hamilelikte ilk muayene

e.s.r.a

BICIRIMIZ ALLAHA EMANET
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
209
1
kızlar günüm 3 gün geçti test yaptım 2.çizgi silik çıktı..hala tam olarak inanamıyorum ama hamile olabilirim..sabah bi test daha yapacağım bakalım o nasıl çıkacak inşallah hamileyimdir kızlar eşimde bende çok istiyoruz..eğer hamileysem dra ilk gittiğimde nasıl muayene edecek alttanmı yoksa karnımdanmı:uhm:beni bu konuda bilgilendirirmisiniz kızlar bu arada ben 2 yıllık evliyim bundan 4 ay öncesine kadar vajinismusdum bunu yeneli 4 ay oldu ama hala ilişki sırasında kendimi sıkıyorum yani daha tam olarak rahat değilim ilişki sırasında..ee durum böyleyken alttan muayene olmam benim için çok zor..daha önce iki kez gitmiştim vajinismus ve mantar için alttan bakacaktı dr ama kadına bi rahat baktırmadım..çok uzun oldu kusura bakmayın sormak istediğim alttan muayene olmadan olmuyormu?????

Son düzenleme:
kızlar günüm 3 gün geçti test yaptım 2.çizgi silik çıktı..hala tam olarak inanamıyorum ama hamile olabilirim..sabah bi test daha yapacağım bakalım o nasıl çıkacak inşallah hamileyimdir kızlar eşimde bende çok istiyoruz..eğer hamileysem dra ilk gittiğimde nasıl muayene edecek alttanmı yoksa karnımdanmı:uhm:beni bu konuda bilgilendirirmisiniz kızlar bu arada ben 2 yıllık evliyim bundan 4 ay öncesine kadar vajinismusdum bunu yeneli 4 ay oldu ama hala ilişki sırasında kendimi sıkıyorum yani daha tam olarak rahat değilim ilişki sırasında..ee durum böyleyken alttan muayene olmam benim için çok zor..bir iki kez gitmiştim alttan bakacaktı dr ama kadına bi rahat baktırmadım..çok uzun oldu kusura bakmayın sormak istediğim alttan muayene olmadan olmuyormu?????

mrb ben de aynı durumdayım ilk test silik çıktı bugün bi tane daha yaptım yine silik ama öncekine göre daha belirgin. ben de çok merak ediyorum doktora gittiğimizde napcaklar nasıl bi muayene.

alttan muayene falan takma bence.bunu herkes yaşıyo.umarım yenersin bu problemi.bunlar normal şeyler bu arada hayırlı olsun inşallah hamilesindir.

canım önce karından bakıyor dr..eğer göremezse keseyi o zman alttan bakıyor..karından 5 haftalıkken falan gözüküyo normalde..ama mesela benim geç döllenmeymiş 5+4 ken gittim dr a ama karından göremedi alttan baktı..

daha çok yeni kanda belli bi değere çıkmayınca alttanda olsa görülmyo zaten 5 haftalıkken falan bana alttan bakmıştı kese görnmüştü sonra 8. haftada gittiğimde kalp atışı için üstten baktı ve ondan sonra hep üstten
inşallah hamilesindir
korkma Allah kısmet ederse hamilelik daha son haftalarda çatı muayenesi var

en son 18inde adet görmüştüm şimdi benim bebek olsa 5 haftalık mı olur

sağolun kızlar cevaplarınız için ama korkuyorum işte inşallah gerek kalmaz alttan bakmaya akannehir

alttan muayene falan takma bence.bunu herkes yaşıyo.umarım yenersin bu problemi.bunlar normal şeyler bu arada hayırlı olsun inşallah hamilesindir.

