Saç Kesim Şekilleri Perma ile ilgili Tecrübelerimizi yazalım

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
bende bu aralar permaya takmış durumdayım yaptırsammı yaptırmasammı kararsızım çok:26: kızlar perma yaptıranlar resim ekleyebilirmisiniz?

mrb kızlar, bende çok istiyorum perma yaptırmayı ama birçoğunuz memnun kalmamış, saçlarımda güçsüz ve en uçlarında röfle var hala ayrıca belime kadar uzun.. çokta istiyorum ama bilemedim yaaa

5 6 sene önce perma yaptırmıştım çok seviyorum dalgalı saçı kullanımı da rahat oluyor ama.saçalrım sanırım ondan sonra kendine gelemedi.tekrar yaptırsammı diyorum çünkü düzleştirici de çok zarar veriyor belki ondan kat kat daha fazla zarar veriyor yavaş olduğu için farketmiyoruz eninde sonunda saçlarımıızı kestirmek zorunda kalıyoruz.kuaförler de aman sakın diyor zatn bir ara herkes perma yaptırıyordu ne dersiniz perma mı daha zararlı düzleştirici mi?

arkadaşlar ben saçıma perma yaptırmak istiyorum ama korkuyorum.saçımın rengi sarı dogal rengi hafifte dalgalı.acaba saçım yıpranır mı?birde şunu merak ediyorum permadan sonra saçı düzleştirme şansımız varmı?

arkadaşlar ben saçıma perma yaptırmak istiyorum ama korkuyorum.saçımın rengi sarı doğal rengi hafifte dalgalı.acaba saçım yıpranır mı?birde şunu merak ediyorum permadan sonra saçı düzleştirme şansımız varmı?

ben de perma yaptırmıştım.ilk olarak on yıl önce falan. o zamanlar avrupa ilaçlar yoktu herhalde.hep yerli perma ilaçlarıyla yapıyorlardı.çok güzel kıvırcık oluyordu ama yerli ilaçlar saçımı daha çok yıpratıyordu avrupa ilaca göre.saçlarım hem daha çok dökülüyor hem de en kötüsü kopuyordu çok.sonra uzun saçlarımın arasından kısa kısa erkek saçı gibi çıkıyordu hem de dalgalı saçların arasından düz çıkması kötü duruyordu.kısa saçları kapatmak için saçımı hangi yana tarayacağımı şaşırmıştım.ne yana tarasam kısa saç çıkıyordu.psikolojim bozulmuştu nerdeyse.son olarak yaptırdığımda avrupa ilaçla yaptırdım ve öyle pek zarar vermedi.yerliye göre yapılırken de daha kokusuz.yerli ilaçla kokudan fenalık geliyordu.ama avrupa perma da yerliye göre daha az kıvırcık yapmıştı.bakım da önemli tabi.ben yaptırdığımda elidorun 7/24 saç kremini kullanıyordum .hafif oluyor yani.sakın jöle kullanmayın.saçı çok döküyor.tanıdığım çok jöle kullanan erkek arkadaşlarımın saçları bili birkaç sene içinde inanılmaz döküldü jöleden.saçları olanlar şimdi yarı kel.o kadar değiştiler ki yaşlandılar adeta.jöle çok saç döküyor yani bence.permayı saç hafif nemliyken kremleyin saçınız kabarmaz.ama tabi 1-1.5 yılı buluyor düzlemesi.ama ben dipten düz saçlarım çıktığında altta kalan dalgaları parmaklarıma doluyordum saçım nemliyken çok güzel bukleli oluyordu.üstler düzleşince de öyle kullanmıştım.ayrıca permalı saç toplanınca da güzel oluyor dalgalı topuz gibi.hem de düz saça göre çok yağlanmıyor ya da yağlandığı belli olmuyor.ben o zamanlar saçımı haftada 2 falan yıkardım şimdi nerdeyse hergün çünkü şimdi asıl saçlarım düz ve incecik.yani perma kullanıkan ilacın kalitesine göre iyi oluyor bence.bir de kızlar permanın adetliyken tutmadığı söyleniyor.ben yaptırmıştım ilkinde adetliyken bişey olmadı.daha sonraki yaptırdığımda kuaförüm sormuştu yapmadan. o zama öğrendim .benim ki bir sefer tutmuştu ama o zaman yerli permaydı yaptırdığım.yani o günlerde yaptırmazsanız iyi olur.riske girmeyin paranız boşa gitmesin.fiyatlar da değişiyor.50-100-150 yerine göre mi ilacın kalitesine göre mi bilemiycem ama yaptırmadan önce sorarsanız iyi olur.bazı yerler pahalı.

