Bebek Beslenmesi süt arttıran mucizem

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bu alkolsüz biranın yani malt içeceğini hapı var gnc de ben
hergün ondan içmektense hapını aldım bir de ısırgan hapı baya artırdı
şimdi ikiside bitti ama sadece anne sütü ile beslenen oğluma sütüm ziyadesiyle yetiyor
bol sütlü günler herkese...

bu alkolsüz biranın yani malt içeceğini hapı var gnc de ben
hergün ondan içmektense hapını aldım bir de ısırgan hapı baya artırdı
şimdi ikiside bitti ama sadece anne sütü ile beslenen oğluma sütüm ziyadesiyle yetiyor
bol sütlü günler herkese...

kızlar ben dereeotunu yoğurta katıp yiyorum günde bir kase ama tadı gelsin diye içine az da tuz atıyorum:) bir de son günlerde çöreotu da eklemeye başladım o da süt yapar bilirsiniz bende bayağı işe yarıyor:) hatta her gün yemiyorum bebiş bitiremiyor göğsüm boş gibi gelince hemen yiyorum psikolojk de olabilir doluveriyor:) rezene de çok ektili kızlar ama alkolsüz biraz dediğiniz v.. malt mı? eşime söyledim bugün alacak deneyeceğim
bebeğim 5. aya girdi en son 700 gr aldı sadece anne sütüyle besliyorum

bebeğimizin beslenmesi için anne sütünün çok önemli olduğunu hep söyleriz. ama doğumumdan beri benim sütüm o kadar azdı ki, sütüm bitti bitecek korkusuyla yaşadım, yedekte mama bulundurdum hatta. bir süre sonra ağlamaktan usanınca kendimle alay etmeye başladım; çünkü bir inek olsaydım sütüm olmadığından ve malesef tombulluğumdan hemen kesiverirlerdi beni. buna rağmen ne söyleseler yedim, içtim. en çok humana still-tea ve bulgurun faydasını gördüm. denemediğim bir şey kalmıştı: DEREOTU... 3 gündür dereotu yiyorum. kızlar, sütüm -maşallah- çok arttı. hem de çoooookkkk... sütümü arttıran mucize sebzem benim :) bu fark beni nasıl mutlu etti anlatamam. siz de deneyin derim, umarım işinize yarar.[/QU

merhaba,dereotunu ne kadar yiyosun günde?Biz ek gıdaya başladık o yüzden sütüm azalır diye korkuyorum.Still tee içiyorum.dereotu da yemeye başladım ama az mı yiyorum bilemedim.Ayrıca benim oğlum süte reaksiyon verdiği için süt ve süt ürünleri yememem gerekiyordu ve diyetisyen bana süt yerine dereotu yiyerek kalsiyum alabileceğimi söylemişti.Bu da çok güzel,ben duyduğumda çok şaşırmıştım

Bende süt hiç sevmem. Yoğurtta öyle o yüzden kalsiyum takviyesini hap olarak aldım bir dönem o da bitince yinelemedim. Dere otu süper oldu. Kalsiyum için süt ve süt ürünlerine mecbur kalmıyorum ama mesala yoğurdun içine dere otu ve çörek otu karıştıp yiyorum tadı güzel oluyor çünki :))

günde bir demet dereotunun yarısını kullanıyorum. hemen hemen her yemeğe koyuyorum. salataya koyarsam -kuru soğan yemediğim için- yeşil soğan da kullanıyorum; çünkü soğan yememi tavsiye etmişlerdi süt için.

Bende süt hiç sevmem. Yoğurtta öyle o yüzden kalsiyum takviyesini hap olarak aldım bir dönem o da bitince yinelemedim. Dere otu süper oldu. Kalsiyum için süt ve süt ürünlerine mecbur kalmıyorum ama mesala yoğurdun içine dere otu ve çörek otu karıştıp yiyorum tadı güzel oluyor çünki :))

:lepi:

evet ben de beğendim tadını gerçi her şeyi yiye yiye güzel çirkin ayırdetmez olduydum ya neyseeee :roflol: midem bitki çöplüğüne döndüüüüüü :roflol:

:lepi:

evet ben de beğendim tadını gerçi her şeyi yiye yiye güzel çirkin ayırdetmez olduydum ya neyseeee :roflol: midem bitki çöplüğüne döndüüüüüü :roflol:

şimdi yine iyii..loğusalık döneminde o süt yapar bu gaz yapar onu ye bunu yee neye uğradığımı şaşırdım .Şimdi takmıyorum artık neyi seviyorsam onu yiyorum içiyorum..

ben bir pijama takımı almıştım doğumdan önce aceleyle. geçen gün giydim, beni görenler gülmeye başladı; çünkü -hiç farketmemişim- pijama takımım inek desenliymiş. elimde süt sağma makinesiyle tamamen bu moda girdim ben. önüme de dereotu baştaolmak üzere yeşil salatayı koyunca tam oluyorum. kaydirigubbakcemile3

ilaahhhi ne güldüüm yaa böyle süt artırıcı şeyleri okudukça inanılmaz mutlu oluyorum çok teşekkrüler doğumum yazın ama oğlumu süte boğmak istiyorum ALLAH İZİN VERİRSE... :emir_bebek:

dereotunu yoğurda karıştırıp yiyorum birde peynir ekmekle de güzel oluyor ekmek arası tavsiye ederim..
hiç sevmem ama oğlum için herşeye katlanırım..

benim de göğüslerim dolu dolu oluyodu önceden. ama şimdi yumuşamış, jöle kıvamında kaydirigubbakcemile3 hemen denememlazım bu tavsiyeleri..

Kizlar yeeni dogum yaptim,2 gunluk bebegim... Daha sutum gelmedi benim masallah oglu,m guzel emiyor,amaa sut yok henuz ne zaman gelir yaaa?? :KK43:((( cok uzuluyorum ebe hic ek gida verme gelene kadar bekleyez diyor. 3 gunden sonra gelir dioyr ama sabir isi gercekten ..

mihriban gelir cnm gelmese de korkma bebek için yeter miktarda geliyordur ne kadar emcek ki daha moralini yüksek tut bol bol rezene ısırgan çayı iç 3 lt de su bol da dereotu ye ohh mis gibi:)

Kizlar yeeni dogum yaptim,2 gunluk bebegim... Daha sutum gelmedi benim masallah oglu,m guzel emiyor,amaa sut yok henuz ne zaman gelir yaaa?? :KK43:((( cok uzuluyorum ebe hic ek gida verme gelene kadar bekleyez diyor. 3 gunden sonra gelir dioyr ama sabir isi gercekten ..

Canım hayırlı olsun bebeğin. Eğer almadıysan duş al ( doktorum izin verdiyse tabi) alamıyorsan gögüslerine sıcaksu torbası gibi bişe koy ki süt kanalları açılsın. Bol bol sıvı al günde 3 litre en az. Bak nasıl artacak sütün.Birde üzme kendini o doyuyordur merak etme bilye kadar onun midesi. Sıkma canını önce moral :))

ben de senin gibi gelmeedi geleecek mii derken 5 gün sonra geldi..ama üzülme onun vücudunda sıvı war ve midesinde de..sürekli çığlık atmıyorsa mama falan verme..ben wermedim..uyuyordu zaten benimki kilolu da doğdu süte gerek duymadı herhalde:)
bu arada bebeğini sağlıkla büyüt:nazar:

peki kızlar bu dereotu gaz yapmaz mı..hani marulun gaz yaptığını biliyorum ama,dereotu yiyenler farketmişlerdir belki..

valla ben öyle bir şey fark etmedim cnm ama hemen her şey gaz yapabiliyor ona bakarsan... ben gazı da göze aldım süt olsun da:))))

merhabalar ben de doğum yapalı 10 gün oldu sütüm iyi maşallah ama tatlı yemekten bi hal oldum.bu arada bilenler bilir bülbülyuvası tatlısı süper süt yapıyor ama kilo almamak için artık kesicem yemeyi .süt içen var mı sorayım dedim gaz yapıyormu bebekte.benim oğlumun çok fena gaz sorunu var ömrü uyuyarak ve ıkınarak geçiyor zavallımın özellikle gece.......akannehir

X