Erkek İnfertilitesi 2 Milyondan 76 Milyona Yolculuğumuz

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
adetime 7 gün var bugün kan testi yaptırdım değer 4,91 çıktı hamilemiyim değilmiym bilmiyorum ümitlenemiyorumda belirsizlik kötü yaa arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

Kendini sıkmamaya calis cnm benim, ilk zamanlar boyle oluyo insan ,ici kıyılıyo ama durumunuz bir cok insana gore cok cok iyi..kimse imkansiz demedi diyemez..oyleyse hep umut var..ama ne yazik ki cokkk caba vermek lazim..iste bu da bir dert ve maalesef her gun yeni birilerinin kapisini calabiliyor ..sen kendini uzme, illaki cozulecek,sadece zaman ve biraz sabir cnm benim..

Bak yazdiklarin benim yanliz olmadigim hissini verdi. Doktora gidiyoz 40'dan sonra cok zor bu is diyim bastan adamin moralini bozuyor. Her doktor ziyareti kabu gibi benim icin tam 1 hafta kendime gelemiyorum. Kardesim bukadar basitmi kestirip atiyorlar. Nerde anlayisli dertten anlayan doktorlar?

Arkadaşlar Merhaba...Aşılama yolundaki tecrübelerimi yazmak istiyorum...
1.eşim sol varikosel (3. derece) nedeniyle ameliyat oldu.ameliyat öncesi sperm sayısı 200.000/ml motilite %20
2.klomen ve trental tedavisi aldı 3 ay,ek olarak en önemlisi keçi boynuzu kürü ve proxeed plus kullandı.(keçi boynuzu kesinlikle çok etkili oldu)
3.3ay sonrasında sperm sayısı 19 milyon motilite %42 idi
4.gonalf 150 yi 8gün kullandım.20mm ve 15mm yumurtalar oluştu.ovitrelladan 36 saat sonra aşılamam yapıldı(3gün önce)
5.aşılama esnasında sperm sayısı 19 milyondu yıkama sonrası 6milyon hareketli sperm ile aşılama yapıldı
şimdi ise bende heyecanla bekliyorum..bu ilk aşılama tecrübemiz...kasıklarımda biraz ağrım ve şişkinliğim var ama bu her sabah kullandığım crino jelle bağlı olabilir(içindeki progesterona bağlı)...
Gazi Hastanesinde Ahmet ERDEM şiddetle tavsiye ediyorum.

Not: Arkadaşlar en önemlisi de dua etmek. Allah ın Ya Varis ismini sürekli zikretmek. Meryem suresini kediniz okuyun, eşinizde Yusuf Süresini bol bol okusun.

kızlar bizim sayımız iyi ama ileri hız ve morfolojiyi düzeltemiyorduk. sıfıra yakın diyim.

işte günde şu kadar tane ceviz fındık gibi şeyler hep zor geliyordu.
bi hoca abinin tavsiyesiyle bol bol dua okuduk nazara karşı özellikle.
ve her sabah kahvaltımıza köy tereyağı, karakovan balı ve çoğunlukla haşlanmış köy yumurtası yedik.
neyin etkisidir bilinmez herşey Rabbimizin izniyle..ama değerlere etkisi keçiboynuzundan vs. daha etkili olmuş.
belki sizlere de vesile olur diye yazmak istedim.
uygulaması kolay ve daha az stresli.

kızlar bizim sayımız iyi ama ileri hız ve morfolojiyi düzeltemiyorduk. sıfıra yakın diyim.

işte günde şu kadar tane ceviz fındık gibi şeyler hep zor geliyordu.
bi hoca abinin tavsiyesiyle bol bol dua okuduk nazara karşı özellikle.
ve her sabah kahvaltımıza köy tereyağı, karakovan balı ve çoğunlukla haşlanmış köy yumurtası yedik.
neyin etkisidir bilinmez herşey Rabbimizin izniyle..ama değerlere etkisi keçiboynuzundan vs. daha etkili olmuş.
belki sizlere de vesile olur diye yazmak istedim.
uygulaması kolay ve daha az stresli.

bizde de morfoloji kötüydü. keçi boynuzu kürüyle beraber yediğimiz içtiğimiz her şeye dikkat edip özellikle doğal gıdalara ağırlık vermeye çalıştık. ve başardık, morfoloji de hız da yükseldi. Sperm kalitesi kesinlikle beslenme ile direkt alakalı.

bizde de morfoloji kötüydü. keçi boynuzu kürüyle beraber yediğimiz içtiğimiz her şeye dikkat edip özellikle doğal gıdalara ağırlık vermeye çalıştık. ve başardık, morfoloji de hız da yükseldi. Sperm kalitesi kesinlikle beslenme ile direkt alakalı.

canım, keçiboynuzu, proxeed plus, l-arginin ve diğer vitamin takviyeleri bizim sayımızı artırdı. sayımız zaten yüksek olduğundan aşırı derece artıp ileri hız düştü. morfoloji düştü.
bir aşılama öncesi proxeed plus kullandık sanırım keçi boynuzu da yaptım şu an hatırlamıyorum. ileri hız 0 dı sayı ise 170 milyondu.
bence sayının da aşırı artması bi absürt durum.

bi 10 gündürr de Fatih sultan mehmet macunu yaptık onu da yiyordu bilmiyorum onun da etkisi oldu mu.. geçen ay da bi 10 gün çakşır suyu içti. sürekli tahlil yapmadığımız için bilemiyoruz işte ne etki etti.
ama doğal gıda tüketimi+kırmızı et benim eşimde etkili ben öyle düşünüyorum. her bünyeye fayda eden şeyler ayrı sanırım insan deneye deneye öğreniyor.

