Anne olamamanın acısıyla başetme yollarını bilen var mı :(

öncelikle inşalalh birğüün bebegin olur..
dr sunuz galibaa bu işleri yakıdan takip edip dogru tedaviyi bulaursun umarım.
tabikii rabbimin izniylee

Teşekkür ederim. İnşallah isteyen herkesin birgün olur. Doktor olmak yetmiyo. Olmayınca olmuyo. Sadece insanların 8-10 yılda yaptığı tedaviyi ben 3 yıla sığdırdım. O da iyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum. Sanırım daha çok yıprandım.akannehir

sevgili medicine farklı bir topil açmışsın gerçekten. Ben de 3 melek annesiyim. 4 aylık tek ve 5 aylık ikiz meleklerimi kaybettim tüptü benimkiler de. Ben de tüm bu tedavileri ve kayıpları 2 yıl içinde yaşadım ve şu an tükendim bedenen ve ruhen. Bir de tüm bu topiklerde tüp bebek olup kaybeden o kadar çok arkadaş var ki ben kendi adıma tüp olayından tamamen vazgeçtim. Belki aradan vakit geçince farklı düşünürüm yine de çok büyük konuşmak istemem ama şu anda hislerim böyle. Senin de yazmış olduğun gibi herşeyin doğalı iyidir diye boşuna dememişler. Ben yaşadığım acılara ve bunca emeğime rağmen anne olamadığıma değil de minicik bebeklerimin canı gitti diye çok üzülüyorum. Bir daha denemek istemiyorum ben anne olacağım eşim baba olacak diye yavrularımın ölmesine izin vemeyeceğim ama kendiliğinden gelirse bebiş ona da hayır demem. Bunun sıfıra yakın bir ihtimal olduğunu söylediler ama ne olumluı ne olumsuz doktorların söylediği hiçbirşeye inanmıyorum ve güvenmiyorum. Herşey çok yolunda dendiği halde 3 bebğim gitti çünkü. Bilemedikleri anlayamadıkları öyle çok şey var ki. Sen de doktormuşsun yanlış anlama benim sözüm kadın doğumculara.

sevgili medicine farklı bir topil açmışsın gerçekten. Ben de 3 melek annesiyim. 4 aylık tek ve 5 aylık ikiz meleklerimi kaybettim tüptü benimkiler de. Ben de tüm bu tedavileri ve kayıpları 2 yıl içinde yaşadım ve şu an tükendim bedenen ve ruhen. Bir de tüm bu topiklerde tüp bebek olup kaybeden o kadar çok arkadaş var ki ben kendi adıma tüp olayından tamamen vazgeçtim. Belki aradan vakit geçince farklı düşünürüm yine de çok büyük konuşmak istemem ama şu anda hislerim böyle. Senin de ne olurs paylaşırsan sevinirim.yazmış olduğun gibi herşeyin doğalı iyidir diye boşuna dememişler. Ben yaşadığım acılara ve bunca emeğime rağmen anne olamadığıma değil de minicik bebeklerimin canı gitti diye çok üzülüyorum. Bir daha denemek istemiyorum ben anne olacağım eşim baba olacak diye yavrularımın ölmesine izin vemeyeceğim ama kendiliğinden gelirse bebiş ona da hayır demem. Bunun sıfıra yakın bir ihtimal olduğunu söylediler ama ne olumluı ne olumsuz doktorların söylediği hiçbirşeye inanmıyorum ve güvenmiyorum. Herşey çok yolunda dendiği halde 3 bebğim gitti çünkü. Bilemedikleri anlayamadıkları öyle çok şey var ki. Sen de doktormuşsun yanlış anlama benim sözüm kadın doğumculara.

