Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

dediğin gibi bu hastalık şekil değiştiriyo. her atakta başka bi belirtinin ön plana çıkması bendede oluyo. mesela birinde mide bulantısı daha çok ön plana çıkarken diğerindeyse çarpıntı sıkıntı hali daha ön planda olabiliyo.

offf napıcaz böylebilmiyorumkismile

canım ben de baş dönmesi ve denge bozuklugu yasıyorum çok zor bir durum işe zor gelıyorum ılk atak işyerımde oldugu ıcın şimdi işe gelirken hep içimde bir korku ya yine olursa
gecen yıl 3 hafta raporluydum çalısmayı bıraka ayaga kalkamıyordum evin içinde bile
evet pa şekil değiştirıuyor kaygı oluyor çarpıntı oluyor ter basması hepsini yasadım ben ,
şimdi de baş dönmesi ve denge bozukluklarını yasıyorum

Rabbim şifa versin

amin canım hepimiz eski saglıgımıza kavuşuruz inş.ben 5 sene önce aynı şikayetleri ilaçsız yenmiştim ama bu sefer çok umutsuzum..

bu sabah kalktığımda atağım gelmişti. o kadar kötü uyandımki anlatamam. o an herşey dert oluyo içime. yapmaktan hoşlandığım şeyleri bile yapmak istemiyo canım. sadece nasıl yaparım nasıl atlatırım kendimi nasıl rahatlatabilirim den başka bişey geçmiyo aklından insanın. hiç kimse ve hiç birşey umrunda olmuyo. resmen kendi canınla uğraşıyosun ve bu arada kimseye belli etmekte istemiyorum. mecburen yapmam gereken ev işlerini bitirdim ve tek başıma bir odaya gidip orada relaksasyon tekniklerini yaptım. uzandım ve kendimi dinlememek için tv yi açtım. bir süre sonra uykuya dalmışım ve uyandığımda çok daha iyiydim. bu seferde bir dahaki atağı bekleme sancısı başlıyo ama umursamadım. bu kadar iyi olmuşken tadını çıkarmam gerek dedim ve öylede yaptım.
bu hastalığı çekenlerin allah yar ve yardımcısı olsun.

işte bunların aynısı bendede oluyor elim ayağım boşalıyor.. Hiç bir şey yapmak istemiyorum tv izlemek bile istemiyor canım..
nasıl atlatıcaz yaa ben 5-6 aydır çok iyidim ilaçla tedavş görüyorum iyiye gittiğim için dozu yarıma indirdi doktorum..
Fakat ufak bi sinir harbinde tekrar ataklarım başlıyor 1-2 haftadır özellikle akşamları geliyor..
Bitmicek bu kabusss bitmicekkkkboshayallersmile

benim çok sık kimle konuşursam konuşayım kalbim yüksek derece çarğıyor o ana ölücem korkusu geliyor ve ölümden çok korkuyorum geceleyin kalkıp kalbime bakıyorum atıyormu diye ama bunların hepsini ben yapmıyorum nednen oluyor anlamıyorum insanlar beni anlamıyoru bazende kalbim ayıyor fakat rtiminden çıkıyor çok korkuyorum böyle bişey geçiren varsa yazabilirmi

selyam arkadaşlar ,geçmiş olsun .benimde bu sorunu yaşıyan 15 yaşında kızım var .çok üzülüyorum arkadaşım psiholog ,o panik atak olduğunu söyledi. daha psihiatriste gitmedi haftaya gidicek.arkadaş dediki karnından nefes alsın.bide temelinde korku yattını söyledi .kapı çarpınca korkuyor,yüksek selerden.bakalım doktor ne diyecek

amin canım hepimiz eski saglıgımıza kavuşuruz inş.ben 5 sene önce aynı şikayetleri ilaçsız yenmiştim ama bu sefer çok umutsuzum..

inşallah şimdi de yenersin canım
bu hastalığın en buyuk yardımcısı üzüntü ve stres

dediğin gibi bu hastalık şekil değiştiriyo. her atakta başka bi belirtinin ön plana çıkması bendede oluyo. mesela birinde mide bulantısı daha çok ön plana çıkarken diğerindeyse çarpıntı sıkıntı hali daha ön planda olabiliyo.