sağol canım inşalah ikimizde hamişizdir rabbim isteyen herkeze yaşatsın bu duyguyu inşallah.....çok merak ediyorum bu belirsizlik çok kötü birşey var yada yok emin olmak istiyorum artıkbilmiyorumkismile

daha çok yeni kanda belli bi değere çıkmayınca alttanda olsa görülmyo zaten 5 haftalıkken falan bana alttan bakmıştı kese görnmüştü sonra 8. haftada gittiğimde kalp atışı için üstten baktı ve ondan sonra hep üstten
inşallah hamilesindir
korkma Allah kısmet ederse hamilelik daha son haftalarda çatı muayenesi var

canım çatı muayenesiden bahsetmişsin o nasıl oluyor bilgi verirmisin zorunlumu bu muayeneyi yaptırmak:sinifsinif:

merhaba..genellıkle..testten 10 gun sonra gıtmeyı onerıyor doktorlar...
10 gun geçmeden gıdınce keseyı goremıyorlar..mecburen alttan bakıyorlar kese gorebılmek için...
adet tarıhının geçmesını 10 gun bekle..

merhaba..genellıkle..testten 10 gun sonra gıtmeyı onerıyor doktorlar...
10 gun geçmeden gıdınce keseyı goremıyorlar..mecburen alttan bakıyorlar kese gorebılmek için...
adet tarıhının geçmesını 10 gun bekle..

merhaba canım...ben eğer hamileysem 10 gün sonra giderim ozaman alttan muayene olmak istemiyorum çünkü:sinifsinif:

2 testimdede 2.çizgilerim silik çıktı ve bugün ile adet tarihim 4 gün geçti..kısmetse sabah sağlık ocağına gidip idrar testi yaptıracağım inşallah hamileyimdir kızlar dua edin bana nolur:Saruboceq:

alttan muayene olmak istemiyosan 3hafta bekle ayrıca o çubuğun korkulacak bi görüntüsü yok incecik bişe bide çatala çıkmak zorunda değilsin ultrasona bakmak için uzandığın sedyede bakılıyo hemşire çatala hazırlarsa orda istemiyorum de anlayışlı davranıyolar çubuğun ucuna eldiven ve ultrason jeli döktükleri için pek sıkıntı yok zaten keseyi gördüğün an onu hissetmiyosun =)
ama enaz 15gün bekle bence gitmek için

alttan muayene olmak istemiyosan 3hafta bekle ayrıca o çubuğun korkulacak bi görüntüsü yok incecik bişe bide çatala çıkmak zorunda değilsin ultrasona bakmak için uzandığın sedyede bakılıyo hemşire çatala hazırlarsa orda istemiyorum de anlayışlı davranıyolar çubuğun ucuna eldiven ve ultrason jeli döktükleri için pek sıkıntı yok zaten keseyi gördüğün an onu hissetmiyosun =)
ama enaz 15gün bekle bence gitmek için

sağol canım çok güzel anlatmışsın..birşey sorcam 15 gün sonra gittiğimde ilk ultrasondan
bakıp eğer göremezsemi alttan muayene yapçak yoksa direk o dediğin çubuk yönteminimi uygulayacakbilmiyorumkismile

Öncelikle inş. en kısa zamanda hayrlı haberler alırsınız...

Bende sizin gibi evliliğimin ilk 6 ayında vajinismus derdiyle uğraştım ve sonrasında idrar yollarında ki iltihapından dolayı doktorun alttan muayene etmesine maruz kalmıştım.
Doktoru o kadar çok zor durumda bıraktım ki malesef doğru düzgün muayene edememişti.
Sonrasında hamile kalıp düşük yaptığımda da hastanede sedyeden kalkmaya bile yeltenmiştim iki üç hemşire kollarımdan zor tuttularda doktor öyle müdahale etmişti.

Gerçekten çok zor bir durum.

Şuan 17+4 günlük hamileyim ve hamileliğim boyunca hiç alttan bakılmadı.
Hatta günüm 2 geçince kanda çıkmıştı 4 . günde de ultrasonda kese görünmüştü.
Bu süre içersinde bir sıkıntı olmadı.

