İşinizde Mutlu Olmanın Yolları!"

beyza75

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2007
77
1
49
"İşinizde Mutlu Olmanın Yolları!"

İstediğiniz hayatın veya iş yaşamının dışında kalmak mı? Sizi mutlu edecek en iyi yaptığınız şey nedir? Sosyal bilimciler iş ve yaşamla ilgili bu ve bunun gibi soruların yanıtlarını verdi.

Sosyal yaşama adım attığınızdan beri iş ve özel yaşamınızda tutkularınız, istekleriniz var. Bugüne kadar sizi mutlu edeceğinizi düşündüğünüz her başarıdan sonra bir mutsuzluk yaşıyorsanız, tutkularınızı yeniden tanımlamalı, kendinizi keşfetmeli ve mutlu olmanın yollarını araştırmalısınız. Yapılan
araştırmalarda iş sonrası veya akşam üzeri yapılan egzersiz, yürüyüş veya herhangi bir fiziksel aktivitenin insanı tahmin
edemeyeceğiniz kadar mutlu ettiği görülmüş. Sizin de bu tür bir aktiviteye mi ihtiyacınız var yoksa kişiliğinize uygun yeni bir işe mi? Bunu öğrenmenin yolu oldukça oldukça basit..

Aşağıdaki özelliklerden sizi tanımlayanların yanına (+), ifade etmeyenlerin yanına (-) koyun.

Bu özellikler sizi ifade ediyor mu?
Merak. Bilmeye karşı aşırı istekliyim.
Onay. Eleştirilmemek için çok çalışıyorum.
Emir. Anlamsız şeyler olduğunda üzülüyorum.
Fiziksel aktivite. Fitness benim için oldukça önemli.
Derece. Yüksek prensipli ve sadık biriyim.
Güç. Sıklıkla liderlik gözlüyorum.
Özgürlük. Kendine güvenmek beni mutlu ediyor.
Sosyal İrtibat. Neşeli, sevecen biri olarak biliniyorum
Aile. Çocuklarım önce gelir.
Statü. Pahalı şeyleri seven insanlar tarafından baskılanıyorum.
İdealizm. Çoğu insalna karşılaştırıldığında sosyal olaylarla ilgiliyim.
İntikam. Bana zarar veren, inciten insanlardan çö almak önemlidir.
Romantizm. Birlikteliklerime baktığımda peşinden koşma veya seks yapmaya daha çok zaman harcadım.
Yemek. Yemeyi severim ve fantastik yiyecekleri tercih ederim.
Birikim. Atılacak şeyleri almaktan nefret ederim.
Sükunet. Kalbim acıtacak kadar hızlı çarptığında beni korkutur.
Şimdi (+) olarak işaretlediklerinize bakın, bunlar sizin önceliklerinizi ifade eder. Bunlardan 5 veya 6'sına sahip olmalısınız. İşinizde mutlu olmak için öncelikli değerinizi bilin. Yalnızlığı seven biriyseniz iletişimin fazla olduğu bir iş sizi mutlu etmez.Eğer onay almak sizin için önemli ise kritik konularda karar almanız gereken işlerden uzak durun. Eğer meraklı biriyseniz, düşünmenizi sağlayacak işlere yönelin. Kariyerinizde en güzeli yaparak keyif almak için, değerlerinizin farkında olarak hareket edin. Yaşamınızın daha mutlu ve anlamlı olmaması için limitiniz yok.

X