Zencefil Çayı ile Zayıflama

kızlar bu zencefil çayını pakette hazır olanlardan alıp içsek oluyomu yoksa illa kendimizmi hazırlamalıyız

bende evde kendim hazırladıgım yarım yaglı yogurdun içine tozunu atsak nasıl olurki hem zencefil zayıflatır, hemde yogurtun yagları eritme etkisi var ya ne güzel olur

merhaba, ben bu siteye yeni üye oldum. paylaşımlarınız için cok tesekkurler.ben de 1 mayıstan itibaren zencefil-tarçın-karanfil-limon çayı içiyorum. 62 kiloydum suan 60 kiloyum. acaba gercek kilo kaybı mı yoksa su kaybı mı bilmiyorum.bir süre daha kullanıp sonucu sizlerle paylaşacagım, hoşçakalın.

slm kızlar :emir_bebek:
ben 3 hafta sonra doğum yapıcam inşlh zemuszemus
zencefil çayı çok yararlı bir bitki doktorum içmemi söyledi fakat bende miğde bulnatısı yaptı hamileyken içemiyorum mafoldumben
ama doğumdan sonra mutlaka içmek isterim ve süt yapıyormuş en önemlisi bu bence :eek:

hergün 1 bardak içmek yeterli bence hatta her ara öğünde farklı bir bitki çayı içmek lazım,sabah zencefil,öğlen tarçın karanfil,akşamda yeşilçay mesela...

kizlar bu gunden kendime zencefil cayi duzeltdim. 1 litre suya 2 qasiq zencefil, 2 tatli kashiqi bal, nane, 2 qasiq limon suyu qarisdirib soyuyunca icdim 1 fincan ecaib tati var. ureyim bunandi tatina amma zayiflama komek edir diyorlar bakalim naticeye.

kizlar bu zencefil hani yerelmasi gibi yer fistigi gibi sekilsiz krem rengi kokler var onlar mi? onlari nasil kullaniyorsunuz ki? turp gibi birsey mi onu rendeleyip salataya katsak olurmu? tozu nasil oluyor nerden buluyorsunuz bunlari? :)

Zencefil ve yeşil çayı karıştırıyordum. 1-2 kilo vermiştim..Ama ara verdim tekrar deneyeceğim..

2 hafta kadar önce beslenme ve diyet uzmanı dr.yasemin bradley saba tümer in programına katılmıştı (doktorum programına da sık sık katılıyo) orda zayıflama çayı tarifi verdi zencefilli sizin bu yaptığınızdan çok daha kolay.
TARİF:
1 tatlı kaşığı toz zencefil
1 tatlı kaşığı bal
yarım limon suyu
bir nescafe fincanı kaynar su
YAPILIŞI:
toz zencefili,balı ve limonu bi bardakta karıştırıyoruz üzerine yeni kaynamış bir fincan kaynar suyu döküyoruz karıştırıp günde 2 veya 3 defa içiyoruz aç tok farketmez dedi istediğiniz vakitte kullanabilirsiniz.
zencefil acı oluduğu için miktarını biraz azaltabilirsiniz dedi.
ben denemedim çünki bebek istiyoruz zararı olur diye korkuyorum yoksa çok kolay hazırlanışı.

Geçen hafta bu çayın değişik versiyonunu içen ben bir haftada(haftanın sadece 3 günü içtim)tam tamına bir buçuk kilo verdim..Hemde o hafta koca koca taslarda sütlaçlar yemiştim..
Diyetisyenimde şaşırdı..Bu hafta yeniden içmeye başladım değişiklikleri yazarım..

Geçen hafta bu çayın değişik versiyonunu içen ben bir haftada(haftanın sadece 3 günü içtim)tam tamına bir buçuk kilo verdim..Hemde o hafta koca koca taslarda sütlaçlar yemiştim..
Diyetisyenimde şaşırdı..Bu hafta yeniden içmeye başladım değişiklikleri yazarım..

çok iyiymiş valla.bu değişik versiyonu söyleyebilirmisiniz acaba bende denemek istiyorum =)

Ben sadece limon koyuyorum..
Toz zencefil kullanmıyorum ben taze zencefilden çok az koparıp kabuğunu soyup dörde bölüyorum yarım limonuda kabuğuyla dörde bölüp azcık kaynatıyorum..
Sabah ve öğlen yemeklerden sonra içiyorum..

Ben sadece limon koyuyorum..
Toz zencefil kullanmıyorum ben taze zencefilden çok az koparıp kabuğunu soyup dörde bölüyorum yarım limonuda kabuğuyla dörde bölüp azcık kaynatıyorum..
Sabah ve öğlen yemeklerden sonra içiyorum..

teşekkür ederim,bizim buralarda taze zor bulunuyor ama kuru zencefil var evde onla denesem olurmu aynı etkiyi gösterir mi acaba??
birde böyle deniyeyim bakalım..

bende toz tarçın toz zencefil toz zerdeçal eşit miktarda karıştırıdm günde 3 kere çay kaşıgı alıyorum hiç ilerleme yok acaba faydası olurmu

Zencefil çayını içip de zayıflayan var mı acaba?

Ben de yeni denemeye başlayacağım.
1 küçük kök zencefil ve 1 çk. rezenenin üzerine kaynar suyu döküp 15 dk. kadar beklettim.
Şimdi içmeye başladım ilk defa. Tadı fena değil.

bende sarımsaklı zencefil çayı yapmıstım ama kusmamak için zor tutuum kendimi :KK43: içemedim malesef

zencefil mideyi çok rahatlatıyor.taze zencefil,sarımsak,limon ve bal demlenip içildiğinde kilo verdiriyor

X