hamilelikte ilk muayene

ikinci sayfayı okuyunca gördüm.. hamileymişsin :) netleşmiş.. rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.. bundan sonra çok dikkat et kendine.

bu arada sezeryanda korkulacak bişi yok. ben kendi isteğimle sezeryan oldum. memnunum.. kasma kendini. hayırlısı olsun.

hayirli olsun oncelikle,sorunsuz bir gebelik dilerim.Muayene olayina gelince,alttan ultrasonda o korkunc gorunumlu catala yatirip da muayene etmiyorlar,normal ultrason masasinda yatar vaziyetteyken ince bir cubuk seklindeki jel surulmus ultrason aletini sokuyorlar.Eger bundan da rahatsiz oluyorsan bir hafta 10 gun bekle oyle git doktora,o zaman ustten ultrasonla da gorunur bebegin.Fakat unutma ki gebeligin suresince alttan muayene durumu her zaman olabilir(mantar incelemesi vs icin),o yuzden biran once bu korkunu yenmeye calis.Allah yardimicin olsun.

hayirli olsun oncelikle,sorunsuz bir gebelik dilerim.Muayene olayina gelince,alttan ultrasonda o korkunc gorunumlu catala yatirip da muayene etmiyorlar,normal ultrason masasinda yatar vaziyetteyken ince bir cubuk seklindeki jel surulmus ultrason aletini sokuyorlar.Eger bundan da rahatsiz oluyorsan bir hafta 10 gun bekle oyle git doktora,o zaman ustten ultrasonla da gorunur bebegin.Fakat unutma ki gebeligin suresince alttan muayene durumu her zaman olabilir(mantar incelemesi vs icin),o yuzden biran once bu korkunu yenmeye calis.Allah yardimicin olsun.

amın canım çok sağol..nasıl ocak nasıl yencem bilmiyorum ama haklısın yenmeliyim bu korkuyu,yani 5 haftalıkken kese görünmüyor öylemi şuan gitsemde göremiycez:uhm:

bu arada sezeryanda korkulacak bişi yok. ben kendi isteğimle sezeryan oldum. memnunum.. kasma kendini. hayırlısı olsun.

çok sağol canım...sezeryan istiyorum bende kısmetse inşallah..peki sezeryandada çatı muayenesi yapılıyormu

hayrlı olsn gebeliğinn cnm o doktoruna göre değişiyooo benimki alltan bakmıştıı

Allah cc hayrlı ve mübarek kılsın inş...

Gerçekten sevindim sonuda hayrlı olur inş.

Evet kendi çabamla yendim hatta bu işkence hiç bitmeycek sanmıştım hep böyle kalacam hiç anne olmayacam hiç kadın olamayacam diye çok kafaya takmıştım.
Ama evliliğimin 6 . ayında artık bu iş olacak ve bitecek diye kafamda yer edince bide baktım ki olmuş bitmiş :)

Tabi hala bazen sıkıntısını yaşıyorum çünkü eşimin haricinde hiçbir doktorun muayene etmesine müsade edemiyorum.

Zorluklarını yaşıyorum hala yani.

Ama doğumumu inş. etkilemez.

çok sağol canım benim allah razı olsun..sende bende yenmişiz ne güzel darısı tüm vajinismuslu arkadaşların başına inşallah allah yadımcıları olsun..:Saruboceq:

sağol tatlım..ne zaman bakmıştı ilk alttan

ben kan testi yaptırıp o gün dr ye gitmiştimm ama adetimi 3 gün geçmişti o zaman doktorum evet gebelik varr ama 1 hafta sonra gel bakalım kese ye dedii dış gebelikk olup olmadığını görelim dedii 1 hafta sonra gittim ve allttan baktııı bende korkuyodum aşağıdan bakıcaz deyince dedim bebğe bişi olmazmıı diye hayır dedi hiç bişi olmaz böle daha nett görünüyo o konuşulanlar hürafe diye doktorumda yaşadığım yerin en iyi kaliteli doktoru

iyi bi doktorr seç kendinee iyi araştırr cnmmm doktorun güvenilir olduğunda sorun çıkacak bişiyi yapmaz zaten sana benim doktorum özell devllet dr lerine güvenmıyorum ben pekk

