kötü değil bence, yüz okadar müdaheleye tepki veriyor sonuçta. göz bakımına gittim, yüzüme uyuşturucu krem sürdüler, kremi temizlerken bile cildim kızardı. halen çok hassas.

devam kremi dedikleri yüze sürülen maskenin daha az soyucu formu, fazla sürersen iki günde bir cilt soyuluyor. yanaklarıma iki akşam sürüp yattım şimdi kabuk olmuş soyulmaya başladı yine. bu yüzden güneş koruyucuyu devamlı sürüyorum.

Son düzenleme:
devam kremini günde kaç kez sürüyorsunuz acaba üç kez sürebildinizmi ayrıca k vital kremi tek başınamı advantanlamı kullanıyorsunuz ben üç tüp k vital kullandım bugüne kadar içine advantan ve başka birkaç krem daha karıştırarak bu karşımı da bana doktorum değil mesoesteticin yetkilisi önerdi sağolsun, k vital ve advantanı yani ,fakat bana buda yeteli olmayınca kendi kendime deneme yanılma yöntemi ile bir karşım elde ettim devam kremimi kullandıktan sonra bunu sürüyorum ve şişmesini kızarmasını önlüyorum ki şiştiğim kızardığım zamanlarda oluyor bir de benim soyulmam hafif hafif devam kremi ile öyle parça parça soyulmuyorum

doktorunuza çok şaşırdım sanırım görüştüğüm erkek doktor sizinki. doktorum önce bir hafta ne zaman gerginlik hissedersem 3lü karışımı kullan demişti. advantan+kvital+bepanthene(duruma göre krem yada merhem) karıştırıyordum ama sonra advantan+bepanthene kullanmaya devam ettim. hatta kvital hala duruyor az da olsa. bir de çok gergin zamanlarda bepanthene merhem süperdi bir kez sürmek yetiyordu. k vitali ziyan etmek istemedim, sonradan tek başına kullanacağım.

devam kremini üç kez ilk ay sürüyorsunuz. (ben yara edince doktorum yaraya sebep verecek yerlere sürme demişti) şimdi günde iki kez sürmeye çalışıyorum sabah ve akşam yatarken. son kontrolden sonra sanırım günde bire düşecek. ama ben çok dikkatli kullandım kremi. doktorum dolapta tut dedi. eczaneden en küçük boy merhem kutusu alın ve ona bir parça koyun. benim devam kremi hala var bir haftalık kadar kaldı. ilaç dolapta kalınca okside olmuyor.

Son düzenleme:
X