Yumurta çatlatma iğnesi hakkında!

Rahim filmi çekildim eşim sperm verdi herşey normalmiş 3 kez klomen kullandım işe yaramadı dr tekrar deneyelim dedi bu sefer çatlatma iğnesi de verdi her şey yolunda yumurta var dedikleri günde de beraber olduk.Bu iğneler acayip bulantı yapıyor ve vurulduktan 1 hafta sonra göğüsler inanılmaz hassaslaşıp ağrıyor bacakta da ağrı oluyor 3 gün sonra adet olmam gerekiyor onu bekliyorum hiç kendimi hamile gibi hissetmiyorum

Rahim filmi çekildim eşim sperm verdi herşey normalmiş 3 kez klomen kullandım işe yaramadı dr tekrar deneyelim dedi bu sefer çatlatma iğnesi de verdi her şey yolunda yumurta var dedikleri günde de beraber olduk.Bu iğneler acayip bulantı yapıyor ve vurulduktan 1 hafta sonra göğüsler inanılmaz hassaslaşıp ağrıyor bacakta da ağrı oluyor 3 gün sonra adet olmam gerekiyor onu bekliyorum hiç kendimi hamile gibi hissetmiyorum

sonuç ne oldu canım ben de dün ovitrille vuruldum

Ben kalçadan olmuştum ama ismi ovitrlla , bende gebelik oluştu , adetime 4 gün kala evde test yapmıştım ikinci çizgi soluktu ama görünüyordu yani ertesi gün kanda bakıldı sonuç 127 çıktı mutlu oldum ama içimde tuhaf bi his vardı sanki öyle fazla sevinmemiştim yani hani mutluluktan uçarsın ya ben çok tuhaftım buruktum biraz bunda bir iş var ama ney yani öyle bi psikoloji oldu ben de tabi seviniyordum doğal olarak ilk bebeğimizdeki sevinç kadar olmadı yani biraz onu anlatmaya çalışıyorm . İlki dış gebelikti kaybettim ama çok acılar çektim yaşayan bilir ancak bu 2. gebeliğimde de bu tür şeyler başıma gelir diye fazla sevinemedim hep temkinli düşündüm eşim bile farkediyordu . 2 gün sonra beta hcg ye bakılması için tekrar gittik sebebi 2 güne bir hcg normal ve sağlıklı bir gebelikte 2 katına çıkıyor muş yani şöyle 240 - 250 felan olması grekliymiş benimki ilk 127 ikincisi 163 çıktmıştı doktor sonuç için iyi konuşmadı katlamamış ve yavaş ilerliyo şu an dedi kalbim kötü atmaya başladı o an Allah ım yine mi kaybedecm dedim ama alışmıştım artık soğuk kanlı olmaya çalıştım sadece doktoru dinliyordum . Sonuca göre dış gebelik, cansız embriyo , düşük ve kimyasal gebelik gibi şeyler saydı . hastaneden çıktık eşimle sessiztik ve bi an patladık sanki artık yorulduk bu ne yeter artık hep tedavi hep ilaç bizim hiç normal bebeğimiz olmayacak mı hep dua ediyoruz ama en kötü insanların bile çocuğu oluyo diye saydık tabi ama sonradan pişman oldum söylediklerimden dedim eşime , ertesi gün 2 gün sonra tekrar gidecektik. 3. hcg de 93 çıktı yani değer gerilemişti o gün adetimin 2. günüydü ve resmen adet olmuştum hemde baya baya aşırı olmuştu tabi 1. günü lekelenmelerim başlamıştı düşük yaptığımı anlamıştım sonradan kimyasal gebelik geçirdiğimi öğerndim . Diyeceğim o ki test yapmayıpta adet günümün geçmesini beklesey mişim kimyasal gebelik geçirdiğimin hiiiçç farkında bile olmayacaktım ve adet gördüğümü zannedecektim kızlar bugün adetimin 3. günü 8 gün sonra değerim sıfırlanmış mı ona bakacaz . kimyasal gebelik sessiz düşük veya erken düşük olarak biliniyor muş . doktorum korunmanıza gerek yok adet bittikten sonra bebek düşüne bilirsiniz dedi . tabi dış gebelik olmadığına sevinmiştim . ama hemen bebek düşünmüyoruz bu 2. düşükte olunca 3.süne razı olamayız bile bile o yüzden laparaskopi histereskopi düşünüyoruz sebebini iyice araştırmak için yani bebek neden tutunamıyo amaliyatta iyice incelenmesini istedik eşimle birlikte 1 kez daha adet olmam gerekli ondan sonra gün alacağız .
Rabbim kimseye yaşatmasın yine de umudum çok ALLAH 'ıma şükürler olsun . . .
Sağlıklı gebelikler diliğimle . . .

merhaba arkadaşlar ben bu sayfada yeniyim. Klomen ve pregnyl iğnei vuruldum ilk denememde olumsuz sonuç aldım ikinciyi vurdurdum 14 nisanda. ikincide tutma olasılığı daha yüksekmiş öyle duydum bu konu hakkında bilgisi olan birisi varsa lütfen yardım etsin.:18:

mmrb vijdan bende düngce 23.30 da çatlatma iğnesi vurundum yarnda hastanye aşılama yapmaya gtçem doktorn sni ne zman çagrdi

canm ben dün gce çatlatma iğnesi vurdm ama kalçadan vurdular koldan olur mu hiç kalçadan vrunca ne oluo ki

Slm arkadaşlar bende cuma günü catlatna iğnesi oldum sizce bilirtileri nedir hamile kalaniniz var mi

Arkadaslar merhaba. Ben 9 mayista catlatma ignesi yaptim gobekten oncesinde bes gun klomen kullandim.yumurtam buyumuyodu ama klomenle 21 mm oldu cok iyi dedi doktor.igneyi vurdugumuz aksam ve gun asiri iliski onerdi.ama cok sancim var yorulunca bel agrisindan duramiyorum kasiklarim agriyo gobegimde cok belirgin şişlik var bi de bugun tansiyonum dustu ac karnina yuruyunce bayilacak gibi oldum. Size doktorunuz cok yorulmayin ya da yatin gibi seyler dedi mi acaba benimki gerek yok normal devam et dedi ama yorulunca mahvoluyorum sancidan test sonucunu paylasirim ilk kez deniyorum.iyi günler herkese

X