Popüler Konu Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

merhaba Giz...teşekkürler mesajın için... yeni tedaviden çıktığım için açıkcası kürleri denemeye hiç niyetim yok .. zaten doktorum da uygun görmüyor bu bekleme sürecinde.. ben de sadece kuru incir yiyorum.. sen kaç kez tedavi gördün sakıncası yoksa tabii...

ne sakıncası canım burda bunun için bulunmuyormuyuz

benim bir aşılama bir tüp negatif 10 gün sonra ikinci tüp bebek bakalım dr bu ay başlarsa olmazsa mayısda kesin olacak

soğana ne zaman başlamak lazım bide.bende haziran gibi tekrar denemek istiyorum.bahsedilen kürler 3-4 ay sürer.nen sırasıyla ne yapayım anlayamadım.giz1978 sen haberdar et bizi ha.tedavi öncesimi soğan deniyon birlikytemi merak ettim?

Kurleri sormussun msjini yeni okudum.
Sana önerim hemen saracogluna bı mail at, derdini anlat,iki uç gun icinde cvp geliyor.
Bana soğan kurunu önermiş.
Benimde rezervim az.
İstersen nasıl kullanıldığını da anlatabilirim.

Cuma gunu adet olunca fsh ımı olcturemedim ama bugun yani adetin 5. gunu folukul sayımım cok kotu geldi. sadece 3 folukul olmuş. bir dahaki ay tup bebek yaparken umarım yuksek olur.gecen ay 6 folukul vardı. kısmet

Kızlar bu ardaa tup bebek denemesi başarısız olursa bekleme suresi vaR MI ? kaç ay beklenmeli? Beklemek mecburi mi?

Kızlar bu ardaa tup bebek denemesi başarısız olursa bekleme suresi vaR MI ? kaç ay beklenmeli? Beklemek mecburi mi?

benimde bana göre az gelmişti tedaviyi erteledim birde canım başarısız tüp bebek sonrası 2 ila 3 ay vucudun tparlanması için bekleniyor....

Cuma gunu adet olunca fsh ımı olcturemedim ama bugun yani adetin 5. gunu folukul sayımım cok kotu geldi. sadece 3 folukul olmuş. bir dahaki ay tup bebek yaparken umarım yuksek olur.gecen ay 6 folukul vardı. kısmet

3 folikul iii bisi deil mı???
Ben yeni başladım tedaviye bende iki tane vardı, cogalicaginida hiç sanmıyorum.:KK50:

3 folikul iii bisi deil mı???
Ben yeni başladım tedaviye bende iki tane vardı, cogalicaginida hiç sanmıyorum.:KK50:

takılma bunlara 1 tane olsun kaliteli olsun önemli olan kalitesi hani biz yumoş konusunda fakiriz ya gözümüz aç canım :)) sen takma şimdi bunları önemli olan kalitesi:KK16:

