Eski Kıyafetleri Nasıl Değerlendirebiliriz?

M

MeDuSa

Ziyaretçi
Kızlar bu ara eskileri değerlendirme konusuna takmış bulunmaktayım..

Aranızda eskileri değerlendirip yeni şeyler yapanlar var mı? Varsa eğer fotoğrafları bekliyorum.Bende yaparsam eklicem kaydirigubbakcemile5

Fotoğraf çekmedim ama ilk fırsatta çekip eklerim siteye. Çıtçıtlı bodylerimin hepsi küçüldü alttan bağlandığı için gğüslerimi hem sıkıyor hemde küçük gösteriyordu. Ağ kısmını oval olarak kestim. Sonra da düzgünce kenar dikişi yaptım. Şimdi yaz gelince askılı olarak kullanmayı düşünüyorum.

File çorabım bir yere takılıp yırtılmıştı artık giyme şansım yoktu.Çerçevenin içine cart turuncu bir kağıt koydum üserine de file çorabı keserek monte ettim. Küpelerimi şimdi çerçeveme asıyorum. Teki ybolmuyor. Kutuda arama derdim ortadan kalktı. Bir de odam da turuncu tonları hakim olduğu için değişik bir hava verdi. Işıl ışıl :) (bu benim fikrim değil internette bir sitede görmüştüm)

çok faydalı bir konu olmuş bu...ne giydiğim ne de atmaya kayabildiğim, ya bir gün lazım olursa diye tuttuğum bi sürü kıyafetim var...ara ara aklıma bişeyler gelirse deniyorum ben de...mesela topuklu çok sevdiğim ancak oldukça eskimiş şık bir terliğimin kahverengi oje ile rengini değiştirmiştim:) tek bant şeklinde olduğu için kolay ve şık olmuştu...rugan görünümünde:)

bikaç fikirde ben veriyimm

---sıkıldıgın kazakları ön ortadan yukarıya dogru kesiyorumm ayı renk ip varsa sökülmesin diye tıg ile geçiyorum ve hırka oluyor
bu yöntemle 2kazak yerine 2hırka yaptımm
---birde badilerinizin önüne küçük tıg motifleri monte edebilirsinizz
ya aynı renk yada birbirine yakışan mesela mavi badinizin üzerine
kahverengi ip ile bişeyler yapılabilir
---hırkanızın kenarına kurdale nakışından 1-2 basit çiçekk olabilirr

sizin elinizde mesela degerlendircek neyiniz var onu söyleyin bizde ona göre fikir verelim yada resmini koyun daha iyi olurr

Fotoğraf çekmedim ama ilk fırsatta çekip eklerim siteye. Çıtçıtlı bodylerimin hepsi küçüldü alttan bağlandığı için gğüslerimi hem sıkıyor hemde küçük gösteriyordu. Ağ kısmını oval olarak kestim. Sonra da düzgünce kenar dikişi yaptım. Şimdi yaz gelince askılı olarak kullanmayı düşünüyorum.

File çorabım bir yere takılıp yırtılmıştı artık giyme şansım yoktu.Çerçevenin içine cart turuncu bir kağıt koydum üserine de file çorabı keserek monte ettim. Küpelerimi şimdi çerçeveme asıyorum. Teki ybolmuyor. Kutuda arama derdim ortadan kalktı. Bir de odam da turuncu tonları hakim olduğu için değişik bir hava verdi. Işıl ışıl :) (bu benim fikrim değil internette bir sitede görmüştüm)

Gerçekten çok yaratıcı fikirler bunlar bende küpelerim için bunu denicem.Çıtçıtlı badileri de o şekilde tabiki kullanabilirsin istersen üstüne boncuk işleyebilirsin bende yapmalıyım aklinialirimsmile

çok faydalı bir konu olmuş bu...ne giydiğim ne de atmaya kayabildiğim, ya bir gün lazım olursa diye tuttuğum bi sürü kıyafetim var...ara ara aklıma bişeyler gelirse deniyorum ben de...mesela topuklu çok sevdiğim ancak oldukça eskimiş şık bir terliğimin kahverengi oje ile rengini değiştirmiştim:) tek bant şeklinde olduğu için kolay ve şık olmuştu...rugan görünümünde:)
Harika bi fikirr aslında benimde işime yarayacak saol cnm kaydirigubbakcemile5
bikaç fikirde ben veriyimm

---sıkıldıgın kazakları ön ortadan yukarıya dogru kesiyorumm ayı renk ip varsa sökülmesin diye tıg ile geçiyorum ve hırka oluyor
bu yöntemle 2kazak yerine 2hırka yaptımm
---birde badilerinizin önüne küçük tıg motifleri monte edebilirsinizz
ya aynı renk yada birbirine yakışan mesela mavi badinizin üzerine
kahverengi ip ile bişeyler yapılabilir
---hırkanızın kenarına kurdale nakışından 1-2 basit çiçekk olabilirr

sizin elinizde mesela degerlendircek neyiniz var onu söyleyin bizde ona göre fikir verelim yada resmini koyun daha iyi olurr

Haklısın cnm elimizdeki bazı şeylerin fotoğrafını koyarak fikir alışverişi yapabiliriz...boshayallersmile
Bende bi kaç güne eklerim ama sizin yaptıklarınız varsa yinede foto ekleyin sositososito

bende eski hali yok yeni olanları koyarım ama bişeyde anlaşılmazki eski yeni farkı yanii

Bende giymediğim jeanlerimi kesip şort yapmayı düşünüyorum kestiğim yerlerde kötü gözükmesin diye dışa doğru kıvırıp diktirmeyi düşünüyorum.Gerçi bu bilindik birşey ama :) yinede ayrı bir masraftan kurtulmuş oluyoruz.zemuszemus

eskii kıyaftelrimi egerkii çok kötü yırtık bir durumda degilse birilerine veriyorum..giysinler diyeee

bende hepsini topladım kocaman iki koli oldular ne yapayım diyordum...benim doğumdan sonra giyemez oldum bazılarını bazılarından da sıkıldım vs..dağıtırım öğrencilerime diyordum ama şu kotu şort yapma olayı iyi fikirmiş onu bir değerlendireyim bakalım:)

ben kıyafetlerimi ihtiyaç sahiplerine veriyorum.böyle daha iyi oluyor.a.s

ben kıyafetlerimi ihtiyaç sahiplerine veriyorum.böyle daha iyi oluyor.a.s

kimisi beğenip almıyor ben eskilerini mi giyecem diyorlar kimisi de yok almayım diyemeyip yer bezi yapıyor bence böyle değerlendirmek daha iyi

bende öyle sorun olmuyo pek alıyorlar benimkileri zaten çokta eskimiyo giyilecek durumda oluyorlar.ama ben köye veriyorum orda bağda bahçede eski-yeni ne buldular giyiyorlar.meyve falan toplarken.

ihtiyaç sahiplerine benim de verdiğim oluyor, hatta eşimin giyimediklerinin tamamını o şekilde veriyoruz...ancak kendiminkilerden bir kısmını seçip üstünde çalışmak ne yapabileceğimi düşünmek bile ayrı bir zevk:):)

Son düzenleme:
Hollandada 2 aya bir eve buyuk poset yollarlar ve ona giymedigin elbiseleri ayakkabilari,perdeleri vs vs...koulup herkes evinin onune koyar adamlar gelip alir,,,
ihtiyac sahiplerine gider yada cok ucuz bi fiyata ikinci el olarak satiliyomus tamir edilip.
Bizimde bayagi birikmisti diyanet vakfi fakir bi ulkeye yollicakmis bende evde ne var ne yok herseyi doldurdum,,giydiklerimdende verdim hepside yeniydi...
Evde surekli ne yapsam ne diksem diye dusunmek yerine birilerini sevindirmek en guzeli,sevindigini hissetmek !

Simdi esimin 2 kot var aldi hic giymiyo ama onu kendime etege donusturmeye caliscam... en yakin zamanda bende koyarim foto....

Son düzenleme:
Bendende bir kaç fikir
eskiyen yada olmayan kot pantolonlarımı yiğenime etek yapıyorum kalan parçalardan çanta üzerine işlemeler yapıyorum takım oluyor.

Mesela en son giymediğim bir tşörtüm vardı 5 yaşındaki yiğenime boyundan bağlamalı bir elbise yaptım. Rengi beyazdı üzerine pembe boncuklardan çiçek işledim. Harika bir elbise oldu.

Süet çizmem çok eskidi üzeri çatlamaya başlamıştı giyilmez duruma geldiğini farkettim ve hemen çift mil haroşa örnekli kare bir parça ördüm bir tarafına ilik açtım diğer tarafına düğmeler diktim, şu anda çizmemün sadece ön kısmı görünüyor diz altına kadar gelen kısmı tamamen örgü ve kot pantolonu içine alınca süper bir görünüm elde etmiş oldum. Tavsiye ederim.

Buda evlerinize obje

evde ne kadar mum varsa hepsini eritip pasta kalıplarına döktüm dondurdum ve minik şık mumlar elde ettim. Görenler çok beğendi bende hepsini dağıttım. :)

çocuklarınız varsa barby bebeklerine eskiyen kotlarla yada tşötrlerle çok güzel kıyafetler dikebiliyosunuz. Ben yaptım. çok severim bişeylerle uğraşmayı.

Ve siyah eski bir deri yelek vardı annemden kalma
kutu kolaların üst kısımlarını bardak şekli verir gibi kesip dışlarını siyah deriyle kapladım üzerine minik taşlar yapıştırdım kutunun altına 2 delik açıp içlerine kaktüs ektim. Bu radyasyonu alması için tv ve bilgisayar yanına koymak için yaptığım güzel bi tasarım oldu.

Umarım iyi fikirler verebilmişimdir.

canım keşke fotolarını koysaydın
daha iyi olurdu kanımca..

canım keşke fotolarını koysaydın
daha iyi olurdu kanımca..

BENDE FOTOĞRAFLARINI KOYMAYI ÇOK İSTERDİMA AMA BENDE KALANLAR ÇEYİZİMLE BERABER EVİME GİTTİ 1 AY SONRA DÜĞÜNÜM VARDA :dance:

ben de aşırı derecede değerlendirmekten yanayım. fakat son günlerde artık birike birike giyilmedik o kadar çok fazla şey vardı ki.. dolaplar almaz oldu. evimin dolaplarını ferahlatmak için . iyilerini ihtiyaç sahiplerine vericem__ ki daha kimseyi bulamadım_ kötüleri kumaşlarına göre yer,toz bezi olarak ayırdım.gerisini attım.bazılarına kıyamadım üzerinde sevdiğim renk veya desen hatta çıtçıt düğme fermuar ne varsa kestim geri kalanları attım... ama dolaplarım evim ve ben acaip rahatladık:)))

bu arada Türkiye de yok mu öyle evinden gelip alan yardım kuruluşu falan belki bilen vardır aranızda... çünkü bende verecek şey bitmezz...bilmiyorumkismile

X