Saç Kesim Şekilleri Perma ile ilgili Tecrübelerimizi yazalım

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

harley

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2007
20
0
Kızlar saçıma perma yaptırmayı düşünüyorum..Ama açıkçası saçım yıpranır diye çekiniyorum:))
Aranızda perma yaptıran var mı?

ben yaptırdım bir kere ciddi bir yıpranmayla karşılaşmadım hatta tutmadı bir daha üzerine yapıldı ama matlaşmuşdı

sakin ben iki kez yaptirdim ve her ikisindede fazla sürmeden pisman oldum :KK43: ne kadar bakarsan bak genede yipraniyo saclarin...en az 1,5 sene sürüyo eski haline gelmesi (bende en azindan bu kadar sürdü)
genede karar senin...ben permaya artik ASLA diyorum...sevgiler.. :KK66:

bende yaptırmıstım asırı bi uıpranma olmadı ama kendini toparlaması zman aldı. bence hiç yaptırma

maşalar falan var onlarla olmuyormu? bence kesinlikle yaptırma bnm arkadasımın sacları belindeydi dümdüzdü cok güzel duruodu perma yaptırdı 5 ay kullandı sonra permenın etkısı gecmeye basladı hafıf dalgalı ıle duze yaklastı eskı saclarını aradı resmen ve gıttı kestırdı küt saclı su anda bana kalırsa yaptırma...

kesinlikle yaptırma bende yaptırmıştım tutmadı tekrar yaptılar saçlarım yandı 10 yıldır hala alnımdaki açıklık kapanmadı şimdi saçlarımı o tarafa ayırıp kapatıyorum:kızgın:

maşalar falan var onlarla olmuyormu? bence kesinlikle yaptırma bnm arkadasımın sacları belindeydi dümdüzdü cok güzel duruodu perma yaptırdı 5 ay kullandı sonra permenın etkısı gecmeye basladı hafıf dalgalı ıle duze yaklastı eskı saclarını aradı resmen ve gıttı kestırdı küt saclı su anda bana kalırsa yaptırma...

Maşa ile yapamıyorum..Hemen eski haline dönüyor:1no2:

Peki bu saçlar nasıl kıvırcık olur kızlarrr?kafamçokkarıştı

benim bi zamanlar uzun saclarim vardi yikadikdan sonra köpüklüyodum (hani sklasdirmak icin oluyo ya). sonra bi rulo pecete aliyodum onu büküyodum sonra ona sariyodum... gece öylece yatiyodum sabah kalkdigimda aciyodum kivircik oluyodu :KK70:

benim bi zamanlar uzun saclarim vardi yikadikdan sonra köpüklüyodum (hani sklasdirmak icin oluyo ya). sonra bi rulo pecete aliyodum onu büküyodum sonra ona sariyodum... gece öylece yatiyodum sabah kalkdigimda aciyodum kivircik oluyodu :KK70:

simeranya nın yöntemide cok mantıklı ama her gece aynı işlemi yapmak gerekiyor ,perma kullanılan malzemeye göre aslında cokta kötü birşey değil ,sac yıpranmıyor değil ama MAŞA daha cok yıpratır,eğer cok istiyor iseniz iyi bi yerde ve avrupa perma ilacı ile yaptırabilirsiniz bence,günlük bakımını ( asla sacınız kuru iken taramayın )iyi yaptıktan sonra sizi cok fazla yoracağını sanmıyorum özellikle yazın cokta rahat edersiniz

bayanlar ben hazirnda perma yaptrdm ama hayl ettğim gibi olmadı şimdi çok pişmanım difrize yaptırmak istyorm şimdi ama korkuyorm ackcası yanar diye lütfn tecrübeleriniz paylasın benmlebenneyaptımki

ben izmirde iyi su dalgası yaptıracağım bir yer arıyorum.yaptıran ve memnun kalan varsa yazsın lütfen.

Kızlar saçıma perma yaptırmayı düşünüyorum..Ama açıkçası saçım yıpranır diye çekiniyorum:))
Aranızda perma yaptıran var mı?

Kesinlikle tavsiye etmiyorum canım sakın yaptırma çok kötü oluyo ben iki senedir durmadan saçlarımı kestiriyorum düzelsin diye ki benim ki su dalgasıydı permayı düşünemiyorum bile...

permayı yaptırmadan önce iki kere değil bin kere düşün bence.ben 5 yıl önce bi perma yaptıryım değişiklik olsun dedim ,bi yaptı kuaför daha sararken bile çok acıttı.sonra bi açtı bigudileri anaa bi baktım bonus kafa oldum tatlicadiarzu. saçlarım düz normalde omuzlarımın altındaydı,birden omuzlarımın üstüne çıkıverdi.evden çıkamadaım kaç gün ve sürekli saçlarımı bağlayıp geziyodum.bide öyle döküldü öyle döküldü ki alatamam.aman deyim,üstüne para verseler gidip bi daha yaptırmam...:eek:klava:

canım ben uçlarına yaptırdım permayı öyle deneyebilirsin ,ben yaptıralı 1 ay oldu henüz bi yıpranma yok.. uçlarna iri dalga yaptır denemiş görmüş olursun beenmezsen de kesersin olur biter :)

aman terbiyesiz kuaförüm benimkileri daha yukardan yaptı için kesemiyom ben de iri dalga istemiştim ince oldular bana da yazık

ben izmirde iyi su dalgası yaptıracağım bir yer arıyorum.yaptıran ve memnun kalan varsa yazsın lütfen.

aman dıkkat edin.ben ck istememe ragmen kuaforum yapmadı.sacına yazk dedı.bence yaptırmadan once tkr dusununnn....

aynen bnmde kuaförüm hiç ypmk istemedi ben tutrdum saçlarım uzndu bide oturp hergün onları sarmkla düzleştrmkle uğraşmk istemiyordum en azındn perma yaptırırm kurutrm köpüğümle çıkarım diodum ilk 15 gün yaptım sonra kabarmaya başladı yaklaşk 5 ay oldu halla kabark kabark kestrdim baya bi halla kurtulamdım bide permada değildi tam su dalgasıydı iri iri sardırmıştım buna ramen kurtulamdım tek iyi bir yanı var saça maşa fln yaptığında kalıcılığı norml saça göre kat kat fazla onun dışında hiç memnun değilim kırıyor bi süre sonra saç düzle kıvırcık arasında kalınca kabarmaya başlıyor sakın yaptrmayın!!

Ben su dalgası yaptrıdım 4-5 defa. Her seferinde de etkisi geçtiğinde bir süre saçımı dinlenmeye bıraktım. Çümkü sonuçta bu bir kimyasal ve saçın kendine gelmesi gerekiyor.

Eğer kuaförünüz iyiyse perma ilacını sürmeden önce koruyucu bir ilaç sürüyor onun üstüne perma ilacını sürüyor. Fakat çoğu kuaför- pahalı ve lüks bile olsa- bunu yapmıyor.

Eğer bu koruyucuyu sürüyorsa saçınızda yıpranma olmuyor.
Bir de perma ya da su dalgası yaptırdığınız dönemde ayda bir saçınıza maske uygularsanız perma ilacının hiçbir zararını görmezsiniz.

Benim uyguladığım saç maskesi;

1 adet bepantene serum
1 tane yumurta
alabildiğince zeytinyağı

saçınıza sürün 5-6 saat onunla durun..

sonra da yıkayın..

yalnız çok şampuanla yıkamayın..3 kere ama çok iyi 3 kere yıkayın yeterli.. fazla şampuan kurutur..

X