Lakin bunun bide doğumu var.
En çok kafamı kurcalayan bu çünkü vajinismus derdi olanlar malesef normal doğum yapamıyorlar bebek tehlikeye girmesin diye.
Doktorum mümkün olduğunca normal doğum olması için uğraşacam demişti çünkü ben normalden değil sezeryandan çok korkuyorum.
İnşallah en kısa zamanda sizde güzel sonuçlar alırsınız.

kızlar bugün kan testi yaptırdım ve hamileyiiiiimmmmm inanamıyorum haladelikafadulden değerim 943 çıktı normalmi kızlar 5 haftalık hamileyim sanırım çok şükür rabbime:Saruboceq:allahım herkeze yaşatsın bu duyguyu inşallah

Öncelikle inş. en kısa zamanda hayrlı haberler alırsınız...

Bende sizin gibi evliliğimin ilk 6 ayında vajinismus derdiyle uğraştım ve sonrasında idrar yollarında ki iltihapından dolayı doktorun alttan muayene etmesine maruz kalmıştım.
Doktoru o kadar çok zor durumda bıraktım ki malesef doğru düzgün muayene edememişti.
Sonrasında hamile kalıp düşük yaptığımda da hastanede sedyeden kalkmaya bile yeltenmiştim iki üç hemşire kollarımdan zor tuttularda doktor öyle müdahale etmişti.

Gerçekten çok zor bir durum.

Şuan 17+4 günlük hamileyim ve hamileliğim boyunca hiç alttan bakılmadı.
Hatta günüm 2 geçince kanda çıkmıştı 4 . günde de ultrasonda kese görünmüştü.
Bu süre içersinde bir sıkıntı olmadı.

Lakin bunun bide doğumu var.
En çok kafamı kurcalayan bu çünkü vajinismus derdi olanlar malesef normal doğum yapamıyorlar bebek tehlikeye girmesin diye.
Doktorum mümkün olduğunca normal doğum olması için uğraşacam demişti çünkü ben normalden değil sezeryandan çok korkuyorum.
ınşallah en kısa zamanda sizde güzel sonuçlar alırsınız.

canım öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim güzel dileklerin için sağol tatlım aldık bizde hayırlı haberi bugün hamileymişim çok şüküropuyorumnanaktan
sen vajinismusu yendinmi canım?doğum konusu benide düşündürüyor ama ben normal yapamam herhalde diyorum hayırlısı yine ama gönlümde yatan sezeryan canım..inşallah rabbim hepimize hayırlı doğumlar yapmayı nasip eder:Saruboceq:

canım öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim güzel dileklerin için sağol tatlım aldık bizde hayırlı haberi bugün hamileymişim çok şüküropuyorumnanaktan
sen vajinismusu yendinmi canım?doğum konusu benide düşündürüyor ama ben normal yapamam herhalde diyorum hayırlısı yine ama gönlümde yatan sezeryan canım..inşallah rabbim hepimize hayırlı doğumlar yapmayı nasip eder:Saruboceq:

Allah cc hayrlı ve mübarek kılsın inş...

Gerçekten sevindim sonuda hayrlı olur inş.

Evet kendi çabamla yendim hatta bu işkence hiç bitmeycek sanmıştım hep böyle kalacam hiç anne olmayacam hiç kadın olamayacam diye çok kafaya takmıştım.
Ama evliliğimin 6 . ayında artık bu iş olacak ve bitecek diye kafamda yer edince bide baktım ki olmuş bitmiş :)

Tabi hala bazen sıkıntısını yaşıyorum çünkü eşimin haricinde hiçbir doktorun muayene etmesine müsade edemiyorum.

Zorluklarını yaşıyorum hala yani.

Ama doğumumu inş. etkilemez.

öncelikle tebrikler. bence hamilesin. benimde iki gün geçince yapmıştım ve silik çıkmıştı hamileymişim. yalnız garanti olsun diye gidip kan testi yaptır. onlar zaten gereken başka değerlere de bakıyorlar..
alttan bakma konusunda. eğer hemen gidersen ve keseyi görmek istersen bakarlar. benim doktorum bakmıştı. çünkü karnımda ağrı olmuştu. sorun olmasın diye bakmıştı. ama korkulacak bişi değil onu söyleyebilirim. biraz daha geç gidersen iki hafta kadar sonra karnından bakınca da keseyi görür zaten. çatı muayenesi en geç kısım. doğuma yakın bakılacak. o biraz zor oluyor. ama şimdiden düşünme derim.

X