Bebek Beslenmesi Vegaferon demir damlası

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

daisy83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
385
1
41
Arkadaşlar bu damlayı kullanan var mı? Ben 1 hafta oldu başlayalı o zamandan beri oğlumun kakası çok kötü kokuyor. Ondan mı bilmiyorum. Ayrıca kabızlık diyemem ama oğlum kakasını zor yapmaya başladı. Yapmadan 1-2 saat önce ıkınmaya başlıyor.

merhaba demir kakasını siyah ya da yeşil yapabilir, çoğu insanda kabızlığa neden olabilir ama tam tersi etki ettiği de olur bazen.biz ferrosanol kullanıyoruz,kakası kötü kokuyo ama ek besine geçtiğinden diye düşünüyorum.bizimki de ıkınıyo ama yine o da ek besinden ve kaka katılaştığından bence,çünkü yaptığında çok sert olmuyor

aynı damlayı bende oğluma bir haftadır kullanıyorum aynen benimkininde kakası kötü kokmaya başladı ve kırmızımsı oldu kakası,ilk başta korkmuştum ama damladan olduğunu farkettim ama kabızlık yapmadı bizde...

Bende kızımı dün doktora götürdüm doktor ferrum demir damlası var ..ilaçla alakalı birşey doktor bizide uyardı kullanmaya başladıktan sonra kakasında değişiklikler olabilir endişelenmeyin diye bunun yanı sıra bi sürüde ilaç var sizin bebişlerinizede yazdılar mı mesela vitagil multivitamin,ocean balık yağı,zymafluor bu da diş için

bizde ferrum kullanıyoruz.kakası koyu kahve yada kırmızıya yakın oluyor ve kötü kokuyor.demirin etkisi.yanlız benim oğlum diş çıkarıyo ve ishal bu yüzden demir kabızlık yapıyor mu tam bilemiyorum.ayrıca oğlum kakasını normalde de hep çok zor yapıyor o yüzden ferrumun bi etkisi oldumu anlayamadım:))

bizde ferrum kullanıyoruz.kakası koyu kahve yada kırmızıya yakın oluyor ve kötü kokuyor.demirin etkisi.yanlız benim oğlum diş çıkarıyo ve ishal bu yüzden demir kabızlık yapıyor mu tam bilemiyorum.ayrıca oğlum kakasını normalde de hep çok zor yapıyor o yüzden ferrumun bi etkisi oldumu anlayamadım:))

Biz daha dün başladık ferruma benim kızımda diş çıkarıyor 2.dişi çıktı şimdi ishal yapıyor sürekli şimdi bu damladan sonra çok koyu ve çok ağır kokuyor kakası :))) dr.söylemişti zaten damlayla alakalı

merhabalar benim bebeğim 9,5 aylık ve biz 8.ayda doktor tavssiyesiyle bırakmıştık ferrosanol damlamızı.şimdi oğlumu götürdüğüm başka bi doktor damla 1 yaşına kadar şart kullan dedi.size bi zaman söyledimi doktorlarınız merak ettim paylaşırsanız sevinirim.unutmadan demir damlası kabızlık yapıyor dedim doğrudur yapar dedi.bende doğumdan sonra kullandığımda bana da aynı etkiyi yapmıştı

Son düzenleme:
merhaba neesli bizimde doktorumuz 1 yaşına kadar kullanmamız gerektiğini söyledi benim kızım tam aksine ishal bünyeden bünyeye değişiyor demek

Doktora sordum. O da kabızlık yapabilir, dedi. Armut suyunun içine karıştırarak vermemi önerdi. Armut bağırsakları çalıştırırmış. Denedim bakalım. Dün öğlenden beri kaka yapmadı sabahtan beri ıkınıyor yavrum.

aynı damlayı bende oğluma bir haftadır kullanıyorum aynen benimkininde kakası kötü kokmaya başladı ve kırmızımsı oldu kakası,ilk başta korkmuştum ama damladan olduğunu farkettim ama kabızlık yapmadı bizde...

canım benim bildiğim kadarıyla kırmızımsı olursa kaka yan etki olmuş oluyormuş. bence doktoruna sor.

ya arkadaşlar bu demir damlası gerçekten çok iğrenç bişey ben kokusuna dayanamıyorum yazık bebeklerimizin hali nedir anlatamıyolarda dertlerini.tabiki sağlık için mecbur vereceğiz ama kötüü bide vegaferon değilde renksiz olanını kullanın en azından ortalık kırmızıya boyanmaz leke sorunu olmaz

meraba arkadaşlar ben ferro sanol ve devit3 kullanıyodum sağlık ocağından monovit d3 ve vagefaron verdi içeriği aynı ama böyle kullanan varmııııı

Arkadaşlar bu damlayı kullanan var mı? Ben 1 hafta oldu başlayalı o zamandan beri oğlumun kakası çok kötü kokuyor. Ondan mı bilmiyorum. Ayrıca kabızlık diyemem ama oğlum kakasını zor yapmaya başladı. Yapmadan 1-2 saat önce ıkınmaya başlıyor.