:KK43: evet aynen öyle oluyor
benim favorim sanırım bu aralar mide bulantılarımalkisalkisalkis

benim çok sık kimle konuşursam konuşayım kalbim yüksek derece çarğıyor o ana ölücem korkusu geliyor ve ölümden çok korkuyorum geceleyin kalkıp kalbime bakıyorum atıyormu diye ama bunların hepsini ben yapmıyorum nednen oluyor anlamıyorum insanlar beni anlamıyoru bazende kalbim ayıyor fakat rtiminden çıkıyor çok korkuyorum böyle bişey geçiren varsa yazabilirmi

canım beni anlattıyosun sanki aynı o manyakca durum bendede var hayatımın bi anlamı kalmadı bende nabzımı ve kalbimi dinliyorum kendimi heyecanlandrıyorum bu sefer attığını hisedince rahatlıyorum bu bende çok eskidende vardı ve şimdi yine var çocukken kalbimin üstüne elimi koyar yüzü koyun yatr ağlar llaha yalvarırdım alma canımı diye
off hala böle düşünüyorum bu aralarda panik ataklarım çoğaldı kalbime çok az bi ağrı girse panik aatak oluyorum off bıktım bide bi bucuk aydr göz kararması yaşıyorum ben bunları bu dünyanın geçici olduğunu ve diyer dünyada ızdırap çekceğim korsuyla başladı bide stres çimdi korkuyorum başka hastalığım olcak diiye

canım beni anlattıyosun sanki aynı o manyakca durum bendede var hayatımın bi anlamı kalmadı bende nabzımı ve kalbimi dinliyorum kendimi heyecanlandrıyorum bu sefer attığını hisedince rahatlıyorum bu bende çok eskidende vardı ve şimdi yine var çocukken kalbimin üstüne elimi koyar yüzü koyun yatr ağlar llaha yalvarırdım alma canımı diye
off hala böle düşünüyorum bu aralarda panik ataklarım çoğaldı kalbime çok az bi ağrı girse panik aatak oluyorum off bıktım bide bi bucuk aydr göz kararması yaşıyorum ben bunları bu dünyanın geçici olduğunu ve diyer dünyada ızdırap çekceğim korsuyla başladı bide stres çimdi korkuyorum başka hastalığım olcak diiye

canım yaaaa Allah yardımcınız olsun:teselli:

bu işin sonu nolcak bilmiyorum alah yardım etsin mubarek günde herkese

anksiyete ve panik atak aynı şeymidir kızlar. her yerde isimleri beraber geçiyor. belki bahsedilmiştir ama tüm yorumları okuyamadım. ben beyin uyuşmasından dolayı nöroloji uzmanına gitmiştim. tomografim temiz çıktı. olaylara verdiğim tepkilerle ilgili sorular sordu bana ve anksiyete teşhisi koydu. hap verdi terapi almam gerektiğni söyledi. üstüne düşmedim ne hapı kullandım ne de terapi. ama çok berbat bişey ya kafanda kurduğun kaygılara inanmak , saçma sapan şeyler düşünmek ve bunları yaşıyomuşum gibi acısını hissetmek.. çok kötü...

anksiyete ve panik atak aynı şeymidir kızlar. her yerde isimleri beraber geçiyor. belki bahsedilmiştir ama tüm yorumları okuyamadım. ben beyin uyuşmasından dolayı nöroloji uzmanına gitmiştim. tomografim temiz çıktı. olaylara verdiğim tepkilerle ilgili sorular sordu bana ve anksiyete teşhisi koydu. hap verdi terapi almam gerektiğni söyledi. üstüne düşmedim ne hapı kullandım ne de terapi. ama çok berbat bişey ya kafanda kurduğun kaygılara inanmak , saçma sapan şeyler düşünmek ve bunları yaşıyomuşum gibi acısını hissetmek.. çok kötü... [/QUOT

panik atak anksiyetenin alt dallarından biri canım.
Ansiyete bir çok hastalığı içeriyor içinde pa da bunlardan biri
Geçmiş olsun

