Kuzenim için acil yardım istiyorum kızlar !!!

PastelBoya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2007
1.859
7
34
Kızlar benim lise 3.sınıfa giden bir kuzenim var kız lisesinde okuyor liseye basladı baslayalı biseyler oldu kuzenime .. Tabiki en önemli olan arkadaslarının kuzenimin üzerinde bıraktıkları etkileri ..

Oldum olası maddi durumları iyi degildir ve 4 kardesler en büyük bahsettigim kuzenim . Bazen okula gidicek parayı zor buluyor sadece yol parası alıyor yanına eskiden böyle degildi gayet uysaldı hatta anaannemler falan hep örnek verirlerdi . Bakın aysenur'a var yok demekten anlıyor vs.vs. Teyzem ve enistem kuzenime karsı cok katıydılar özellikle teyzem!!

En ufak birseyden döverdi teyzem hemde cok fazla döverdi gözü morarırdı,dudagı patlardı saclarından sallardı ya top gibi oynardı cogu zaman yanımızda yaparsa annem ve diger teyzemler alırdı teyzemin elinden kuzenimi .. Ve bütün kardeslerine o baktı biz kardesimle diger kuzenime oturmaya giderdik onu göndermezlerdi ..

Makyaj yaptırmaz aslaa ruj bile gizli sürerdi giyimine karısırlardı falan .. Hep ayse öyle seyler yapamaz derdi ..Ev süpür ayse,temizlik yap,yemek yap vs.vs.. Son 2 senedir kuzenim simdiki cogu genclerimizde yaygınlasan imo tarzı takılmaya baslamıstı biz cek kahkülünü gözünden derdik bilegine biseyler takar cıkar falan derdik .. Yavas yavas eskisi gibi oluyordu kii gecen hafta bir haber aldım teyzem gene dövmüs .. Yalnız o cok dövdügü zaman cookk önceleriydi ilkokul zamanı zaten cok pasifti o zamanlar kuzenim. bilmiyorumkismile

Kuzenim dudagını yorgan ignesiyle delmis!! sok oldum nasıl cesaret ettigine ki teyzeme söylemis kesinlikle olmaz demis izin vermesi imkansız cünkü bizim ailelerimiz bu tarz seylere karsı önyargılılar .. Annemler falan konusmus ikna etmis cıkarmıs piercingi kuzenim .. Teyzem cıkarmassan eve gelme aksama demis ..

Bugün gene dövmüs teyzem cünkü taksimde bir yürüyüs varmıs dersler cok fazlaymıs diye yürüyüse katılıcam diye tutturmus teyzem de anladınız iste ..:bbo:

Kuzenim ergenligi yasıyor ama ailesini hic iplememeye basladı .. Böyle konularda oturup çözüm yolu arayan anlayıslı karsılayacak insanlar degildir ailesi ve teyzem cookk sinirli bir insandır yeterki gözü dönmesin .. Böyle geldi böyle gider ki eskiye göre cok iyi sayılır genede ..

Mesela bir kere annesi bize göndermedi aynı sokakta oturuyoruz oda annesi ve babası markete gidince bize gelmis annesi evde bulamayınca biz sana ne dedikk neden dinlemiyorsun vs dedi .. Üzerine yürüdü kardesim ve diger kuzenim araya girdik teyzem oturdu agladı bisey diyoruz bagırıyor bize kafa tutuyor dedi .. Kuzenim karsılık veriyor ve hem aglıyor hem gülüyor o sırada .. :1shok:

Babamdan nefret ediyorum diye bagırıyor babası kuzenimi cöpü cıkartmayı unuttugu icin cok fecii dövmüstü ki orda enisteme teyzem dahill cok kızdı cünkü cok fenaydı kuzenimin yüzü gözüü ..mafoldumben

Kuzenim o günden sonra babası bisey diyor cevap vermiyor baba demiyor sunu getir dediginde lafını almıyor bisey dediginde sen karısamazsın bana diye bagırıyormus ..eyvahedigeldismile