Merhaba hasretim,merhaba gözümün nuru,
merhaba bebeğim,sevdam,yüreğim merhaba.
Bu mektubu sana çok uzaklardan yazıyorum.
Eline ulaşır mı bilmem ama,ben yinede
... yazıyorum.
Yazdıkçada seninle konuşuyor,çok azda olsa
özlem
gidermeye çalışıyorum.
Dinle beni bebeğim.
Bir yanık hasret var içimde.
Bir özlem, bitmeyen ardı arkası
kesilmeyen,hep süren,
her zaman süren bir özlem bir sevda.
Sana özlem duyuyorum kavrulmuş toprakların
suya özlemi gibi.
Gecenin gündüze,gündüzün geceye,bulutun
yağmura,baharın çiçeğe,
çiçeğin sevgiye,bebeğin anneye,annenin
bebeğe özlemi gibi.
Bende seni,seni özledim bebeğim.
Gündüzlerimde hayal,gecelerimde rüya oldun.
Nereye baksam,Ay'a Güneş'e,semaya sen
varsın,seni
görüyorum,seni
hissediyorum,kokunu,nefesini,s​esini
duyuyorum.
Bir
tanem,özlemim,hasretim,sevdalı​m,aşkım,baharım,Güneş'im
suyum,aldığım nefesim,damarlarda dolaşan
kanım.
Bedenime hayat veren
canım,neredesin,nerdesin, bu hasret yetmez
mi?
Yetmez mi çektiğim sevdam,hasretim.özlemim
yetmez mi?
Nerdesin bebeğim gel artık.
Nerdesin ışığım,gözümün nuru,nerdesin
hasretimin çaresi?
Yollarında boynum bükük gözüm yaşlı ve
titreyen ellerimle
hasret okyanuslarında belki sana kavuşurum
diye yol almaya çalışıyorum.
Hazana dönen gönül bağlarında,sessiz
çığlıklarla çare arıyorum.
Uzaktaki umut koydum sevdanın adını.
Bebeğim,seni rüyalarda görmek yetmiyor
artık,dayanamıyorum.
Kesmiyor sana olan hasretimi hayallerin gel
artık.
Bana gelmene yolun mu yok,çaren mi yok?
Ben arıyorum o çareleri bebeğim,umudumu
yitirmek istemiyorum.
Eeeey iki gözümün nuru nolur gel artık.
Vakitler akşam olmakta,umutlar bir bir
tükenmekte,gönül bağlarımda
çiçekler bir bir solmakta,umut damarlarım
yavaş yavaş boğulmakta gel artık.
Duada ellerim, seni sayıklıyor her gün dillerim.
Ben Rab'bimden en hayırlısından seni
diliyorum.
Canım yavrum,aşk bağımın gülü,gül
yaprağımın bülbülü,
biricik yavrum gel artık.
Umutlar bitmeden,çareler tükenmeden,yollar
kapanmadan,
Güneş batmadan gel artık noolur bebeğim gel
artık.
Ey Yüceler Yücesi Rab'bim.
Ey cansızlara can veren Rab'bim,beş tane on
tane verdiğine,
üstüne birde üçüz veren Rab'bim.
Banada o hazinenden ver,sana zorluk yok,ol
demenle olur her şey.
Şüphesiz senin her şeye gücün yeter.
İçimdeki hasreti vuslata erdir,beni yavruma
kavuştur.
O sevinci,o sevgiyi banada tattır.
Yavrumu görmeden gitmek istemiyorum bu
Dünya'dan.
Onu kucaklamadan,sıcaklığını,sevgi​sini
tatmadan gitmek istemiyorum.
Bebeğim seni görürmüyüm bilemiyorum
ama,eğer gelirsen seni çok
ama çooooook seveceğim söz veriyorum.
Seni hasretle,sevdayla,özlemle selamlıyor ve
Rab'bime,
en güzele,en merhamaetliye,en şefkatliye
emanet ediyorum.
Seni canındanda çok seven