canım yaa banada asağlık ocağından verdiler daha başlamadım ama rengi kan gibi önceden ferrosanol kullanıyorum bebeğim 7 aylık napsam hangisinden kullansam..

merhaba demir kakasını siyah ya da yeşil yapabilir, çoğu insanda kabızlığa neden olabilir ama tam tersi etki ettiği de olur bazen.biz ferrosanol kullanıyoruz,kakası kötü kokuyo ama ek besine geçtiğinden diye düşünüyorum.bizimki de ıkınıyo ama yine o da ek besinden ve kaka katılaştığından bence,çünkü yaptığında çok sert olmuyor

sağlık ocağımı verdi ferrooyu

arkadaşlar bana cvp vercek kimse yokmu yeni katıldım aranıza

ben kullanıyordum ama bıraktım uzun zamandır kullanmıyorum hiçbir damlayı içerikleri beni kuşkulandırdı sadece seven seas balık yağı kullanıyorum doktorlarda demir damlaları mevzusunda farklı konuşuyor ama hemen hemen hepsi balık yağının gerekli olduğunu söylyor demr fazlalığı da böbreklere zarar veriyor oğlumun idrarından kan geliyordu hastane de idrar yolu enfeksiyonu dediler ama ben damladan şüphelendim damlayı bıraktığım an sorun kalmadı her bebeğe ezbere demir veriliyor belki onun demiri yeterli bakan yok al kullan deniyor tahlil yapılıp ihtiyacı olan bebeğe verilse daha mantıklı değil mi ama tercih sizin tabi ben yanıltmayım sizi

Kizlar bu surubu yegenime devveriyoruz ama bizimki ishal oldu..varmi bir onerisi olan acaba lutfen yardimmm

Kizlar bu surubu yegenime de veriyoruz ama bizimki ishal oldu..varmi bir onerisi olan acaba lutfen yardimmm

kızlar bizim doktorumuz hiç öyle vitamin vermekten falan yana değil,emiyosa zaten ne gerek var demir falan vermeye banada çok mantıklı gelmiyo doktorla aynı düşüncedeyim bende,o yüzden bebeğime vermiyorum,bikaç sefer verdim demir damladı iğrençç ötesi bişey,yavrum nasıl iğrendi,d vitaminine gelince en güzel d vitamini güneştir,havalar ısındı artık çıkarın çocukları günlük 10-15 dk güneşe,al sana d vitamini,ne gerek var bebekleri vitamine boğmaya anlamıyorum,ayrıca demir vitamini kansızlıkta kullanılır,kan sayımı yapılmadan kullanılması çok saçma geliyo bana,benm çocugumda kansızlık yoksa niye kullanıyım o iğrenç şeyi,haa eğer gerek varsa tabiki kullanılmalı,tahliller yapılır demir eksikliği çıkar kullanırım mecburen ama tahllil yapılmadan niye kulalnıyım,bizede sağlık ocağı verdi,verdim bikaç sefer baktım çocuk iğreniyo doktorumuzla görüştük ne gerek var verme dedi,zaten emiyo çocuk,yiğenimde 15 aylık hiç kullanmadı demir ,d vitamini kusuyodu her verdiğimizde,o da benim bebeğimde sadece emdiler,maşallh ikisininde gelişimleri önden takip ediyo,benimki ek gıdaya geçmediği için ve daha küçük oldugu için tahlil yapılmadı ama yiğenimn 1 yaş kan tahlilini yaptırdılar hiç vitamin kullanmadığı halde herşeyi süper,çünkü herşeyi yiyo,vitamini alıyo herşeyden,diğer yiğenimide annesi sürekli vitamin kullandı yok d vitamin yok demir yok bilmem ne vitamini,5 yaşında demir eksikiği ,kansızlık var hala demir vitamini kllanıyo,yani arkadaşlar bunları kullanıyoruz diye ilerde bebeğinizde demir eksikliği olmayacak falan sanmayın,size tavsiyem bebeklerinz vitamini yediklerinden,emiyosa annesinde alsın.....

Arkadaslar mrb, saglik ocaklarinda verilen hicbir damlayi kullanmayin cunku resmen cocuklarimizi kobay olarak kullaniyorlar.bize 5.ayimizda vegaferon surup verdiler 4 gun kullandik ve cok kotu bir sekilde kabiz olduk sekizgun gecti kakamizi yapamadik doktorumuza sorduk gliserin fitilin yarisini verin dedi ve verdigim anda tuvaletini yapmaya basladi.ama o aglamalar caninin yanmasi sapasagkam cocugum o damla yuzunden ne hale geldi saglik ocagini aradim ebeye anlattim saglik bakanligi verdirtiyor dedi bundan once ferrum veriliyodu o da dislerde yan etki yapmaya baslayinca vegaferona gecildi dedi.yani cocuklarimizi kobay gibi kullaniyorlar.o olmazsa bu bu olmazsa o surup. 6.ayinda kan tahlili yapiliyor eksik bisey cikarsa o zaman vermek daha saglikli dedi doktor.bol bol anne sutu ve acik hava gunes bukadar iste saglikli gunler diliyorum

X