Haklısın canım. Doktorluk ayrı hastalık ayrı. Hatta doktor olunca önemli bazı şeyleri bildiğimi düşünüp söylemedikleri için de zarar gördüğümü düşünüyorum. Ben de aynı kararla son gebeliğim kendiliğinden oldu ama onu da kaybettim. Hakkımızda hayırlısı.Bebişlerimizin mezarına gidebiliyoruz ancak. e bu da gerçekten çok acı. Onlar da en az bizim kadar acı çekti. Bu haksızlık bence de. Yaşadıklarımız yakın. İyi ya da kötü

sevgili medicine farklı bir topil açmışsın gerçekten. Ben de 3 melek annesiyim. 4 aylık tek ve 5 aylık ikiz meleklerimi kaybettim tüptü benimkiler de. Ben de tüm bu tedavileri ve kayıpları 2 yıl içinde yaşadım ve şu an tükendim bedenen ve ruhen. Bir de tüm bu topiklerde tüp bebek olup kaybeden o kadar çok arkadaş var ki ben kendi adıma tüp olayından tamamen vazgeçtim. Belki aradan vakit geçince farklı düşünürüm yine de çok büyük konuşmak istemem ama şu anda hislerim böyle. Senin de yazmış olduğun gibi herşeyin doğalı iyidir diye boşuna dememişler. Ben yaşadığım acılara ve bunca emeğime rağmen anne olamadığıma değil de minicik bebeklerimin canı gitti diye çok üzülüyorum. Bir daha denemek istemiyorum ben anne olacağım eşim baba olacak diye yavrularımın ölmesine izin vemeyeceğim ama kendiliğinden gelirse bebiş ona da hayır demem. Bunun sıfıra yakın bir ihtimal olduğunu söylediler ama ne olumluı ne olumsuz doktorların söylediği hiçbirşeye inanmıyorum ve güvenmiyorum. Herşey çok yolunda dendiği halde 3 bebğim gitti çünkü. Bilemedikleri anlayamadıkları öyle çok şey var ki. Sen de doktormuşsun yanlış anlama benim sözüm kadın doğumculara.

yaşadıklarını paylaşırsan sevinirim.

Arkadslar beni araniza aldiginiz icin tesekkür ederim.Ben daha öncede yazmistim,benim ailem türkiyede ve onlar bu yasadigim sorunlari bilmiyorlar.Bilmiyorlar cünkü benim icin üzüntüleri tek hasretlik cekmek olsun istedim...Herkezin dedigi bir laf varya.."ANNE OLMANIN DEGERINI ANNE OLMAYAN BILEMEZ"ben söze hic katilmiyorum artik.Cünkü anneligin degerini sadece anne olanlara sormamali,anneligin hasretini,özlemini cekenlere sormali,geceleri basini yastiga koydugunda özlem duydugu bebegi icin göz yasi dökenlere sormali,hergün "allahim evimi bebegimin kahkasiyla,aglamasiyla doldur"diye dua edenlere sormali,bir alis veris magzasinda canta,ayakkabi degilde olmayan bebegi icin kücücük patikler,tulumlar,emzikler vs.... bakanlara sorsunlar yani "BIZLERE SORSUNLAR"....unutmayalim arkadaslar kediye,köpege,kusa veren allahim biz kullarinada elbet birgün verecektir...Rabbim dualarinizi kabul etsin.....

Slm arkadaslar ne kadar güzel bir sayfa acmissiniz,hepiniz nekadar güclü kadinlarsiniz tebrik ederim ve cok teskkürederim benim gibi ilk deneyimini basarisizlikla yasamis birine cok moral oldunuz yaklasik 13 gün oldu kötü haberi duyali....Umarim allah dualarimizi kabuleder.......

çok geçmiş olsun canım rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın sana ve diğer arkadaşlara....