amın canım çok sağol..nasıl ocak nasıl yencem bilmiyorum ama haklısın yenmeliyim bu korkuyu,yani 5 haftalıkken kese görünmüyor öylemi şuan gitsemde göremiycez:uhm:

benim tam 5 haftalikken kesesini gorduk ama alttan bakmisti doktorum,ustten gorunmedigini burdaki arkadaslarin paylasimindan ogrendim.Sen istersen yine de bi git ve durumunu belirt,ustten baksin belki gorunur, goremiyoruz derse de azcik sabreder gene gidersin bi 10 gun sonra.

benim tam 5 haftalikken kesesini gorduk ama alttan bakmisti doktorum,ustten gorunmedigini burdaki arkadaslarin paylasimindan ogrendim.Sen istersen yine de bi git ve durumunu belirt,ustten baksin belki gorunur, goremiyoruz derse de azcik sabreder gene gidersin bi 10 gun sonra.

ayın beşinde gitmeyi düşünüyorum canım 5+2 olcak kısmetse ogün üstten bakalım derim bi bakar belki görünür görünmezsede artık o anki duruma göre bi karar vericem..ama gideceğim dr benim vajinismusken gittiğim dr sorun olmaz herhalde..alttan baktırmak istemeyince anlar

Son düzenleme:
iyi bi doktorr seç kendinee iyi araştırr cnmmm doktorun güvenilir olduğunda sorun çıkacak bişiyi yapmaz zaten sana benim doktorum özell devllet dr lerine güvenmıyorum ben pekk

evet canım haklısın benim doktorumda özel vajinismusken gidiyordum yine ona gideceğim kısmetse

merhaba,
vajinismus geçmişin olduğunu ve hamile olduğunu da okuyunca yazmak istedim.
ben 1,5 yıl vajinismustum ve şuanda ALLAH'a şükür 3,5 aylık hamileyim. Alttan muayene ise hiç olmadım, gerek kalmıyor buna. abdominal (karından) ultrasonla sağlıklı bir gebelik gözlenebilir. muhtemelen şu sıralarda doktora gitsen keseyi görebilirsin, bebeğin kalp atışlarını da nasipse bikaç hafta sonra yine üstten ultrasonla takip edebilirsin.sıkma kendini, alttan utrasona her zaman gerek olmuyor dediğim gibi.
hakkında hayırlısı olsun, sağlıkla kucağına alırsın bebeğini inşaallaha.s.

bu arada doktorlar vajinismusken alttan muayene yapmıyorlar zaten, ben de aynı senin gibiyim hala.
cinsel ilişki dışında her türlü vajinal müdahaleye kapalıyım.

ayın beşinde gitmeyi düşünüyorum canım 5+2 olcak kısmetse ogün üstten bakalım derim bi bakar belki görünür görünmezsede artık o anki duruma göre bi karar vericem..ama gideceğim dr benim vajinismusken gittiğim dr sorun olmaz herhalde..alttan baktırmak istemeyince anlar
esracım tebrikler.delikafaduldenallah tamamına erdirsin.peki sen en son ne zaman regl olmuştun.5 haftalık olduğunu değerinin 943 çıktığını yazmışsın.son regl tarihini de yazar mısın.bu çok önemli çünkü durumlarımız çok benzeşiyordu ama sonu benimki gibi olmasın.mafoldumben

merhaba,
vajinismus geçmişin olduğunu ve hamile olduğunu da okuyunca yazmak istedim.
ben 1,5 yıl vajinismustum ve şuanda ALLAH'a şükür 3,5 aylık hamileyim. Alttan muayene ise hiç olmadım, gerek kalmıyor buna. abdominal (karından) ultrasonla sağlıklı bir gebelik gözlenebilir. muhtemelen şu sıralarda doktora gitsen keseyi görebilirsin, bebeğin kalp atışlarını da nasipse bikaç hafta sonra yine üstten ultrasonla takip edebilirsin.sıkma kendini, alttan utrasona her zaman gerek olmuyor dediğim gibi.
hakkında hayırlısı olsun, sağlıkla kucağına alırsın bebeğini inşaallaha.s.

