Bebek Beslenmesi bebeğim iki gündür kaka yapmıyor..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

jinep

tontiş kızım benim..
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
28
0
anneler..bebeğim önceden günde bir kaç kez kaka yapardı..hiç bir bezi boş olmazdı..son iki gündür kaka yapmıyor, en son yaptığında da kakası yeşildi.. neden olabilir :KK43:(

canım sadece emziriyorsan bebeğin 10 güne kadar bile kaka yapmaması çok normalmiş doktorum söylemişti. Ayrıca yeşil olmasıda ya senin yediğin birşeyden olmuştur.yada üşütmüş bebeğin. tabi eğer sende üşüdüysen kakası yeşil olabilir.

bizde de oldu, 3. günde aka yapmayınca kulak çubuğunu oynattım poposunda yarım saate kalmadan kaka yaptı. hastaneden ayrılırken hemşiremiz kaka yapmazsa bunu yapmamızı söylemişti. anne sütü emen bebeklerin kakası sarı-yeşil arası olur zaten. eğer içinde sümüksü şeyler yoksa, bebekte ateş yoksa çok ta önemli değil.

10gün önce bebeğim benden kapıp grip oldu:KK43: aynı şekilde kakasını yapmıyordu dr hasta olduğu için normal demişti. ama 5gün artık ben kulak temizleme çubuğunu yağlayıp makatını uyardım ve boşaldı kızımın içi:)zor bi durum ama yapacak pek bi seçenek de yok malesef..

jinep benimde bebeğim 3. aya kadar günde bir kaç kez yaparken 4. aya doğru günde 1 e indi. demir damlası meyve suyu falan vermeye başlayınca 4 gün yapmadığı da oldu. ben de ilk başta çok endişelendim hatta ilkinde 4 gün oldu diye doktoru aramıştım. anne sütünün yapısı aylara göre değişiyormuş,bizim yediklerimizden ve hava değişimlerinden bebekler etkilenirmiş. şimdi 10 aylık sayılır bazen günde 3 yapıyor bazen 2 güne bir yediklerine bağlı düzen değiştiriyor

ya arkadaşlar lütfen bebeklerinizin poposu uyarma yöntemini uygulamayın. bunun yerine bacaklarına bisiklet hareketi yaptırın, karnına, saat yönünde yağla masaj yapın, ayaklarına sıcak su torbası koyun ve en son artık bebek rahatsız olursa uyarın.yazık yavrulara vücutları alışma sürecinde ıkınmayı falan öğrenmeli

ya arkadaşlar lütfen bebeklerinizin poposu uyarma yöntemini uygulamayın. bunun yerine bacaklarına bisiklet hareketi yaptırın, karnına, saat yönünde yağla masaj yapın, ayaklarına sıcak su torbası koyun ve en son artık bebek rahatsız olursa uyarın.yazık yavrulara vücutları alışma sürecinde ıkınmayı falan öğrenmeli

arkadaşım zaten bu uyarma seçeneği en son yapılacak olan şey..kaka yapmıyo diye ilk olarak poposunu uyarmak doğru değil..herşeyi deneyip en son baktımki kızım hala zorlanıyor o zaman mecburen bu uygulamaya geçiyorum..onuda sık yapmamak lazım ki bebek alışmasın..

bana da gecen gun doktor soyledı 1. aydan sonra 4 gun falan kaka yapmaması normal dedı.. daha fazla uzarsa azıcık zeytın yagı ıcır dedı. bır de saat yonunde masaj dedı kızlar

bebeğin ıkınmayı öğrenememesi yahut kaka yapmayı öğrenememesi gibi şeyler tamamen kulaktan dolma şeylerdir böyle bir şey yok. öyle bir şey olsa benimki öğrenemezdi. 3 hafta ben yaptırdım kakasını. esas çocuk kakasını yapamıyorsa yaptırmamak tehlikeli çünkü bende olduğu gibi sizin de çocuğunuzun poposunda çatlak olabilir o zaman hiç yapamıyorlar ve yapamamaktan ötürü ağlıyorlar; ağlamak da ne kelime çatlıyorlar!

bebeğiniz kakasını yapmıyorsa ve bir problemi yoksa keyfi yerindeyse bu tamamen çocuğunuzun metabolizmasıyla alakalı doğal bir şeydir.

