Bir Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları ve ona Kaybetme Korkusunu Yasatmanin Kurallari

deniz5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2010
28
0
Sevgili ve degerli arkadaslar, daha dogrusu kizlar, kadinlar, bayanlar opuyorumnanaktan

kacan kovalanir kelimesi bildigimiz gibi cok duyulan ve uygulanan bi yöntem. Hoslanan bir erkegi asik etmenin yollari nedir. Önce sana sen onun herseyimissin gibi davranan sonradan degisen erkegi tekrar baglamanin yollari nedir, burda tecrübelerimizi paylasalim istedim olumunekankayizsmile

cevaplarinizi merakla bekliyorum
öptüm hepinizi

benim inandığım şey şu , gönül kapısı dışardan açılmaz. eğer zorlarsan açmaya uğraşırsan o kapı sana günün birinde yine kapanacaktırmirmirmirmir

o yüzden bu oyunlar saçma geliyor.benneyaptımki

hayatında olan biri senden soğuduysa sebepleri vardır, belki bilerek veya bilmeyerek br hata yapmışımdır konuşur hallederim:mymeka:

oyunlarla oynayacak yaşı geçtiğimdendir belki bu düşünceler
opuyorumnanaktan

haklisin canim, ya ben mesela cok iyi niyetli bi insanim cogu seyi hep alttan aliyorum :KK43: kisacasi o artik beni cözmüs durumda sanki kovalayacak birseyi kalmamis gibimafoldumben

kovalacak bir şeyi kalmamış ne demek :)

her şeyi alttan alman büyük hata. hatalı olduğu zaman burnunu sürtteceksin. ne o öyle hep bana hep bana:umursamaz:

seni çözdüyse eğer herseyi alttan alıcağını da öğrenmiştir :))) o erkeği eskiye döndürmek zor olsa gerek.... erkek milleti yüzsüzdür, ne kadar yüz verirsen o kadar şımarır...

bence böyle şeylerin yolu, yöntemi,kuralı yoktur canım.:umursamaz:Olsa bile sırf o yolla sana aşık oluyosa hiç olmasın zaten.:1closedeyes:
Bırak seni sen olduğun için sevsin..sen kendin ol,mesela her şeyi alttan alıyomuşsun ya, bence çok yanlış.Aşk KARŞILIKLI fedakarlık ister.Tek kişinin fedakarlığıyla yürümez ki.
Konuş onunla, hep ben alttan alıyorum, yoruluyorum; sen de biraz çaba göster de.
Ve seven insan her zaman kaybetmekten korkar bence.Ama bu korku aşırı derecede değil tabii ki.aynı şekilde aşırı rahatlık da iyi değil.orta yolu bulmalı.
mesela ben sevgilimin beni bırakmıcağını biliyorum,ona güveniyorum ama her şey kader kısmet işi sonuçta.''gelin ata binmiş ya kısmet''demişler.a.s
bence hiç kaçan kovalanır gibi oyunlarla uğraşma, bu sefer de ''n'aptım ben de böyle davranıyosun'' diye sana sorcak kendisine değil, o yüzden de hatasını anlayamıcak sevgilinle açık açık konuşman daha iyi diye düşünüyorum. boshayallersmile

bu aşk oyunları da bana göre değil...adı üzerinde "aşk"...zaman neleri değiştirdi yaaaa...
işin içine duyfuların dışında bişiyler girdi mi onun adı ne kadar aşk olaraka kalabilir ki acaba?? nerde o zaman doğallık...eskiden leyla mecnununa yada aslı keremi ne böyle aşk oyunları mı yaptıı?hiiiç sanmıyorumm...herşeyin genleriyle oynadığımız gibi aşk ın genlerinide bozduk,hamlaştırdık...ben onu o beni içimizden geldiği gibi sevmeyeceksek varsın hiç olmasın zaten...
ama şurası bir gerçek ki kadın erkek hiç farketmez,bir insan kendinden taviz vermeyecek...ne çok arıycak ne de çok aranmayı bekleyeceksin...herşeyin en güzeli doğallıkkkkzemuszemus

kızlar çok güzel söylüyorsunuz oyunlara ihtiyaç yok gerçekten.böyle bi kitap okumuştum farkındamıdır sevgilim,bilemem ama o oyunlar benim üzerimde denenmiş gibiydi resmen.başlığı farkettiğime göre bende aynı sorundan muzdarip durumdayım:KK43: kestirip atamıyorum kalbimden silemiyorum.beni avcuna almış durumda ve ben bundan memnun değilim iliişkiyi ben yürüteceksem ne anlamı var diyorum bi yandan kalbim durduruyor beni.

