Anne olamamanın acısıyla başetme yollarını bilen var mı :(

canımmm sende üzme kendini lütfen bizler gibi o kadar çok hikaye varki benimde kayınvalidem kayınpererim sürekl eltimin çocuğunu anlatırlardı sizinde olur derlerdi birde annemin babamın yanında inşallah sizde tadarsızın derlerdi babam annem ne üzülürlerdi ama şükürki bizde tattık 3 sene sonra umudunu yitirme söylemeden alamayacağım kendimi daha çok erken olur canım bol bol dua et rahat olmak gerekliymiş kendini sıkıntıya sokarsanda gebelik güçleşebiliyormuş sakin ol inşallah Rabbim sana da nasip eder iyi geceler

allah razı olsun canım.bende farkındayım daha erken ama etrafın bakışları beni öldürüyo resmen.bu yüzden eve kapandım dışarı falan çıkasım gelmiyo.bol bol dua ediyorum ,dualarda olmasa kafayı yerim herhalde.sadece uyurken aklımdan çıkıyo bu kez rüyalarıma giriyo.rabbim yardımcımız olsun.rabbim herkesin hakkında hayırlısını versin.inş amiiinnn

ben kendiliğinden hamile kalma ihtimalimin az olduğunu anladığım anda bir yılım dolmadan çabalamaya başladım. hala da çabalıyorum. sana daha erken demicem. o mahcubiyet ne demek biliyorum. mantık farklı söylese de hissedilen bu maalesef. varsa bir problem en kısa zamanda başla sorunu çözmeye. rabbim sana da nasip etsin.

allah razı olsun canım.sorunumuz olmasa bu kadar sorun etmem zaten.ama bizdede sorun bir değil.eşimin spermleri çok kötü durumda.sayı az morf %2,hareket sıfır ,dr tüp dedi ama bekliyoz .bitkiseller deniyoruz.rabbim sabır ve dayanma gücü versin.

allah razı olsun canım.bende farkındayım daha erken ama etrafın bakışları beni öldürüyo resmen.bu yüzden eve kapandım dışarı falan çıkasım gelmiyo.bol bol dua ediyorum ,dualarda olmasa kafayı yerim herhalde.sadece uyurken aklımdan çıkıyo bu kez rüyalarıma giriyo.rabbim yardımcımız olsun.rabbim herkesin hakkında hayırlısını versin.inş amiiinnn

canım ya bak şimdi daha da üzüldüm kaç yaşındasın bilmiyorum ama kendini eve kapatmak işlerini dahada zorlaştırır dolaş sevdiğin şeyleri yapmaya çalış bunun ne kadar imkansız gibi göründüğünü biliyorum ama zorla kendini senin moralini bozacak kişilerle bir süre görüşmemeye çalış sana güç verecek seni motive edecek kişiler varsa onlarla sürekli konuş akıl almaya çalış çaresiz olduğunu düşünme sakın , illaki evde oturacağım diyorsan meşgul olacak bir şeyler bul kendine bişeyler örebilirsin , takılar yapabilirsin halk eğitim kursları var onlara gidebilirsin yada evde temilik yap bu bile insanı rahatlatıyor ama karamsar olma ben umutsuz olduğumda hep sertap erener in '' hadi yüreğim ha gayret hele sıkı dur hele sabret başını eğme dik tut bu rüyaydı farzet '' veOnur Akın ' bir umuttur yaşamak hep seveceksin inadına yüreğin kan ağlasada güleceksin inadına inadına inadına seveceksin inadına sen de bir gün konacaksın mutluluğun kanadına'' bu şarkıları dinlerdim beynimi bunlara o kadar adapte ettimki bunları dinleyince güç buluyordum sen kendini çok iyi tanırsın ve kendine senden başka yardım edecek kimse yok bence umutsuz olma , bol bol dua et

