Popüler Konu Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

benimde yumurta rezervim az geçen ay tüp bebek denedik 2 yumurta gelişti sadece 1i döllendi kalitesi yüksekti transfer edildi ancak tutmadı. dr.um olumsuz hiçbişey demedi bize, bundan sonraki tedavide ilaç dozlarını arttıracağını daha fazla yumurtlayabilmem için. siz niye donör falan diyorsunuz ki, sonuçta tedavisi olmayan bişey değil yum. rez. az olması, dr.lar basbas bağırıyor kadın infertilitesi diye bişey önemli olan erkekte prob. olmaması diye. çok şükür yaa bence dert edilecek bişeyimiz yok, moralimizi yüksek tutalım :))))

Canım bende soğan kürü yaptım bir ay sonra bıraktım zaten ibrahim saraçoğlu 2 aydan fazla yapmayın diyor soğan kürün fazlası zararmış. rahim duvarını inceltiyormuş 2 aydan fazla içmemek gerekiyor yani dediğin gibi çalışırken çok zor oluyor böyle taze hazırlanması gereken kürler. hayıt suyu içiyorum hazır hayıt suları oluyor günde 3 kere içiyorum. rahat oluyor hazırları işyerinde. İncir-havuç kürü, çörekotu bal tarçın, arı sütü ,polen birde dhea içiyorum. şu sıralar yoğun bir kür zamanımdayım yine :) arada aslanpençesi ve çivanperçemi çayı içiyorum. Biz elimizden geleni yapıyoruz gerisi Allahın takdirine kalmış durumda. İnşallah bizede nasip eder. Belki karşılaşmışızdır vitalede dediğin gibi :)
Canım konunuz dikkati çektiği için yazma gereği duyuyorum. İbrahim Adnan Saraçoğlu Hocamızı dinlediysen aynı anda kesinlikle 2 kürün yapılamayacağını da biliyorsun herhalde. Bir kür bitmeden hele hele ara vermeden başka bir kür uygulanmamalı, aksi takdirde aynı anda bi kaç tane kür uygularsan faydadan çok zarar görebilirsin. O yüzden sana tavsiyem, kürlerin sıraya koy mesela incir--havuç kürü bitirdikten sonra 5-7 gün ara ver sonra çörekotu--bal--tarçın kürüne geç.

benimde yumurta rezervim az geçen ay tüp bebek denedik 2 yumurta gelişti sadece 1i döllendi kalitesi yüksekti transfer edildi ancak tutmadı. dr.um olumsuz hiçbişey demedi bize, bundan sonraki tedavide ilaç dozlarını arttıracağını daha fazla yumurtlayabilmem için. siz niye donör falan diyorsunuz ki, sonuçta tedavisi olmayan bişey değil yum. rez. az olması, dr.lar basbas bağırıyor kadın infertilitesi diye bişey önemli olan erkekte prob. olmaması diye. çok şükür yaa bence dert edilecek bişeyimiz yok, moralimizi yüksek tutalım :))))

canım biz sıkmıyoruzki canımızı doktorlar sıkıyor. Gittiğim bütün doktorlar yumurta rezervinde azalma var çocuğunun olması çok zor. eğer 2 denemedede olmazsa bu sayfayı kapatın bunu kabullenin diyorlar. Ve aynen senin dediğini sorunca erkeklerdeki sperme çözüm bulunabiliyormuş çünkü spermin tükenme gibi bir durumu yokmuş ama yumurta olamzsa arttırılamıyormuş olan rezerv harcandığı için. Sen nereye gidiyorsun hangi doktora gidiyorsun

Canım konunuz dikkati çektiği için yazma gereği duyuyorum. İbrahim Adnan Saraçoğlu Hocamızı dinlediysen aynı anda kesinlikle 2 kürün yapılamayacağını da biliyorsun herhalde. Bir kür bitmeden hele hele ara vermeden başka bir kür uygulanmamalı, aksi takdirde aynı anda bi kaç tane kür uygularsan faydadan çok zarar görebilirsin. O yüzden sana tavsiyem, kürlerin sıraya koy mesela incir--havuç kürü bitirdikten sonra 5-7 gün ara ver sonra çörekotu--bal--tarçın kürüne geç.

zaten canım incir kürü 20 gün kullanılıyor 10 gün ara veriliyor. çörek otu bal tarçında adetin 2.günü başlanıp 12.gününe kadar yeniliyor sürekli kullanılmıyor zararlı zaten.

ben hepsini yapıyorum...
belki bir faydası olur.
bana da erken yumurta yetmezligi teşhişi konuldu...1yıldır fsh yüksek biliyorduk ama bu terimle tanışalı çok uzun zaman olmuyor.
bu ay sadece 1 tane yumurta varmış:KK43:
kalitesini de allah bilir..
bizim durumumuzda olup hamile kalanlarla ilgili hikayeler okuyorum sürekli...

