Saç Kesim Şekilleri Perma ile ilgili Tecrübelerimizi yazalım

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Biliyorum bende de oyleydi:))
Fakat diplerden duz sac gelneye baslayacak. 6ay sonra uclari kicircik diplerden saga sola yatismis hos bir goruntu oluyor. 1yilda ancak bozuluyor o perma.
Hemen pesine yaptirabilirsin ama dikkat et cok yipranmis olmasin sac.
Fakat yerinde olsam toplam 1,5 2yil bekler o zaman yaptirirdim ki 2.permada fazla kirik olmasin boylece onu da 1yil kullanabil:KK66:

kendi saçımda kıvırcık dipten gelen de düz değil kii :KK9: şimdi bile o kadar sert değil saçlarım kırık yok ama ben genede biraz ucundan aldırmak istiyorum :)

Perma, uzun saça dalga vermek ile başlar. Perma yapmak için ihtiyacımız olan malzemelerin başında perma kağıdı ve istediğimiz dalgaya uygun büyüklükte bigudi gelir. Perma, birçok benzer işlem gibi kimyasaldır.

Perma uygulaması
- Perma yaptırmadan önce saçlar yıkanır ve taranır. Saçlar ıslak haldeyken perma işlemine başlanır.
- Perma için kullanılacak ilaç, saçlara bigudi sarılmadan önce sürülür.
- Perma için kullanılan ürün kimyasal bir madde olduğundan saç diplerine değdirilmemelidir.
- Perma kimyasalı sürüldükten sonra perma kağıdı perma yapılması için ayrılan saç tutamına sarılır ve uca kadar getirildikten sonra perma bigudisi ile saçlar sağdan sola, soldan sağa yumuşak bir şekilde sarılır ve bigudi saç dibine gelmeyecek bir yerde durdurulduktan sonra bigudinin lastiği takılır.
- Bu işlem saçtaki tüm tutamlarda tekrar edilir.
- Sarma işlemi bittikten sonra 15 dakika beklenir.
- 15 dakika sonra saç, bigudiler saçta duracak şekilde durulanır ve ikinci perma ilacı, yine saçta bigudiler durur vaziyetteyken saç uygulanır.
- İkinci perma ilacı 5 dakika bekledikten sonra saç açılır. Saç, yavaş hareketlerle varolan dalga bozulmayacak şekilde açılır, dalgayı destekleyecek hareketlerle durulanır.
- Saç durulandıktan sonra şekil verme işlemine geçilebilir.
- Köpük veya benzeri şekillendiriciler ile varolan dalga belirginleştirilir ve saç vigo yardımı ile kurutulur.

Saçlarına perma yaptıran bir kişi saçında bir gün öncesinden köpük benzeri şekillendirici kalıntısı bırakmamalı, düzenli olarak durulamalı ve saçlarını her gün mutlaka bir kez vigo ile kurutmalıdır. Bu sayede permanın kalıcılığı artacaktır.

Bu perma saçı çok yıpratıyor dökülmeye sebep oluyor mu? o_O Benim saçlarım çok yağlı biraz yağlanmadan kurtulayım diye yaptırmak istiyorum ama zaten dökülüyor çok fazla ve kırığı döküğü yoktur bi de onu bela etmeyeyim başıma..
Bir de saç renginde açılma oluyor demiş birkaç kişi benim saçımda boya yok kendi doğal saçımda böyle birşey olur mu?

İki gün önce Perma yaptırdım şahane. İnce telli yağlı saclarım artık dolgun ve ayrıca yumuşacıklar. Bakim onemli arkadaşlar gerekli olan şampuan ve kremi de aldım. Cok memnunum. Kendimi iyi hissediyorum tavsiye ederim ince telli saclara sahip olanlara.

Kızlar saclarima perma yaptırmak istiyorum... ama fiyat olarak bilmiyorum. .. aranızda yeni yaptıran varsa yazar mı lütfen

açılın ben üç kere perma yaptırdım. her yaptırdığımda saçlarım biraz daha yıprandı. perma olsa da yine uğraşmak gerekiyor kremlemek, köpüklemek vs. şimdiki aklım olsa kesinlikle yaptırmazdım. bir kere zaten üstler bildiğin düz gibi oluyor sadece saçın alt kısmı kıvırcık oluyor ve üstelik saçı çok döküyor, ben korkmuştum keltoş kalacağım diye. şimdi duştan sonra kremliyorum biraz elimle tutuyorum saçımı çok tatlış bir kıvırcığı oluyor bir de katlı kesimler saçı daha fazla ve daha kıvırcık gösteriyor. bence yaptırma yaptıracaksan da çok iyi araştır derim.

X