Hamur İşleri Afyon Bükmesi

heryerde iyilerde vardır kötülerde.Ama sen iyi olanlara denk geldiğin için şanslısın.kaydirigubbakcemile3
Afyonlular günü yapar ,hep beraber toplandığımızda birde bükme yaparız.. artıkcokacimcoook

evet demekki o yönden şanslıyım. gerçi o arkadaşım da başka bir ile taşındı pek gidemiyorum şu aralar.

aa çok iyi olur cidden. düğünüme de beklerim. daha sonra da eve de beklerim. :lepi:

sobeeeeeeeeeeeee....bizim topiğe de bekleriz bu resimli tarifini şekercim:)))ellerine sağlık..

kusra bakma yoğunluklardan dolayı bakamadım kk ya.
kavurduktan sonra havanda dövenleri DUYDUM ama hiç denemedim. ben de ezilmiş haliyle kullanıyorum. pazar da bile ezilmiş haşhaş bulabiliyoruz.

cevabına tşk ediyorum canım oralarda eminim çok rahat bulunur bende ist da aktarlara bakıcam inş bulabilirim bir arkadaş bimde olduğunu söylüyor ama umarım vardır çünkü sürekli bim marketlerdeyim ama hiç rastlamadım bugün orayada sorucam inş vardır

cevabına tşk ediyorum canım oralarda eminim çok rahat bulunur bende ist da aktarlara bakıcam inş bulabilirim bir arkadaş bimde olduğunu söylüyor ama umarım vardır çünkü sürekli bim marketlerdeyim ama hiç rastlamadım bugün orayada sorucam inş vardır

ben teşekkür ederim ilgine. olumunekankayizsmile
aktarlarda bulunuyor.
bimde de istediğin ürün geliyor çoğunlukla. sormayı ihmal etmeyin derim. kolay gelsin

ahhh ahhh bir afyon bolvadinli olarak bükme yi cok severim saç tepside ve mahalle fırınıdada piştimi tadına doyulmaz cokacimcoook ama evde yapılanada hayır demem olsada yesek

bukme.jpg

bizdede kısaca mercimekli derler...Eskişehirde..benimde en çok sevdiğim hamur işidir..Afyon bükmesi dendiğini bilmiyordum ama şaşırmadım.bizim köy eskiden Emirdağa bağlıymış çünkü..
yapması daha doğrusu tutturması biraz zor bir börek...hiç kendim yapmaya cesaret edemedim.ama çokkkkk severim...

X