Erkek İnfertilitesi 2 Milyondan 76 Milyona Yolculuğumuz

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

boncukboncuk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2009
2.719
20
42
İyi akşamlar arkadaşlar. Beni bazılarınız bilir, bilmeyenler için tekrar anlatayım. 2 yıldır bebek sahibi olmak için uğraşıyoruz.
İlk 1 yıl herşeyin yolunda olduğunu düşünerek beklemekle geçti. sonra eşimin sperm sayısının 2 milyon ile 3 milyon arasında olduğunu öğrendik. Hemen ne yapalım derken Mayıs 2009 da tüp bebek yaptırdık negatif sonuç aldık.

Şimdi ne oldu. Ocak ayından itibaren Allahın izniyle, değerli hocam Sayın İbrahim Adnan Saraçoğlunun sitesinden satın almış olduğumuz bitkisel çay ve eşime uyguladığım beslenme programı sayesinde geçen hafta yaptırdığımız sperm testinde 2 milyondan 76 milyona yükseldiğini gördük.

Bizi en çok bizler anlarız ve yardımcı oluruz, bunu en iyi bilenlerden biri de benim. Neler çektiğimizi bi Allah bide bizler biliyoruz.

Gelelim uyguladığım beslenme programına:
Her sabah:
1 tatlı kaşığı, cevizli--ballı--arı sütü--polen karışımı
Zeytinyağında bekletilmiş 1 incir.
Kahvaltıda mutlaka keçiboynuzu pekmezi--yumurta--peynir--kuşburnu marmelatı--
ballı süt

İşe giderken 1 elma, 3 ceviz içi, 10 adet siyah üzüm kurusu, 3 kayısı, 3 incir kurusu

Öğlen muzlu--ballı--cevizli--tarçınlı karışım

Haftada 4 kere roka--tere--kıvırcık--turp--havuç--taze soğan--dereotu--maydonuz limonlu zeytinyağlı nar ekşili salata

Haftada 1 kere brokoli salatası
Haftada 1 kere kereviz salatası
Haftada 1 kere pırasa, 1 kere ıspanak, 1 kere bürüksel lahanası
Haftada 1 kere balık,
Haftada 1 kere bol kimyon--kekik--karabiberli tavuk ve kırmızı et
Her akşam 1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
Bir akşam ayçekirdeği bir akşam yerfıstığı mutlaka
Her akşam keçiboynuzu kürü
Haftada 2 kere Sayın İbrahim Adnan Saraçoğlu Hocamızdan aldığımız bitkisel çay.

Umarım sizlere faydalı olur. Daha hamile kalamadım ama en azından İLAÇ kullanmadan doğal yollarla doktorların hiç yükselmez dedikleri sayısı yükselttik. Pes etmeyin ben yukarda yazdığım listeyi 3 aydır şaşmadan uyguladım. Allah hepimizin yardımcısı olsun.Tez zamanda böyle güzel haberler vermeyi nasip etsin

darısı başımıza canım, merak ettim sadece sayı mı arttı. sperm hareket ve morfolojisinde de değişiklik oldumu.

boncukboncuk, inş kısa zamanda hayırlı güzel haberlerini alırız...aslında programına baktığımda asıl önemin sağlıklı beslenme olduğunu görüyorum...herşeyden kararında yiyeceksin, neticesini alıyorsun...dengeli beslenmek en önemlisi...herşeyin azı karar. çoğu zarar...bir de sigara kesinlikle bırakılmalı (içmeyenler çok şanslı)...benim eşim ne yazık ki içiyor...
inş hamile kalırsın hayırlı olan en kısa zamanda ve bebeğini sağlıcakla alırsın kucağına

boncukboncuk gözü aydin esinin degerleri yükseldi oda dogal seylerden
insallah hamile haberinide en kisa zamanda aliriz

boncukboncuk gözü aydin esinin degerleri yükseldi oda dogal seylerden
insallah hamile haberinide en kisa zamanda aliriz