bence oyunlara ihtiyaç var. çünkü erkekler oyun oynuyor. sen saf saf bağlanırsan alt üst olursun. en iyisi hayatına erkek sokmamak da bakma işte kaşınıyoruz. sırnaşık şey

bana kalırsa bir erkek bir kadına bağlananmaz. kadınına bağlı denilen erkekler de kadınlarca kendilerine duygusallık, çocuk, cinsellik veya korku yoluyla el konmuş erkeklerdir. bunların hiçbirini "bağlanma" olarak görmüyorum çünkü bunlara bi sürelik mecburiyetler gözüyle bakıyorum. eğer bağlanmayacaksa veya bi süre sonra kopacaksa adam, kopar.

istenilen doğallıkta ilişkilerin yaşanması da kültürel yozlaşmadan dolayı mümkün değil, bu tür doğal ve şahane bir ilişkiyi beklemek bu devride, hata olur.

bence oyunlara ihtiyaç var. çünkü erkekler oyun oynuyor. sen saf saf bağlanırsan alt üst olursun. en iyisi hayatına erkek sokmamak da bakma işte kaşınıyoruz. sırnaşık şey

bana kalırsa bir erkek bir kadına bağlananmaz. kadınına bağlı denilen erkekler de kadınlarca kendilerine duygusallık, çocuk, cinsellik veya korku yoluyla el konmuş erkeklerdir. bunların hiçbirini "bağlanma" olarak görmüyorum çünkü bunlara bi sürelik mecburiyetler gözüyle bakıyorum. eğer bağlanmayacaksa veya bi süre sonra kopacaksa adam, kopar.

istenilen doğallıkta ilişkilerin yaşanması da kültürel yozlaşmadan dolayı mümkün değil, bu tür doğal ve şahane bir ilişkiyi beklemek bu devride, hata olur.
bu da benim kötü senaryomdu benim gibi düşünenlerde varmış demekki daoğru olabilir:KK43:

oyuna gerek yok... gerçekten öyle olacaksın... gerçekten hayatının merkezine koyamayacaksın; gerçekten hayatında ondan başka insanlara ; sevdiğin şeylere yer vereceksin... gerçekten önce kendini seveceksin... o zaman o seni kaybetme korkusu yaşayacak çünkü seni hiçbir zaman gerçekten elde edememiş olacak...

hem dost, hem eş,hem arkadaş, hem anne, hem sevgili vs. gibi rollere girmemeli

sevgiliysen sadece sevgili, eşiysen sadece eş olunmalı

fazla sorumluluğun altına girmek manasız ve gereksiz bence

kaçan kovalanır olayı genellikle işe yarar ama sırf bunun için de kasmaya gerek yok

çok fazla ciddiye almamak yeterli zaten kendiliğinden gelişir sonrası

Sevgili ve degerli arkadaslar, daha dogrusu kizlar, kadinlar, bayanlar opuyorumnanaktan

kacan kovalanir kelimesi bildigimiz gibi cok duyulan ve uygulanan bi yöntem. Hoslanan bir erkegi asik etmenin yollari nedir. Önce sana sen onun herseyimissin gibi davranan sonradan degisen erkegi tekrar baglamanin yollari nedir, burda tecrübelerimizi paylasalim istedim olumunekankayizsmile

