Bebek Beslenmesi 1 yaş sonrası gece beslenmesi ?!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

clapton

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2010
6
0
merhabalar
oğlum 13 aylık oldu ancak uzun zamandır gece biberonla süt, mama veremiyorum. kesinlikle istemiyor. geceleri uyandırıp süt vermek istediğimde ağlıyor, uykusu bölünüyor, sonra sabaha kadar huysuzluk... uzun süre uğraştım, her gece uyandırdım ama ağlayarak redettiği için sabaha kadar huzursuzluk etmesi yüzünden artık vazgeçtim. çünkü sabah işe gitmekte zorluk çekmeye başladım :bbo: ama şimdi de oğlum aç uyuyor gibi hissediyorum. en azından sabaha karşı azıcık süt içse ne olur sanki boshayallersmile
aynı sorunla karşılaşmış anneler varsa önerilerine, başarı öykülerine çok ihtiyacım var kaydirigubbakcemile3

canım benim bebeğim çok küçük şuanda ama aaştrdığım kadarıyla 6. aydan sonra gece beslenmesi olmaması lazımmış alıştırmak gerekiyomuş seninki negüzel kendi bırakmış bence keyfini çıkar uyu :))))) ben çok özledimde gece uyumayı :))

canımm ama şöyle bir durum var ki; ömer akşam 8.30 da mama yiyip yatıyor ve sabah 7 ye kadar uyanmıyor normalde. ama iştahlı bir çocuk ve sanırım gece, acıkıyor. öyle ki gece 4 gibi acıkıp uyanıyor. ve tabi inanılmaz bir çığlıklaboshayallersmile süt istemediği için yine kaşık maması yiyor ama uykusu iyice açıldığı için sonrasında yeniden oyun oynamak istiyor. yani bu durum onun uyku düzenini de çok etkiliyor. 2 ayrı doktora danıştım ve muhakkak gece sütüne alışması gerektiğini söylediler. yani o yüzden biberona alıştırmanın yollarını arıyorum aylardır akannehir yine de teşekkür ediyorum tatlım :1hug:

anladığım kadarıyla aslında oğlun gece acıkıyor ama biberonu kabul etmediği için sorun yaşıyorsun
bu saatten sonra alışıcağını sanmıyorum gece birazdaha geç yatırmayı denesen en azından sabah geç acıkır ve kalkar

canımm ama şöyle bir durum var ki; ömer akşam 8.30 da mama yiyip yatıyor ve sabah 7 ye kadar uyanmıyor normalde. Ama iştahlı bir çocuk ve sanırım gece, acıkıyor. öyle ki gece 4 gibi acıkıp uyanıyor. Ve tabi inanılmaz bir çığlıklaboshayallersmile süt istemediği için yine kaşık maması yiyor ama uykusu iyice açıldığı için sonrasında yeniden oyun oynamak istiyor. Yani bu durum onun uyku düzenini de çok etkiliyor. 2 ayrı doktora danıştım ve muhakkak gece sütüne alışması gerektiğini söylediler. Yani o yüzden biberona alıştırmanın yollarını arıyorum aylardır akannehir yine de teşekkür ediyorum tatlım :1hug:

cok erken yatmıyormu...ama maşallah diyeyım yınede..benım kızım asla o satte uyumaz.uyusada 10 kez kalkar heralde..

valla serçecik arkadasima katılıyorum benim kızım onu akşam kestirmesi yapıyor o saaatte hayatttaaa aslaa uyumaz

sanırım senin bebegin çok erken yatıyor canim biraz daha ileri bir saate çeksen mesala 10 10.30 gibi sanirim bu huyundan da vazgeçebilir..dogal olarak erken yattıgı için biraz sıkıntı oluyor sanirim

ben gece beslenmesini 9 aydan sonra kestim deliksiz uyuyor benim kızım bende hiç ellemiyorum çünkü alişkanlık haline getiriyorlar bu durumu sıpalar:)

bizim yatıs saatimiz 11 11.30
bu saatten önce hayatta yatmaz:KK43:

X