Adet Kanaması Azlığı

dilekizmir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2010
13
0
Arkadaslar merhaba benim adet kanamalarım hem düzensiz hemde çok az geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? aynı sorunu yaşayan varmı? yardım lütfenbilmiyorumkismile

Arkadaslar merhaba benim adet kanamalarım hem düzensiz hemde çok az geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? aynı sorunu yaşayan varmı? yardım lütfenbilmiyorumkismile
bence hemen bir jinekoloğa git 18yaşını aşmışsan ve yıllardır adet görmene rağmen düzensiz kanamaların varsa polikistik benzeri kistik oluşumların olması mümkün özellikle az süren ve 1ayı aşkın aralıklarla gelen kanamalarda..tedavisi çok zor olmayan bir şeyin önüne başında geçmekte fayda vardır geciktirme derim.

canım mutlaka bır doktora gıt...
kontrollerın yapılsın...bız bılemeyıs kı..
dohtura gıtmelısın...

merhaba canım aynı durumdayız ancak benim adetlerim düzenli bunu doktoruma defalarca sordum hatta asherman sendromundan(rahim yapışıklığı) şüpheleniyorum dedim yok ya hiç sanmıyorum büyük bir ameliyat yada bir türlü kurtulamadığım rahim iltihabın oldumu hiç dedi hayır dedim o halde sanmıyorum dedi peki neden az o zaman dedim her kesin oluk oluk adet olması gerekmiyorki dedi bu senin vücudun senin yapın biz doktorlar için 1 damla kan bile adettir dedi sıkma buna da kafana takma bırak ne kadar geliyorsa gelsin dedi.
hormon sonuçlarım iyi mayıstada hsg çekilcek eğer inş o da iyi çıkarsa demekki sorun edilecek birşey değilmiş deriz ama bence bi jinekologa git hem alttan muayene etsin hemde hormonlarına baksın rahat edersin.

Benimde az olur. Benimde ilk günler leke leke olur, bir iki günde azda olsa normal olur. Doktorum normal dedi, herkeste aynı olmaz dedi. Ama kontrollerini yaptır yine de.

ben bekar olduğumda 6 gün adet görürdüm.evlendim doğum yaptım ve spiral taktırdım 10 güne çıktı dr çaıkartı.ve sonra pat diye 3 güne düştü ve sonrasında hipotriot hastası olduğumu öğrendim.ya kanamalar artar yada azalırmuş.endokrin uzmanına gitmendede fayda var derim.

normal regl dönemi 3-7gün arasında değişmektedir illa ki değişiklikler gecikmeler olabilir ama düzensizlik çok hoş değil bence biran önce muayene ol canım..

benimde az aylık düzenli olur fakat okadar az olurki ped bile kullannmam doktora gittim ve bir sorun çıkmadı adetin nekadar olduğu değil düzenli olması önemliymiş önce bir doktora git bir sorun yoksa takma kafana canım....

bende daha önce guatrdan şüphelenmiştim testler t5emiz çıkmıştı. sonra tekrar kontrole gittim hormon testleri istemişlerdi gidememiştim ama artık bu kontrolleri yaptırmam gerekiyor çünki 1 seneye kadar da çocuk sahibi olmayı düşünüyorum teşekkürler yorumlar için kızlar sagolun:)

Yok hala ayni, bir oglum var sukur, ikinciye de hamile kalmistim hatta. Aslinda yumurtaliklarim yavas calisiyormus ama bunlarin cozumu kolay artik bir ilacla cozuluyor, Rabbim nasip ettigi surece.
Ya benim 1 kurtajim oldu 3.adetimde azalma meydana geldi hala öyle 6.gun duş alırdım şimdi 3 4 gün sürüyor anca adetim düzenli 29 günde bir oluyorum kistim falanda yok

X