Balığın Yanına Salata Haricinde Ne Yapılır?

çorba olarak tarhana yada domates çorbası
roka, marul ve soğan salatası
tatlı olarak helva

ayrıca arkadaşlar soğan,sumak ve maydonozlu salata da çok güzel gidiyor.ama soğan piyazlık doğranıp,tuzla biraz ovulacak.

AYTASInın mönüsüne harfiyen katılıyorum.Başka hiçbirşey yakıştıramıyorum balığın yanına ben..Hele de çorba da balık çorbası olursa süper..yerimseniben

evet aynen sumaklı sogan cok guzel oluyor halka dogranmış ve brokoli salatasıda guzel olur..

kızlar çok teşekkür ediyorum sizlere ben yaptım çok beğenildi ama bu konuda çok rahatlatıcı oldu herkezin işine yarayabilir tekrar teşekkürlerrr..

balığın yanına patates çok yakışır onu biliyorum ama bulgur pilavını ilk kez okuyorum.gerçekten yakışıyorsa bende misafirime yapmayı düşünüyorum.bulgurpilavını soğan biber patlıcan domates ve salçalı olarak yaparım ben.yani kısaca sebzeli bulgur pilavı diyebiliriz.balığın yanına makarna -pilav yakışmaz gibi geliyor bana

Ben evde balık yapmıyorum kayınvalidemde yersek yeriz.

Ama dışarda balıkçıya gittiğimizde balığın yanına turşu kavurması,mısırekmeği,yoğurtlu semizotu salatası ve kabak tatlısı getiriyorlar..Hesabıda geçiriyorlar:KK1:

tatlişkom bizde dışarıda yediğimizde çeşitli salatalar,mezeler ve diğer deniz ürünlerinden gelir ama evde kendin yapınca başka oluyor.bir de ben çoğunlukla pişirtip getirttiririm balığı yanınada salatası rokası filan da gelir,e yaptırmışken diğer deniz ürünleri olmadan olmaz tabi.bizim buralarda öyle bir şey var,ev hanımlarına zahmet olmasın diye balık pişiriciler var onlar hallediyor,eve getiriyorlar sonra da,pek rahat oluyor tavsiye ederim.yalnız benim misafirim gelecek onlara kendim pişiricem,mezelerimi salatalarımı kendim yapıcam,özendim :KK66: annem de ya da bizim ailede kimsede balığın yanına salata,deniz ürünleri ve mezeden başka bir şey görmedim.o yüzden burada da konuyu görünce bir sorayım dedim :KK66: a.s

en güzel hamsi pilavı oluyor balığın yanına..
yeşil salata olmazsa olmaz.. hellimli ya da tulumlu olursa 10 numara olur
deniz börülcesi ve ya normal börülce.. haşlanıp soslanacak..
patates türleri iyi gidiyor..
ara sıcak olarak ben bir de kalamar seviyorum, mayonezli,cevizli sosuyla ama
tatlı ise irmik helvası..

sadece eşim ve ben varsak yanına birşey yapmayız
1 salata ve balık yeriz.

geçen gün yemeğe misafirim vardı.
balık yapacaktım.
masamda şunlar vardı

fırında çipura
mercimek çorbası
rokalı kıvırcık salatası
göbek marul havuç kırmızı lahana salatası
köz patlıcan salatası
köz kırmızı biber salatası
deniz börülcesi
mantar sote
fırında biber dolması

sonra çayla birliktede
börek, çikolatalı tart ve kurabiye sundum.

tatlım önden hafif bi çorba örneğin domates, salata olarak patates salatası yapabilirsin bol soğanlı,yanınada 1-2 meze tamam

önceden hafif bir domates çorbası yeşillik salatası bol limonlu tatlı olarak da tabiki irmik helvası:KK51:

Son düzenleme:
Zeytinyağlı deniz börülcesi,ımmmm... .cokacimcoook Tatlı olarak balıkla en güzel giden tahin pekmezle fırında yapılan ,üzerine findik serpilen tatlı olabilir,ama o tabi sıcak sıcak yeniyor.olumunekankayizsmile

firinda tahinli pekmezi biz de evde yapariz .cok severiz.ozellikle balik yedikten sonra tabi :82: :87: :86:

balığın yanına ben brokoli gilan hafif haşlıyorum zeytinyğı filan. bide mantar üzerine kekik kaşar fırına veriyorum o da güzel oluyo

Ben hiçbir yemeği yoğurtsuz yiyemediğim için balık yaptığım zaman da yoğurt koyarım masaya mutlaka,

Balıkla yoğurt birarada yenmez masalı asılsız bi iddiaymış,geçenlerde haberlerde söylediler,

Balık tazeyse sorun olmazmış,bayatsa o zaman sorun olabilirmiş yoğurt,

Bir de balık yedikten sonra helva yemek gerekiyomuş,onun sebebi de yine balık bayatsa zehirleme

ihtimalini engelliyomuş helva...haberiniz olsun hanımlar.......
:KK31:

pazar akşamı yemeğe arkadaşlarımız gelicek balık yapmayı düşünüyoruz :KK61:inşallah taze balık :104:buluruz
menüyü şöyle düşündüm
mercimek çorbası
balık
közlenmiş biber
börülce salatası
marul salatası
roka
peynirli börek
yaprak sarma
fırında patates
tatlı
böyle olurmuki başka fikri olan varsa yardımcı olabilirmisiniz:44::44: