Anne olamamanın acısıyla başetme yollarını bilen var mı :(

medicine

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2008
337
1
4,5 aylık 5,5 aylık 1,5 aylık bebeklerimi kaybettim. Burada yalnız olmadığımı biliyorum ama çevremdekilerin geçmiş olsunlarından teselli laflarından bıktım. Duymak istemiyorum. Her defasında acım tazeleniyor. Zaman geçtikçe ümitlerim azalıyor. Yeniden tüp bebek denemek için gücüm de kalmadı. Yoruldum yıprandım. Bu durumu sadece çekenler anlıyor. Sizler acılarınızla nasıl başedebildiniz. Yoksa anne olmadan bunlar geçmeyecek mi zaman geçse bile. En ufak desteğiniz, yaşam sevinciniz bana yardımcı olur. Herkese şimdiden teşekkürler. İsteyen herkesin en yakın zamanda anne olması dileğiyle.

4,5 aylık 5,5 aylık 1,5 aylık bebeklerimi kaybettim. Burada yalnız olmadığımı biliyorum ama çevremdekilerin geçmiş olsunlarından teselli laflarından bıktım. Duymak istemiyorum. Her defasında acım tazeleniyor. Zaman geçtikçe ümitlerim azalıyor. Yeniden tüp bebek denemek için gücüm de kalmadı. Yoruldum yıprandım. Bu durumu sadece çekenler anlıyor. Sizler acılarınızla nasıl başedebildiniz. Yoksa anne olmadan bunlar geçmeyecek mi zaman geçse bile. En ufak desteğiniz, yaşam sevinciniz bana yardımcı olur. Herkese şimdiden teşekkürler. İsteyen herkesin en yakın zamanda anne olması dileğiyle.

söylenecek hiçbir söz acını hafifletmiycek kendimden biliyorum,5,5 aylık oğlumu ve 2,5 aylık meleğimi kaybettim,ikiside mikroenjeksiyondu üstelik.
Tekrar ayağa kalkıp gücümü topladığımda yeniden yıkıldım anlıycağın...
ama pes etmedim yine denedim şimdi 4 haftalık hamileyim her gece rüyalarımda bebeğimi kaybettiğimi görsemde gündüz hep pozitifim bu sefer bebeğime kavuşucam diyerek kendime güç veriyorum,dua kitapları elimden düşmüyor,sürekli vücudumda hamilelik belirtisi arıyorum...
sonuçları değiştiremiyoruz Allah bize bunu yaşatıyorsa bir sebebi vardır,dua et ve gücünü toparla ve bişeyi çok istiyorsan senin olacağını düşün bazı insanlar istediklerine biraz geç kavuşurlar sabret,ben sabrediyorum ...
Hayattaki en önemli şey sağlık ve eşim ,
Önce hayatımızdaki güzellikleri görelim gerisi gelir senin içinde dua edicem ...

Ben biliyorum kardeşim, umudu hiç yitirmemek ve bu işte imkansızın olmadığına inanmak... Henüz hiç gebe kalamamış, kalıp kalamayacağını bile bilemeyen biri olarak neler hissettiğini çok iyi anlıyorum, ne kadar zor ve yıpratıcı olduğunu da biliyorum, ama hepimizin bildiği bir şey daha var: bir şey sen ne kadar zor olduğuna inanırsan o kadar zor olur. "Zor değil, hem bir sürü böyle anne olan var, benim de olacak, herkese zor gelen bana zor gelmez, ben dayanırım, ben yaparım" dersen zor da gelmez. Unutma, neye inanıyorsan osun, neye inanırsan o olur. Zor dersen kendini bırakırsın, kendini bırakırsan da maalesef olmaz.

Ne kadar güçlüyüz düşünsene, ne kadar becerikli, ne kadar kusursuz... Arada bazı şeyler geçici olarak yolunda gitmeyebilir ama hepimiz anne olacak kadar güçlü, becerikli ve kusursuzuz. Çünkü bunun için tasarlandık, bunun için yaratıldık.

Hani o yuvarlak güzel kalçalarımız var ya, yağ onlar. Hamilelikte artan enerji ihtiyacını karşılamak için. Hani cildimiz çok güzel ya, esnek ve pürüzsüz? Davul gibi olup sonra düzelelim diye. Hani cin gibiyiz ya, gözümüzden birşey kaçmaz, hani sesleri çok iyi duyarız, hani adeta 2 saniye sonra olacakları biliriz, hissederiz, yavrumuzu koruyup kollamak için. Hani vara yoğa içlenir ağlarız ya; henüz kendini anlatamayan yavrumuzu anlayıp empati kurabilelim diye. Hepimizde var bunlar, bunlar olduğu için kadınız, kadın olduğumuz için bunlar var. Bunlar bizde olduğu için anne olacağız. Anne olacağımız için bunlar var:)))

söylenecek hiçbir söz acını hafifletmiycek kendimden biliyorum,5,5 aylık oğlumu ve 2,5 aylık meleğimi kaybettim,ikiside mikroenjeksiyondu üstelik.
Tekrar ayağa kalkıp gücümü topladığımda yeniden yıkıldım anlıycağın...
ama pes etmedim yine denedim şimdi 4 haftalık hamileyim her gece rüyalarımda bebeğimi kaybettiğimi görsemde gündüz hep pozitifim bu sefer bebeğime kavuşucam diyerek kendime güç veriyorum,dua kitapları elimden düşmüyor,sürekli vücudumda hamilelik belirtisi arıyorum...
sonuçları değiştiremiyoruz Allah bize bunu yaşatıyorsa bir sebebi vardır,dua et ve gücünü toparla ve bişeyi çok istiyorsan senin olacağını düşün bazı insanlar istediklerine biraz geç kavuşurlar sabret,ben sabrediyorum ...
Hayattaki en önemli şey sağlık ve eşim ,
Önce hayatımızdaki güzellikleri görelim gerisi gelir senin içinde dua edicem ...

Teşekkür ederim. Bu sefer bebeğine kavuşacaksın inşallah. Dediğin gibi nasipten öte birşey olmuyor. Aklım biliyor hayırlısı diyor ama yüreğimde anne olmak istiyor dayanamıyor. Acılar paylaştıkça gerçekten hafifliyomuş. Teşekkür ederim. Güzel haberlerini bekliyorum.

Ben biliyorum kardeşim, umudu hiç yitirmemek ve bu işte imkansızın olmadığına inanmak... Henüz hiç gebe kalamamış, kalıp kalamayacağını bile bilemeyen biri olarak neler hissettiğini çok iyi anlıyorum, ne kadar zor ve yıpratıcı olduğunu da biliyorum, ama hepimizin bildiği bir şey daha var: bir şey sen ne kadar zor olduğuna inanırsan o kadar zor olur. "Zor değil, hem bir sürü böyle anne olan var, benim de olacak, herkese zor gelen bana zor gelmez, ben dayanırım, ben yaparım" dersen zor da gelmez. Unutma, neye inanıyorsan osun, neye inanırsan o olur. Zor dersen kendini bırakırsın, kendini bırakırsan da maalesef olmaz.

Ne kadar güçlüyüz düşünsene, ne kadar becerikli, ne kadar kusursuz... Arada bazı şeyler geçici olarak yolunda gitmeyebilir ama hepimiz anne olacak kadar güçlü, becerikli ve kusursuzuz. Çünkü bunun için tasarlandık, bunun için yaratıldık.

Hani o yuvarlak güzel kalçalarımız var ya, yağ onlar. Hamilelikte artan enerji ihtiyacını karşılamak için. Hani cildimiz çok güzel ya, esnek ve pürüzsüz? Davul gibi olup sonra düzelelim diye. Hani cin gibiyiz ya, gözümüzden birşey kaçmaz, hani sesleri çok iyi duyarız, hani adeta 2 saniye sonra olacakları biliriz, hissederiz, yavrumuzu koruyup kollamak için. Hani vara yoğa içlenir ağlarız ya; henüz kendini anlatamayan yavrumuzu anlayıp empati kurabilelim diye. Hepimizde var bunlar, bunlar olduğu için kadınız, kadın olduğumuz için bunlar var. Bunlar bizde olduğu için anne olacağız. Anne olacağımız için bunlar var:)))

Yaa inananmıyorum sana :) yüzümü güldürdün resmen. Her cümlenden sonra kocaman bir EVET dedim. inşallah umutla başaracağız. sen de bu inanç oldukça anneliğin yakın gibi görünüyo. çok öptüm.

üzülme canım önemli olan senin sağlığın psikolojini azda olsa anlıyabiliyorum benim 3.5 senedir bi kere bile hamile kalma durumum olmadı bazen diyorumki bi kerecik olsa düşsün olsun bikerecik tadsam o duyguyu diye dua ettiğim olmuşur ama allah bunu hayırlı görüyor şimdilik hakkımızda yarınlar bizim neler gelir neler gider kim bilir olmuycak diye bir kanı yokki sıkma canını olurmu nerden bilicen belki ummadığın anda kendiliğinden olucak bebeğin
o insanlarıda boşver canım takma onlara

BUNU YAZAN ARKADAŞI TEBRıK EDıYORUM NE KADAR GÜZEL YAZMIŞ ÇOK DOĞRU BUNLAR ıNANMADAN ZAFER OLMAZ

canım öncelikle çok geçmiş olsun senin acının yanından bile geçmez belki ama bende tüp bebekle hamile kaldığım meleğimi 6 haftalıkken düşürdüm. azda olsa senin acını anlıyorum. ama umudumu hiç kaybetmedim hep olacak dedim hep Allaha sığındım.doktorlar normal yollardan gebe kalma şansımızın çok düşük oldugunu söylediler ama sanırım inancımı hesaba katmadılar galiba hamileyim idrar testi pozitif çıkıyor pazarteside gidip kan vericem umarım biraz olsun ümit verebilmişimdir.

üzülme canım önemli olan senin sağlığın psikolojini azda olsa anlıyabiliyorum benim 3.5 senedir bi kere bile hamile kalma durumum olmadı bazen diyorumki bi kerecik olsa düşsün olsun bikerecik tadsam o duyguyu diye dua ettiğim olmuşur ama allah bunu hayırlı görüyor şimdilik hakkımızda yarınlar bizim neler gelir neler gider kim bilir olmuycak diye bir kanı yokki sıkma canını olurmu nerden bilicen belki ummadığın anda kendiliğinden olucak bebeğin

acaba ben de mi öyle dedim diye düşündüm. hamile olayım yeter ki mi dedim hatırlamıyorum ama öyle düşündüysem onun acısını da çekiyor olabilirim. allah sana da nasip etsin. ben 4,5 yıllık evliyim. 1 sene olmadan başladık tedavi vs vs çok yorucu anlayacağın. vakit ayırdığın için teşekkürler.

canım öncelikle çok geçmiş olsun senin acının yanından bile geçmez belki ama bende tüp bebekle hamile kaldığım meleğimi 6 haftalıkken düşürdüm. azda olsa senin acını anlıyorum. ama umudumu hiç kaybetmedim hep olacak dedim hep Allaha sığındım.doktorlar normal yollardan gebe kalma şansımızın çok düşük oldugunu söylediler ama sanırım inancımı hesaba katmadılar galiba hamileyim idrar testi pozitif çıkıyor pazarteside gidip kan vericem umarım biraz olsun ümit verebilmişimdir.

çok sevindim senin adına. temkine alıştığım için sana da söyleyim. kan testini görmeden çok sevinme. benim de 1,5 aylık kaybım kendiliğinden olmuştu. mucizem oldu demiştim. bizim görmediğimiz şeyler var olaylarda. vardır bir hikmeti. test sonucunu mutlaka haber et. tam değerini yaz oldu mu? sen de vakit ayırdığın için sağol.

benim çocuklarım var ama
geçenlerde bende düşündüm de bir kadın için çok acı olur çocuk sahibi olamamak gerçekten düşününce bile içi yanıyor insanın. kolay birşey değil.
ben olsam teselli olmak için kendi biyolojik çocuğum olmasa başka bir çocuğu alırım veya gönüllü annelik yaparım diye düşünerek kendimi teselli ederim.
Çünkü hiç bir zaman olamayacak diye düşünmek daha çok acıyı arttırır diye düşünüyorum

canim, uc kez ust uste cok cok cok buyuk bir yikim yasadiklarin kendini kotu hissetmen cok normal. bir kez hamile kalabilmistim 22 ay surmustu 12.haftada gordugumde bebegimi kipir kipirdi, artik bir bebek seklini almisti ve ben o gune kadar ilk kez bakabilmistilm ultrasona, doktor zorlamisti hatta. bakinca hissettiklerim oyle guzel ve tarifsiz duygulardiki, veda etmisim meger, ertesi gun kaybettim bebegimi. kendime gelemedim 7 ay gecti yeni yeni daha iyi hissediyorum, beni de herkes teselli etti, ediyor. yine aynisi olur mu diye paronoya olustu bende. ama istegim pranoyami yeniyor simdi tup bebek deneyecegiz. gerekli testlleri yaptirmak biraz rahatlatti beni. senin durumunda testler zaten sart ve yapilmistir sanirim. sana verebilcek teselli sozlerimiz yok ne yazikki, bu kayiplarin tesellisi yok cunku heleki sen bes bucuk ay tasimissin bebegini ama anne olmadan hafiflemez bu acilar zaman tabiiki iyi gelir ama sen kendini anne olunca daha normal hissedersin gb gelior bana.burda yapman gereken en onemli sey bence Allah'a guvenmek dua etmek, mutlaka anne olacagina inanmak. lutfen yapilabilcek tum ama tum testleri yaptirt sen zaten yaptirirsin da yani iyice arastir, doktorlar her testi yapmiyor bazen. ne olur yilma inancini umudunu hep koru. bizler yanindayiz her zaman konusuruz, ben bir tek kayipla hemde uc ayda bu hale geldim belki de seni tam anlayamiyorum bile yanlis bir sey yazarsam affet o yuzden. ama birbirimizi ayaga kaldirmaya yardim etmeliyiz bu sitenin en guzel yani bu. Rabbim sana cok cok saglikli cocuklarla cok uzun mutlu bir omur versin Insallah. bunlari yazarken senin bu gunleri asip bize saglikla dogumdan geldigin gunleri yazacagina cok cok inaniyorum.

benim çocuklarım var ama
geçenlerde bende düşündüm de bir kadın için çok acı olur çocuk sahibi olamamak gerçekten düşününce bile içi yanıyor insanın. kolay birşey değil.
ben olsam teselli olmak için kendi biyolojik çocuğum olmasa başka bir çocuğu alırım veya gönüllü annelik yaparım diye düşünerek kendimi teselli ederim.
Çünkü hiç bir zaman olamayacak diye düşünmek daha çok acıyı arttırır diye düşünüyorum

haklısın liza. iş yoğunluğundan gönüllü olamıyorum ama evlatlığı elbette düşünüyorum. çocuğu olan birinin bu acıları anlamaya çalışması çok sevindirdi. hergün şükret bence. bizler için de dua et.

