Bebeğine Devit - 3 Kullananlar, Sizler de Sorun Yaşadınız mı?

Dinamiss

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2009
2.157
12
Merhaba arkadaşlar benim 24 günlük bir kızım var.
Doktorumuz 15 günlükken Devit-3 kullanmamız gerektiğini söyledi ve biz de vermeye başladık..
Kızım bu vitamini kullanana kadar hiç sorunsuz günde 6-7defa kakasını yapıyordu.
Damlayı vermeye başladım başlayalı ise, vitamini verdiğim andan itibaren ilk 6-8 saat boyunca kakasını yaparken çok zorlanıyor ve ağlıyor..
Bu vitaminin çok önemli olduğunu da biliyorum ama onu öyle ağlarken görmeye de dayanamıyorum..Yavrum saatlerce ağladı dün gece yine..
Ben de bugün vermedim ama vermem gerektiğini de biliyorum..
Bu arada kızım sadece anne sütü alıyordu ama belki faydası olur diye bugün 3-4 çay kaşığı kadar rezene çayı da verdim..

Acaba aranızda böyle bir sorun yaşayan oldu mu?
Düşündüm de doktor günde üç damla demişti ama ben günde bir damla versem diyorum acaba olur mu?

Doktorumuza da danışacağım ama sizlerin de fikrini almak, tecrübelerden faydalanmak istiyorum..

Bir de Hipp marka rezene çayı verdim kızıma, aranızda kullanan var mı acaba?

Son düzenleme:
Canım ben de aynen senin gibi bu problemin d-vit ten kaynaklandığını düşünmüştüm halbuki alaksı yokmuş. Bazı bebeklerin 15. günden sonra kolik gaz sancıları başlıyor ve 3-4 ay sürüyor. Seninki de başlamış anlaşılan. Allah yardımcın olsun. Bunun d-vit ile hiçbir alaksı yok.

birde canım bebkler 5,6gün kakalarını yapmaya biliyo bende çok yaşadım o damladan kabız olmuyolar he kan ilacı desen olur arkadaşın degigibi gaz sancısıda olabilir
rezene ver ben vermiştim çok iyi gelmişti

Sağolun kızlar yanıtlar için..
Ama kafamı karıştıran şu oldu ki, devit in prospektüsünde de yaz ishallerinde de kullanıldığı yazıyor..Bu nedenle biraz da kabızlığın ondan kaynaklanabileceğini düşünmüştüm..

Bir de sizler de günde 3 damla mı vermiştiniz deviti?

Peki xxh.ydxx canım rezene de 100 ml yazıyor bu da yarım su bardağı falan oluyor bana o kadarı çok geldi, hepsini vermek istemedim..Çay kaşığı ile biraz içirdim..
Siz tam o miktarı veriyor muydunuz?

Son düzenleme:
ben de benzer bir sorun yaşadım. meğerse bebeğim kolik olmuş. doktor devit' i bir süre kullandırmadı. şimdi 3 damla kullanıyoruz; ama bıngıldak gelişimi için 6 damlaya çıkardık. burada görünce aklıma geldi, devit'in bebişlerin kakasını zorlanarak yapmasıyla gerçekten ilgisi var mı acaba çelişkide kaldım.

Ben de aynı sorunu yaşadım :)
Devit başlanılan günlerde gaz sancıları da başlıyor. Doktorumuza sorduğumda bunu söylemişti. Ama mutlaka kullanmak lazım devit. kemik ve bıngıldak gelişimi için çok önemli. hep 3 damla veriliyor.
Rezene çayını doktora sordum, o da 2-3 çay kaşığı verebilirsin dedi.100ml. çok fazla geldi bana. Bu arada ben milupanın rezene çayını verdim. 1 aylıkken de zinco ya başlamıştık ama bir faydasını görmedik.