hayelbebek arkadaşım ailenle ilgili duyarlılığın onlar üzülmesin diye söylememen çok etkiledi beni oralarda aile desteği olmadan yaşamak da zordur bu forumda üzüntünü paylaşırsan rahatlarsın biraz ben çevremde aile arkadaş eş dost vs. olduğu halde bu forumda benim gibi acı çeken melek anneleri ile dertleştikçe ferahlıyorum biraz. Bazı arkadaşlar hiç gebe kalamadıklarını yazmışlar bu da çok kötü bir durum ama ben kendi tecrtübelerimi paylaşmak istiyorum inanın bana bebeği bulup kaybetmek de çok acı hiç gebe olmayan olamayan tüm arkadaşlar size söylüyorum ne olur ettiğiniz dualarda rabbinize mevcut durumunuzdan daha kötü duruma gelmemek için dua edin. Şimdi anne olamadığınıza üzülüyorsunuz eğer gebe kalırsanız ve kocama ellenmiş ayaklanmış karnınızda kıpırtılarını hissettiğiniz ultrasonda size el sallar gibi hareketler yapmış olan bebeğinizi hele de bebeklerinizi mezara koyarsanız o zaman acınız üzüntünüz şimdikinden binlerce kat fazla olur. Ben şimdi geriye baktığımda keşke hiç gebe kalamasaydım da bebeklerim mezara girmeseydi diyorum. Beterin beteri var benden de kötü durumda olanlar doğurup büyütüp kaybedenler de var bunu da biliyorum ve rabbime bugünümden daha kötü duruma düşürmemesi için yalvarıyorum.

hayelbebek arkadaşım ailenle ilgili duyarlılığın onlar üzülmesin diye söylememen çok etkiledi beni oralarda aile desteği olmadan yaşamak da zordur bu forumda üzüntünü paylaşırsan rahatlarsın biraz ben çevremde aile arkadaş eş dost vs. olduğu halde bu forumda benim gibi acı çeken melek anneleri ile dertleştikçe ferahlıyorum biraz. Bazı arkadaşlar hiç gebe kalamadıklarını yazmışlar bu da çok kötü bir durum ama ben kendi tecrtübelerimi paylaşmak istiyorum inanın bana bebeği bulup kaybetmek de çok acı hiç gebe olmayan olamayan tüm arkadaşlar size söylüyorum ne olur ettiğiniz dualarda rabbinize mevcut durumunuzdan daha kötü duruma gelmemek için dua edin. Şimdi anne olamadığınıza üzülüyorsunuz eğer gebe kalırsanız ve kocama ellenmiş ayaklanmış karnınızda kıpırtılarını hissettiğiniz ultrasonda size el sallar gibi hareketler yapmış olan bebeğinizi hele de bebeklerinizi mezara koyarsanız o zaman acınız üzüntünüz şimdikinden binlerce kat fazla olur. Ben şimdi geriye baktığımda keşke hiç gebe kalamasaydım da bebeklerim mezara girmeseydi diyorum. Beterin beteri var benden de kötü durumda olanlar doğurup büyütüp kaybedenler de var bunu da biliyorum ve rabbime bugünümden daha kötü duruma düşürmemesi için yalvarıyorum.

Binlerce kez amin. Ben de bebişlerimin mezarında aynı şeyleri düşünüyorum :KK43:

Arkadslar beni araniza aldiginiz icin tesekkür ederim.Ben daha öncede yazmistim,benim ailem türkiyede ve onlar bu yasadigim sorunlari bilmiyorlar.Bilmiyorlar cünkü benim icin üzüntüleri tek hasretlik cekmek olsun istedim...Herkezin dedigi bir laf varya.."ANNE OLMANIN DEGERINI ANNE OLMAYAN BILEMEZ"ben söze hic katilmiyorum artik.Cünkü anneligin degerini sadece anne olanlara sormamali,anneligin hasretini,özlemini cekenlere sormali,geceleri basini yastiga koydugunda özlem duydugu bebegi icin göz yasi dökenlere sormali,hergün "allahim evimi bebegimin kahkasiyla,aglamasiyla doldur"diye dua edenlere sormali,bir alis veris magzasinda canta,ayakkabi degilde olmayan bebegi icin kücücük patikler,tulumlar,emzikler vs.... bakanlara sorsunlar yani "BIZLERE SORSUNLAR"....unutmayalim arkadaslar kediye,köpege,kusa veren allahim biz kullarinada elbet birgün verecektir...Rabbim dualarinizi kabul etsin.....

Allah yardımcın olsun. Sıkılıp daraldığında bizler buradayız unutma....

