Çocuk Hastalıkları Bebeğim sıçrayarak uyanıyor?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Chitlembiq

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2009
376
3
Anneler, bebeğim bugün sürekli sıçrayarak uyandı. Neden olabilir sizce? Korkutuyorlar mı acaba? Ayetel Kürsi okudum ama sizce ne yapmalıyım?

canım bugün doktorum programında sabiha paktuna epilepsiyi anlatıyor gece sıçrayarak uyanma titremelerin epilepsiden kaynaklandığını anlattı tabiki inşallah öyle bişe yoktur allahım uzak etsin ama içinin rahat olması için eg çektiriliyormuş bencee git bende gidicem aynı şey bir hafta önce benimde başıma geldi biraz korktum açıkçası yani tekrar etmedi ama yinede içim rahat etsin

Anneler, bebeğim bugün sürekli sıçrayarak uyandı. Neden olabilir sizce? Korkutuyorlar mı acaba? Ayetel Kürsi okudum ama sizce ne yapmalıyım?

canım benım kızıma da ılk zamanlar oluyodu doktorum sesten etkılenıp sıcrıyo olabılır demıstı. ben okuyodum sureklı faydasınıda gordum. kotu seyler getırme aklına ruya da goruyo olabılır. bı takıp et bakalım bu ne kadar surucek. duanı eksık etme bebegınden. gecmıs olsun.

canım bugün doktorum programında sabiha paktuna epilepsiyi anlatıyor gece sıçrayarak uyanma titremelerin epilepsiden kaynaklandığını anlattı tabiki inşallah öyle bişe yoktur allahım uzak etsin ama içinin rahat olması için eg çektiriliyormuş bencee git bende gidicem aynı şey bir hafta önce benimde başıma geldi biraz korktum açıkçası yani tekrar etmedi ama yinede içim rahat etsin

arkadaşıma katılıyorum bende seyrettim o programı tıpkı sizin anlattıklarınız belirtileriymiş inşallah olmaz ama içiniz rahat etsin çünkü çok yararlı bilgiler anlattı aslında önemli olan çok iii bi gözlemci olmakmış bi kusmak bile epilepsi belirtisi olabiliyomuş

bende izedim o programı ordaki bebekler uyanıkken ve arka arkaya irkiliyorlar ama bence arkadaşın bebeği tedirgin uyuyuyan bir bebek sadece. o irkilmeler arkadaşın bebişinden farklı gibi geldi bana.
benim oğlumda uykusunda çok irkilir. ama titreme olmaz. korkarda uyanır bazen sesten bazende rüyasından.
ama yine de içinin rahat etmesi için doktora danış tabi canım.

bebbeğin iki aylık ve bu dönemlerde olur canım benim oğlumdada oluyodu büyüdükçe geçiyor için rahat olsun ama doktora sor istersen genede

benim bebeğimde arada öyle yapıyor kabus görür gibi ağlıyor sonra bende burdayım annecim diye seviyorum uyandırıyorum okuyorum bebeğimi her zmana ve sürekli yapmıyor
bi an bende panik oldum epilepsi var die ama lütfen bildiklerimizi ince ayrıntılarıyla paylaşalım ki pani,k olan anneler dahada panik olmayalım

benimde oğlum irkilirdi sürekli 2-3 aylık civarı
ama şimdi yok allaha şükür zamanla geçer diye düşünüyorum
sizinde ama tabi takip etmek ve dr la paylaşmak lazım

aa korktum şimdi,bende geceleri korkuyodur sıçrıyodur diye düşünüyodum.benim oğlum bir yaşına yeni girdi ve doğduğundan beri bikaç günde bir uykusunda ağlar,sıçrayarak uyanır.epilepsi deyince çok endişelendim.başka nasıl belirtiler verirki..

Benim bebeğim deçok sıçrıyordu.bu dış dünyaya alışamadıklarından.Kendilerini anne karnında sanıyorlar ve olan biten onlara korkuç geliyor.Eller açıktayken daha fazla sıçrarlar.Kundak yapma ama ellerini battaniyesinin içine koy.

ya off bende çok korktum benim kininde ağlıyarak uyandığı oluyodo.arada bir de şeytan dürtmesi denen hareketi yapıyo.napmalı ki

Rabbim kimseye dermansız dert vermesin arkadaşlar, hepimizin bebişlerine sağlık sıhhat versin, inşallah normal sıçramalardır bunlar. Arkadaşlardan biri bebeğindeki epilepsiden bahsetmiş, okursanız iyi olur, bilinçli olmakta fayda var tabi ki. Benim oğlum sadece gündüz uykusunda sıçrıyor. Bazen sesten etkilendiği için sıçrıyor. Umarım normaldir.

inşallah normaldir.bende salı günü için randevu aldım.nöroloğa gideceğiz.litfen dua edin.bişeyi olmasın kuzumun

ınşaallah güzel haberlerle dönersin canım. Ve lütfen doktora ayrıntılı bir şekilde sor bize de anlat. Bu arada epilepsideki sıçramalar acaba derin uykudayken olanlar mı yoksa daha dalmamışken bile olsa bir belirti mi bunu da sorarsan sevinirim.

ıNAŞŞALLAHHH.aklımda bir sürü soru var.nasipse hepsinin cevabını alıp gelip burda paylaşırım canım

ay Allah korusun. Benimde oğlum bazı zamanlarda çok sık sıçrayarak uyanıyor. Doktorumuz bu durumun hamileleik döneminde yaşanan stresten kaynaklanabileceğini söylemişti.Büyüdükçe azalacak dedi ama bekliyoruz..

ooff ben iyice panik oldum yaaaaaaa :KK43: drundan yarın randevu alıcam bende ınşallah bişey yoktur

arkadaşlar bugün dr a gittik kusuyordu falan neyse bide bide şu epilepsi, işini sordum drun aynen verdiği cevabı söylüyorum
' evet bunlar epilepsi belirtisi ama 100 bebekte bu görülür sadece 1inde epilepsi çıkar o da ağlama olmaz bilinç kaybı olur bu bilinç kaybınıda aile ile konuşarak aileden öykü dinlenerek teşhis konmur veya şüphelenir efe gayet sağlıklı' dedi
çok şükür Allahıma

bebeklerde uykuda sıçrama ya da sıçrayarak uyanma doğal bir reflekstir.
buna moro refleksi deniliyor.

X