merhaba hasretim,merhaba gözümün nuru,
merhaba bebeğim,sevdam,yüreğim merhaba.
Bu mektubu sana çok uzaklardan yazıyorum.
Eline ulaşır mı bilmem ama,ben yinede
... Yazıyorum.
Yazdıkçada seninle konuşuyor,çok azda olsa
özlem
gidermeye çalışıyorum.
Dinle beni bebeğim.
Bir yanık hasret var içimde.
Bir özlem, bitmeyen ardı arkası
kesilmeyen,hep süren,
her zaman süren bir özlem bir sevda.
Sana özlem duyuyorum kavrulmuş toprakların
suya özlemi gibi.
Gecenin gündüze,gündüzün geceye,bulutun
yağmura,baharın çiçeğe,
çiçeğin sevgiye,bebeğin anneye,annenin
bebeğe özlemi gibi.
Bende seni,seni özledim bebeğim.
Gündüzlerimde hayal,gecelerimde rüya oldun.
Nereye baksam,ay'a güneş'e,semaya sen
varsın,seni
görüyorum,seni
hissediyorum,kokunu,nefesini,s​esini
duyuyorum.
Bir
tanem,özlemim,hasretim,sevdalı​m,aşkım,baharım,güneş'im
suyum,aldığım nefesim,damarlarda dolaşan
kanım.
Bedenime hayat veren
canım,neredesin,nerdesin, bu hasret yetmez
mi?
Yetmez mi çektiğim sevdam,hasretim.özlemim
yetmez mi?
Nerdesin bebeğim gel artık.
Nerdesin ışığım,gözümün nuru,nerdesin
hasretimin çaresi?
Yollarında boynum bükük gözüm yaşlı ve
titreyen ellerimle
hasret okyanuslarında belki sana kavuşurum
diye yol almaya çalışıyorum.
Hazana dönen gönül bağlarında,sessiz
çığlıklarla çare arıyorum.
Uzaktaki umut koydum sevdanın adını.
Bebeğim,seni rüyalarda görmek yetmiyor
artık,dayanamıyorum.
Kesmiyor sana olan hasretimi hayallerin gel
artık.
Bana gelmene yolun mu yok,çaren mi yok?
Ben arıyorum o çareleri bebeğim,umudumu
yitirmek istemiyorum.
Eeeey iki gözümün nuru nolur gel artık.
Vakitler akşam olmakta,umutlar bir bir
tükenmekte,gönül bağlarımda
çiçekler bir bir solmakta,umut damarlarım
yavaş yavaş boğulmakta gel artık.
Duada ellerim, seni sayıklıyor her gün dillerim.
Ben rab'bimden en hayırlısından seni
diliyorum.
Canım yavrum,aşk bağımın gülü,gül
yaprağımın bülbülü,
biricik yavrum gel artık.
Umutlar bitmeden,çareler tükenmeden,yollar
kapanmadan,
güneş batmadan gel artık noolur bebeğim gel
artık.
Ey yüceler yücesi rab'bim.
Ey cansızlara can veren rab'bim,beş tane on
tane verdiğine,
üstüne birde üçüz veren rab'bim.
Banada o hazinenden ver,sana zorluk yok,ol
demenle olur her şey.
şüphesiz senin her şeye gücün yeter.
Içimdeki hasreti vuslata erdir,beni yavruma
kavuştur.
O sevinci,o sevgiyi banada tattır.
Yavrumu görmeden gitmek istemiyorum bu
dünya'dan.
Onu kucaklamadan,sıcaklığını,sevgi​sini
tatmadan gitmek istemiyorum.
Bebeğim seni görürmüyüm bilemiyorum
ama,eğer gelirsen seni çok
ama çooooook seveceğim söz veriyorum.
Seni hasretle,sevdayla,özlemle selamlıyor ve
rab'bime,
en güzele,en merhamaetliye,en şefkatliye
emanet ediyorum.
Seni canındanda çok seven
[sıze=3][/sıze]

sabah sabah canımı acıttın valla:2:

Canımmmmmmmmmmmmmmm aynen benide mahvettinn yawwwwwww..İnş gelicek meleğinnnnn..Hep söylüyorummm sen bu kadar sabırla O nu beklediğin sürece Rabbim nasib edecekkk..İnanıyorummmmmmmmmmm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sabah sabah canımı acıttın valla:2:

Canımmmmmmmmmmmmmmm aynen benide mahvettinn yawwwwwww..İnş gelicek meleğinnnnn..Hep söylüyorummm sen bu kadar sabırla O nu beklediğin sürece Rabbim nasib edecekkk..İnanıyorummmmmmmmmmm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

kızlar bunlar ortak duygularımız
millstone inşşşşşşşşşşşş canım inşşşşşşşşşşşşşş rabbim hepimizn yüzünü gülüdürüsün inşş

Hergeçen gün daha bi ümitsizleşiyorum.annelik duygusu elimden kayıp gidiyor.sağda solda bebek sevmelerimle kalacağım.

Hergeçen gün daha bi ümitsizleşiyorum.annelik duygusu elimden kayıp gidiyor.sağda solda bebek sevmelerimle kalacağım.

Hayırrr semramusssssssss böylee demee dememelisin....Canımmmmmmm sen savaşçısınnn nasıl unutursunnn..Sabrımızın sonunda kavuşacağız bebişlerimizeeeeeee..

Allah dilerse, Hz. İbrahim’i yakmayan ateş sizi de yakamaz.
"Maddi kapılarınız kilitliyse bedeniniz, manevi kapılarınız kilitliyse ruhaniyetiniz zindanda kalır. Özgürlük özlemindeki kırık kalpli bülbül gibi karanlık kafesinizde kendi inleyişinizi dinleyerek ömür tüketirsiniz.

Hayır, karanlık şartların kilitlerine bakıp karamsarlığa kapılmayın. Allah’tan ümide tutunun ki keramet kapıları önünüze açılsın, çukurlardan ufuklara uçabilme şansınız doğsun ve göklerden gönderilen gizemli destekler yardımınıza yetişsin.