canim, uc kez ust uste cok cok cok buyuk bir yikim yasadiklarin kendini kotu hissetmen cok normal. bir kez hamile kalabilmistim 22 ay surmustu 12.haftada gordugumde bebegimi kipir kipirdi, artik bir bebek seklini almisti ve ben o gune kadar ilk kez bakabilmistilm ultrasona, doktor zorlamisti hatta. bakinca hissettiklerim oyle guzel ve tarifsiz duygulardiki, veda etmisim meger, ertesi gun kaybettim bebegimi. kendime gelemedim 7 ay gecti yeni yeni daha iyi hissediyorum, beni de herkes teselli etti, ediyor. yine aynisi olur mu diye paronoya olustu bende. ama istegim pranoyami yeniyor simdi tup bebek deneyecegiz. gerekli testlleri yaptirmak biraz rahatlatti beni. senin durumunda testler zaten sart ve yapilmistir sanirim. sana verebilcek teselli sozlerimiz yok ne yazikki, bu kayiplarin tesellisi yok cunku heleki sen bes bucuk ay tasimissin bebegini ama anne olmadan hafiflemez bu acilar zaman tabiiki iyi gelir ama sen kendini anne olunca daha normal hissedersin gb gelior bana.burda yapman gereken en onemli sey bence Allah'a guvenmek dua etmek, mutlaka anne olacagina inanmak. lutfen yapilabilcek tum ama tum testleri yaptirt sen zaten yaptirirsin da yani iyice arastir, doktorlar her testi yapmiyor bazen. ne olur yilma inancini umudunu hep koru. bizler yanindayiz her zaman konusuruz, ben bir tek kayipla hemde uc ayda bu hale geldim belki de seni tam anlayamiyorum bile yanlis bir sey yazarsam affet o yuzden. ama birbirimizi ayaga kaldirmaya yardim etmeliyiz bu sitenin en guzel yani bu. Rabbim sana cok cok saglikli cocuklarla cok uzun mutlu bir omur versin Insallah. bunlari yazarken senin bu gunleri asip bize saglikla dogumdan geldigin gunleri yazacagina cok cok inaniyorum.

sağol özlemcim. bunun 1i 2si olmaz. evlat acısı evlat acısıdır. sana da çok geçmiş olsun. allah sana da sabır versin. inşallah hepimize annelik nasip olur. sen de güzel haberlerini mutlaka yaz. öptüm.

merhaba medicine,doktorların değişmez kaderimi bu bilmem.ben 30 yaşındayım eşim 43 yaşında.iç hastalıkları uzmanıyım..4 yıllık evliyiz.1 yıl 3 aydır çocuk istiyoruz ama olmuyor.sebepsiz infertiliteyiz.kasımda ilk denememizi yaptık sonuç 10 çıktı.biokimyasal gebelik..20 şubatta dondurulmuşlarla denedik 9.gün6,12.gün 24,16.gün 145 çıktı dr umuzu aradık haftaya cumartesi kontrole gelin keseyi görelim dedi sevindik hemde nasıl.veee bugün 19.gün bhcg 27...yani sessiz düşük 5 haftalık...içim titriyor. ne bana söyleneni anlıyorum ne de ne söylediğimi..ne kadar zor bir durum..kafam sanki vucuduma ağır geliyor..ya aldığımız hormonlar bize sonra kanser olarak dönmeyeceğini kim garanti edebilir.şu an bi şey düşünemiyorum..kendimizde deneyeceğiz ve gerekiyorsa tekrarda yaptıracağım ama kısmetten gerisi olmuyor..ne yazıkki..AMA ÜZÜLME ARKADAŞIM MUTLAKA BıR GÜN OLACAK BıZDE 12 DEN VURACAĞIZ..KENDıNE ıYı BAK..GÖRÜŞELıM.

merhaba medicine,doktorların değişmez kaderimi bu bilmem.ben 30 yaşındayım eşim 43 yaşında.iç hastalıkları uzmanıyım..4 yıllık evliyiz.1 yıl 3 aydır çocuk istiyoruz ama olmuyor.sebepsiz infertiliteyiz.kasımda ilk denememizi yaptık sonuç 10 çıktı.biokimyasal gebelik..20 şubatta dondurulmuşlarla denedik 9.gün6,12.gün 24,16.gün 145 çıktı dr umuzu aradık haftaya cumartesi kontrole gelin keseyi görelim dedi sevindik hemde nasıl.veee bugün 19.gün bhcg 27...yani sessiz düşük 5 haftalık...içim titriyor. ne bana söyleneni anlıyorum ne de ne söylediğimi..ne kadar zor bir durum..kafam sanki vucuduma ağır geliyor..ya aldığımız hormonlar bize sonra kanser olarak dönmeyeceğini kim garanti edebilir.şu an bi şey düşünemiyorum..kendimizde deneyeceğiz ve gerekiyorsa tekrarda yaptıracağım ama kısmetten gerisi olmuyor..ne yazıkki..AMA ÜZÜLME ARKADAŞIM MUTLAKA BİR GÜN OLACAK BİZDE 12 DEN VURACAĞIZ..KENDİNE İYİ BAK..GÖRÜŞELİM.