canım ya bak şimdi daha da üzüldüm kaç yaşındasın bilmiyorum ama kendini eve kapatmak işlerini dahada zorlaştırır dolaş sevdiğin şeyleri yapmaya çalış bunun ne kadar imkansız gibi göründüğünü biliyorum ama zorla kendini senin moralini bozacak kişilerle bir süre görüşmemeye çalış sana güç verecek seni motive edecek kişiler varsa onlarla sürekli konuş akıl almaya çalış çaresiz olduğunu düşünme sakın , illaki evde oturacağım diyorsan meşgul olacak bir şeyler bul kendine bişeyler örebilirsin , takılar yapabilirsin halk eğitim kursları var onlara gidebilirsin yada evde temilik yap bu bile insanı rahatlatıyor ama karamsar olma ben umutsuz olduğumda hep sertap erener in '' hadi yüreğim ha gayret hele sıkı dur hele sabret başını eğme dik tut bu rüyaydı farzet '' veOnur Akın ' bir umuttur yaşamak hep seveceksin inadına yüreğin kan ağlasada güleceksin inadına inadına inadına seveceksin inadına sen de bir gün konacaksın mutluluğun kanadına'' bu şarkıları dinlerdim beynimi bunlara o kadar adapte ettimki bunları dinleyince güç buluyordum sen kendini çok iyi tanırsın ve kendine senden başka yardım edecek kimse yok bence umutsuz olma , bol bol dua et

sağol canım benim çok teşekkür ederim.canım zaten görüşmemeye çalışıyorum ,ama denk gelince bir karnıma birde gözüme bakmıyolarmı deliriyorum:eek:klava::eek:klava::eek:klava:.inanırmısın dizilerden bile etkilenir oldum artı salak gibi.takmayım diyom yapamıyorum.bana güç verecek sadece kkdakiler yani sizlersiniz.eşimde sorun olduğunu sadece annesi babası ve erkek kardeşi biliyo.onlarlada ne dertleşeyimki.dediğin gibi örgü örüyom onuda kimseye göstermiyom bebek yok ya utanıyom onun için.setap erenerin o şarkısını bende dinlerim ara ara.dediğin gibi güzel bi şarkı.canım aslında karamsar değilim de bugünlerde yine çok hüzünlüyüm ondan.azospermleri görünce yatıp kalkıp rabbime milyonlarca kez şükrediyorm.rabbim bunda aşağısına düşürmesin.rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inş.

Son düzenleme:
teşekür ederim ewet benim için yaşananlar çok zor oldu
hem umudum var hem çok istiyorum ama bende büyük bir fobi oluştu şimdi
tekrar denemeye korkuyorum artık ...inşallah herkes
yavrusunu sağlıklı bir şekilde kucağına alır allah herkesin yardımcısı olsun.....

sakın o yanlışa düşme ve korkma. gün geçip toparladıkça daha mantıklı düşünebiliyor insan. embriyo gergin vücuda asla tutunmaz derdi hocam sakın unutma.

mrb arkadaşlar bende anne olmak için uğraşanlardan ama bir türlü gebe kalamayanlardanım...aşılamalar tüp bebek ama sonuç hep negatif daha pozitifi hiç göremedim...nasıl mutlu olabilirim nasıl hayattan zevk alabirim bu duyguyu tatmadan diyordum içimde en mutlu olduğum zamanlarda bile tarifsiz bir sızı olurdu ben anne olamadan bu hayattan zevk alamam derdim hayatımdaki en önemli önceliğim anne olmaktı ama bir gün doktor kontrolunde ama tedavi için değil normal rutin kadın muynesinde doktorum bana rahimde ciddi bir problem var dedi ben zaten normaldede çok elfamlı bir insanım birde bunu duyunca şok oldum daha muayne olurken kanama geliyordu rahimden ve öyle büyük bir korku yaşadımki bütün isteklerim boş geldi sağlık istemek ona üzülmek hiçbirşeye benzemiyormuş o gün dedimki allahım beni affet ben önce verdiklerine gerçek anlamda şükür etmeli sonra diğer isteklerimi dalarla istemeliyim dedim ve tahliller testler neyseki sonuçlar hep temiz çıktı ama inanın ömrümden ömür gitti öyle bebek isteme başka bişey istemeye benzemiyormuş sağlık istemek o yüzen karkadaşlar sağlıklımıyız şanslıyız ailelerimiz sağlıklımı bir kez daha şanslıyız ben dedimki allah beni sınavım içinde bir sınava daha soktu işte o günden sonra önceliklerim değişti o korkuyu yaşadıktan sonra herşey insanlar için dedim ve çocuk sınavı çok ağır gelirken şimdi allahım şükürler olsunki bununla sınıyorsun diyorum ...şimdi 2. denememe başlıyorum bu ay yine istiyorum mücalemi elimden geldiği kadar yapıcam ama kendimi kaybetmeden önceliklerimi unutmadan tabi olmazsa yine üzülürüm olursa çok sevinirim ama artık sanırım daha bilinçliyim hepimiz için hayırlısı olsun...