çok guzel bi konu olmuş gercekten.
ama ayzack bısı bulamadım.kendıem verecek moralım yokkı burda sızlere moral olayım.
heray buay oldumu acaba demekten adet gunlerımde kendımı dınlemekten çok yoruldum....
bazen dıyorumbı evladım ız olsaydıda evımz olmasaydı...neler vermezdımkı dıyorum ama dusunuyorumda neyı veremıycegımı bılmıyorum....
bekek kokusu hıç bişeye değişilmezkı..
3yılonce 2bucuk aylık melegımı kaybettım.
3yılonce buay kurtaj olmuştum..
22mart..
benim için zehiroluyor..
heray yenı umıtlerle buay olack dıyorum adet gunumde ümidim bitiyor yıkılıyorum..bisonrakı ay buay oalcak..
derken birde bakmişimki 5yılı geride bırakmışım.
kımılerı bebk hasretını azaltmakıcın bı cabaya giriyorlar oyle bi çabam olmadı hiçç.bişde onun için yormadım kendımıi.
zaten bendne sonra evlenenlerın hamıle haberlrını aldıkca birkez daha yıkılıyorum bırazdaha yoruluyorum...
birde acımı hafifletmek için yormadım kendımı..
anne olamayan anlayamaz dıyorlarya
aslında olmayan anlar annelıgın en demk oldugunu.
ugruna akan gözyaşları.tedavıler tedıvisonunda hayal kırıklıgı...
uykusuz gecen geceler.....
belkıde hiç gelemyecegını bıle bile bebgının kokusunu hayal etmek
annelık budur işte...

Son düzenleme:
Sevgili map arkadasim yazdiklarinda bastan sona haklisin...Bir bizler gibi olmayan evladinin acisini cekenler var,birde olupta topraga verdigi evladinin acisini cekenler....Sizlerde bu aciyi yasamissiniz icim yandi gercekten cok üzüldüm..sizi cennette bekleyen melekleriniz var simdi.Aslinda bizim tutmayan embriyolarimiz varya,hernekadar bir hücre yigini olsalarda onlarda bi candi degilmi?...Tek suclari inatci olmamalari annelerine siki siki tutunamamalari....Umarim bizlerde hayallerimize daha fazla aci yasmadan kavusuruz.Rabbim hayirlisini versinnn.......

çok guzel bi konu olmuş gercekten.
ama ayzack bısı bulamadım.kendıem verecek moralımyokkı burda sızlere moral oalyım.
heray buay oldumu acabdemekten adet gunlerımde kendımı dınlemektn çok yoruldum....
bazen dıyorumbı evladım ız olsaydıda evımz olmasaydı...nelr vermezdımkı dıyorum ama dusunuyroumda neyı veremıycegımı bılmıyorum....
bekek kokusu hıç bişeye değişilmezkı..
3yılonce 2bucuk aylık melegımı kaybettım.
3yılonce buay kurtaj olmuştum..
22mart..
bneımiçin zehiroluyor..
heray yenı umıtelrle buay olack dıyorum adet gunumde ümidim bitiyor yıkılıyorum..bisonrakıa y buay oalcak..
derken birde bakmişimki 5yılı geride bırakmışım.
kımılerı bebk hasretını azaltmakıcın bı cabaya giriyorlar oyle bi çabam olamdı hiçç.bişde onun için yormadım kendımıi.
zaten bendne sonra evlenenelrın hamıle haberlrını aldıkca birkez daha yıkılıyorum bırazdaha yoruluyorum...
birde acımı hafifletmek için yormadım kendımı..
anne olamyan anlayamaz dıyorlarya
aslında olmayan analr annelıgın en demk oldugunu.
ugruna akan gözyaşları.tedavıler tedıvisonunda hayal kırıklıgı...
uykusuz egcen geceler.....
belkıde hiç gelemyecegını bıle bile bebgının kokusunu hayal etmek
annelık budur işte...

Ne denir ki bu sözler üzerine? Hepimizin hislerine tercüman olmuşsun. Kolayca elde edilen şey kıymetsiz olur ya biz inşallah çok çok iyi bileceğiz anneliğin kıymetini. Bizim gibi olan da var doğurup tuvalete çöpe atan da !!!

