kusan bebekler

ezoayaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2010
9
0
kızlae benim bebeğim 3. ayını yeni doldurdu. sütüm olmadığı için mamayla besliyorum,ve bu aralar çok kusuyo napıcamı bilmiyorum kusmayı engelleyen mamalar varmış bilgisi olan varmı yardımcı olun.birde kusarsa sanki o içtiği mamalar yaramıycak gibi geliyo fışkırır gibi kusmuyo tamam ama gazını çıkarır çıkarmaz ardından kusuyo 4 5 çay kaşığı kadar.yardımcı olun en kısa zamanda

canım benim bebişde surekli kusuyor . .ama bence kilo alışından ancak anlayabilirsin kusmasının ne boyutta oldugunu . . kilo alımı iyiyse kusması normal 6. aya kadar katlancaz . .benimkkide aynı emiyo kalkar kalkmaz gazla birlekte foooşuuuuuuurt durumu . .

benimkide hem mama hem meme alıyor ve ikisindende sora gazla birlikte kusuyor doktora haftaya gidicem sorucam bende artık sıkıldım kusmasından sanki boşa gidiyor gibi üzülüyorum ama kilo alımı iyi

benimkide hem mama hem memeden sonra foşurt diye kusuyo gelişiminde bi problem yoktu kusmasınada normaldir dedi 6. aydan sonra geçermiş ama yorucu oluyo sürekli çamaşır yıka üst değiştir fln benimki bazen tam değiştirirken de kusuyo 3-4 kere üst değiştiriyom

dr götür bence benimde 3,5 aylık kusuyodu dr gittik fizyolojik reflü varmış birçok bebekde var şurup verdi şimdilik iyi geldi bir haftadır kullanıyorum

Benim kızımda reflü vardı kustu,hala daha da kusuyor.
Biz ilaç hiç kullanmadık,çok küçükler bence ilaç kullanmayın kızlar.Tabii anne sizsiniz benim haddim değil ama ben çözümü az sık besleyerek bulmuştum.
Birde hemen gazını çıkartıyordum çünkü geğirirken bile kusabiliyorlar.
Bir de pırt derdine düştü mü oluyor bu durum.
Canım hiç sıkma canını kilo alımı iyi ise sorun etme ancak az ve sık besle.Midesine çok yüklenme derim nacizane fikrim.

oglum tam 8 ay kustu hemde dolu dolu,evim yatagim su gibi olurdu.onca doktora götürdüm hicbisi cikmadi.bi ara hipp økologisk mamasini kullandim yinede yardim etmedi.4.aydan sonra biraz azaltti kasik mamalarina baslayinca.ama kilo alimi cok iyiydi her ay 1 kilonun altina hic düsmedi,demekki fazlasini cikartiyordu cünkü cok iciyordu.

Bu arada ben anne sütü verdim 6 ay günde en fazla iki kere mama verirdim,o zamanda Aptamil AR kullandım kesinlikle tavsiye ediyorum,bebeğin midesini dinlendiriyor kusmasını engelliyor.Doktorunuzla görüşün derim.

slm tşk ama benim bebegim sadece mama kullanıyo aptamil 3 saatte bir az veriyoruz ama mideye inmeden çıkarıyo gaz problemi hiç olmadı rahatız o konuda kilosu 6,500 gr ilaçda mide koruması zararsız

Kızlar inşallah biz de bebeklerimizi kucağımıza alırız da artık onlarla ilgili sorular sorarız, daha çok var benim, umarım bu süre içinde hiç bi aksilik çıkmaz

X