canım biz sıkmıyoruzki canımızı doktorlar sıkıyor. Gittiğim bütün doktorlar yumurta rezervinde azalma var çocuğunun olması çok zor. eğer 2 denemedede olmazsa bu sayfayı kapatın bunu kabullenin diyorlar. Ve aynen senin dediğini sorunca erkeklerdeki sperme çözüm bulunabiliyormuş çünkü spermin tükenme gibi bir durumu yokmuş ama yumurta olamzsa arttırılamıyormuş olan rezerv harcandığı için. Sen nereye gidiyorsun hangi doktora gidiyorsun

amaannn sen boşver o dr.ları, hatta bence o dr.u değiştir başkasına git. bu süreçte bizim morale ihtiyacımız var moral bozukluğuna değil. ben medicana international'a gidiyorum, dr.umdan memnunum, adı selman laçin. bana olumsuz hiçbirşey söylemedi, yaşıma göre az yumurtladğımı fakat bunun tedavisi olduğunu, can sıkıcı hiçbirşey olmadığını belirtti. başka bir tanıdık dr. var o da aynı şeyi söyledi. böyle olupta hamile kalan bir sürü insan var. ben hiiiiççç karamsarlığa kapılmıyorum, Allah büyüktür, olacak muhakkak bizimde çocuğumuz ama demek ki vakti var, biraz sabır olumunekankayizsmile

DAıSY8 canım senin sorunun ne fsh ın kaç.
kendin regl olabiliyonmu ilaçlamı oluyon yoksa
kaç yaşındasın merak ettim canım

benim fsh yüksek yumurtam yokmuş çocuğum olmaz dedi doktorlar.çok üzüldüm bende

DAİSY8 canım senin sorunun ne fsh ın kaç.
kendin regl olabiliyonmu ilaçlamı oluyon yoksa
kaç yaşındasın merak ettim canım

benim fsh yüksek yumurtam yokmuş çocuğum olmaz dedi doktorlar.çok üzüldüm bende

bende çikolota kisti vardı evlenmeden önce ameliyat olup aldırdım kistleri. sonra hiç sorun yaşamadım ta ki çocuk isteyene kadar. zamanla bende küçük çaplarda çikolota kisti tekrar oluşmuş, yumurtalıklarımda deformasyon ve yapışıklık var bi de. yumurtalık rezervimde çok az. her ay ilaçsız kendim adet olabiliyorum yaşım da 30 :)

amaannn sen boşver o dr.ları, hatta bence o dr.u değiştir başkasına git. bu süreçte bizim morale ihtiyacımız var moral bozukluğuna değil. ben medicana international'a gidiyorum, dr.umdan memnunum, adı selman laçin. bana olumsuz hiçbirşey söylemedi, yaşıma göre az yumurtladğımı fakat bunun tedavisi olduğunu, can sıkıcı hiçbirşey olmadığını belirtti. başka bir tanıdık dr. var o da aynı şeyi söyledi. böyle olupta hamile kalan bir sürü insan var. ben hiiiiççç karamsarlığa kapılmıyorum, Allah büyüktür, olacak muhakkak bizimde çocuğumuz ama demek ki vakti var, biraz sabır olumunekankayizsmile

canım iyi güzel söylüyorsunda antalyada hangi doktora gittiysem aynı şeyi söyledi değiştirecek doktorda kalmadı açıkcası. Valla çok umutlu şeyler söylemiş doktorun ne güzel ben o kadar çok araştırdımki heryerde araştırıyorum ama ümitli konuşan yok. olan ümidimizide yıkıyorlar. Allahın izniyle inşallah olaak çocuğumuz

arkadaşım benimde yumurta rezervim azmış.ne gibi bir tedavisi varmış bunun yazabilirmisin?çünkü ben yumurta rezervini arttırmanın mümkün olmadığını sadece kalitesini arttırabileceğimizi bilyorum.

merhaba canım ,sen guzel diyorsun ama bence asıl bunun tedavisi yok.yumurta rezervi azaldımı menepoza giriyorsun.bana erken menepoz teshisi konuldu.tup bebekte de şansımın cok azolduğu soylendi.duzenli adet oluyorum,ama cok az .heran kesilebilir gibi geliyor.fsh değeri 20 nin ustune cıktımı tup bebektede sansın yok.tup bebek merkezlerii seni kabul etmiyor.o zaman yumurta donasyonunu öneriyorlar.yınede umutluyum,daha umudumu yıtırmedim.

kesinlikle katılıyorum en büyük sorunlardan biri yumurtas rezervi azlıgı...yumurta bitince zaten şansımız kalmıyo:KK43:(

merhaba arkadaslar önemli olan yumurta nın sayısı degil kalitesi doktorum bunu bana üzerine basa basa sürekli tekrarladı . size kendimiz den örnek verim ablamın 34 yasında 5 yumurta oldu 3 tanesi olgunlastı ve transef edildi ücüz allah nasip etti.

