hamilelikte protein fazlalığı

bluemoon

Guru
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2007
340
31
herkese merhaba 6 haftalık hamileyim ve idrarımda protein fazlası çıktı benim gibi olanlar varsa biraz bilgi verebilirmisiniz doktor gebelik zehirlenmesi ve yüksek tansiyon yapabilr dedi çok tedirgin oldum.birde bu testi bana öğlen yaptı bu tür testler aç karnına olması gerekmiyormu şimdiden teşekkürler.

canım benim protein atımı testi hamileler için 24 saatlik idrar testi ile kesinlik kazanıyo senin bebeğin henüz çok küçük tansiyon sorunun varmı normalde

ben protein atımının tansiyonala bağlantılı olduğunu biliyom ama ben 30. haftadayım ve 25. haftadan sonra çıktı tansiyon başlangıçta bu durum nasıl olur bir kez daha ayrıntılı kontrole git bi sonuç alırsın bebişin küçük çünkü protein atım miktarın ne kadarmış tahlilde

yarın gidicem tekrardan canım sıkıldı işte allahım herkesin çocuğunu sağlıkla sıhatla kucaklamasını nasip etsin

cnm bende de idrarda protein cikti,doktorum tahlilleri yinelemem gerektigini soyledi,baska da bilgi vermedi.Ben idrar tahlili icin dikkat edilmesi gereken seyleri bilmiyordum,yeni ogrendim.Ilk once sadece suyla guzelce ozel bolgeyi yikamak gerekiyor(sabun,jel vs asla yok),sonrasinda kurulanilmiyor,steril bir kaba orta akim idrari alip 1 saat icinde labaratuvara goturuluyor.Idrar vermeden onceki gece ilac kullanilmiyor,hatta tatli da yeme dediler bana.Bunlara dikkat ederek bir daha ornek vericem bu hafta,daha oncekinde fitil de kullandigim icin,idrara karismis olabilir,o da sonucu yaniltir dediler.Insallah bu sefer temiz cikar,bende de telas ettim idrarda protein var denilince.

X