canım zaten moral olması açısından yazıyorum çünki bende bu hikayeleri kkda okuyunca moral buluyordum ama mümkün değil artık benim diyordum . çünki benimde eşimin sorunu vardı sperm hareketsizliği ancak tüp bebekle olur diye raporu bile vardı. ki ben bir 4 senelik birde 8 senelik evli iken normal yoldan hamile kalmıştım bebeklerimin kalp atışı duyulmamıştı . allah sabrını veriyor psikoloji tedavi çok gördüm birde kafadan at diyorlardı bana kızıyordum mümkün değil diyordum atamam yüreğim yanıyor ama artık okadar yorulmuştumki 11 senelik evli iken 2. tüp bebeği yaptık tutmadıktan sonra yeter artık hayatımı yaşayacağım dedim çocuk diye öldürdüm kendimi zindan ettim evliliği hayatı kendime dedim spora yazıldım orada oyalanacak çok şey buldum çok etkisi oldu en önemliside tabiki allah verdi sağol teyzesi şimdide huysuzmu huysuz bir kızım var biliyorki çok sevildiğini oturduğum şehir ayağa kalktı okadar sevindiki herkez onada bayılıyor lar oda huysuzluğunu yapıyor

maşallah maşallah. allah size sevdiklerinize bağışlasın. bize de o mutluluğu yaşatıp bugünkü acıları unutmayı nasip etsin.

bende artık bebişimin miniş ayaklarına bakıp sevinç gözyaşları dökmek ,ona eşimin çok sevdiği havuçlu tarçınlı kekten yapıp yedirmek,2 yıl önce hamile kaldığımda alıp düşürünce giyemediğim hamile pantolonlarımı dolabın derinliklerinden çıkarıp giymek istiyorum.ama hiçbir zaman umutsuz değilim.her hastalandığımda birdahaki ay inşallah diyorum.demekki hayırlı değilmiş olmadı diyorum.çok isteyip,hamile kalıp doğum anındada kaybedebilrdim diyorum.yada sakat olabilirdi diyorum.2 aşılama geçirdim.olmadı.şimdi bu ay sonunda tüp deniycez.onda da olmazsa bir daha deniycez.ama hep umutlu olacağız.

inancından ötürü tebrik ediyorum. aynı korkuları ben de yaşıyorum. hele de anomalili çocukları ameliyat ederken tabiki şükrediyorum. umudun her isteyenin umudu olsun. teşekkür ederim.

arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum geçenyıl ondokuz yıldan sonra tüp bebek tedavisi oldum veinanın hamile kalanakadar evlat sevgisini bilmiyordum ama onu canlıhalde üçüncü ayını bitirmişken düşürdüm allahım nebüyük acıydı yareppim allah inşallah kimselere yaşatmasın şimdi yine deniyoruz umutla umutsuzluk birde kendimle konuşuyorum sürekli olur veya olmaz allahın işi karışamayız inanın nekadar uğraşsamda kendimle olmassa olmasın diyemiyorum gücümüzü rabbim versin inşallah

sana da çok geçmiş olsun. ben anne olmak üzereyken kaybetmeyi "ağzıma bir parmak bal sürüldü sonra alındı" diye nitelendiriyorum. rabbim sana da sabırlar versin. en yakın zamanda acını unutturacak bebeği nasip etsin.

merhaba arkadaşlar bende 9 yıllık evliyim...maalesef 9 yıldır bende anne olabilmenin hayali peşinde koştum.3 tüpbebek, sayısız aşılama ve yumurtlama takibi.2.ci tüpbebekte hamile kaldım ama devam etmedi hamileliğim...en azından hamile kalabildiğimi gördüm.şimdi 4.cü tüpbebeğe gidicem.biraz havaların ısınmasını bekliyorum.biraz daha yaşadığım hayal kırıklıklarını atlatmaya çalışıyorum..ağlamadan uyuduğum tek birgünü bile hatırlamıyorum..ama hep sabır diye dualara sarılıyorum yorgan misali...tüpbebek şans olayı olabilirde,olmayabilirde...

inşallah olabilir kısmı denk gelir her isteyene. dualarımız ortak olursa burada mutlu haberleri de paylaşırız inşallah.

arkadaşlar ümidinizi yitirmeyin lütfen.ben de 8 sene boyunca her gece yastığa başımı koyardım sessiz sessiz ağlardım bazen hıçkıra hıçkıra.ne zaman derdim kokusunu gerçekten duycam kollarıma alacam evimin içinde bebeğimin sesi duyulacak.
işte rabbim nasip etti 8 sene sonra micro ile hamile kaldım ve yavrum şimdi 11 aylık.hala inanamıyorum.gece kalkıp kalkıp bakıyorum.
inşallah rabbim size de nasip etsin.