Merhaba kızlar, benim eşimin sperm sayısında ve hareketliliğinde düşüklük çıktı. Doktorumuz proxeed plas önerdi. onun yanında aktardan aldığımız çakşır suyu macunu mübarek ginseng keçiboynuzu pekmezini içiyor. bende civanperçemli hayıtlı macun kullanıyorum . RAbbim kimsenin kucağını boş bırakmasın...

azosperm degildik ama tedavi ardindan sperm sayimiz da artti bebeklerimizide kucagimiza aldik
ama siz dr unuzu dinleyin tedavinizi birakmayin en kotu ihtimalle spermleri dondurun

bu topigi okursan cok sey ogrenebilirsin :)

aramiza hosgeldin

meraba bende topiğinizi baya okudum siz fsh yi yükseltmek için önce klomen sonrada menegon kullandınız diye hatırlıyorum bizdede fsh üst sınırda testoda biraz düşük idi doktor pregnil vede sonra günde yarım kılomen verdi klomen ile fsh sınırının üstüne çıktı ilaçları bıraktık bir kaç ay sonra testo normal fsh üst sınıra yakındı başka doktorda menegon yazdı haftada 3 kez biz bu iğneyi iki hafta kullandık fsh yine biraz sınırının üstüne çıkmış sizde böyle şeyler oldumu doktoru arayıp sorduk kafanıza takmayın birşey olmaz diyor siz ilacı dışardan alıyorsunuz dedi ama yinede tedirginiz fsh çok yükselirse sperm yapımını bozarsa diye sizin de görüşünüzü almak istiyorum bana yazarsanız çok sevinirim bu arada istanbulda sperm sayısı 13 milyon çıktı adanada 4 5 milyon arası aynı haftada menegonun dozajıda 75

Arkadaşlar slm.Bizim sperm sayısı düşük 20 milyon hareketlilik te %40 keçiboynuzu kürüne başladık arısütü havuçsuyu kuşkonmaz yerfıstığı sperm sayısını yükseltiyomuş.Doktorum geçen gittiğimde yumurtan olgunlaşmış boş geçirmeyin dedi bizde çalışma yaptık ama ultrason jeli acaba spermlere zarar vermişmidir?

kızlarr öncelikle hepinize geçmiş olsun. herkesin dileği en kısa zamanda yerini bulsun inşallah
eşim bugun ultrason çekildi raporunda her şey normal görünüyor fakat en altta
solda grade 1 (1.28mm) varikosel heline artmıştır yazıyor. bu ne demek varikoselin az çok ne demek biliyorum ama sol grade 1 yazınca hiç bişey anlamadım yani ameliyat gerekli mi? varikosel morfolojiyi bozar mı? eşimin morfolojisi 0 hızlı hareketli sperm yüzde 2 ve sayı 50 milyon

Arkadaşlar Merhaba...Aşılama yolundaki tecrübelerimi yazmak istiyorum...
1.eşim sol varikosel (3. derece) nedeniyle ameliyat oldu.ameliyat öncesi sperm sayısı 200.000/ml motilite %20
2.klomen ve trental tedavisi aldı 3 ay,ek olarak en önemlisi keçi boynuzu kürü ve proxeed plus kullandı.(keçi boynuzu kesinlikle çok etkili oldu)
3.3ay sonrasında sperm sayısı 19 milyon motilite %42 idi
4.gonalf 150 yi 8gün kullandım.20mm ve 15mm yumurtalar oluştu.ovitrelladan 36 saat sonra aşılamam yapıldı(3gün önce)
5.aşılama esnasında sperm sayısı 19 milyondu yıkama sonrası 6milyon hareketli sperm ile aşılama yapıldı
şimdi ise bende heyecanla bekliyorum..bu ilk aşılama tecrübemiz...kasıklarımda biraz ağrım ve şişkinliğim var ama bu her sabah kullandığım crino jelle bağlı olabilir(içindeki progesterona bağlı)...
Gazi Hastanesinde Ahmet ERDEM şiddetle tavsiye ediyorum.