bende rezene içiriyorum bebeğime. daha az hazırlıyorum çay bardağının yarısına 1 çay kaşığı gibi göz kararı .gaz için damla kullanıyorum. bitkisel şurup kullanmıştım damladan öncede. nurse harveys diye.1 aydan sonra diyor ama doktorum günde 3 defa çay kaşığıyla verebilirsin demişti. bizimde kolik sancılarımız var her akşam aynı saatlerde başlayıp saatlerce gidiyor. yapıcak bişey yok gezdiriyoruz bütün akşam kucağımızda.saf zeytinyağı içiriyorum 1 çaykaşığı 1-2 gün arayla.poposunnada sürüyorum uyarıyorum biraz gaz çıkarıyo genelde.devit 3 kullanıyorum bende ama çok şükürkabızlık problemi yaşamadık. kolik ve gaz çoğu çocukta oluyor ben mevsimede bağlıyorum. bi şekilde üşütüyoruz. terleyip üşüyoruz, ayakları üşütüyoruz, bebeği üşütüyoruz bunlarda gaz yapıyor bebekte

Yanıtlar için hepinize teşekkürler, belki de Devit e haksızlık yapıyorum bilmiyorumj ama bugün 3 yerine 1 damla verdim, bakalım gecemiz nasıl geçecek..Alıştırarak artırıp 1 hafta içinde falan 3 damlaya çıkarim dedim..

Bence azaltırsan yanlış yaparsın. Onla hiç alakası yok bu gazın. Vermen gereken kadar vermeye devam et, çünkü önemli bir şey.

bence de devit le ilgisi yok büyük ihtimalle kolik sancısı ben zinco veriyorm inanılmaz azaldı sancıları

Merhaba yeniden..
Bugün doktormuzla görüştük o da devitten olmaz, kolik sancıları başlamış dedi..Zinco yu önerdi, ama denemek gerek bazı bebeklerde işe yararken bazılarında yaramıyor, deneyip göreceksin, sabredeceksin, zamanla geçecek dedi..
Ama başka bir konuda da zinco nun bağırsak tembelliği yapıp ileride kabızlığa sebep olabileceğini okudum bundanda korktum...
Bugün bende zeytinyağı sürdüm, işe yaradı gibi..
Zinco falan vermektense hep zeytinyağı sürsem diyorum...

ben zinco kullanıyorum ama kesmeyi düşünüyorum pek bir işe yaramadığnı düşünüyorum

canım bebeğin büyük ihtimalle gaz sancıları çekiyor daha önce yoktu şimdi neden başladı diye düşünüyosan eğer kolik 3 haftadan sonra başlar ve haftanın en az 3 günü 3-4-5 saat hiç kesintisiz ağlatır

deviti asla ihmal etme bılgıldak kapanmasına çok yardımcıymış

asıl tuvalet sorunu 4. aydan sonra demir damlasına başlayınca başlıcak canım benim oğlum çok güzel kakasını yapardı demir damlasına başlayınca 4 gün yapamamaya başlamıştı doktorumuz kuru kayısı ince ince kıyıp şekersiz kaynattırıp hem suyundan hemde pütüründen yedirtti ve 10 gün ara verdik yeni baştan başladık günde 9 damla veriliyodu biz 4 damlayla başlayıp 3 günde bir arttırdık böylelikle alıştı
sende demir damlasına başlayınca ebelerin deidği gibi 9la başlama yavaş yavaş arttır

Merhaba yeniden..
Bugün doktormuzla görüştük o da devitten olmaz, kolik sancıları başlamış dedi..Zinco yu önerdi, ama denemek gerek bazı bebeklerde işe yararken bazılarında yaramıyor, deneyip göreceksin, sabredeceksin, zamanla geçecek dedi..
Ama başka bir konuda da zinco nun bağırsak tembelliği yapıp ileride kabızlığa sebep olabileceğini okudum bundanda korktum...
Bugün bende zeytinyağı sürdüm, işe yaradı gibi..
Zinco falan vermektense hep zeytinyağı sürsem diyorum...

aynen öyle canım maalesef hiçbir ilaç gaz sancısına kesin çözüm deil bebeklerimiz boşuna bağırsakları tembelleşiyor banada dopktorumuz öyle demişti sen hergün rezene iç günde en az 2 fincan iç sütünden bebeğine geçer demişti ben öyle yaptım gaz sorunu pek olmadı oğlumda ama ne varki düzenli içmek gerekiyo

Sezen sağol canım..Demir e başlayınca dediğin gibi yavaş yavaş artırırım..Yazık bebişlerimize yaa, küçücük halleri ile neler çekiyorlar:KK43:(

X