Ve herkese kendini zengin olarak tanıtıyormus .. Konfeksiyonda calısmıstı ordaki arkadaslarına kendini zengin olarak tanıtmıs cünkü diger enistemin yanında calısıyordu o arkadaslarına anlatırken duymus .. :nazar:

Biliyorum cok karıısıkk kuzenime üzülüyorum ama elimden birsey gelmiyor il dısındayım olayları uzaktan takip ediyorum .. Bence aile boyu tedaviye ihtiyacları var ama maleseff o mümkün degil .. Daha baska seyler yada yasadıklarının onu yanlıs seylere sevk etmesinden korkuyorum lütfen yardım edinn ...senağlama

cok uzuldum..hastaliklii hallerini hep kizdan cikarmislar..en kucuk biseyde hemen siddet ve sevgisiz goruyorsa o kiz tabiki onlari takmaz.oyle ailem olacagina hic olmasin.ben olsam simdiye kadar evden kacmistim.yazik kiza cok uzuldum insallah hersey duzelir..sanmiyorum ama.bence sende destek ol uzakta da olsan ara sor..

cok uzuldum..hastaliklii hallerini hep kizdan cikarmislar..en kucuk biseyde hemen siddet ve sevgisiz goruyorsa o kiz tabiki onlari takmaz.oyle ailem olacagina hic olmasin.ben olsam simdiye kadar evden kacmistim.yazik kiza cok uzuldum insallah hersey duzelir..sanmiyorum ama.bence sende destek ol uzakta da olsan ara sor..

Ben hep diyorum zaten teyzemin kızı olmadıgım icin sükür ediyorum .. Ama eskisine göre inan daha anlayıslı mesela benim annem erkek arkadas olayına cok karsıdırama teyzem normal olacak tabii der .. Yavas yavas yumusadı gecmiste evet eften püften sebeplerle dövdü.Kuzenim bizdeyken teyzem bizde agladı sizin yüzünüzden böyle teyze dedim olur olmaz herseyde siddete basvurdunuz dedim .. Agladı ben annemden hic sevgi görmedim sadece bir kere sacımı oksadıgını hatırlıyorum dedi .. Ne yani sende aynısını yaptın cocuklarına o zaman onlarda yapacak evlatlarına aynısını ..bilmiyorumkismile

Keske gecen zamanı geri getirebilsek ama bizim aillelerimiz böyle hepimiz ergenlige girdik asi olduk belkide ama biraz da ailelerimize göre sekillendirdik kendimizi ki,ruja karısan insan nasıl piercinge izin versin kuzenimin bunu da düsünmesi gerekirdi ..

Ailesini cok iyi tanıyor kendisi ve cok riskli birseye kalkıstı .. Nasıl göze aldı bilmiyorum iste bu yüzden de ailesini hic iplemiyor daha fena seyler olacak diye korkuyorum ..:gitme:

çok üzüldüm canım. yapabileceğin bişey fazla yok gibi. en azından ablalık yapabilirsin. dinleyebilirsin sana açılmasını senle dertleşmesini sağlayabilirsin. seni çok iyi anlıyorum onun için endişeleniyorsun ama elinden bişey gelmiyor. benim de kuzenimi babası dövüyor sürekli. kuzenim 18 yaşında ve erkek. ben de canın sıkıldığı zaman yanıma gel diyorum sadece. babası normal değil çünkü annemin bile üzerine yürümüştü araya girdi diye..

çok üzüldüm canım. yapabileceğin bişey fazla yok gibi. en azından ablalık yapabilirsin. dinleyebilirsin sana açılmasını senle dertleşmesini sağlayabilirsin. seni çok iyi anlıyorum onun için endişeleniyorsun ama elinden bişey gelmiyor. benim de kuzenimi babası dövüyor sürekli. kuzenim 18 yaşında ve erkek. ben de canın sıkıldığı zaman yanıma gel diyorum sadece. babası normal değil çünkü annemin bile üzerine yürümüştü araya girdi diye..