ama bebeğiniz ağlıyor, ıkınıyor ve gene de yapamıyorsa hemen elinize bir kulak çöpü alın. doktorunuza sorun 2 merhem verecektir. biri pomad diğerini hatırlamıyorum. bu ikisini karıştırıp sürüyorsunuz. sürmek derken hafiften poposunun çeperlerine girecek şekilde sürüyorsunuz orası yumuşayınca zaten çocuk kendiliğinden yapıyor. her şeyi doğal haline bırakmayın lütfen bebek ağlıyorsa, huysuzsa bir problemi vardır. kakamı yapamıyorum demesini beklemeyin.

kızlar bana da dr. normal dedi ama ben cok hzursuzum 3 gün oldu... gerci gaz cıkarıyor bol bol ama kakasını yapamıyor... zeytinyagı verip vermeme konusunda da kararsız kaldım

bakın bu durumlarda nidazol denilen şurup yüzde yüz çözüm ishalde de kabızlıkta da

arkadaşlar bebeğim 1,5 yaşında 4-5 defa kaka yapıyor ve bu yüzden kilo alamıyor ayrıca balık yağı iştah açar mı

benim oğlumda gazdan kakasını yapamıyordu mamasını değiştirdim şimdi maşallah gazınıda çıkartıyor kakasınıda yapıyor mama kullanıyorsanız milışpa conformil kullandık da düzeldi tavsiye ederim

Sakın poposuna birşey yapmayın, uzun sürebilir kaka yapmaması yaptığı kakada koyu çorba kıvamındaysa kabız değildir merak etme.

merhaba,bebeklerin bağırsak sistemleri doğumdan itibaren sürekli gelişim gösterirler,belli dönemlerdede uzun süreli kaka yapamama durumları olabilir.dışarıdan zeytinyağı içirmek yada poposunu uyarmaktansa öncelikle beslenmesini kontrol edin,az besleniyor olabilir en öncelikle sebeb,metabolizması değişiyor olabilir.bebeklerin4-6 ayları arasında sıkça yaşadıkları bir sorun.9 güne kadar kaka yapmamaları normal.conformil mamadan bahsedilmiş,o mamada ilk etapta işe yarıyor ama sonra bağırsakları onada alışıyor bebeğin.o yüzden biraz sabredin müdahele etmeyin,zamanla düzelir.

benim bebeğim de kakasını yapamıyordu günde 1 çay kaşığı zeytinyağı veriyorum artık yapıyor.ayrıca zeytinyağının hiçbir zararı da yok dedi doktorum.bebeğimin kaka yapmasını beklemiştim 7-8 gün oldu yapamıyordu ayrıca çok sızlanıyor ağlıyordu.bence hiçbir müdahale etmeden uzun süre beklemek mantıksız yazık o bebeğe.

Bebeğinizin kaç aylık olduğunu kimse yazmamış, ilk aylarda hergün yapması gerekiyor ama 5-6 aylıktan sonra 7 güne kadar kaka yapmaması normalmiş, anne sütü alıyorsa tabi. Anne sütünün tamamını bebek kullandıüğı için posa oluşmuyor ve çocuğa yarıyor.

bende karma aşıya gitmeden önce doktorun önerisiyle ftil koyup götürdüm Allaha şükür kızımda ateşlenme olmadı ama günlerce kaka yapmasını bekledim sordum soruşturdum normal olduğunu öğrendim ama yinede dayanamadım kulak çöpünün ucuna zeytinyağı sürdüm makattan uyardım hemen faydasını gördüm şimdi yine bekliyorum yapmasını ftil vs şeylerle uyarınca çatlak yırtık olabiliyormuş acaba öyle birşey olmuşmudur nasıl anlayacağım lütfen bilgisi olan yardımcı olsun :KK43:

bizde de oldu, 3. günde aka yapmayınca kulak çubuğunu oynattım poposunda yarım saate kalmadan kaka yaptı. hastaneden ayrılırken hemşiremiz kaka yapmazsa bunu yapmamızı söylemişti. anne sütü emen bebeklerin kakası sarı-yeşil arası olur zaten. eğer içinde sümüksü şeyler yoksa, bebekte ateş yoksa çok ta önemli değil.

neee diyorsun bunu bide hemşire söyledi ölemi ??? hayır sakın yapmayın bebeyin poposuna öle şeyler kücük daha o kulak cöpüyle olurmu hic fidili bile önermiyorlar popodan cocuğun .....bozulur sonra ...

X