5 Günde 5 Kilo Diyeti Deneyimlerimiz

incilideniz

Guru
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
464
12
ben ergenlik çağında 70 kg olmuştum. sonra bu diyetle 43 kg oldum ve kortizonlu tedavi görüp, arkasından hamile kalana kadar da hiç kilo almadım. diyet aşağıdaki gibi;

1. gün: Sadece haşlanmış patates yiyeceksiniz. Sabah, öğlen, akşam. Başka bir şey yok. Ama istediğiniz kadar, kusana kadar yiyebilirsiniz. PATATESLERE BAHARAT DIŞINDA HıÇ BıR ŞEY ıLAVE EDıLMıYOR.

2. gün: Yalnızca sebze. Ama aklınıza gelebilecek her tür sebzeyi yiyebilirsiniz. Yağsız olmak kaydıyla her tür çiğ salata, yine yağsız haşlanmış sebze yemekleri, türlüler... BAHARAT DIŞINDA HıÇ BıR ŞEY ıLAVE EDıLMıYOR.[/COLOR][/B][/COLOR]Sabahtan itibaren HANGı SEBZELERLE BAŞLIYORSANIZ ONUNLA DEVAM EDıYORSUNUZ. ıSTERSENıZ 40 CEŞıT SEBZE YıYEBıLıRSıNıZ. AMA BU SEBZELERıN SABAH Kı TABAĞINIZDA OLMASI GEREKıYOR.YANı GÜNE NEYLE BAŞLIYORSAK ONUNLA DEVAM EDıYORUZ.

3. gün: Bugün et günü. Yine sabahtan başlayarak haşlanmış, ızgara ne çeşit olursa olsun, yağsız et. Yağsız ton balığı, ızgara balık, tavuk...GÜNE NEYLE BAŞLIYORSAK ONUNLA DEVAM EDıYORUZ.BAHARAT DIŞINDA HıÇ BıR ŞEY ıLAVE EDıLMıYOR

4. gün: meyve günü. Yine yiyebildiğiniz kadar her tür YAŞ meyveyi ( MUZ HARıÇ) tüketin.GÜNE NEYLE BAŞLIYORSAK ONUNLA DEVAM EDıYORUZ

5. gün: Yalnızca yumurta. BAHARAT DIŞINDA HıÇ BıR ŞEY ıLAVE EDıLMıYORYada yağsız diyet süt veya yoğurt. seçim sizin....B]GÜNE NEYLE BAŞLIYORSAK ONUNLA DEVAM EDıYORUZ[/B][/COLOR]

6. ve 7. günler bu diyetin bayramları yani dinlenme günleri, istediğinizi, özlediğinizi yiyebilirsiniz. Ama ölçülü davranmak ve ölçülü yemek gerekiyor. fazlaya kaçarsanız 5 kilonun 2 sini alıyorsunuz...

Hafta başında yine aynı sırayla diyeti uygulamaya başlayabilirsiniz.

Şekersiz açık çay, kahve, yeşil çay her daim serbest.

bana katılmak isteyen var mı??? :lepi:

bir de lütfen halsizlik yorguluk asabiyet vs hissetmemek icin haftada bir gün bira mayası kürü uygulamayı unutmayınız..

Son düzenleyen: Moderatör:
uygulaması kolay mı.kaç kilosun.
ben 83,5 kiloyum dikkat ediyorum.
haftada 1 kilo gidiyor.biraz hızlansa iyi olur.
bilgilendirirmisin.

arkadaşımda lisedeyken bununla 5 günde 5 kilo vermişti..ben bir kere başladım ikinci günü bıraktım..
mesele iradesizlik açlık değildi..zaten aç kalmıyorsun sınırsız olduğu için..
çevremdekilerin başta annem olmak üzere çok sağlıksız,şok diyet diyerek beni vazgeçirmeleriydi..
aslında başlayabilirim yarın..bugün patates alayımda..
sevemedim şu hollywoodu..
aç kalıyorum.ara öğün yok.

arkadaşımda lisedeyken bununla 5 günde 5 kilo vermişti..ben bir kere başladım ikinci günü bıraktım..
çevremdekilerin başta annem olmak üzere çok sağlıksız,şok diyet diyerek beni vazgeçirmeleriydi..

uygulaması kolay mı.kaç kilosun.
ben 83,5 kiloyum dikkat ediyorum.
haftada 1 kilo gidiyor.biraz hızlansa iyi olur.
bilgilendirirmisin.

bence uygulaması oldukça kolay. fazlaca bir hazırlık gerektirmiyor. birde acıktıkça yeme şansın var. diyetisyenler 5 öğün diyorlar ya bu diyette bunuda yapabilirsin. yalnız hafif tempolu da olsa 30 dk yürüyüş ekleyince daha verimli oluyor....

şuanda 89 kiloyum. bu diyete gelecek pazartesi başlayacağım. çünkü bugün pirinç lapası diyetine başladım. 5 gün bunu yapacağım. amacım regl öncesi ödem atmak. ortalama bununlada 3-5 kg gidiyor.

kararlıyım hazirana enfazla 55 kg ile gireceğim...:lepi:

QUOTE=ohcanimadeysin;12235327]arkadaşımda lisedeyken bununla 5 günde 5 kilo vermişti..ben bir kere başladım ikinci günü bıraktım..
[/QUOTE]

a.s. selam.. Hollywood diyeti aslında güzel bir diyet ama 7 gün olunca bana uymuyor. 7 gün yapamazsanız başlamayın deniyor. bu yüzden yapamıyorum. çünki eşimin kilo kaygısı yok. hafta sonları kabus oluyor. bu diyetle ben çok güzel kilo verdim. hiç sağlıksız değil. hemde uzunca süre kilo almadım. taaa ki kortizon tedavisi görene ve hamile kalana kadar.
hem o zaman miktarı gittikçe azaltmıştım.. yani başlanıç haftalarda daha fazla yerken diğer haftalarda miktarı biraz biraz azaltıp, miğdemi de küçültmüştüm. bence en kolay ve hızlı verdiren diyet...turkbayragi

arkadaşlar bu diyete başlayacak olanlar başlangıç kilolarını bildirsinler. birde 5 gün sonraki kilolarını. biliyorum hepimizin motivasyona ihtiyacı var. birbirimize destek olalım...

yarın bende patatesle başlayabilirim.
beraber yapabilriz.sınırsız olması güzel.kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

arkadaşlar bu diyete başlayacak olanlar başlangıç kilolarını bildirsinler. birde 5 gün sonraki kilolarını. biliyorum hepimizin motivasyona ihtiyacı var. birbirimize destek olalım...

bilgiler için teşekkürler yarın başlarsam
kilomu bildiririm.umarım sonuç alırım...kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

ben 63.5 um yarın başlayayım bari..patatesle başlmak şartmı..yani bu sırayı mutlaka takipmi etmeliyim..meyve sebe veya etle başlasam olmazmı ki.

ben 63.5 um yarın başlayayım bari..patatesle başlmak şartmı..yani bu sırayı mutlaka takipmi etmeliyim..meyve sebe veya etle başlasam olmazmı ki.

a.s.ben bu diyeti yaptığımda bire bir uymuştum ve 5 günde 5 kg da vermiştim. açıkcası sırası değişince ne olur bilmiyorum. birde haftada bir bira mayası kürü yapmıştım. bira mayası tüm b vitamınlerini içeriyormuş. saç, cilt, tırnak vs. güzelleşmesinide sağlıyormuş.

BİRA MAYASI KÜRÜ; 1 tatlı kaşığı bira mayasını 1 bardak su ile yutuyoruz.....

arkadaşlar bende yarın başlıorum hep beraber yapalım 5 gün boyunca tartılmayalım sonuçları hep beraber paylaşalım opuyorumnanaktan:teytey:

Arkadaslar bende merak ettim simdi:sm_confused: kolay gibi gozukuyor.Siz baslayin ben sizi takip edeyim burdan.Ben gecen hafta 6 gun isvec diyeti denedim. 3 gundur normal besleniyorum,karnimda rahatsiz edici bir siskinlik var. Cok yemiyorum ama anlamadim,Insallah o zor diyetle vucuduma bir zarar vermemisimdir.
Bilgisi olan var mi kizlar?Siki diyet sonrasi siskinlik hic yasadiniz mi?

ya şu et gününü çıkarsak olmaz mı...pazarlık hakkımız var mı...-tatlicadiarzu-

a.s.selam, sabah sabah et yemek bana da itici geldiği haftalar olmuştur. et gününde yumurta, son günde light süt ve yoğurt yediğimde de sonuç alıyordum.. kolay gelsin...vereliniortak

arkadaşlar ben bugün patatesle başladım.
kilom 83,5
bol su ve yeşilçay içicem.
başlayan kişiler yazsınlar.
5 gün sonra sonuçlara bakalım.

a.s.ben bu diyeti yaptığımda bire bir uymuştum ve 5 günde 5 kg da vermiştim. açıkcası sırası değişince ne olur bilmiyorum. birde haftada bir bira mayası kürü yapmıştım. bira mayası tüm b vitamınlerini içeriyormuş. saç, cilt, tırnak vs. güzelleşmesinide sağlıyormuş.

BİRA MAYASI KÜRÜ; 1 tatlı kaşığı bira mayasını 1 bardak su ile yutuyoruz.....

canım bira mayası dediğin bildiğimiz hamur
mayasımı (kuru maya)

Merhaba arkadaslar bende katilmak istiyorum araniza gecen haftalarda et diyeti yapmistim 3 kilocuk verebildim. Suanda 64 de takili kaldim moralim bozuk bilmiyorum regl dönemiyle alakasi varmi kilo durmasinin.
Neyse bu diyete katiliyorum ,yazilarinizi okur iken kahvalatimi yapiyordum yani yogurtla keten tohumu birsey olmaz sanirim bir kase yogurttan bugün patatese baslarsam. Yarini beklemek istemiyorum.

X