Kuzenim için acil yardım istiyorum kızlar !!!

Kızlar böyle birsey yaparsam ailem beni evlatlıktan reddeder .. Yani habersiz yaparsam yada sen karısma sacmalama teyzeni öldürecekmisin der .. Ama teyzemle enistemin sizi sikayet ederim diyerek gözlerini korktutabilirim .. Ne yapacagımı sasırdım yada bu konudan kuzenime bahsederim o evde durmak istedigini hic sanmıyorum cünkü :KK43:(

Bugünümüzün neşesi, yarınlarımızın umudu, Ulusumuzun en değerli varlıkları olan Sevgili Çocuklar,

Sizler de biz yetişkinler gibi haklarınız ve sorumluluklarınızla varsınız. Bakımınızdan ve gözetiminizden sorumlu olan anne-babalarınız, aile büyükleriniz, öğretmenleriniz ve toplumda çocuklara hizmet vermekle görevli tüm çalışanların sizlere yönelik sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir. Sizlerin sorumluluğu ise, sağlıklı ve topluma yararlı bireyler olmanız ve sizlere verilen her türlü emeğin amacına ulaşmasına katkı vermenizdir.

Uzun yıllar sürdürülen özverili çalışmalar sonucu ortaya çıkan "Çocuk Haklarına Dair Sözleşme" Ülkemiz tarafından 1990 yılında imzalanmış, 1994 yılında TBMM.’n ce onaylanarak iç hukuk kurallarına dönüştürülmüştür.

Bu sözleşmede yazılı olan maddeler sizin haklarınız, bizim de ödevlerimizdir. Bu sebeple öncelikli amacımız, çocukların haklarını bilmesi ve bunları hayata geçirebilen bireyler olmasıdır.

Biliyorsunuz ki, çocuklar sağlıklı toplumlarda sağlıklı, güvenli toplumlarda güvenli, barışçıl toplumlarda barışçı, özgür toplumlarda da özgür olurlar. Bizlerin yarına güvenle bakabilmesi, sizlere sağlayacağımız bu olanaklarla yakından ilgilidir. Ancak, bu olanakların geliştirilip, kullanılabilir hale gelebilmesi için sizlerin çocuk haklarını öğrenme konusunda göstereceğiniz istek önem taşımaktadır.

Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin ilke ve hükümleri doğrultusunda, sizlerin toplumumuza katkı verebilecek, haklarını bilen ve kullanan bireyler olarak yetişmesi en büyük isteğimizdir. Bu sebeple kendi sorunlarınıza sahip çıkmalı, çözüm yolları aramalı, haklarınızı kullanamadığınız durumlarda ise bunları ilgililere iletmelisiniz.

Haklarınızı ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu olarak bizlerin sizlere sunduğu hizmetleri "Çocuklar ıçin Sosyal Hizmet" linkinden öğrenebilirsiniz.

Kendinizin veya bir arkadaşınızın "Çocuk Hakları Sözleşmesinin Çocukçası" başlığı altında sıralanan haklarına aykırı tutum ve davranışlarla karşılaştığını düşünüyorsanız öncelikle anne veya babanıza, bakım ve gözetiminizden sorumlu diğer kişilere veya öğretmenlerinize konuyu iletebilirsiniz.

Bu şekilde çözüm bulamadığınız veya bu kişilerden birinin sizlere haklarınıza aykırı tutum ve davranışlarının olduğunu düşündüğünüz durumlarda 24 saat ücretsiz hizmet veren 183 numaralı telefon hattını arayarak "Alo 183 Kadın, Aile, Çocuk ve Özürlü Sosyal Hizmet Danışma Hattı" nda görevli meslek elemanları ile sıkıntılarınızı paylaşıp yardım alabilirsiniz
. .

evet.
işte bu tinkerbelle.
bir telefona bakar.
o çocukların artık şiddet görmemesi ve acı çekmemesi sadece 183 ü aramakla halledilir.
yapacağın bu arkadaşım.

Suan yurttayım ve dısarı cıkıp bu hattan bilgi alacagım .. Tesekkür ederim arkadaslar hepinize ..

Ben çok umutlu değilim. Dedim ya Trükiye'de işler filmlerdeki gibi yürümüyor ama gene de denemek lazım tabi. Çünkü iş artık çığırından çıkmış.
Bir de Sosyal Hizmetler konuyu ciddiye alıp olması gereken çabayı gösterse bile o psikoloji ile kuzenin ne tepki vereceğini bilemiyoruz.
Yani "Nereden çıktı, dayak filan yemiyorum." diyebilir.
Aradıktan sonra bize de bilgi verirsen neler olduğu ile ilgili belki yol gösterici olur herkese. Hatta genel bir başlık açar durumu herkesin faydalanmasına sunarız.

Ben çok umutlu değilim. Dedim ya Trükiye'de işler filmlerdeki gibi yürümüyor ama gene de denemek lazım tabi. Çünkü iş artık çığırından çıkmış.
Bir de Sosyal Hizmetler konuyu ciddiye alıp olması gereken çabayı gösterse bile o psikoloji ile kuzenin ne tepki vereceğini bilemiyoruz.
Yani "Nereden çıktı, dayak filan yemiyorum." diyebilir.
Aradıktan sonra bize de bilgi verirsen neler olduğu ile ilgili belki yol gösterici olur herkese. Hatta genel bir başlık açar durumu herkesin faydalanmasına sunarız.