İnanamıyorum ama gerçekten yükseldi ve ilaç kullanmadan tamamen doğal yollarla. Tam artık yeter olmayacak derken umut oldu tahlil sonucu bana...İnşallah isteyen herkesle beraber bende hamile kalırım hayırlısıyla:)))

boncukboncuk, inş kısa zamanda hayırlı güzel haberlerini alırız...aslında programına baktığımda asıl önemin sağlıklı beslenme olduğunu görüyorum...herşeyden kararında yiyeceksin, neticesini alıyorsun...dengeli beslenmek en önemlisi...herşeyin azı karar. çoğu zarar...bir de sigara kesinlikle bırakılmalı (içmeyenler çok şanslı)...benim eşim ne yazık ki içiyor...
inş hamile kalırsın hayırlı olan en kısa zamanda ve bebeğini sağlıcakla alırsın kucağına

Teşekkür ederim, İnşallah hamile haberimi de sizlerle paylaşırım. Evet doğal ve sağlıklı beslenme çok önemli.Daha gittiğimiz doktorlar eşimle ilgili yumurtalık yapısının üretim kapasitesinin bu kadar olduğunu belirtmişlerdi ama yanıldılar, demekki Rabbimin izniyle sabır ve azimle gidilmez yollar gidilebiliyormuş....:)))

boncukboncuk canımın içi gözün aydın olsun Rabbime şükür iyi haberler duymaya başladık teker teker.ınşallah adımızıda hamiale listesinede yazarız,adına çoksewindim.
Sizde anladığım kadarıyla warikosel yk vücuttaki sperm üretimi 2 milyon,doğal yeme içmeyle olmıcak denilen şeyler olbiliyormuş.
Canım hayırlıolsun darısı tüm arkadaşlara

boncukboncuk canımın içi gözün aydın olsun Rabbime şükür iyi haberler duymaya başladık teker teker.İnşallah adımızıda hamiale listesinede yazarız,adına çoksewindim.
Sizde anladığım kadarıyla warikosel yk vücuttaki sperm üretimi 2 milyon,doğal yeme içmeyle olmıcak denilen şeyler olbiliyormuş.
Canım hayırlıolsun darısı tüm arkadaşlara

Çok teşekkür ederim bende adımı artık hamileler listesine yazdırmak için sabırsızlanıyorum doğrusu...Eşimde varikosel en alt seviyede vardı ameliyat olsada bişey değişmez denilmişti. Ama olmazlar Rabbimin izniyle olunca oluyor.

Teşekkür ederim, İnşallah hamile haberimi de sizlerle paylaşırım. Evet doğal ve sağlıklı beslenme çok önemli.Daha gittiğimiz doktorlar eşimle ilgili yumurtalık yapısının üretim kapasitesinin bu kadar olduğunu belirtmişlerdi ama yanıldılar, demekki Rabbimin izniyle sabır ve azimle gidilmez yollar gidilebiliyormuş....:)))

ah şu doktorlar!!!
canım ne güzel bir haber bu inşallah hamile haberini de verirsin. benim de eşimin 2milyon ama senin söylediğin sayıya ulaşmayı hayal dahi etmemiştim ama olabiliyormuş demek ki,içim ferahladı,biz de doğal yoldan olmasını çok istiyoruz fakat eşim de ben de sizin kadar sabırlı değiliz,yaza kadar bekleyip tüpe geçeriz sanırım

ah şu doktorlar!!!
canım ne güzel bir haber bu inşallah hamile haberini de verirsin. benim de eşimin 2milyon ama senin söylediğin sayıya ulaşmayı hayal dahi etmemiştim ama olabiliyormuş demek ki,içim ferahladı,biz de doğal yoldan olmasını çok istiyoruz fakat eşim de ben de sizin kadar sabırlı değiliz,yaza kadar bekleyip tüpe geçeriz sanırım

İnşallah hamilelik haberlerini peşpeşe veririz.