Herkes yaşadıklarını yazmış. Ben daha çok yeniyim ama korkuyorum. Öğreneli 5-6 ay olmadı daha derken. Yeni tüp bebek yasasını duyunca ikinci hayal kırıklığını yaşadık. ılk tüp bebek deneyimimiz olacaktı parasını biriktirdik gidecektik ki erteledik. Şu an hiçkimse bilmiyor ama her gören soruyor. Sormalarından bıktım yoruldum artık gözyaşlarımı tutamıyorum içim acıyor. Ama dayanmalıyım önümde uzun bir süreç var iyki bu forum var ve bizim birbirmize destek olmamız çok güzel. ıYKı VARSINZ BıZı ANCAK AYNI YOLA BAŞ KOYANLAR ANLAR.kaydirigubbakcemile5

Doktor arkadsım( konu açan)
öncelikle Rabbim inş en kısa sürede bebeklerine kavusmanı nasip eder...
bebek serüveninde kendi çapımda çok fazla kişiyle tanıstım bu kişiler hep tesadüfen karsıma çıktı ama her defasında "aslında tesadüf yoktur tevafuk vardır" lafını birkez daha anladım...
geçende tatil yaptıgım otelde bir hanımla tanıstım,
40 yasında 23 yıllık evli hiç çocugu olmamıs, tabii ki zor bir durum en zoruda kabullendikten sonra etrafın sorgulamalarıyla muhatap olmak onlara laf anlatmak demişti, hiçbir zaman problemin eşinden kaynaklandıgını söylememiş ikimizde de var problem demiş.. hamdolsun halime bu şekilde insanlara faydalı olmak için cabalıyoruz dedi...
konusmamızın bir anında gözlerimiz doldu, ama dedi eger iyi bir kul olarak yasayıp ölürsem ve cennete gidersem Rabbim ne istersin diye sordugunda hamile olmak istiyorum diyecegim, orda herşeyi yaşamak istiyorum dedi...
ne kadar güzel bir düşünce , ben hiç böyle düşünmedigim için kendime kızmıstım...

UTKUMM çok guzel bır yazı ve karsılasma çok duygulandım zaten bugunlerde çok hassasım oturdugum apartmanda 5 yenı çift var hepsıde ılk aydan hamıle kesınlıkle kıskanmıyorum ama çok etkılendım pısıkolojım bozuldu allahım dunya nımetlerınden kımseyı mahrum etmesın bende 8 yıldır arıyorum

Herkes yaşadıklarını yazmış. Ben daha çok yeniyim ama korkuyorum. Öğreneli 5-6 ay olmadı daha derken. Yeni tüp bebek yasasını duyunca ikinci hayal kırıklığını yaşadık. İlk tüp bebek deneyimimiz olacaktı parasını biriktirdik gidecektik ki erteledik. Şu an hiçkimse bilmiyor ama her gören soruyor. Sormalarından bıktım yoruldum artık gözyaşlarımı tutamıyorum içim acıyor. Ama dayanmalıyım önümde uzun bir süreç var iyki bu forum var ve bizim birbirmize destek olmamız çok güzel. İYKİ VARSINZ BİZİ ANCAK AYNI YOLA BAŞ KOYANLAR ANLAR.kaydirigubbakcemile5

Valla canım ne denir Allah yardımcın olsun. Ben artık soranları tersliyorum. Ayda yılda bir gördüğüm akrabaların ilk sorusu bu olursa eğer çıldırıyorum. Varsın beni kötü kaba gelin bilsinler ama bir de sırf meraktan soran beni düşündüğü için sormayan elaleme canımı sıkmak istemiyorum. Zaten o kadar derdimiz var üzüldüğümüz. Sen de kulak tıkamaya çalış. Son yasa iyi değil gibi ama çocuk doktorları düşük kilolu prematüre bebekler olmasın anne canı tehlikeye girmesin diye ısrar etti. Belki ben de ikiz hamile olmasaydım kaybetmeyecektim bebeklerimi. Hele birini kaybettikten sonra diğeri erken doğmayıp enfeksiyonla kalsaymış bebeğimle beraber gidebilirmişiz. Herşey kader tabi de insan düşünmeden de duramıyor tek olsa belki iyi olurdu diye. Hepimizin hakkında hayırlısı. Daraldıkça yaz hepimiz ancak burda rahatlıyoruz unutma. bilmiyorumkismile