merhaba arkadaslar önemli olan yumurta nın sayısı degil kalitesi doktorum bunu bana üzerine basa basa sürekli tekrarladı . size kendimiz den örnek verim ablamın 34 yasında 5 yumurta oldu 3 tanesi olgunlastı ve transef edildi ücüz allah nasip etti.

allah hepimizin gönlüne göre versin en kısa zamanda yavrunuza kavusursunuz insallah

gunaydın dus.doğru soyluyorsun,fakat menepoza tam girildiğinde yumurtan kalmıyo zaten.bende gırmek uzereyım.önemli olan tam menepoza gırmeden kalıteli yumurta elde etmek.yasım 32 üstelik cocuğu bir kenera bırak bu yasta menepoza gırmek cok kötu.cevremizde goruyoruz kadın 50 yasında gırmesıne ragmen ne sıkıntılar cekiyor.beni korkutan da bu.ablanda inşallah üçüzlerini sağlıcakla kucagına alır.darısı bebek ozlemleri bekleyenlerın basına.

gunaydın dus.doğru soyluyorsun,fakat menepoza tam girildiğinde yumurtan kalmıyo zaten.bende gırmek uzereyım.önemli olan tam menepoza gırmeden kalıteli yumurta elde etmek.yasım 32 üstelik cocuğu bir kenera bırak bu yasta menepoza gırmek cok kötu.cevremizde goruyoruz kadın 50 yasında gırmesıne ragmen ne sıkıntılar cekiyor.beni korkutan da bu.ablanda inşallah üçüzlerini sağlıcakla kucagına alır.darısı bebek ozlemleri bekleyenlerın basına.

amin sagolun insallah allah yüzünüzü güldürsün

bence kimse pes etmesin daha cumartesi bir arkadas geldi bizi ziyarete.. ilk denemesinde bir yumurtasi olustu aldirdi ici bos cikti.. ve 3 ay bitkisel kampa girdi akupunktur masaj ve japon bitkiseller denemis. fsh`si 20 den 3 e inmis. 40 yasinda ve 8 yumurtasi olusmus 5 i alinmis ikisi guzel dollenmis ve transfer oldu.. cok umutlu ve hala dedigi sey ben pes etmiyecegim.. bence bu cok onemli. ustelik baska dr de ona cocugun olamaz demis. simdi gun sayiyor.. Allahim insallah tutunurlar.. bir gorseniz elleri hep karninda cok sirindi :) umutla sonucu bekliyorum... fsh yi gercekten hayit suyu hapi yada tohumu dusuruyor. fsh zaten yumurta rezervini gosteriyor. resmen 3 e dusurmus.. dr si bu sefer farkli demis.. umutlular,,, kimse umudunu yitirmesin arkadaslar...

imoje umarım arkadaşın mutlu sona ulaşır ve bebegine kavuşur bizede umut olur...

bende bu ay tedaviye başlayacak gruptaydım geçen ay folikül az dhea kullanmaya yeni başlamıştım buayda ertelendi...buarada dhea+elevit+b12 .....+divina
Rabbimden ümit kesilmez tabi (fsh 10 )ama ultrasounda gözüken folikül 2 -3 o yüzden tüp bebek tedavisine bile başlayamadım...negatif görmeyi bırakın tedaviye başlayamadım:KK43:((
çok mutsuzum ama savaşı bırakmayacagım.

imoje umarım arkadaşın mutlu sona ulaşır ve bebegine kavuşur bizede umut olur...

bende bu ay tedaviye başlayacak gruptaydım geçen ay folikül az dhea kullanmaya yeni başlamıştım buayda ertelendi...buarada dhea+elevit+b12 .....+divina
Rabbimden ümit kesilmez tabi (fsh 10 )ama ultrasounda gözüken folikül 2 -3 o yüzden tüp bebek tedavisine bile başlayamadım...negatif görmeyi bırakın tedaviye başlayamadım:KK43:((
çok mutsuzum ama savaşı bırakmayacagım.

tesekkur ederim arkadasimin adina...
fsh 10 mus iyi cok kotu degil ki.. ilac tedavisine baslandiginda dozu genelde yuksek tutuyorlar yumurta rezervi az olanlarda.. sizin bu 2-3 yumurtaniz 5-6 olabilir ozaman... ben o arkadasima hala inanamiyorum.. 20 fsh sini uc ay bitisel kampa girerek 3 e dusurdu.. gerci akupunktur + bitkisel + ozellikle karin bolgesine ozel masaj yaptirdi... ben sunu anladim tup bebek tedavisi baslamadan once kesinlikle on hazirlik sart bence... yumurtalarin kalitesi acisindan.. ben suanda kamptayim mesela :) kismetse agustos eylul gibi basliyacagim tedavime tabi kismetse.. sizin ertelense bile pes etmeyin.. okadar cok hikayeler varki.. basarili olmus... insallah bizde basaririz...

X