çok şükür senin adına. allah sağlıklı ömür ve kıymetini bilmeyi nasip etsin.

nermincim niye sen kötü oluyosun ki? şu açıdan bak. sorun spermdeyse uterusun tubaların yani senin anatomin normal demek. mikroyla oluşturulan embriyonun tutunması için sorun yok demektir. inş en yakın zamanda başlayın ve mutlu haberi bizlerle paylaş öptüm.

mrb arkadaşlar bende anne olmak için uğraşanlardan ama bir türlü gebe kalamayanlardanım...aşılamalar tüp bebek ama sonuç hep negatif daha pozitifi hiç göremedim...nasıl mutlu olabilirim nasıl hayattan zevk alabirim bu duyguyu tatmadan diyordum içimde en mutlu olduğum zamanlarda bile tarifsiz bir sızı olurdu ben anne olamadan bu hayattan zevk alamam derdim hayatımdaki en önemli önceliğim anne olmaktı ama bir gün doktor kontrolunde ama tedavi için değil normal rutin kadın muynesinde doktorum bana rahimde ciddi bir problem var dedi ben zaten normaldede çok elfamlı bir insanım birde bunu duyunca şok oldum daha muayne olurken kanama geliyordu rahimden ve öyle büyük bir korku yaşadımki bütün isteklerim boş geldi sağlık istemek ona üzülmek hiçbirşeye benzemiyormuş o gün dedimki allahım beni affet ben önce verdiklerine gerçek anlamda şükür etmeli sonra diğer isteklerimi dalarla istemeliyim dedim ve tahliller testler neyseki sonuçlar hep temiz çıktı ama inanın ömrümden ömür gitti öyle bebek isteme başka bişey istemeye benzemiyormuş sağlık istemek o yüzen karkadaşlar sağlıklımıyız şanslıyız ailelerimiz sağlıklımı bir kez daha şanslıyız ben dedimki allah beni sınavım içinde bir sınava daha soktu işte o günden sonra önceliklerim değişti o korkuyu yaşadıktan sonra herşey insanlar için dedim ve çocuk sınavı çok ağır gelirken şimdi allahım şükürler olsunki bununla sınıyorsun diyorum ...şimdi 2. denememe başlıyorum bu ay yine istiyorum mücalemi elimden geldiği kadar yapıcam ama kendimi kaybetmeden önceliklerimi unutmadan tabi olmazsa yine üzülürüm olursa çok sevinirim ama artık sanırım daha bilinçliyim hepimiz için hayırlısı olsun...

çok geçmiş olsun. bize de hatırlatmış oldun. ben de hep çocuk olunca allahım keşke olmasaydı dedirtme. hayırlıysa olsun diye. allah yardımcın olsun.

Allah hepinize yrd olsun ve herkesin bir derdi var üzlürken şöylede düşünün rabbim herkese bir dert veriyo sanırım sizinkide bu vede allah beterinden korusun.
Allah yrd olsun demekten başka bişey diyemeyeceğim.sadece şu aklıma geldi burda da daha önce böyle bir konu açılmıştı.tekrarlayan düşük yapanlar ümmü sübyan yeli diye bişey var duydunuzmu hiç.hamile kalınca bebeği etkiliyor ve de düşükle sonuçlanıyorç.inanıp inanmamak size kalmış ama bence birde bu konuda araştırma yapın derim acizane fikrim bu.
Duaların gücüne oldukça inanırım hocaya gidin diyeceğim ama hocanın değil edeceği duanın şifa vereceğini de biliyorum...sadece fikrimi söylemek istedim.aynısını biz ablamda yaşamıştık çünki