çok şükür artık eski dümdüz saçlarıma kavuştum:KK62:kıvırcık saç perma diye yanıp tutuşan ben şimdi permalı fotolarıma baktıkça sinir oluyorum kendime naptım ben diye bi daha aslaaa tövbeler olsun[/QUOT

nasıl düzeldi ne yapmak gerekiyor caba bende yaptırdım saçlarıma perma çok kötü oldu saçlarım ne kadar sürede düzelir kendi haline döner acaba

kızlar ben de bundan 1 sene öncesine kadar perma yaptırmıştım salak gibi.. allahım öyle çok pişman oldum ki anlatamam..saçlarım merinos oldu resmen.. eşime dedim sıfıra vurdurcam saçımı peruk takcam dedim... tabi yapamadım keşke yapsaydım ama...snra düzleştirici aldım ve doveun ısı öncesi spreyiyle her banyodan snra düzleştirdim.. oysaki çok güzel saçlarım vardı herkes fönlü sanardı...:KK43:
şimdi 1 sene oldu ve saçlarımı acayip katlı kestirmek zorunda kaldım permadan kurtulmak için .. hatta tam olarak kurtulamadım bile...hala %10 kadarı duruyor ve sinir oluyorum.. ondan da kurtulana kadar düzleştirmeye devam.. asla bir daha yaptırmam

Ben su dalgası yaptrıdım 4-5 defa. Her seferinde de etkisi geçtiğinde bir süre saçımı dinlenmeye bıraktım. Çümkü sonuçta bu bir kimyasal ve saçın kendine gelmesi gerekiyor.

Eğer kuaförünüz iyiyse perma ilacını sürmeden önce koruyucu bir ilaç sürüyor onun üstüne perma ilacını sürüyor. Fakat çoğu kuaför- pahalı ve lüks bile olsa- bunu yapmıyor.

Eğer bu koruyucuyu sürüyorsa saçınızda yıpranma olmuyor.
Bir de perma ya da su dalgası yaptırdığınız dönemde ayda bir saçınıza maske uygularsanız perma ilacının hiçbir zararını görmezsiniz.

Benim uyguladığım saç maskesi;

1 adet bepantene serum
1 tane yumurta
alabildiğince zeytinyağı

saçınıza sürün 5-6 saat onunla durun..

sonra da yıkayın..

yalnız çok şampuanla yıkamayın..3 kere ama çok iyi 3 kere yıkayın yeterli.. fazla şampuan kurutur..

cnm sen nerde ve kime yaptırdın permayı??

ben yaptralı 1 gün oldu kimi beğeniyo kimi beğenmiyo ama yani beğenmiyosanda içinde kalsın bırak karşındakinin moralini bozmaya ne gerek var yani ben memnun kaldım ya ne o öle maşayla uğraşıyodum hep yani hergün maşa yapmaktan iyidir sür köpüğü çık ne rahat yatarken saçım bozuldu derdide yok zamanla açılır o dalgalar zaten ben memnun kaldım gerçi daha yeni ama sevdim işte

YAPTIRANLAR resim koysa keşkede bi fikrimiz olsa LÜTFEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN :KK71:

bende perma yaptırmak istiyorum ama açıkçası kararsız kaldım düz saçtan çok sıkıldım ama yardım edin bana :44:

Annem yaptırmış saçlarına ben küçükken ve o zamandan itibaren saçları bir daha kendine gelememiş. Beyazlar artmış falan kızlar

Yaptırmak istiyorum açıkçası ve arkadaşım yaptırdı çok memnun kaldı saçları da şu an normal ama.. :KK53:

Boya.. Deli gibi sacimi boaytiyordum 3 sene icinde her renk oldu resimlerime bakiyorum gercekten abartmisim.
Ustune bide perma yaptirmistim gayet kaliteli bi yerdi ama bnm sacimin artik kaldiracak gucu kalmamisti..
Cok dolasiyordu taramakk aci veriyodu fonsuz jolesiz sekil almiyodu. Dugunumden sonra karar verdim boyamamaya yaklasik 2 senedir biraktim herseyi kisaltmistim saclarimida simdi baya uzadi
Hic boya yok sayilir banyodan sonra tarak akip gidiyor fonsuz ucusmuyor elektiriklenme gitti
Bebek saci gibi artik balyaj attirmay bile korkuyorum :))

kızlar merhaba ;
ben dün bi akıllılık edip bilmediğim bir kuaförde su dalgası yaptırdım güya. ben böle iri dalgalı bişi hayal etmiştim ölede anlatmıştım, ama çıkan şey çok ince kıvırcık oldu;
şimdi eski halini istiyorum, dümdüzdü saçlarım acaba alışırmıyımki, dünden beri aynaya bakmak istemiyorum bakınca ağlayasım geliyor.
Saçını kestirip beğenmeyince ağlayan insanlar çok acaip gelirdi, ne yaşadıklarını anladım. Eşim beğendiğini söylüyor ama ben beğenmedikten sonra neye yarar :KK43:

Ben yaptirdim. Cokk memnunum. Sadece jole veya sac kopugu surerek cikiyorum disari. Hicbisey yapmaya gerek kalmiyor. Sabah uyandgmda sac seklim hic bozulmuyor. Permamin suresi gecince yeniden yaptiricam

Ben de bugun yaptirdim, sadece uclara olsun istedim. buyrun resmi:
$IMG_1664.JPG

X