öptüm hepinizi

"Önce her şeyiymişsiniz gibi davranacak, sonradan değişecek" ve o erkeği tekrar bağlamanın yolunu soruyorsunuz öyle mi? Yani ikiyüzlü, yalancı, seviyor numarası yapan bir sahtekarı kendime nasıl aşık ederim? Doğru mu anlamışım; evet.... :nazar:
Sanırım asıl sormaya çalıştığınız, iyi giden bir ilişki monotonlaşırsa ne yapmalı...
İlişki hakkında uzun süre kafa yormak, "şöyle mi yapsam böyle mi" şeklinde stratejiler üretmek pek geçer akçe değil... Bir işe bir kere giriştiniz mi devamı gerekir, örneğin onun "ateşli" kadınlardan hoşlandığını fark ettiniz ve "vamp kadın" havasına büründünüz... Ee şimdi ne olacak? Devamlı ıslak dudaklar ve baygın bakışlarla mı dolaşacaksınız? :nazar:
Birçok erkek kadını makyajsız haliyle seviyor. Burda çok gizli bir yandan da çok aşikar bir mesaj var: Erkek kadını "maskesiz" seviyor... Hem ruhen hem bedenen saf, katıksız halinizdeyseniz "sizin için doğru adam"ı seçmek kolaylaşır. Lakin "erkekler şunu sever, şöyle yaparsan vazgeçilmez olursun" hurafelerine kapılırsanız "sizi öyle sandığı için" size yaklaşan, sonra gerçek halinizi görünce monotonlaşan ilişkinizden kaçacak adamı bulmuş olursunuz... kaydirigubbakcemile
Tüm bunlara rağmen sıkıcılaşırsa ilişki ne olacak? Bırakın sıkıcılaşsın, hiçbir şey mükemmel değildir. Kendinize bakın mesela, en sevdiğiniz yemeği bile 24 saat yiyebilir misiniz ya da her an canınız ister mi? Bırakın zaman zaman sıkılsın da sizden... Eğer sıkıldığı halde hala onu çeken saf, katıksız sevginizi hissediyor ve istiyorsa size sokulacaktır. Sıkıntısı ağır basarsa da yol verin gitsin, "eğlenecek" kız değilsiniz neticede... buyrunnnnnnnnn

ahhh kizlar cok haklisiniz yaa... aslinda biliyomusunuz bu tür seylerin en büyük nedeni ONU KAYBETMEKTEN KORKTUGUMUZ ICin... sizcede öyle degilmi ? eger biraz daha cool yani sakin baksak bu konulara ne kendimizi üzeriz nde onlari bogariz. cünkü zaten gidecegi varsa gitsin... durmasin fazla... ama sunu cok iyi anladim her erkek seni kazanana kadar bambaska bi erkek olur... sana öyle laflar der ki BN BU KELIMEYI HIC DAHA ÖNCE DUYMAMISTIM dersin BU FARKLI BI TIP BU BENI SEVIYO GALIBA DERSIN... ama bos, bence varya HIC BEKLENTILERIMIZ olmasin daha iyi... adi üstünde BEKLENTI kafamizda birseyler kuruyorz onlar olmayinca üzülüyoruz... okadar skldm ki sürekli düsünmekten bazen en kücük seyde en kötü ihtimali düsünüyorum ama bunu düsünmeme yol acan kendisi oyüzden diyorum ya ILK ÖNCE BIZ KADINLAR KONTRÖLÜMÜZÜ KAYBETMEMEMIZ LAZIM KENDIMIZE HAKIM OLMALIYIZ ki.... diger seylerde yoluna girsin, kararli olmaliyiz ne istedigini bilen ve kendine güvenen...

"onu kaybetmekten korkmak "mı yoksa "başka birini bulamamaktan korkmak" mısempatiksalakcinni

öptüm hepinizi

ben pek kaçan kovalanır yapamıyorum aksine kovaladıkca mutlu olanlardanım ama bazen öle durumla roluyor kii cidden kaçmak şart oluyoo :))zemuszemus

oyuna gerek yok... gerçekten öyle olacaksın... gerçekten hayatının merkezine koyamayacaksın; gerçekten hayatında ondan başka insanlara ; sevdiğin şeylere yer vereceksin... gerçekten önce kendini seveceksin... o zaman o seni kaybetme korkusu yaşayacak çünkü seni hiçbir zaman gerçekten elde edememiş olacak...

süperr ifade etmişsin canımmalkisalkisalkis

X