Arkadaslar cogunuzun yazdiklarini okudum,bazen dusunuyorum fizyolojik rahatsizliklar mi yoksa ruhsal rahatsizliklar mi daha zor diye..Rabbim hepinize sifa versin.
Anksiyete bozukluklari ile ilgili sormak istediginiz herhangi bir sey olursa yanitlarim.
sevgiler

kızlar bende de enteresan korkular var.ozellıkle gecelerı ınanılmaz korkuyorum neden korktugumu bılmeden hemde aklıma neler gelıyo
gece uyanmak en buyuk korkularımdan bırı cunku gece deprem olduuunu zannederek tum vucudum sallanark uyanıyorum aklımı kacırcak gıbı oluyorum aklıma o kadar aptalca seyler gelıyokı mesela bınanın yıkılcagı cok buyuk bı deprem olacagı veya sevdıklerımın olecegı eve hırsız gırecegı vs vs vs...
normal zamanlarda da korkularım var ama gece resmen delırcek gıbı hıssedıyorum cıglık atmak gelıyo ıcımden. ayrıca sureklı kalp carpıntılarım oluyo gece gunduz
bide bazen oyle mutsuz hıssedıyorumkı konusmak bıle gelmıyo ıcımden bırı bısey deyınce cevap vermek bıle gelmıo hıcbıseye tahamulum olmuyo bıse dedıklerınde ıstemeden terslıyorum mesela.
o an terslemek ıstemıorm onu tersleyınce cok uzuluyorum ama yıne bıse dese yıne terslerım ole sacma bı dengeszlık yasıyorum
neden oluyo bunlar mafoldumben

kızlar bende de enteresan korkular var.ozellıkle gecelerı ınanılmaz korkuyorum neden korktugumu bılmeden hemde aklıma neler gelıyo
gece uyanmak en buyuk korkularımdan bırı cunku gece deprem olduuunu zannederek tum vucudum sallanark uyanıyorum aklımı kacırcak gıbı oluyorum aklıma o kadar aptalca seyler gelıyokı mesela bınanın yıkılcagı cok buyuk bı deprem olacagı veya sevdıklerımın olecegı eve hırsız gırecegı vs vs vs...
normal zamanlarda da korkularım var ama gece resmen delırcek gıbı hıssedıyorum cıglık atmak gelıyo ıcımden. ayrıca sureklı kalp carpıntılarım oluyo gece gunduz
bide bazen oyle mutsuz hıssedıyorumkı konusmak bıle gelmıyo ıcımden bırı bısey deyınce cevap vermek bıle gelmıo hıcbıseye tahamulum olmuyo bıse dedıklerınde ıstemeden terslıyorum mesela.
o an terslemek ıstemıorm onu tersleyınce cok uzuluyorum ama yıne bıse dese yıne terslerım ole sacma bı dengeszlık yasıyorum
neden oluyo bunlar mafoldumben

Bunların kökünde psikolojik bir durum yatıyor olabilir.Normal değil düşündüklerin gecikmeden bir doktora başvur bence canım.

kızlar gnc nin çıkardığı natra sl öneririm bunu gnc de çalışan bir arkadasımdan aldım çalışanlara ürünle ilgili verilen bilgiler

• Natra SL; içeriğinde Passiflora, Melissa, Valerian, Matricaria bitkileri ve Suntheanine patentli ürünü bulunduran özel bir formülasyondur.

• Passiflora ıncarnata;

 Güney Amerika ve Avrupa’da yaygın olarak kullanılan Çarkıfelek bitkisi olarak bilinen mor çiçekleri olan oldukça gösterişli bir bitkidir.

 Özelikle anksiyeti ve uykusuzluk için kullanılan bir bitkidir.

• Lemon Balm;

 Literatürdeki adı “melissa” olan , oğul otu olarak da bilinen Akdeniz iklimine sahip ülkelerde yetiştirilen bir bitkidir.

 Limon gibi kokan bitki Avrupa’da yaygınca kullanılır.

 Melissa bitkisi sakinleştirici bitkiler arasında yer alarak uyku düzeni sağlamada yardımcıdır.

 Melissa bitkisi özellikle stres kaynaklı mide rahatsızlıklarında da rahatlatıcı olarak kullanılabilir.