sağol canım benim çok teşekkür ederim.canım zaten görüşmemeye çalışıyorum ,ama denk gelince bir karnıma birde gözüme bakmıyolarmı deliriyorum:eek:klava::eek:klava::eek:klava:.inanırmısın dizilerden bile etkilenir oldum artı salak gibi.takmayım diyom yapamıyorum.bana güç verecek sadece kkdakiler yani sizlersiniz.eşimde sorun olduğunu sadece annesi babası ve erkek kardeşi biliyo.onlarlada ne dertleşeyimki.dediğin gibi örgü örüyom onuda kimseye göstermiyom bebek yok ya utanıyom onun için.setap erenerin o şarkısını bende dinlerim ara ara.dediğin gibi güzel bi şarkı.canım aslında karamsar değilim de bugünlerde yine çok hüzünlüyüm ondan.azospermleri görünce yatıp kalkıp rabbime milyonlarca kez şükrediyorm.rabbim bunda aşağısına düşürmesin.rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inş.

bende hiç çocuğu olmayanların yaptıkları paramedikal işlerin söylenip durmasından bıktım. dediğim gibi çok umutlu olmalısın sen. bebek sen de büyüyecek TESE ile bile tek spermi alıp embriyo oluşturuyorlar. gergin oldukça olmaz, stres oksitleri hücrelerine zarar verir. iyimser bir mesaj gönder de ben de sevineyim senin adına yerimseniben

Allah hepinize yrd olsun ve herkesin bir derdi var üzlürken şöylede düşünün rabbim herkese bir dert veriyo sanırım sizinkide bu vede allah beterinden korusun.
Allah yrd olsun demekten başka bişey diyemeyeceğim.sadece şu aklıma geldi burda da daha önce böyle bir konu açılmıştı.tekrarlayan düşük yapanlar ümmü sübyan yeli diye bişey var duydunuzmu hiç.hamile kalınca bebeği etkiliyor ve de düşükle sonuçlanıyorç.inanıp inanmamak size kalmış ama bence birde bu konuda araştırma yapın derim acizane fikrim bu.
Duaların gücüne oldukça inanırım hocaya gidin diyeceğim ama hocanın değil edeceği duanın şifa vereceğini de biliyorum...sadece fikrimi söylemek istedim.aynısını biz ablamda yaşamıştık çünki

teşekkür ederim zahmet edip yazmışsın. ablanın sonucu nedir acaba?

amin canım allah hepimizin yardımcısı olsun gerçekten arkadaşlar şanslıyız biz buna inanalım sağlıklıyız allaha şükürler olsun... bizim tek sorunumuz bebeklerimiz çok nazlı :)))

bende hiç çocuğu olmayanların yaptıkları paramedikal işlerin söylenip durmasından bıktım. dediğim gibi çok umutlu olmalısın sen. bebek sen de büyüyecek TESE ile bile tek spermi alıp embriyo oluşturuyorlar. gergin oldukça olmaz, stres oksitleri hücrelerine zarar verir. iyimser bir mesaj gönder de ben de sevineyim senin adına yerimseniben

6-7aydır adet düzensizliği vardı ondan soğan kürüyle kurtuldum 3aydır düzene girdi çok şükür.eşim tüpe çok yanaşmıyo birde imkanlarda elvermiyo şimdilik.doğal yoldan deniyoz.canım umutluyum umutluyumda morfoloji sorunu tüpede sorun oluyo.çogu arkadaşlar morfoloji mağduru.bu yola baş koymuşuz( istemesekte) ya olacak ya olacak Allahın izniyle.aslında çok iyimserimdir her şerde bir hayır ararım ama işte çevre baskısı.beni bunaltıyolar. birde bir hamiş görsem bi bebiş görsem öyle hayran hayran bakiyomki saatlerce dalıp gidiyorum.sanki bişey varmış gibi.:roflol:eek:puyorumnanaktanopuyorumnanaktan

merhaba arkadaşlar hepınızın yazdıklarını tek tek okudum bızı bızden baskası anlamaz bende 8 yıllık evlıyım ama toplasanız 4 yıllılk evlı çıkmam eşımın ışı geregı hep ayrıyız bızımde sebebsız ınfertılıte denenden ılk basamak tedavı 2 asılama 1 tup negatıfım var çok uzgunum yılmadım ama çok karamsarım benımde içim acıyo benımle evlenen arkadaşlarımın çocukları bu yıl okula başladı ne yapalım bır gun bizide gorecek rabbım allahım hepımızın yardımcısı olsun

X