Tatlı Tarifi Etimek t@tlisi (resimli):-)

seydam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
3.270
4
cok basit, servis icin sogumasi yeterli mutlaka deneyin

etimeklerimizi kare olursa daha rahat olur ilk olarak kaliba veya tepsiye dizelim ben bugün yuvarlak tepsiye yaptim kirmam gerekti en iyisi kare veya dikdörtgen tepsiye yaparsaniz daha pratik olur

1litre süt
6 yemek kasigi bugday nisastasi
4 yemek kasigi seker
bir paket vanilya sekeri
bir kutu krema
serbeti icin:1,5 subardagi su,1,5 subardagi seker bir paket etimek

öncelikle 1,5 su bardagi suyumuzu ve 1,5 su bardagi sekerimizi bir tencereye alip kaynayinca tepsideki etimeklerimizin üzetine dökelim iyice emmesini bekleyelim diger tarafta sütü,sekeri,nisastayi,kremayi,vanilyasekerini,bir tencereye koyup cirpma teliyle iyice karistiralim ve altini acip pisirelim pisince sicak sicak etimeklerin üstüne dökelim iliyinca buzdolabina kaldiralim bukadar bayanlar afiyet olsun

Immmm cokacimcoook

Nefis gözüküyor etimek tatlısına bayılırım ben hem hafif hem leziz hem de pratik ellerine sağlık :kahve:

sagol canim evet cok hafif oluyorcokacimcoookrahatsizlik vermiyor yedikten sonraa.s.

Ellerine sağlık canım

bende etimek tatlısını çok severim

ama ben sekeri karamelize ettikten sonra etimeklerin üzerine döküyorum o zaman daha lezzetli oluyor

tavsiye ederim birde öyle dene

evet canim öylede yapiyorum ama esim pek begenmiyor ben birde üzerinin muhallebisini döktükten sonra soguyunca cilekleri püre yapip üzerine koyuyorum öylede cok güzel oluyor canim a.s.yinede paylastigin icin tesekkürler canim

cok şık görünüyor yaa ellerinize saglık yerimseniben

çok güzel görünüyoya gözlerim fal taşı gibi açıldı valla
mutlaka denicem
ellerinize sağlık

Ellerinize sağlık görüntü çok güzel eminim tatıda görüntüsü kadar güzeldir...a.s

X