UTKUMM çok guzel bır yazı ve karsılasma çok duygulandım zaten bugunlerde çok hassasım oturdugum apartmanda 5 yenı çift var hepsıde ılk aydan hamıle kesınlıkle kıskanmıyorum ama çok etkılendım pısıkolojım bozuldu allahım dunya nımetlerınden kımseyı mahrum etmesın bende 8 yıldır arıyorum

Çok zor yaa. Bende peşpeşe tüp bebek denemelerimde başarısızken bir arkadaşın 5 aylık bebeği varken tekrar hamile kalmıştı ve günlerce ağladı. Biri son sınıftayken istemeden hamile kaldı plansızdı diye günlerce sızlandı. Biri ayrılmak istediği eşinden isteksiz hamileydi....... Hakkaten bazen üst üste geliyor. Allah resmen sınıyor isyan etmememiz için. Rabbim bu sınavı kazananlardan eylesin. Senin de güzel haberlerini almak nasip olur inşallah.

Doktor arkadsım( konu açan)
öncelikle Rabbim inş en kısa sürede bebeklerine kavusmanı nasip eder...
bebek serüveninde kendi çapımda çok fazla kişiyle tanıstım bu kişiler hep tesadüfen karsıma çıktı ama her defasında "aslında tesadüf yoktur tevafuk vardır" lafını birkez daha anladım...
geçende tatil yaptıgım otelde bir hanımla tanıstım,
40 yasında 23 yıllık evli hiç çocugu olmamıs, tabii ki zor bir durum en zoruda kabullendikten sonra etrafın sorgulamalarıyla muhatap olmak onlara laf anlatmak demişti, hiçbir zaman problemin eşinden kaynaklandıgını söylememiş ikimizde de var problem demiş.. hamdolsun halime bu şekilde insanlara faydalı olmak için cabalıyoruz dedi...
konusmamızın bir anında gözlerimiz doldu, ama dedi eger iyi bir kul olarak yasayıp ölürsem ve cennete gidersem Rabbim ne istersin diye sordugunda hamile olmak istiyorum diyecegim, orda herşeyi yaşamak istiyorum dedi...
ne kadar güzel bir düşünce , ben hiç böyle düşünmedigim için kendime kızmıstım...

Ne büyük olgunluk maşallah. Senin buraya yazman da tesadüf değil :) Teşekkürler..

Merhabalar... Herkes nerelerde? Sıkıldınız mı yoksa birbirimize ümit vermekten? Ne durumdasınız? Neler hissediyorsunuz? İyi kötü ne varsa paylaşmanızı bekliyorum. yerimseniben​

Merhabalar... Herkes nerelerde? Sıkıldınız mı yoksa birbirimize ümit vermekten? Ne durumdasınız? Neler hissediyorsunuz? İyi kötü ne varsa paylaşmanızı bekliyorum. yerimseniben​

canım ya hıç sıkılırmıyız ben bu aralar nette çok gezıyorum bu sayfa kapandı sanmıştım ben şuanda tedavı aşamasında degılım 3 aşılama 1 tup negatıfım var dusuk bıle yapmadım o duyguyu hıç tatmadım yanıönümde geçırmem gereken bır operasyon var mıyom amalıyatı geçırecem eşım gorev ıcabı yurt dışında gelsın hemen olcam suan amalıyatı çok duşunuyorum çokta korkuyorum 5 cm rahım dışında mıyomum var bana zararı yok ama duşuk yapabılırmışım şuan beynım ona yogunlaşmış durumda allah hepımızın yardımcısı olsun :1closedeyes:

X