Aynen canım teyzemde öyle biri bisey söylese büyükleri tersliyor siz karısmayın falan bir sürü sey söylerdi dogal olarak cekiniyordu bizimkilerde .. Kuzenimle memlekete gittigimde konusucam .. Ya ailesi normal degil ne bekliyor aa kızım hos olmus demesini mi ?

Yani ben daha fazla yanlıs seyler yapmasından cok korkuyorum ailesini tanıyor sonucta normal degilleri ki ..:nazar:

Canım anneye babaya asi olma durumu çok fazla zaten yaşı da müsait buna.. zaten neyi yapma desen yapacak durumda oluyorlar.. bize bile baskı kurulsa daha bir merak daha bir çekici gelmiyormu her şey..
Onun yaşlarına yakın birinin konuşması çok daha iyi olacaktır büyüklerin konuşması bir kulağından girer bir kulağından çıkar nasihat dinlemeyi pek sevmezler..

böyle yapma şöyle yapma demek yerine böyle yaparsan sana şu zararları olur demek daha doğru çünkü insanın kendisi en kıymetlisidir.. geleceği çok önemli bu yaşlarda kendin bırakırsa pskolojik olarak çökerse toparlanması zor olur.. ergenlik de cabası..

arkadaşların ve senin de dediğin gibien kısa zamanda konuşmaya çalış hatta hafta sonu kaçın bir yerlere iki kuzen.. hem o ortamdan uzaklaşıp kendini dinlemesi çok daha iyi gelecektir..

ne yorum yapacağımı şaşırdım inan ki etki tepki meselesi
insan evladını nasıl böyle döver anlamıyorum anlamakta istemiyorum
sen o çocuğa bu kadar zulmedersen o da kalkar böyle garip tepkiler verir
ben kuzeninin tepkilerine şaşırmadım
psikolojisini tahmin bile edemiyorum Rabbim ilkokul çağında ki bir çocuğun bu kadar yükü taşıması ne acı
genç kızlığına ergenliğine böyle şeylerle yansıtması şaşılacak bi durum değil
Rabbim anne babasına akıl fikir ve merhamet nasip etsin
kuzenine de hidayet ve sabır dilerim arkadaşım
anne babasını beğenmeyenlere örnek olsun bu hayat

anadolu pedagojisinde dayak yoktur
yunus emreler, aşık veyseller dayak yiyerek büyümediler.
çok fazla dayak atarak çocuğu dayak arsızı yapmışlar
şimdi de söz geçiremiyorlar
çok normal
ama destek şart
dayat disiplin aracı değildir.

ne yorum yapacağımı şaşırdım inan ki etki tepki meselesi
insan evladını nasıl böyle döver anlamıyorum anlamakta istemiyorum
sen o çocuğa bu kadar zulmedersen o da kalkar böyle garip tepkiler verir
ben kuzeninin tepkilerine şaşırmadım
psikolojisini tahmin bile edemiyorum Rabbim ilkokul çağında ki bir çocuğun bu kadar yükü taşıması ne acı
genç kızlığına ergenliğine böyle şeylerle yansıtması şaşılacak bi durum değil
Rabbim anne babasına akıl fikir ve merhamet nasip etsin
kuzenine de hidayet ve sabır dilerim arkadaşım
anne babasını beğenmeyenlere örnek olsun bu hayat

İste ben ailesinden daha fazla siddet görmemesi icin tahammül edemeyecegi seyleri yapmasını istemiyorum .. Teyzem ben anlamam ergenlik falan beni öyle ele alamaz hic kusura bakmasın derdi .. Yani bu saatten sonra ailesine laf anlatmak imkansız bilmiyorumkismile

çok normal
ama destek şart

Aynen katılıyorum sanırım isteklerini kabul ettiremeyeceginden gizli yapıyor sonucunu bile bile .. Benim öyle bir ailem olsa nefes almaya korkardım ya ben eyvahedigeldismile