Aynen canım dedigin gibi bende düsünüyorum ne kadar ilgilenecekleri mechull .. Kuzenimin bende ne tepki verecegini bilemiyorum acıkcası ..:bbo:

Gene de bir telefon etmekten zarar gelmez, en azından nasıl bir yaklaşım sergilemen gerektiği konusunda bilgi verirler belki.

bence kuzenini yargılama sakın o ne gördüyse ne kadar değer gördüyse şimdi aynısı anne babasına veriyor ve böyle olmasının sebebi anne babasıdır madem anne babalık yapamayacaksın niye doguruyorsun canım asıl böyle anne bbası olanlar herseyi yapabilo çünkü bi vakit sonra o dayaklar işlemiyor ona nasılsa bişey yapmasam da vuracaklar kızacaklar diyor ve bildiğini okuyor biraz sevgiyle yaklaşsalar halbuki

Canım Allah yardımcınız olsun
Bence kuzenin yaptıklarından hiç ama hiç anormallik yok.
Her gün durduk yere dayak yiyen bir kız başka ne yapabilir ki ?
Kızı döve döve öyle bir hale getimişler ki hiçbir şeyden korkusu yok.
Böyle düşünmesi de çok normal
Zaten nasılsa her gün hiçbir şey yapmadığım halde dayak yiyiyorum,
bari istediğimi yapayım diye düşünüyordur kendince. E haklı da değil mi?
Allah karşısına düzgün kişiler çıkarır inşallah :Saruboceq:

ne diyeceğimi şaşırdım valla nutkum tutuldu insan kendi evladını nasıl döver hemde böyle bi şekilde
böyle anlayışsız ve şiddetle yaklaşılırsa tabi kız kendini bozar böyle ..
evde bulamadığı sevgiyi dışarda aramaya kalkarsa allah muhafaza başına çok çok daha kötü şeyler gelebilir ....
yorgan iğnesiyle nasıl deler yaaa bence bu hiç iyiye işaret değil eyvahedigeldismile

her hatada yada yanlışta liseye giden koca kızı morartana kadar döverse teyzeniz....
o kız bugün dudagını deler yarın asi olur ömür gün evden kaçar.....
yada evde bulamadıgı sevgili ilgiyi gönlünü birine vererek sevildigini sanır......
yanlış üzerine yanlış yapar....

teyzenizin acilen bir tedavi alması yada büyüklerinin konuşması lazım..
ilerde daha büyük hata yapıp yanlış bir şeye sürüklenmeden bir an evvel teyzenizin bu tutumuna bir dur demek lazım.....
yazık degilmi ya koca kız nasıl dövülür ki
anne baba olmak dövmek ve agır cezalar vermekle olmuyor..

her hatada yada yanlışta liseye giden koca kızı morartana kadar döverse teyzeniz....
yada evde bulamadıgı sevgili ilgiyi gönlünü birine vererek sevildigini sanır......

ilerde daha büyük hata yapıp yanlış bir şeye sürüklenmeden bir an evvel teyzenizin bu tutumuna bir dur demek lazım.....

a.salkisalkisalkisvereliniortakkaydirigubbakcemile5

a.salkisalkisalkiskaydirigubbakcemile5vereliniortak

Valla böyle bir aileye kuzeniniz az bile asilik yapmış.
Yatılı okuma imkanı falan varsa araştırsın bari de kurtarsın kendini bunların elinden.
Aile bile diyemiyorum... yazıklar olsun...

ne diyeceğimi şaşırdım valla nutkum tutuldu insan kendi evladını nasıl döver hemde böyle bi şekilde
böyle anlayışsız ve şiddetle yaklaşılırsa tabi kız kendini bozar böyle ..
evde bulamadığı sevgiyi dışarda aramaya kalkarsa allah muhafaza başına çok çok daha kötü şeyler gelebilir ....
yorgan iğnesiyle nasıl deler yaaa bence bu hiç iyiye işaret değil eyvahedigeldismile

Hayatım kızı ağız burun şişene kadar dövüyorlarmış düşünsene... insanda psikoloji mi kalır, normal düşünebilir mi... gene iyi sadece dudağını delmiş.... gidip kendini bir yerden de atabilir bu çocuk Allah korusun... gene iyi dayanmış bunca zaman, yazık ya...

bu tarz yaşayan gençler genelde boşlukta olanlar bi çocuk annesine babasına böyle yapıyosa aile dönüp bi kendine bakıcak sebepsiz bişey olamz çünkü bu ailede Allah korusun bu çocuk dahada kötü şeylere yönelir başta aile kendini düzelticek yazık diyorum ben kuzenine çok üzüldüm inşallah biraz sabır edip üniyi kazanıp eline mesleğini alsın ozaman oda doğru yolu bulur iş anne baba olmakta bitmiyo malesef olan çocuklara oluyo

yazık yaa,böyleleri de anne-baba oluyor yaa.... bence aileyi şikayet etmek gerekir,illa isminizi vermek zorunda değilsiniz bi arkadaşın da dediği gibi... amaa çok üzüldüm çokk,yazık günahh....

X