sağol canım amin inşallah..sende hayırlısı ve sağlıkla bebişini kucağına alırsın inşallah tatlım..yazdıklarınla içim rahatladı inanyerimseniben

Son düzenleme:
esracım tebrikler.delikafaduldenallah tamamına erdirsin.peki sen en son ne zaman regl olmuştun.5 haftalık olduğunu değerinin 943 çıktığını yazmışsın.son regl tarihini de yazar mısın.bu çok önemli çünkü durumlarımız çok benzeşiyordu ama sonu benimki gibi olmasın.mafoldumben

canım benim çok sağol amın:Saruboceq:ben en son şubat 27 de adet olmuştum..sonra 1 gün günüm geçince evde test yaptım 2. çizgi silik çıktı..ertesi gün tekrar yaptım oda silik çıktı..sonra 30 mart salı günü sağlık ocağında yine test yaptırdım iki yerde onlarda silik çıktı ve dayanamayıp gidip kan testi yaptırım..ve ogün sonuç 943 çıktı adetimi 25 martta bekliyordum yani gecikmemin 5.gününde 943 çıktı değerim pzatesi dra gideceğiz kısmetse inşallah herşey yolundadır inşallah.. senin ne oldu canım anlatsana olumsuz galiba ne olur üzme kendini canım benim:teselli:

Son düzenleme:
işte benim hamilelik belirtilerim kızlar

benim öyle çok belirtim olmadı kızlar olan şeyler ise
göğüslerim adet tarihimden önce çok hassaslaştı,arada çok az ağrı oluyordu,dokununca acıyordu ve gergindiler
idrarım koyu renk oldu
benim adet olacağım gün sadece sağ kasığım ağrırdı ve ogün adet olurdum ama bu kez öyle olmadı yine ağrım oldu adet günümden önce başladı ama kesik kesik ağrılardı ve arada sol kasığım,karnımın sağ tarafı sol tarafında kısa kısa kasılmamı ağrımı desem öyle bişeyler oldu belim ağrıdı yine kesik kesik
bence bu önemli bi detay eğer ağrılar kesik kesik oluyorsa bu hamilelik belirtisi bence kızlar çünkü adet sancısı geldimi adet olmadan gitmiyor..
birde bazen wcden kalkarken karnımın sol tarafında sanki bağırsaklar düğümleniyo gibi oluyodu kramptı belkide
inşallah anlatabilmişimdir kızlar yardımcı olabilmişimdir inşallah,ben günlerce bu sayfalarda dolaştım hep belirti yazanların yazılarını okudum hep bi umut kendimden bişeyler bulmaya çalıştım rabbim gönlüme göre verdi sonunda çok şükür..darısı burda kendinden bi parça arayan herkezin başına

Son düzenleme:
canım benim çok sağol amın:Saruboceq:ben en son şubat 27 de adet olmuştum..sonra 1 gün günüm geçince evde test yaptım 2. çizgi silik çıktı..ertesi gün tekrar yaptım oda silik çıktı..sonra 30 mart salı günü sağlık ocağında yine test yaptırdım iki yerde onlarda silik çıktı ve dayanamayıp gidip kan testi yaptırım..ve ogün sonuç 943 çıktı adetimi 25 martta bekliyordum yani gecikmemin 5.gününde 943 çıktı değerim pzatesi dra gideceğiz kısmetse inşallah herşey yolundadır inşallah.. senin ne oldu canım anlatsana olumsuz galiba ne olur üzme kendini canım benim:teselli:

teşekkürler.benim son adet 18 şubattı bir sonraki adetimin 20 mart olması gerekiyomuş.
26-27 ve 29 martta sabah erken test yaptım çizgiler silik ama hep bir öncekine göre daha belirgin ve koyuydu.29mart ilerleyen saatlerde kan testi yaptırdım değer 214 çıktı.doktor hamilesin dedi.bi gün sonra kanama oldu ertesi gün değer 117 çıktı doktor düşük dedi.benim 11 gün sonra değerimin 214 çıkması anormal değil mi aslında.

X