Çocuk Hastalıkları Hırıltı balgamlı öksürük!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

_KeLeBeK_

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2009
241
13
Merhaba hanımlar..kızım bir aylık oldu iki gündür hırıltı balgamlı öksürük, uykuya tam dalamama ve fazlada ememiyor yavrum.
bugün doktora götürdüm..burnu çok tıkanmış.hırıltı cigerlerde degil ama inebilir dedi ilaç verdi.çok moralim bozuk.daha çok küçük.:KK43:
serum fizyolik damlalarınızı damlatın muhakak onları kullanmak gerekirmiş.bir tüpü bir gün içinde sıkın.
şimdi biz bir tüpü bir kullanışda kullanıyoruz yarısını bir deliğe yarısına bir deliğe.
daha öce aklıma geldice damlatıyordum.bu kadar önemli olucagını düşünemedim.

Hayatım benim oğlum 4 aylık ve aynı şikayetle acil olarak hastaneye gittik aynı şekilde broşlara inmemiş çok önemli değil deyip ilaç verdiler ve iki gün sonra bronşlara indiği için bronşiolit teşhisi koydular şimdi antibiyotiğe başladık ve soğuk hava nemlendiricisi aldık eve bu çok önemli. Bir de eczanelerde otri beb diye burun açma aparatı var. Onu mutlaka al burnu çok iyi açıyor. Bunu ihmal etme

geçmiş olsun sizede canım..
ewt hemen bizde aldık soğuk buhar makinesi.otri bebe de aldık nasıl burnunu temizliyor inanamadım.burnu temizlenince çok rahatlıyor gülücükler atıyor yavrum.çıkartıp yapandan Allah razı olsun...

ilaçları mutlaka kullanın.eğer ciğerlere inerse balgam nefes almada zorluk çıkar .tıkanır bebiş ve ateşi çıkar ihmal etmeyin.çoooook geçmiş olsun....

bakin doktorlar genellikle bu tip bebeklere ilac verip yolluyorlar.bu hep böyledir.cocugun cigerlerine inmedikten sonra burun acici vede öksürük surubundan baska hicbir ilac vermezler.iki gün sonra gidersiniz simdi bronsit olmus derler.benimde oglum öyle oldu 3 aylikken.bi makineyle cigerleri acilsin diye bi makine verdiler.icine serum gibi bisey damlatiyordum.günde 3 defa yapiyordum.icinden buhar cikiyordu.o buhari cocuga koklatmak zorundaydim.cok zordu.ama doktorunuz e diyorsa onu yapin.2 ayda gecti.tam bronsit olmadi .allah yardimcin olsun.üzülme

canım benim bebeğimde öyleydi deniz suyunu sık ve orti bebe burun çekicisiyle çek günlük 4 defa bunun çok faydasını görürsün ihmal etme çünkü burnu kapalı olunca memeyi bırakıyorlar ve soğuk buharında çok faydasını gördük biz ayrıca doktorun balgam sökütücü vermedimi biz kullanıyorduk çok geçmiş olsun

kelebek..çok geçmiş olsun..yalnız 1 tüp 1 defada fazla diilmi...2-3 damla bir deliğe 2-3 damla diğer deliğe..zati akşama kadar biter o sık sık kullanırsanz..vede damlattıktan sonra yüzüstü yatırıp sırtına hafif vurarak masaj ederseniz dahada rahatlıcaktır...balgamı atmasına yardımcı olur..birde ıhlamur,pekmez lmon karışımı veriyomusun..oda çok işe yarıyo..balgamı yumuşatıp atmasını sağlıyo

canım benim bebeğimde öyleydi deniz suyunu sık ve orti bebe burun çekicisiyle çek günlük 4 defa bunun çok faydasını görürsün ihmal etme çünkü burnu kapalı olunca memeyi bırakıyorlar ve soğuk buharında çok faydasını gördük biz ayrıca doktorun balgam sökütücü vermedimi biz kullanıyorduk çok geçmiş olsun

Balgam söktürücü ne kullandınız? Bizim dr. balgam söktürücü vermiyor..

çok tşkler arkadaşlar..
tuanacım doktor kendisi öyle yaptı hızlı bir şekilde her iki deliğe sıkdı ben cesaret edip yapamadım öyle..
az az gün içerisine bir tüpü bitiriyorum.

Son düzenleme:
çok tşkler arkadaşlar..
tuanacım doktor kendisi öyle yaptı hızlı bir şekilde her iki deliğe sıkdı ben cesaret edip yapamadım öyle..
az az gün içerisine bir tüpü bitiriyorum.

doktorlar 2-3- damlanın temizlemediğini söylerler her seferde 10 ar damla damlatmamı öneriyorlar diğer zamanlrdada emziriyorsanız anne sütü damlatın
yatağının baş kızmını yükseltin , buhar makinesi yoksa kalorifer peteklerine ıslak havlu koyun
geçmiş olsun bu dönemlerde burun tıkanıklığı çok oluyor

benim oğlumda 2 defa bronşiolit oldu soğuk algınlığıyla başlıyo kuru öksürükle devam ediyo daha sonrada bronşite çeviriyo çok korkuyorum her öksürdüğünde tekrarlıycak zannediyorum havala rçok aldatıyo napcam bilmiyorum inşallah alerjik değildir

doktorlar 2-3- damlanın temizlemediğini söylerler her seferde 10 ar damla damlatmamı öneriyorlar diğer zamanlrdada emziriyorsanız anne sütü damlatın
yatağının baş kızmını yükseltin , buhar makinesi yoksa kalorifer peteklerine ıslak havlu koyun
geçmiş olsun bu dönemlerde burun tıkanıklığı çok oluyor

tşkler.canım.ewt soğuk buhar makinesi kullanıyoruz.şimdi düzeldi çok şükür .inş.tekrarlamaz.

Benim oğlumda 3 buçuk aylık aynı sorunu bizde yaşıyoruz balgamlı öksürük ve burun tıkanıklığı doktora götürdüm balgam sökücü toz ilaç verdi bende serum suyu sikil aspiratör ile temizledim inşallah bu gece güzel uyur iki gündür hiç uyuyamiyoruz

X