Not: Arkadaşlar en önemlisi de dua etmek. Allah ın Ya Varis ismini sürekli zikretmek. Meryem suresini kediniz okuyun, eşinizde Yusuf Süresini bol bol okusun.
Canim subatta asilama yaptirmissin hamilemisin suan?Insallah oyledir hayirlisi olsun eger oyleyse duymak cok iyi gelecek

maalesef aşılamam tutmadı canım. Kaan Aydosa bir arkadaşın tavsiyesiyle gittik. Oda bize sperm dna hasar testi yaptırmamızı söyledi. yaptırdık. ce sonuç % 43 hasarlı çıktı. bize doğal yallardan çocuk sahibi olabileceğimizi söyledi ve aşağıdaki tedaviyi önerdi. bizde bu tedaviyi uygulamaya karar verdik.

Spermlerinizde DNA içeriklerinde hasar oranı normalden yüksek. Bu, çocuk olmamasını izah eder. Tedavi ile düzeltirsek, doğal yolla da çocuk olabilir. Bunun için:

1) Menagon ampul. Pazartesi ve perşembeleri bir tane, insülin enjektörü ile karın ya da kol derisi altına aşı yapılır gibi yapılırlar.

2) Neofortil kapsül. Sabah akşam 1 tane. https://www.neofertil.com.tr/ sayfasından da temin edebilirsiniz.

3) Mayıs başında aşağıdaki kan tahlillerini yaptırıp lütfen bana yazın:

AST

ALT

GGT

FSH

Testosteron

maalesef aşılamam tutmadı canım. Kaan Aydosa bir arkadaşın tavsiyesiyle gittik. Oda bize sperm dna hasar testi yaptırmamızı söyledi. yaptırdık. ce sonuç % 43 hasarlı çıktı. bize doğal yallardan çocuk sahibi olabileceğimizi söyledi ve aşağıdaki tedaviyi önerdi. bizde bu tedaviyi uygulamaya karar verdik.

Spermlerinizde DNA içeriklerinde hasar oranı normalden yüksek. Bu, çocuk olmamasını izah eder. Tedavi ile düzeltirsek, doğal yolla da çocuk olabilir. Bunun için:

1) Menagon ampul. Pazartesi ve perşembeleri bir tane, insülin enjektörü ile karın ya da kol derisi altına aşı yapılır gibi yapılırlar.

2) Neofortil kapsül. Sabah akşam 1 tane. https://www.neofertil.com.tr/ sayfasından da temin edebilirsiniz.

3) Mayıs başında aşağıdaki kan tahlillerini yaptırıp lütfen bana yazın:

AST

ALT

GGT

FSH

Testosteron
Valla cok zahmetli isler bunlar ya ne zormus cocuk yapmak:KK1:Insallah bu sefer hamile kalir guzel haberler verirsin

Mrb biz 2 yildir evliyiz ve cocuk sahibi olmak istiyoruz. benim esim cift tarafli varikosel oldu sperm sayisi 25ml hareketlilik %10 doktorada gittik surekli ilaclar veriyor ama hic faydasini gormuyoruz bizede yardim edebilirmisiniz lutfen onerisi falan olan varmi. Tsk ederim...

Kızlar biz yedi yıllık evliyiz ve bebisimiz yok sogan kuru yaptım soğandan sonra ikinci ayda incir ve havuç yaptım esimede havuç suyu slktim ama gebelik olmadı şuan son 21 günlük olan küre devam ediyorum. Esimin sayı 12 milyon hareketlilikte az. Keçi boynuzu pekmezi ballı polen yiyor ama düzenli yemiyor doktor çok once proxeed plus ilaç verdi bir ara içti sonra bıraktı düzenli icmedi . bu ayda olmazsa tüp bebeğe gideceğiz. Normal yolla gebe kalmayı çok istiyorum. Bu kürelere başladığımdan beri çok yiprandim ve Yoruldum. Allah tan ümit kesilmez. Çok önceden de keçi boynuzu kuru yaptık ama olmadı. Simdi yapmadigima bu ay esime kur yapmadigima çok pişman oldum.

allah sizede sağlıklı bir bebek nasip etsin.
Kızlar biz yedi yıllık evliyiz ve bebisimiz yok sogan kuru yaptım soğandan sonra ikinci ayda incir ve havuç yaptım esimede havuç suyu slktim ama gebelik olmadı şuan son 21 günlük olan küre devam ediyorum. Esimin sayı 12 milyon hareketlilikte az. Keçi boynuzu pekmezi ballı polen yiyor ama düzenli yemiyor doktor çok once proxeed plus ilaç verdi bir ara içti sonra bıraktı düzenli icmedi . bu ayda olmazsa tüp bebeğe gideceğiz. Normal yolla gebe kalmayı çok istiyorum. Bu kürelere başladığımdan beri çok yiprandim ve Yoruldum. Allah tan ümit kesilmez. Çok önceden de keçi boynuzu kuru yaptık ama olmadı. Simdi yapmadigima bu ay esime kur yapmadigima çok pişman oldum.

canım sakın proxeed plusu bırakmayn eşimin sperm değerleri çok çok kötüydü ocak ayında başladı mart ayında hamile kaldım doktorlar normal yolla çok zor olması demişti. normal yollarla hamileyim şimdi 6. haftamdayım sakın sakın bırakmayın.

Son düzenleme:
X