Hz. Musa (as) ile halkı, Firavun ordusuyla Kızıldeniz arasında sıkışmıştı da, İlahî Azamet denizden yollar açmıştı. Hz. Yusuf (as) çocukken atıldığı kuş konmaz, kervan göçmez çölün ortasındaki kuyuda bulunup çıkarılmıştı da, büyüyüp Mısır kralına vezir olmuştu. Siz de mi bir denizin kenarında kilitlisiniz? Sizi de mi bir kuyuya attılar?

Karamsarlığın kahrında kaybolmayın. Şefkatli Sahibinizin “Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz!” (Kur’an: 39;53) emrinin ışığına tutunun. Allah dilerse, Hz. İsmail’i (as) kesmeyen bıçak sizi de kesemez; Hz. İbrahim’i (as) yakmayan ateş sizi de yakamaz. Yeter ki güvendiğiniz, sığındığınız, ulaşmaya çırpındığınız yegâna kimse, Merhametli Mevla’nız olsun." M. Bozdağ

jaste artık seni bir tup bebek merkezi kontrole alsın. kadın dogumculara gitme. bu arada dhea ben 3 tane alıyorum. sen niye 1 tane. etkisi konuusnda doktora danış. tup bebege kadar etkisini gostermeli. 1 az geldi bana

canım arkadaım benım mayısta tekrar fsh olctureyım dıyorum bı dusse ılk ısım tup bebek olacak ınş. uyarın ıcın cok saol allah razı olsun senden. bırde hıyıtı ezıp balla karıstırıp yıyecegım sımdıye kadar cay yapıp ıcıyordum.

Jaste,

Tatlım fsh ın çok yuksek. Aşılama gibi saçmalıklarla boşa vakit harcamak yerine acil bir şekilde bir tup bebek merkezine git. Universite hastanesine gideceksen hocalar git . Artık muayene ucreti de yok. Prof olmaması tercihen. Bir kez profluk alınca zaten gidecek yol yok diyen bazı hocalar var. Tabiki hepsi boyle degil.
neyse asıl konuya gelince aşılama boşa vakit kaybı. var olan azıcık yumurta sayınla şansını acil dene. aşılama için erkek ve kadın şartları iyi olmalı. Erkeğin ileri hızlı sayısı çok olmalı. Bizde ileri hızlı sıfır. kadın iin yaş onemli. heleki sana erken menepoz denmişse yumurtalar kalınlaşıyor. sperm çok guçlu olmalıki yumurtayı delebilsin. tupte yumurtayı inceltiyorlar gerekirseç rahme tutunsun diye çizebiliyorlarmış da. bunlar doktorunla konuş. şansa bırakmayın. bu arada acil bir AMH testi yaptır. labaratuarlarda yaptırırsan daha ucuz oluyor. tup bebek merkezleri 2 kat ucret alıyor. sonuçta hepsi Ankara'daki bir merkeze gonderiyorlar.
AMH yumurtalık rezervin hakkında daha kesin bir bilgi verir. ayrıca adetin 2. ya da 3. gunu doktora git ve folukul sayımı yaptır. AMH testini istediğin gun yaptırabilirsin. adetliyken ya da adetsizken yaptırabilirsin. Lutfen vakit kaybetme.
AMH testinin sonucu buyuk ihtimal kotu çıkacak. Sonucunu al ve bir universite hastanesine git. tup bebek raporu çıkarabilirsin. 3 yıllık evlilik şartı kotü ovaryen rezervi olan kadınlar için geçerli değil.
Bunların hepsini hemen şimdi yaptır. Başka şansın olmayabilir.
Bak tatlım acı soyluyorum ama hızlı davranman lazım. Her geçen saniyen kayıp. Doktorlar bazen işlerine geldiğinden bazen dikkatsizlik ve umursamazlıklarından dolayı vakit kaybettiriyorlar. Bana çok zaman kaybettirdiler. Anlaşılıyorki sana da aşılamayla kaybettirmişler.
Soğan kuru için iyi konuşuyorlar. deniyelim .ben bu ay denedim. yarın ege uni. gidecegim . bakalım gorecegiz ama sogan kuru yapayım derken 1 ay daha zaman kaybetme.
DHEA ya gelince ben gunde 3 tane alıyorum. işe yarayıp yaramayacagını gorecegiz. tup bebek yaptırana kadar da almaya devam edecegim.