Canım anneye babaya asi olma durumu çok fazla zaten yaşı da müsait buna.. zaten neyi yapma desen yapacak durumda oluyorlar.. bize bile baskı kurulsa daha bir merak daha bir çekici gelmiyormu her şey..
Onun yaşlarına yakın birinin konuşması çok daha iyi olacaktır büyüklerin konuşması bir kulağından girer bir kulağından çıkar nasihat dinlemeyi pek sevmezler..

böyle yapma şöyle yapma demek yerine böyle yaparsan sana şu zararları olur demek daha doğru çünkü insanın kendisi en kıymetlisidir.. geleceği çok önemli bu yaşlarda kendin bırakırsa pskolojik olarak çökerse toparlanması zor olur.. ergenlik de cabası..

arkadaşların ve senin de dediğin gibien kısa zamanda konuşmaya çalış hatta hafta sonu kaçın bir yerlere iki kuzen.. hem o ortamdan uzaklaşıp kendini dinlemesi çok daha iyi gelecektir..

Haklısın canım gider gitmez konusacagım kuzenimle ..

çocuk dudağını delerek,kendine emo tarzı yaparak kendisini değerli hissetmeye çalışıyor.ailesi çoçuğun kendisini değerli hissetmesini sağlayamamış.acıya alışmış boyuna dayak yemiş.dudağının acısı vız gelir.şiddet gören çocuklarda bedenine zarar verme eğilimi de olabiliyor.umarım kişiliğine ve öz yapısına fazla hasar almadan hayatını kurtarır.siz ona dost olmaya çalışın yeterli.bir insan neyi yaşayacaksa mutlaka yaşar bunu kimse engelleyemiyor maalesef.bizim hayatımızdaki acıları ve yaşamlarımızdaki yıkımları kimsenin engelleyemediği gibi...

çok üzüldüm gerçekten o kızı onlar o hale getirmişler çocuğun psikolojisini bozmuşlar yalan söylemeye aykırı davranmaya onlar itmiş bence ne dio pedegoglar çocuğunuzu döverek yada aşağılayarak onu küçük düşürerek sağlıklı bi birey olmalarını sağlayamazsınız yani sonuç oalrak o çocuk ilerde bu psikolojiyle neler yapmaz ki yinede Allah korusun yardım etsin bence böyle çocuklara yazık valla:eek:lmaz:

vallahi çocukken abidik gubudik sebeblerden dudağı patlayana gözünü morarana kadar dayak yiyen bi kızın ergenlikte çığrından çıkması çok normal, hatta daha aşırı şeyler bile yapabilir evden kaçmak yada intihara teşebbüs gibi, bence kuzeninden önce teyzen ve enişten doktora görünsün, bi anne baba olmayı öğrensinler sonra çocuklarından hayırlı evlat olmalarını beklesinler
eğer insanlar çocuklarından saygı bekliyorlarsa, çocuklarına bebeklikten itiraberen saygı duymayı öğrenecekler
çocukların yada ergenlerin beklediği tek şey sevgi saygı, ve ailelerine güven duymak, hem çocuklarına bu duyguları vermiceksin, yaşatmıcaksın, sonra da bu çocuk niye böyle oldu diye şikayet etceksin

çok normal
ama destek şart

Kesinlikle katılıyorum ve şiddetle büyümüş biri olarakta ekliyorum; dayak yiyen çocukların çoğunluğu arsız olur ailesinin sözüne kulak asmazlar. Çoğunlukta ve kendimde gözlediğim bunlar. Anne babası onu ilk dövdükleri andan itibaren kaybetmişler. Senin yapabileceğin pek bir şey yok canım. O iyi ya da kötü bir şekilde kendi yolunu bulacak. Tabi sen yine de karşına al ara sıra konuşmaya çalış yine de derim.