sena_nur1984 diye bir arkadaş vardı. Sağolsun eşine uyguladığı beslenme programını bizlerle paylaşmıştı, bende onun yaptıklarından yola çıktım ve ek olarak bitkisel çayıda kullandık. Açıkcası bende sayının bu kadar artacağını aklımdan bile geçirmemiştim. Artsa artsa 10 milyon olsun bize aşılama yaptırmak için yeter diyordum. Ama tahlil sonuçlarıyla kadın doğumcu doktoruma gittiğimde acele etmeyin 1-2 ay deneyin dedi.
Öyle şaşkınım ki anlatamam. Nisan ayında tüp bebek merkezi aramaya başlayacaktım yani düşün. Çok şükür.
Yaptıklarımı sizlerle paylaştım ki gerçekten ne çektiğimizi bi bizler biliyoruz. Bence tüp bebeği madem yazın yapıcaksın deneme değer. Hiç olmazsa tüp bebek yaptırıken spermlerin kalitesi artar.
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Canım sayının yanında ileri hareketin ve hiç değişmez denilen morfolojinin bu kadar artması gerçekten süper. Bize umut oldun. ınşallah yakında hamile haberini alırız.
Kullandığın bitkisel çayın adı tam olarak ne. Saraçoğlu'nun sitesinden aldık demişsin.
Canım ayrıca benim eşim sebzeyi fazla sevmiyor ve et fazla tüketyiyor. eşin haftada bir kez mi kırmızı et yedi. ayrıca et tüketiminin sperm üretimine olumsuz bir etkisi var mı. bu konuda bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

Canım sayının yanında ileri hareketin ve hiç değişmez denilen morfolojinin bu kadar artması gerçekten süper. Bize umut oldun. İnşallah yakında hamile haberini alırız.
Kullandığın bitkisel çayın adı tam olarak ne. Saraçoğlu'nun sitesinden aldık demişsin.
Canım ayrıca benim eşim sebzeyi fazla sevmiyor ve et fazla tüketyiyor. eşin haftada bir kez mi kırmızı et yedi. ayrıca et tüketiminin sperm üretimine olumsuz bir etkisi var mı. bu konuda bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

İnşallah hepimiz hayırlısıyla tez zamanda hamile kalırız. Biz daha önceki sperm testimizi tüp bebek merkezinde yaptırmıştık ve son yaptırdığımız testide yine özel bir laboratuarda yaptırdık yani testin yanlış olacağını sanmıyorum dolayısıyla morfoloji ve hareketlilik artmış gerçekten.

İbrahim Adnan Saraçoğluyla biz birebir telefonla görüştük sperm sayısı azlığı kürünü sitesinden aldık. Ben sebze yemeklerimi yaparken mesela ıspanağa ya da pırasaya mutlaka kıyma katarım, kırmızı eti öyle tüketti. Pazartesi günü pazarımız olduğu için balık günü olarak belirledik. Tavuk etini de mutlaka haftada 1 kere bol kekik--kimyon--karabiberli yani baharatlı olarak yedirdim.
Kırmızı ette protein var, buda hücre yapımında etkili, eşin madem kırmızı eti sevmiyor o zaman yeşil mercimek ve kuru fasulye ya da nohut yedirmeye çalış. Sormak istediğin bişey olursa çekinme lütfen :)))

MRB ARKADAŞLARR.BEN PKO HASTASIYIM GEÇEN HAFTAA rahım filmi çektirdim çok şükür temiz çıktı.doktroum eşimdednde sprem testi istedı yaptırdık ve sonuc cokda iyi degılmıs doktorum meşimi üroloji uzmanına gönderdi.ve bana aşılama tedavisi yapabılırız dedı.normal yolla olmaya bilir dedi.bende boncukboncuk arkadasımızın yaptıgı tedaıyı uygulayacam inş.güzel sonuclar alırım bende.arkadasımızıda tebrik edıyorummm

X