• Valerian officinalis;

 Kedi otu olarak bilinen bitki, anksiyeti ve uykusuzluk problemlerinde destekleyici olarak Avrupa’da popüler olarak kullanılmaktadır.
 Valerian bitkisinin beyinde GABA (gama amino bütirik asit) miktarını artırdığı düşünülmektedir. GABA: sinir sistemini düzenlemeye yardımcı bir sinir ileticisidir. Stresle ilgili mesajların merkezi sinir sistemindeki reseptörlere ulaşmasını önler. Eksikliğinde uykusuzluk, depresyon, kalp çarpıntısı meydana gelebilir.
 Valerian uykuya dalış süresini kısaltabilir ve uyku kalitesini artırabilir.
 Sabah uyku hali gibi yan etkiler diğer uyku vericilere göre minumum düzeydedir.

• Chamomille Flower;

 Papatyagiller familyasının bir üyesi olup Matricaria Recutita türü Alman papatyası olarak bilinir.
 Alman papatyası familyanın diğer türlerinden daha üstün tutulmaktadır.
 Papatya; anksiyetide rahatlatıcı özelliğinin yanısıra sindirim şikayetleri, ağız yaraları ve deri rahatsızlıklarında da destekleyicidir.
 Özellikle bağırsaklardaki düz kasların kasılmalarını rahatlatmaya yardımcı olarak antispazmodik özellik taşırlar. Mide krampları, hazımsızlık, gaz sorunları da yardımcı olarak kullanıldığı alanlar içinde yer alır.
 Papatyanın krem ve merhem formülleri deri için de kullanılmaktadır.

• Suntheanine;

 Amino asit olan L- Theanine nin patentli formu olan “Suntheanine” doğal rahatlatıcı olarak destekleyici olarak kullanılabilir. FDA tarafından onaylı ve 2000 yılında “ en iyi yeni ürün” ödülü almış bir formüldür.
 Suntheanine ,beynin rahatlama ünitesinde etkili alfa dalgalarında artış ve beta dalgalarında düşüş göstererir.( Alfa dalgaları beynin rahatlaması ile ilgili , beta dalgaları; beynin uyanıklığı ile ilgili. )
 Yapılan çalışmalarda Suntheanine nın uyuşukluk olmaksızın gevşeme sağladığı gözlenmiştir.

 Suntheanine; uyku kalitesini geliştirmeye, öğrenme performansında iyileşmeye, konsantrasyonda artışa, PMS sıkıntılarını azaltmayave bağışıklık sistemini desteklemeye ve kafeinin olumsuz etkilerini( sinirlilik) azaltmaya yardımcı olarak kullanılabilir.

Özetle;

• Natra SL, Sedatif olarak kullanılan 4 ayrı bitki( çarkıfelek, melisa, kedi otu ve alman papatyası) ve Suntheanine ( l-theanine) oluşan özel formülasyondur.

• Amerika da ki adı NATRA SLEEP dir.

• Her bir desteğin ayrı ayrı uyku düzeni üzerine olumlu etkileri ile “ Uykusuzluk” sorunlarında destekleyicidir.

• Rahatlatıcı özelliği ile stres, korku, endişe, sinirlilik hallerinin giderilmesine yardımcıdır.

• Antispazmodik özelliği ile stresin neden olduğu mide- bağırsak sorularının( gaz, mide krampı,hazımsızlık) giderilmesinde destekleyicidir.

• Kas spazmları için de destekleyicidir.

Yan Etkiler Ve Uyarılar;

• Önerilen dozlarda güvenli kabul edilir.
• Hamile ve emziren bayanların kullanması önerilmez.
• Sürüş ve dikkat isteyen işlerle beraber dikkatli kullanılması önerilir.
• Alkol ile birlikte kullanılması önerilmez.
• Antikoagülan ilaçların etkinliğini artırabilir.
• Sedatif özellikli ilaçların etkinliğini artırabileceğinden antidepresan ilaçlarla kullanımı önerilmez.
• Doğum kontrol ilaçları, statinler ile etkinliği azalabilir.

Kullanım Şekli:

Günde 2 kapsül alınması önerilir.

• Gece yatmadan yarım saat önce alınması önerilir.

X