garip olan kuzenin değil bence gayet normal ergenliğini o sağlıksız insanların içinde gayet sağlıklı yaşamaya çalışıyo. garip olan o hastalıklı ruh haline sahip anne babalar. sen çocuğu otta çöpten sebeplerle döv sonra otur ağla bana hiç de samimi gelmiyo evladını kaybetmek için ne varsa yapmış anne baba. az bile yapıyo kuzenin. ne haberler duyup okuyoruz cinnet geçiren gençler anne baba katili oluyolar. adı canavar oluyo hemen. sebebi ruh hastası, evlatlarını bi ego tatmin aleti olarak gören ebeveynler olabilir mi? karşılarındaki insan genç ve deli cesareti hakim olur bu yaşlarda herşeyi yapabilecek gücü bulur kendinde. bence iş tehlikeli boyuta gelmeden teyzeniz ve enişteniz tedavi olma yoluna baksın.

vallahi çocukken abidik gubudik sebeblerden dudağı patlayana gözünü morarana kadar dayak yiyen bi kızın ergenlikte çığrından çıkması çok normal, hatta daha aşırı şeyler bile yapabilir evden kaçmak yada intihara teşebbüs gibi, bence kuzeninden önce teyzen ve enişten doktora görünsün, bi anne baba olmayı öğrensinler sonra çocuklarından hayırlı evlat olmalarını beklesinler
eğer insanlar çocuklarından saygı bekliyorlarsa, çocuklarına bebeklikten itiraberen saygı duymayı öğrenecekler
çocukların yada ergenlerin beklediği tek şey sevgi saygı, ve ailelerine güven duymak, hem çocuklarına bu duyguları vermiceksin, yaşatmıcaksın, sonra da bu çocuk niye böyle oldu diye şikayet etceksin

Valla canım bizi annemiz böyle büyüttü bak ne kadar düzgün insanlarız diyorlar bilmiyorlar ki annelerinin büyütme sebebinden böyle sevgisiz,ilgisiz insanlar ..

Belki kızacaksınız bana ama. böyle insanların elinden çocukları alınmalı. Bir insanın sinirli asabi olması ufacık çocukları dövme hakkı vermez. Kuzenin için yapabileceğin tek şey annryi babayı şikayet etmek. Bir gece geçirsinler haklarında bir dava açılsın bakalım bir daha o eller kalkıyor mu.Doğru dügün yurt olsa keşke de sığınsa

Arkadaslar ben teyzemle konussam bile hic bu yastan sonra kendinde suc bulur mu hadi diyelim buldu doktora asla gitmez .. Ve ben onlara hata sizin zamanında cok ezdiniz eften püften sebeplerle siddet uyguladınız dedim .. Teyzem evet biliyorum hatalıyım ama ben öyle görmüsüm dedi ..

İlkokul mezunu köyde yetismis biri teyzem aynı sekilde anaannem onu da cokk dövmüs benim annemin sırtında sopa izleri varmıs .. Dedem 24 yıl almanya'da calısmıs .. 9 cocukla (8 tane kız) anaannem tek basına ugrasmıs ve bu yüzden dayagı normal görüyorlar ..

Hatta bi cogu dövdügünü kabul etmez.. Anneyim ben dövebilirim der .. Gelde cık isin icinden onlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor emin olun ..:çok üzgünüm:

Belki kızacaksınız bana ama. böyle insanların elinden çocukları alınmalı. Bir insanın sinirli asabi olması ufacık çocukları dövme hakkı vermez. Kuzenin için yapabileceğin tek şey annryi babayı şikayet etmek. Bir gece geçirsinler haklarında bir dava açılsın bakalım bir daha o eller kalkıyor mu.Doğru dügün yurt olsa keşke de sığınsa

Ben yanı basımda böyle seyler yasadıgım icin siddete cokk cookk karsıyım .. Zaman zaman bende annemden olsun teyzemlerden olsun siddet gördüm .. Annemler her hafta bir gün pazara giderler 3 kardes biz anaanneme bekar teyzemler artık bıkmıstı ..

Bizden hep kardeslerimize bakmamız isteniyordu ee bizde cocuguz oynayacagız kardesine bakmadın patlatır bi tane .. Ama baska bisey olunca annen yapsın olurdu .. Yada is siddete gelince ben teyzeyim anne yarısıyım derdiler. alsanaalsanasmile

Böyle geldi böyle gider bizimkiler ..:nazar:

Son düzenleme:
X