Benim yaş 1 gun sonra 38 oluyor. AMH 0.25 çıktı . Ege universitesi tup beben raporu çıkartabilecegimi soyledi. fsh da 29 olunca bakalım deneyecegiz. rapor olsun olmasın mayısta yani bir sonraki adetimde tup bebek yaptırıyorum. vakit kaybı yapma.
haberlerini bekliyorum.

canım amh testını hıc yaptırmadım zaten 4 ayoldu adet olmadım clımen dıye bı ılac verdı 21 gunluk o da 18.04 bıttı ınş adet olacagım cok zor durumdayı sıstım ıyıce :KK43:( bana doktor dedı bıesteron gunde 1 tane dıye hep oyle yaptım.doktor 2 ay bekleyelım dedı ılacı bırak dedı ben bıesteronu bırakmadım polen bal karısımı yıyorum hayıt ıcıyorum soğan suyu, cıvan percemı vs ınş fsh bı dusse ılk ısım tup bebek olacak durmayacagım dusmeyınce bırsey yapamıyorlar. Allah razı olsun senden bu arada ben konyadayım. sen nerdesın.

Jaste,

Tatlım fsh ın çok yuksek. Aşılama gibi saçmalıklarla boşa vakit harcamak yerine acil bir şekilde bir tup bebek merkezine git. Universite hastanesine gideceksen hocalar git . Artık muayene ucreti de yok. Prof olmaması tercihen. Bir kez profluk alınca zaten gidecek yol yok diyen bazı hocalar var. Tabiki hepsi boyle degil.
neyse asıl konuya gelince aşılama boşa vakit kaybı. var olan azıcık yumurta sayınla şansını acil dene. aşılama için erkek ve kadın şartları iyi olmalı. Erkeğin ileri hızlı sayısı çok olmalı. Bizde ileri hızlı sıfır. kadın iin yaş onemli. heleki sana erken menepoz denmişse yumurtalar kalınlaşıyor. sperm çok guçlu olmalıki yumurtayı delebilsin. tupte yumurtayı inceltiyorlar gerekirseç rahme tutunsun diye çizebiliyorlarmış da. bunlar doktorunla konuş. şansa bırakmayın. bu arada acil bir AMH testi yaptır. labaratuarlarda yaptırırsan daha ucuz oluyor. tup bebek merkezleri 2 kat ucret alıyor. sonuçta hepsi Ankara'daki bir merkeze gonderiyorlar.
AMH yumurtalık rezervin hakkında daha kesin bir bilgi verir. ayrıca adetin 2. ya da 3. gunu doktora git ve folukul sayımı yaptır. AMH testini istediğin gun yaptırabilirsin. adetliyken ya da adetsizken yaptırabilirsin. Lutfen vakit kaybetme.
AMH testinin sonucu buyuk ihtimal kotu çıkacak. Sonucunu al ve bir universite hastanesine git. tup bebek raporu çıkarabilirsin. 3 yıllık evlilik şartı kotü ovaryen rezervi olan kadınlar için geçerli değil.
Bunların hepsini hemen şimdi yaptır. Başka şansın olmayabilir.
Bak tatlım acı soyluyorum ama hızlı davranman lazım. Her geçen saniyen kayıp. Doktorlar bazen işlerine geldiğinden bazen dikkatsizlik ve umursamazlıklarından dolayı vakit kaybettiriyorlar. Bana çok zaman kaybettirdiler. Anlaşılıyorki sana da aşılamayla kaybettirmişler.
Soğan kuru için iyi konuşuyorlar. deniyelim .ben bu ay denedim. yarın ege uni. gidecegim . bakalım gorecegiz ama sogan kuru yapayım derken 1 ay daha zaman kaybetme.
DHEA ya gelince ben gunde 3 tane alıyorum. işe yarayıp yaramayacagını gorecegiz. tup bebek yaptırana kadar da almaya devam edecegim.

Benim yaş 1 gun sonra 38 oluyor. AMH 0.25 çıktı . Ege universitesi tup beben raporu çıkartabilecegimi soyledi. fsh da 29 olunca bakalım deneyecegiz. rapor olsun olmasın mayısta yani bir sonraki adetimde tup bebek yaptırıyorum. vakit kaybı yapma.
haberlerini bekliyorum.

tmm canım ben sana haver ederım sende bana yazmayı unutma

X