Canım çoook geçmiş olsun sana da. sevinç sonrası hezimet ne demek anlarım. stresten heralde dediğin gibi biz doktorların kaderi. çocuk cerrahisi asistanıyım. anestezi gazları da sanırım kötü etkiliyo. koştumacadan gerginlikten hoca baskısından diye düşünüyorum kayıplarıma sebep olarak ama kader tabi. uzman olamadan tekrar deneyemem galiba. çünkü istanbulda olmuştum en son. tekrar orası olur heralde. ilk hamileliğimi oraya borçluyum kaybetsem de. en azından implantasyonun olmuş. bu bile anlamlı bence. ben başarısız 3 tüp bebekten sonra hiç implante olamayacak diye düşünmüştüm. şu anda hissettiklerin çok değişkendir. burada arkadaşların desteğiyle biraz toparladım. sen de dene. bizi bizden başkası anlamıyor. sen kanserden korkmuşsun ben de bu kadar hiper ovülasyondan sonra rezervim biter mi diye korkuyorum. herşeyin doğalı iyi en çok ta bu yapaylık korkutuyo. inşallah sen de "bir zamanlar böyle yazmıştık şimdi hamileyim "diye yazarsın. bekliyorum o günü. görüşmek üzere

ne desem boş sana canım banda çok söylüyorlardı ama hiçbirşey teselli edemiyordu beni. ben tam tamına 12 sene sonra anne oldum yaşadığın acıları anlayabiliyorum sabahlara kadar ağlardım birgün anne olabilecekmiyim neden benim yavrum yok diye inancınızı kaybetmeyin canım çok dua ettim namazımı kıldım yalvardım 2 kez tüp bebek 11 senede sayısız yumurta takibi aşılamalar ve 2. tüp bebekten 5 aqy sonra naz kızım kendiliğinden geldi inşallah hepiniz birgün anne olursunuz neler yaşadığınızı çok iyi biliyorum o yüreğindeki acıyı yaşamayan bilmez inan şimdi çok eskilere gittim bütün vücudum uyuştu yine yaşadıklarımı düşününce halbuki kızım daha 8.5 aylık ama inan hiçbiri yaşanmamış gibi oluyor hepsi unutuluyor

ayni durumdayiz bende 1 kerecik bile olsa hamile olmadim 2 sene boyunca..hamile kadinlari hele de gobeklerini gorunce bu dunyadan degillermis gibi bakiyorum onlara..okadar imreniyorum kii..

selam herkese
okuyunca ben de yaşadıklarımı yazmak istedim
ilk tüp bebek denememi kasım ayında yaşadım 6 haftalık ektopik gebelik ameliyatı olmak zorunda kaldım tek tüpüm kapatıldı
ikinciyi dondurulmuşlarla denedim şubat ayında transferden 5 gün sonra yüksek ateş ve ağrıdan hastaneye gittim sonuç sepsis ve hemen yatış tabi bebişimde tutunamadı
tedavim bitti ayaktan 10 gün kadar daha tedavi oldum fakat bu seferde vajinal akıntı ve kaşıntı yakınmalarımdan dolayı hastaneye gittim kültür alındı veee HASTANE ENFEKSıYONU bulaşmış malesef ve dirençli bu gün tekrar damardan iğnelere başladım inşallah kurtulurum enfeksiyonda
bu kadar hengamenin arasında ANNE olamadığıma üzülemedim bile malesef...............

X