Nikotin bandı ile sigara bırakan varmı?

ece_ilke

melankoli prensesi
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
55
0
41
bu bağımlılıktan nikotin bandı ile kurtulmayı düşünüyorum.fakat ne kadar işe yarar pek bilemiyorum.kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

Ben de bunu merak ediyorum anlasılan kimse kullanmamıs sanırım akannehir

Nikotin bandı kullanan biri olarak şunu söyleyebilirimki bende hiçbir işe yaramadı.Hatta bant takılıyken sigara içmek çok riskli olmasına karşın bantın varlığını unutup çoğu defa sigara içtiğimi bilirim.
Hem düşününce de çok saçma bişey bu.Bırakmaktaki amacımız ne?Nikotin bağımlılığından kurtulmak!Dolayısıyla sigaradan kurtulmak.Ama vücuda bir taraftan uykuda bile nikotin salgılarken nasıl sigarayı bırakabiliriz ki?
Benim bugün sigarasız 3. günüm...
Sabah keyifsizdim ve amacımdan sapmak üzereyken şuanda mis gibi kokan evimi, saçlarımı, ellerimi,ağzımı hiç uğruna kirletmenin anlamsız olacağını düşünüp vazgeçtim.Canım da çok istemiyor zaten.Çünkü bir yerden başlamam gerektiğinin farkındayım.Ömrüm boyunca bağımlı olmak istemiyorum.Bu sefer başaracağım...Günler öyle çabuk geçiyor ki.Ne kadar çabuk kurtulursak o kadar iyi.

Nikotin bandı kullanan biri olarak şunu söyleyebilirimki bende hiçbir işe yaramadı.Hatta bant takılıyken sigara içmek çok riskli olmasına karşın bantın varlığını unutup çoğu defa sigara içtiğimi bilirim.
Hem düşününce de çok saçma bişey bu.Bırakmaktaki amacımız ne?Nikotin bağımlılığından kurtulmak!Dolayısıyla sigaradan kurtulmak.Ama vücuda bir taraftan uykuda bile nikotin salgılarken nasıl sigarayı bırakabiliriz ki?
Benim bugün sigarasız 3. günüm...
Sabah keyifsizdim ve amacımdan sapmak üzereyken şuanda mis gibi kokan evimi, saçlarımı, ellerimi,ağzımı hiç uğruna kirletmenin anlamsız olacağını düşünüp vazgeçtim.Canım da çok istemiyor zaten.Çünkü bir yerden başlamam gerektiğinin farkındayım.Ömrüm boyunca bağımlı olmak istemiyorum.Bu sefer başaracağım...Günler öyle çabuk geçiyor ki.Ne kadar çabuk kurtulursak o kadar iyi.
iradenden biraz da bana yollarmısın arkadaşım....:sinifsinif:

Aslında iradem sandığın kadar güçlü değil.Son 2-3 ayda onlarca kez bırakmayı denedim,istedim ama yapamadım,tekrar başladım.Ve her geri başladığımda kendimden dahi utanır hale geldim.Artık içerken keyif almak yerine kendimi sorgulayıp sadece bırakmak istediğimi düşünüyordum.Ve nasıl olsa bırakıcam neden bugün olmasın diye düşündüm,bıraktım.Şuan da çok rahat ve acaip sakinim.
Bence neden bırakmak istediğini iyice anladıktan ve beynine bunu sindirdikten sonra içtiğin her sigara suçluluk duygusu yaratıp kendinden soğutuyor zaten..Ağlamak,hayıflanmak yerine "iyiki bıraktım bugün daha da iyiyim,daha mutluyum,cildim daha parlak,mis gibi kokuyorum ..." diye kendini motive etmek de gerçekten güç veriyor...

kesinlikle işe yaramıyo arkadaşlar.çok denedim.hatta tablet bile aldım.hiç etkilemedi beni.bantlar alerji bile yaptı.kendi kendime bıraktım şükür.en güzeli kendiliğinden bırakmak.o ilaç ve bantlar nikotin desteğ veriyo sadece el alışkamnlığından falan kurtuluyosun belki ama bantı ve ilacı bırakır bırakmaz sigara içme isteği başlıyo.yani elde var sıfır.Allah yardımcınız olsun inşalllah bırakırsınız.zor değil inanın yeter.

Yorumları okuyunca kullanmama gerek olmadığını hissettim, yine olmayan irademle deneyeceğim:sinifsinif:

Ben nikotin bantını geçen yıl denedim. Ateş, baş ağrısı, mide bulantısı yaptı.
Bunun da nedeni içindeki nikotinin çok fazla olması diye düşünüyorum.

bu bağımlılıktan nikotin bandı ile kurtulmayı düşünüyorum.fakat ne kadar işe yarar pek bilemiyorum.kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

öncelikle tebrik ederim. karar vermek bırakmaktır zaten. ben 20 yaşımda sigaraya başladım 10 yıl içtikten sonra bant ile bıraktım. sigaranın yoksunluk hislerini en aza indiren muhteşem bir destek. tek söyleyeceğiniz şey bir daha sigarayı sadece yakmak için bile ağzınıza almamak. bantların dozları var her doz değiştirdiğiniz gün birazcık zorlanacaksınız ama hemen geçiyor. kilo da almıyorsunuz. mutlaka deneyin. benim kız kardeşim inanmıyordu o da bıraktı bantla 9 ay önce. yanlız bandı sakın sakın bir haftada kesmeyin nasılsa canım istemiyor diye. en az bir ay kullanın. sigara bağımlılığı psişik bir bağımlılık ve tedavisi uzun sürüyor. bandı çıkarttığınızda zorlanıp umutsuzluğa kapılıp içebiliyorsunuz. çünkü vücudunuzda bant olduğu sürece nikotin de oluyor. sigara istemiyor canınız ama nikotin bağımlılığınız devam ediyor. bant ile önce psikolojik bağımlılık bitirililyor sonra fiziki bağımlılık. fiziki kısmı zaten en kolayı. umarım denersiniz ve siz de sigaradan kurtulursunuz.

Ben bantla bıraktım ve gercekten işe yaradı
Çok sayıda içmiyordum 3 günde bir paket bazen iki günde ancak 20 yıllık tiryakiydim ve çoğu kez gece kalkıp içtiğim olıuyordu
Nikoltin bandı bu canım sigara istiyor duygusunu ortadan kaldırdı
Yüksek nikotinli bandı alıp ikiye bölerek kullandım İki haftada sigarayı hayatımdan çıkardım.

Ben bantla bıraktım ve gercekten işe yaradı
Çok sayıda içmiyordum 3 günde bir paket bazen iki günde ancak 20 yıllık tiryakiydim ve çoğu kez gece kalkıp içtiğim olıuyordu
Nikoltin bandı bu canım sigara istiyor duygusunu ortadan kaldırdı
Yüksek nikotinli bandı alıp ikiye bölerek kullandım İki haftada sigarayı hayatımdan çıkardım.
Ben biraktim 1 kutu bant ile 40 gunu gecti içmiyorum konu olarak açmıştım zaten

Ben bir paket bantla iki haftada bıraktım. Burada pek çok kişi işe yaramadığını yazmış demek ki kişiden kişiye değişiyor. Beni tek bağlayan canım sigara istiyor duygusuydu ve nikotin bandı bu isteği yok edince bir daha başlamadım. İki ayı geçti.
Ah bi de kedi almaya razı ettim evdekileri ^_^

X