Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi özel aşılar (zatürre, kızamık, kızamıkçık, kabakulak, suçiçeği)

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

sezince

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2009
445
4
bugün doktora gittik. özel aşılarla ilgili bilgi vermesini istedim. çok şaşırttı beni: çünkü bebek 1 yaşına gelene kadar bütün aşılar devlet tarafından ödeniyormuş. halbuki ben zatürre, kızamık, kızamıkçık, suçiçeği, kabakulak vb. aşıların ücretli olduğunu sanıyordum. eczacımız aşıların özel olduğunu söyledi, internetten de bu doğrultuda bilgi edindim. bu konuda ne düşünüyorsunuz? ne yapmalıyım?

rotavirüs ve suçiçeği aşısını devlet karşılamıyo diye biliyorum...sağlık ocağında ücretsiz diğer aşılar..ama ben doktorumuzda yaptırıyorum aşılarını paralı yapıyor..

illa paralı yaptıracaksınız yani.. devlet karsılıyor ama sız ılla ozele gıdıyorsunuz sızı anlamak guc

canım rotavirüs ,su çiçeği ve hepatit a aşıları özel.diğerlerini devlet karşılıyor tabi sağlık ocağında yaptırırsan.

bence sağlık ocağında yaptırmak daha mantıklı, parasından ziyade soğuk zincire çok dikkat ediliyor, ayrıca sirkülasyon fazla olduğu için sağlık ocağındaki aşının bayatlama riski yok.

bende hep saglık ocağında yaptırdım.devlet öderken ne gerek var sadece su çiçeği asısını özel yaptırdım 70 tl falan..

X